Φαρμο-παιχνίδια

Η συζήτηση στο 'Παιχνίδια στο Forum' ξεκίνησε από τον/την evieva, 12/12/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Για να είναι, λοιπόν, ικανοποιημένοι όλοι οι φαρμαγορίτες :p η προθεσμία υποβολής συμμετοχών λήγει την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου στις 12:12 και 12 δευτερόλεπτα το μεσημέρι και θα ακολουθήσει ψηφοφορία η οποία θα λήξει στις 22:22 και 22 δευτερόλεπτα το ίδιο βράδυ. Οπότε οι ενδιαφερόμενοι ας συγχρονίσουν τα ρολόγια τους, η ώρα είναι ;)13:18 πρώτα λεπτά ακριβώς μπιιιπ xD
     
    Αρέσει στους soyla74, GaTe987 και ioanna6929.
  2. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    μα εδώ μιλάμε για "μαύρα" χορτοτάληρα κι όχι για σποράκια και φυτά...;)

    ευχαριστώ τον συντονιστή για το καθορισμό της ώρας αν και θα ήθελα μια μικρή παράταση για να "γεμίσω" τον κουμπαρά και να διακινήσω το.... χορτοτάληρο8)
     
    Αρέσει στους GaTe987 και tsarouxis.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    καλημερα σε ολους και καλη κυριακη..:)Για τον διαγωνισμο μας, καταθετω λοιπον κι εγω τον οβολο μου,για τον ταμειο απορων αγροτων..:pΔηλωνω υπευθυνα οτι τα στοιχεια που παρουσιαζω ειναι περα για περα αληθη..;)και γνωριζοντας τις συνεπειες του νομου περι ψευδομαρτυριας,(να δωσουμε και την καταλληλη βαρυτυτα στο γεγονος, )..xDεχω λοιπον στη κατοχη μου 473.184.051 χορτοταλιρα, 1.970 αστερακια , και το επιπεδο μου ειναι 97 (αν αυτο εχει καμμια σημασια). :D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/2/19
    Αρέσει στους xristos-ale3andros, ioanna6929 και tsarouxis.
  4. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημέρα φίλοι συναγρότες
    στην εκπνοή της προθεσμίας μετά από τις πολλές συναλλαγές, το ξέπλυμα του μαύρου χορτοτάληρου και τα δανεικά... μπόρεσα και μάζεψα τα παρακάτω!!!8)
    μήπως τελικά ο "χουβαρντάς" είμαι εγώ;:music:
    πωππωπω θα δώσω στον εαυτό μου τα βραβείο που υποσχέθηκα!!!:pxD

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GaTe987, soyla74, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  5. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλημέρα,
    αφού εξακριβώθηκε το αληθές των οικονομικών στοιχείων που δηλώσατε :p και μετά την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν κάποιοι -.- να αυξήσουν τα φασούλια τους στη λαικη με κάθε τρόπο :eek: ξεκινάει η ψηφοφορία για την απονομή των επάθλων :D. Μπορείτε να συμμετέχετε με μία ψήφο προς όσες συμμετοχές εσείς θέλετε να ψηφίσετε. Εκτός κι αν δε συμφωνείτε. :oops: Οι συμμετοχές είναι 4 και μπορείτε να τις δείτε στις αναρτήσεις τους καθώς αντιμετωπίζουμε τεχνικά πλοβλήματα :cry:
     
  6. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καθώς ο διαγωνισμός τελείωσε, έχουν καταγραφεί όλες οι εξακριβωμένες οικονομικές συμμετοχές κι ήρθε η ώρα της ψηφοφορίας δίνω από μία ψήφο σε κάθε συμμετέχοντα εκτός του εαυτού μου (για να προλάβω τα σχόλια περί αντικρουόμενων συμφερόντων;)), εξηγώντας πως ο πλούτος κάποιου είναι κριτήριο καθαρά υποκειμενικό και συγκριτικό άρα όλοι πλούσιοι και όλοι φτωχοί την ίδια στιγμή.
    Κατά την άποψη όλοι είναι πλούσιοι ασχέτως τα μέτρα και τις μονάδες...

    Υ.Γ. καλέ μου συντονιστή μήπως ξεχάστηκες και δεν ανάρτησες την δική σου συμμετοχή;:music:
     
    Αρέσει στους GaTe987, soyla74, sofiapao76 και σε ακόμα ένα άτομο.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    φιλοι συναγωνιστες ,αγαπητοι συναγροτες, δεν εχει καταστει σαφες , αν οι συμμετεχοντες στον διαγωνισμο, εχουν το δικαιωμα ψηφου..αν λοιπον μπορουμε να ψηφισουμε κι εμεις ,εννοειται πως εχουν ολοι μια ψηφο απο μενα (πλην του εαυτου μου φυσικα).. :pΘα συμφωνησω με την ioanna6929 ,με καλυψε σε οτι ειπε, απλως θα προσθεσω οτι τα'' σκουπιδια του ενος ειναι ο θησαυρος για καποιον αλλον'';).Και εδω στις φαρμες μας ισχυει παντα αυτο το ρητο.κατι που για μενα ειναι αχρηστο ,λειτουργει θαυμασια σε καποια αλλη φαρμα και το αντιθετο.. πλουσιοι παντα λοιπον σε αισθηματα εμεις ..Καλη επιτυχια σε ολους..
     
  8. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Η ψηφοφορία (ναι, μπορούν να πάρουν μέρος και οι υποψήφιοι) εξελλίσσεται σε θρίλερ για γερά νεύραxD οι συμμετοχές με ισοψηφία θα κονταροχτυπηθούν για την κορυφή.
    ioanna6929 αν κερδίσεις το βραβείο που πριμοδοτείς θα μιλάμε για μεγάλη ...τύχη :p:p
    εμ χορηγός εμ τυχερός xD

    * εγώ θα συμμετέχω στον επόμενο
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Η συμμετοχή στη ψηφοφορία ξεπέρασε κάθε προσδοκία :p αφού παραλίγο να διπλοποστάρω xD Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν αργότερα σήμερα

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Καλημέρα! Οι συμμετέχοντες και ψηφοφόροι :p θα ενημερωθούν σήμερα για τα αποτελέσματα του διαγωνισμού με προσωπικό μήνυμα ;) για να αποφύγουμε και τα διπλοποσταρίσματα. xD Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας και σε καλή μεριά τα έπαθλα-καλούδια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/2/19
    Αρέσει σε GaTe987, xristos-ale3andros, soyla74 και 3 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ευχαριστουμε φιλε tsarouxis για τον ομορφο διαγωνισμο,:D ανεξαρτητου αποτελεσματος.. ελπιζω να ξαναγινει στο μελλον ,με περισσοτερες συμμετοχες..;)ειμαστε ολοι κερδισμενοι ,απο χαμογελα και ομορφες στιγμες σαν κι αυτη ,με ολη την φαρμοπαρεα..
     
    Αρέσει στους tsarouxis και ioanna6929.
  10. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα παρεούλα, κατά πρώτον συγχαρητήρια στην συντονιστική επιτροπή που ήταν άψογη, κατά δεύτερον πολλά μπράβο στους νικητές, πάντα τέτοια... Κατά τρίτον δεν περίμενα καν να είμαι στην βράβευση, ευχαριστώ από καρδιάς που με σκεφτήκατε :inlove:
     
  11. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλοί μου συναγρότες, μου ήρθε η ιδέα να κάνω μια λίστα με τα "πράγματα" που ήθελα να αγοράσω από την λαϊκή. Έλα όμως που μου χύθηκε το τσάι μου στο χαρτί και τα έκανα όλα μούσκεμα. Πάει και η λίστα μου.... . Μετέφερα στο "χαρτί" ότι φαινόταν, αλλά όπως θα δείτε....-.-
    Βοήθεια σας ζητώ να τα ξεμπερδέψουμε όλα και να προλάβω τα ψώνια μου;o_O
    [​IMG]
    εκ των προτέρων σας ευχαριστώ πολύ και φυσικά θα υπάρξουν ανταμοιβές για τον κόπο σας!!!;)
     
    Αρέσει σε GaTe987, -lousi-leon2001, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    φιλη ioanna6929 ,κατ αρχην να σου δωσω συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σου για τον διαγωνισμο..
    θελω μια διευκρινιση .. τα κουτακια ιδιου χρωματος, αντιστοιχουν σε μια λεξη ;;;
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  13. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    όχι καλή μου δεν αντιστοιχούν τα χρώματα σε τίποτα, αλλά αν χρειάζεστε λίγη βοήθεια να σας δώσω κάποιες πληροφορίες, τα "ψώνια" μου είναι διάφορα, και δέντρα και ζώα και φυτά. Δυστυχώς όμως οι λέξεις μισοφαινόντουσαν...o_O
     
    Αρέσει στους GEPPO1, αμφιθεα και skias10.
  14. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Τα μόνα που βρήκα είναι
    κότα
    κοάλα
    ελάφι
    :oops:
     
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ιταμος (μωβ-μωβ-γαλαζιο)
    κοκορας (κιτρινο-κοκκινο-πρασινο)
    φιδι (ροζ-κοκκινο)
    γαζελα(κοκκινο-καφε-μωβ)
    ελαφι (γκρι-γαλαζιο-ροζ)
    κοτα (πρασινο-μωβ)
    κουναβι (γαλαζιο-γκρι-γκρι)
    λαρικα (πρασινο-κιτρινο-κιτρινο)
    καμηλα (κιτρινο-πρασινο-κιτρινο)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/4/19
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    μή λα
    λά δι
    (κοκορας κι εγω)
    γα ζέ λες
    μου λά ρι
    κου νά βι
     
    Αρέσει στους GEPPO1, xristos-ale3andros και ioanna6929.
  17. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    μπράβο σας!!!xD
    βρήκατε τα περισσότερα:
    κουνάβι, γαζέλα, ελάφι, κοάλα, κόκορας, μουλάρι, ίταμος!!!
    λείπουν λίγα, ακόμη είμαι σίγουρη... :oops:
     
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    σβηνω τα μηλα και το γαλα
    κα μή λα
    κα νέ λα
     
    Αρέσει στους skias10, xristos-ale3andros και ioanna6929.
  19. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    ναι σωστά και τα δύο!!!
     
    Αρέσει στους xristos-ale3andros και αμφιθεα.
  20. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    φι λύ ρα
    μη δι κή
    :oops:
     
    Αρέσει στους skias10, ioanna6929 και αμφιθεα.