Feedback Συζήτηση για το 48ωρο σημαντικό τεστ του διακομιστή Unity/WebGL | Farmerama GR

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 9/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Σε αυτό το θέμα μπορείτε να συζητήσετε για το 48ωρο σημαντικό τεστ του διακομιστή Unity/WebGL | Farmerama GR

    upload_2020-12-9_12-51-49.png

    Επίσημη ανακοίνωση :

    https://board-el.farmerama.com/threads/Σημαντικό-τεστ-48-ωρών.30300/

    Συχνές Ερωτήσεις:
    Ανακοίνωση - Συχνές ερωτήσεις για Unity WebGL Δεκέμβριος 2020 | Farmerama GR



    Σας παρακαλούμε παίξτε Farmerama κατα την διάρκεια του τεστ - Αν μπορείτε να παίξετε από το browser τότε δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι η έκδοση θα φορτωθεί αυτόματα. Εάν έχετε προβλήματα , σας παρακαλούμε κάντε εγκατάσταση το πρόγραμμα του αυτόνομου Διακομιστή.
    Μπορείτε να βρείτε οδηγίες εδώ:


    Επίσημη ανακοίνωση :
    https://board-el.farmerama.com/threads/Αυτόνομος-Διακομιστής-standalone-client.30295/

    Συχνές ερωτήσεις :
    https://board-el.farmerama.com/threads/Αυτόνομος-Διακομιστής-standalone-client.30296/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία




    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Έχω μία απορία... Εγὠ θέλω να κάνω εγκατάσταση στο παιχνίδι αλλά συνδέομαι μέσω fb, που σημαίνει ότι δεν έχω ξεχωριστό κωδικό και όνομα χρήστη.... Άρα πως θα μπω στο ήδη υπάρχον φαρμεράμα μου?
    Γιατί δεν αναφέρει κάτι πάνω σε αυτό το θέμα η επίσημη ανακοίνωση...
     
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα υπάρχει νεότερη ανακοίνωση σύντομα ;)
     
    Αρέσει στον/ην Lina123.
  4. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ:inlove:
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  5. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Έπαιξα με τον client και είναι σημαντικό γρηγορότερος από το online. Αλλά πάλι δεν μπορείς να κάνεις συνεχόμενα κλικ όταν μαζεύεις. Και σε κάποια φάση σαν να μπούκωσε. Από το βασικό χάρτη η μπάρα φόρτωνε μέχρι το 100% και από το βασικό χάρτη σε πήγαινε... στο βασικό χάρτη. Ούτε το πλοίο δεν πήγαινε στο νησί. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα για να συνεχίσω...
     
    Αρέσει σε maria_palou, Melina, georgios_2_ και 2 σε άλλους.
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πολύ καλό,πλην των γνωστών 2 προβλημάτων...να προσθέσω,πως όποτε ανοίγει ,ζητάει εκ νέου τον κωδικό και δεν υπάρχει δυνατότητα μνήμης του.Επίσης δεν δέχεται τον κωδικό με paste και όσοι έχουμε "περίπλοκο" κωδικό θα πρέπει μια ώρα να πληκτρολογούμε .
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, Megas_kokoriko, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  7. katerina-paylopoyloy

    katerina-paylopoyloy Τακτικός στο φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες, έπαιξα με τον standalone client.Είναι εξαιρετικά γρήγορο σε σχέση με τον brownser τα προβλήματα είναι αυτά που έγραψαν και οι άλλοι συμπαίκτες και πως όταν αποσυνδέομαι μου ανοίγει τον brownser στην online ιστοσελίδα σας.
    Τα άλλα προβλήματα τα είχατε αναφέρει εσείς χθες αν και αυτά διορθώνονται.
    ;)
     
    Αρέσει στους maria_palou, Lina123, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  8. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Στον standalone client δεν εμφανίζει όλα τα βιομηχανικά προϊόντα, ούτε στην αποθήκη, ούτε στην αριστερή μπάρα με τα καταναλωτικά αγαθά. Στην βιομηχανική περιοχή δε, όποιο επάγγελμα κι αν επιλέξεις δεν σου δείχνει κανένα προϊόν. Αναγκάστηκα να κλείσω τον client ώστε να συνδεθώ μέσω browser για να κάνω χρήση των βιομηχανικών. (συγκεκριμένα ήθελα το τσάτνι καρότου-μήλου).
     
    Αρέσει στους magdalini100, nota.dim1802 και soyla74.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εγω οταν καταφερα να συνδεθω, διαπιστωσα οτι το ποντικι οταν το ακουμπας οπουδηποτε δεν δειχνει τα χαρακτηριστικα,οπως εχουμε συνηθισει μεχρι τωρα. Δηλ. τι φυτο εχεις φυτεμενο και σε ποση ωρα θα ειναι ετοιμο,η' το ονομα του σταβλου κλπ..
    Επισης το μεγεθος των γραφικων ειναι η' τεραστιο ,η' πολυ μικρο,ακομη και μετα απο τις ρυθμισεις που εκανα απο τα ''γραναζια''..
    Ολα αυτα για λιγο ,γιατι μετα η οθονη μαυρισε και εκλεισε..Και οταν μετα ξανασυνδεθηκα παρεμεινε ασπρη και κενη..
    Με λιγα λογια, στο unity δεν μπορω να συνδεθω ..Συνδεομαι και αποσυνδεομαι συνεχως στον νεο αυτοματο διακομιστη... Και ο
    flash θα απενεργοποιηθει για ενα 48ωρο ,μεχρι το τελος του μηνα, που θα καταργηθει εντελως..
    Και ερωτω..Τι μελλει γενεσθαι με ολους εμας που ακομη δεν εχει βρεθει λυση στα προβληματα μας ;;
    Ανησυχω, μηπως στο τελος, μεινουμε εκτος παιχνιδιου..
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Εγώ ακόμα δεν βλέπω ανακοίνωση για όλους εμάς που μπαίνουμε στο παιχνίδι μέσω fb, αλλά ελπίζω να μπορούμε να κατεβάσουμε το παιχνίδι και αργότερα όταν θα έχουν κατασταλάξει για το τι θα κάνουμε εμείς:sleepy:
    Όσο για τον λόγο που καταργούν τον flash από το παιχνίδι, δεν φταίει το παιχνίδι αλλά η adope που σταματάει την συνεργασία με τον flash. Συμπέρασμα: άλλοι μας βάλανε σε μπελάδες:p
    Εν ολίγης ξεκινάμε από την αρχή και σιγά σιγά θα ξαναγίνει όπως ήτανε μέχρι σήμερα. ;)
    Υπομονή λίγο από όλους μας:music:
    Καλή συνέχεια:inlove:
     
  11. Boy_salonica88

    Boy_salonica88 Ανερχόμενος συντάκτης

    Να κάνω και εγώ μια ερώτηση
    Το πρόβλημα στο unity με το χειροκίνητο μάζεμα θα διορθωθεί ποτέ???
    και ΑΝ ναι πότε?????
     
  12. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ο τρόπος αυτός τελικά Μ αρέσει αρκεί να λυθούν τα προβλήματα ...τώρα μπήκα από το κινητό μου όμως από το unity πολύ πιο γρήγορα και εύκολα από έναν adblock browser ...άρα το unity θα μείνει ή θα παίζουμε μόνο client στο pc ή εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα ??xD
     
    Αρέσει στους katerina-paylopoyloy και dimitriskiouranis.
  13. liontaraki__

    liontaraki__ Νέος ειδικός

    Δυο παρατηρήσεις και από εμένα που νομίζω δεν τις είδα πουθενά. Αν και όλα τα γραφικά τα έχω απενεργοποιημένα κάποια κατοικίδια εξακολουθούν κ πετάνε στη φόρμα μου όταν τα μαζεύω με το χέρι (κοράκια, κουκουβάγιες, δράκος, χάμστερ) Επίσης το γραφικό από τον απλό φοίνικα Ακάι δεν φαίνεται. Στην θέση του βγαίνει μια μαργαρίτα, το ίδιο συμβαίνει και με το διακοσμητικό "κυνηγοί απολιθωμάτων"

    Γενικά το παιχνίδι στην εφαρμογή τρέχει πολύ καλύτερα από ότι στον browser ακόμα και με την χάλια σύνδεση στο ιντερνετ που έχω αυτές τις μέρες. Εξακολουθώ όμως να προτιμώ τον flash και θα τον επιλέγω μέχρι να μην μπορώ να μπω άλλο στο παιχνίδι
     
    Αρέσει στους buenakias και icons1.
  14. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    καλησπερα και απο μενα δυστυχως σε εμενα δεν βγαινει η πιπιλα στα δενδρα οτι ειναι ετοιμα και αναγκαζομαι να βαζω το δαχτυλακι επανω σε καθε αντικειμενο να δω εαν εγινε η οχι δηλαδη στην οθονη μου φαινεται οτι δεν ειναι τιποτα ετοιμο.
     
    Αρέσει στον/ην lolios.
  15. sakisbalta

    sakisbalta Αρχάριος στο φόρουμ

    το σειμιο...δεν βρεθικε ID 36201014 πολη παλιος ηπολογιστης 14 χρωνια γουιντος 7 τα υπολιπα τρεχα γιρεβε( μνιμη..καρτα γραφικων..και τα λιπα)
     
  16. vouoikon63

    vouoikon63 Ανερχόμενος συντάκτης

    παιδια πολυ απογοητευτικο το νεο συστημα πουθενα πιπιλα ουτε τα χωραφια δεν φαινεται οτι εχουν γινει ουτε δενδρα ουτε σταυλοι πολυ κουραστικο σκετη απογοητευση.
     
    Αρέσει στους assamar και ARGIR0123456.
  17. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπέρα, πολύ καλύτερες ταχύτητες στο standalone, πέρα από τα γνωστά θέματα αυτά που παρατήρησα και με ενόχλησαν πιο πολύ είναι δύο:
    1) σε κάθε Log off πετάγεται παράθυρο στον browser-δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κλείνει απλά η εφαρμογή. Αυτό κάνει πιο δύσκολη και την εναλλαγή μεταξύ λογαριασμών, η οποία δυσκολεύει επίσης από το γεγονός ότι δεν φαίνεται το εξωτερικό πλαίσιο της φάσμας με το user ID και το username κι όταν μετακινείσαι μεταξύ λογαριασμών κάποια στιγμή δεν ξέρεις σε ποιον από όλους είσαι-τουλάχιστον όχι με μια ματιά όπως πριν.
    2) Δεν υπάρχει δυνατότητα να μεγιστοποιήσεις το παράθυρο ή να το βάλεις σε πλήρη οθόνη - ή τουλάχιστον δεν έχω βρει τρόπο με αποτέλεσμα τα γραφικά να είναι μικρά.
    Το χειροκίνητο μάζεμα έχει κάποια προβληματάκια αλλά πολύ καλύτερα από το unity, σε γενικές γραμμές μια συμπαθητική εναλλακτική, αν και πάλι,όπως είπε και η συμπαίκτρια, όσο έχω τον flash θα τον προτιμώ.
     
  18. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Δεν μπορώ να μαζέψω τα σεντούκια από τα υπάρχοντα μου. Μαζεύω το ένα και με πάει στην αρχή ξανά. Περιμένω να γυρίσει στο flash για να τα μαζέψω.
     
    Αρέσει σε hacker-3, katerina-paylopoyloy, olga-tse62 και 3 σε άλλους.
  19. ale-poy

    ale-poy Αρχάριος στο φόρουμ

    Απογοήτευση, δεν μπορεί να παιχτεί έτσι το παιχνίδι, χάλια.
     
    Αρέσει στους magdalini100, ARGIR0123456 και Boy_salonica88.
  20. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Τα προβλήματα που παρατηρώ εγώ είναι τα εξής
    Όπως είπε και η -sia1971- όταν ανοίγεις 1 σεντούκι πάει στην αρχή της σελίδας ενώ στο flash όχι
    Στον client που παίζω εγώ γιατί στον browser αργεί απίστευτα και δεν μπορώ να μαζεψω τίποτα όταν κάνεις αποσύνδεση ανοίγει browser καλύτερα θα ήταν να παραμένει στον client ορισμένα προβλήματα παραμένουν αλλά σε σχέση με το unity έχει πολύ καλύτερη επίδοση
    Καλό θα ήταν το ID να μεταφερθεί στο ξύλινο πλαίσιο όπως και στον broswer και όχι στις ρυθμίσεις παιχνιδιού που είναι τώρα
    Το μαγικό δέντρο δεν δίχνει το στάδιο ορίμανσης
     
    Αρέσει στους hacker-3 και katerina-paylopoyloy.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.