Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι ΧΙ"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/9/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :


    "Το μεγάλο κυνήγι ΧΙ"


    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-ΧΙ.35999/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-ΧΙ.35998/

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    πολυ ωραιο δρωμενο

    να βαλω 20ωρα δεντρα η 21ωρα φυτα? (αυτα ειναι τα καλυτερα σε χρονο που εχω)

    επισης οταν τυχαινετε μπονους σε ροδανι σε τι χωραφια συμφερει να φυτεψεις?


    σε μια ωρα φτανω τα 2500 αστερακια κοιλαδα σου ερχομαι!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, misirli και 4 σε άλλους.
  3. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημέεεραα
    Ένα από τα πιο ωραία και συνάμα δύσκολα δρώμενα έφθασε!!8)
    Εγώ προσωπικά παίζω το ''Βρες 10 αντικείμενα''.
    Για να ολοκληρώσουμε την αριστερή στήλη θέλουμε 95 σύνεργα ντεντέκτιβ που ισοδυναμούν με 37.050 κολίανδρο και 2.850 αναδυόμενα
    Φυτεύουμε βασική έκταση και άγριο λιβάδι, ενώ αναδυόμενα παίρνουμε από φυτά και δέντρα σε όλες τις εκτάσεις τις φάρμας.
    Αν θέλετε και μεγεθυντικούς φακούς προτιμήστε δέντρα..
    Βάλτε βρε και καμιά καρυδιά μην τη λυπηθείτεxD.
    Όσο για τη δεξιά στήλη εμμ ναι είπα να κάνω μια δοκιμή και τρόμαξα λίγο..Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά από κάθε παιχνίδι με τα 10 αντικείμενα παίρνεις 95 πόντους το μέγιστο, αν κατάλαβα καλά αφού 60 δίνει το παιχνίδι αν βρείς 10 αντικείμενα και 35 μπόνους αν τα βρεις και σε λιγότερο από 15 δευτερόλεπτα:oops:. Αυτό μαθηματικά αποτύπωνεται σε 113.100 φυτάo_O και 8.700xD αναδυόxDxDμενα:oops: στο σύνολο!. Έφυγαα γεία σαςς:cry:.
    Πλάκα κάνω εδώ είμαι ακόμη. Να σας ανακουφίσω λίγο γιατί αν από αυτά τα φυτά αφαιρέσουμε τα ζητούμενα για την αριστερή στήλη, που όλοι θα προσπαθήσουμε να φέρουμε εις πέρας, τότε χρειαζόμαστε μόνο 76.050 ακόμη, έξτρα δηλαδή, για να το ολοκληρώσουμε και 5.850 αναδυόμενα...
    Δεν ξέρω νομίζω είναι λίγο πολλά.
    Λίγο καλέ όσο πατάει ο ελέφαντας.:p
    Υ.Γ: Κάθε διόρθωση δεκτή:)

    Υ.Γ2: Όσοι επιθυμούν μόνο τη φασολιά, να επισημανθεί ότι θα χρειαστούν μόνο 20.670 φυτά και 1.590 αναδυόμενα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/9/23
    Αρέσει σε MariaStathaki, Lina123, μαρω69 και 21 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αγαπημένο δρώμενο και αυτή τη φορά πολύ πολύ δύσκολο.. νομίζω οτι θα έπρεπε λίγο να κατέβουν οι ποσότητες.. δεν νομίζω δηλαδή, είμαι σίγουρη, απλά το λέω ευγενικα.. τα δωράκια αρκετα καλά τα πίκολο εννοειται στην πρώτη γραμμή, τα διακοσμητικά χρήσιμα, και η φασολιά εξαιρετική.. παίζω πάντα το <<βρες τις διαφορές>> που εχω σχεδόν πάντα ενα αρκετα καλό σκορ.. φυτευω σε άνετα χωράφια μολις συγκεντρώσω τα πρώτα 300,400 φυτά, με σουπερ λίπασμα, λιπασμα ζωζως και βιοτεχνικα για το σ λίπασμα και φυσικα τις 2 φασολιές οταν ειναι διαθεσιμες..
    εγω βαζω 20ωρα και χρησιμοποιω και τουρμπο λιπασμα, και ούτως ή αλλως χρησιμοποιω άνετα χωράφια που ειναι πιο χρησιμα οταν υπάρχουν και μπόνους..
    ευχαριστουμε tzimxatz για τους υπολογισμούς
    καλή διασκέδαση παιδιά
     
    Αρέσει σε MariaStathaki, Lina123, nota.dim1802 και 3 σε άλλους.
  5. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    αν βαλω 20ωρα δεντρα με xxl αναβαθμιση θα παει 12 ωρες εξακουλουθει ομως να θεωρειτε 20ωρο για τα αναδυομενα σωστα?
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Οχι 12ωρα θα ειναι
     
  7. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    https://board-el.farmerama.com/threads/Συχνότητα-αναδυόμενων-σε-δρώμενα.17195/


    νομιζω ειμαι λαθος γτ διαβασα αυτο

    - Η συχνότητα των αναδυόμενων εξαρτάται από τον αρχικό χρόνο παραγωγής του κάθε αντικειμένου. Για παράδειγμα, θα πάρετε περισσότερα αναδυόμενα απο συγκομιδή απλών δέντρων με αρχικό χρόνο παραγωγής 20:00 παρά από την συγκομιδή του ίδιου αρiθμού δέντρων XL και XXL.
     
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Η συχνότητα των αναδυόμενων εξαρτάται από τον αρχικό χρόνο. Τα απλά δένδρα έχουν 20 ώρες (και ορισμένα παραπάνω). Τα XXL έχουν 12 ώρες, άρα λιγότερα αναδυόμενα. Αν τώρα μειώσεις το χρόνο με βιοτεχνικά ή από ρούνους στη φασολιά, τότε μετράει ο αρχικός χρόνος!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    το διορθωνω γιατι δεν ειχα διαβασει σωστα την ερωτηση σου
    οταν ειναι χχλ ή χλ δεν ειναι 20ωρα.. εγω αυτο που ειπα ειναι 20ωρα δενδρα με τουρμπο λιπασμα.. καμια σχεση με τα χλ ή χχλ
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  10. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    τεραστιες ποσοτητες....
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Lina123 και 5 σε άλλους.
  11. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους.Πράγματι οι ποσότητες των φυτών είναι τεράστιες.Εγώ παίζω με τις διαφορές.Για να τελειώσω το δρώμενο θέλω 262 παιχνίδια στην καλύτερη περίπτωση...δηλαδή 102235 φυτά...Ελπίζω μόνο στη τύχη..να έρθουν μπόνους στο ροδάνι..Καλη επιτυχία σε όλους!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Lina123 και 5 σε άλλους.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Θα συμφωνήσω με την συναργότισσα..;)
    Παιδιά είναι προτιμότερο να παίζουμε με το ''βρες τις διαφορές''.
    Έτσι και λιγότερα φυτά και αναδυόμενα θα χρειαστούμε, όπως πολύ σωστά αναφέρει η συμπαίκτρια.
    Δεν παύει όμως να είναι πολλά.:eek:
    Θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  13. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    [​IMG] Εγω θα παιξω 95 παιχνιδια ολη την αριστερη πλευρα
    95επι 390=37050 φυτα
    95επι30=2825 σκονες
    και αν θυμαμαι καλα επαιρνα 135 σε καθε παιχνιδι βρισκοντας ολα τα αντικειμενα
    οποτε 95 επι 135 θα φτασω 12.825 μετα δεν εχει κατι δεξια να μου κανει εντυπωση για παραπανω παιχνιδια
    Καλα το θυμομουν 135
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/9/23
    Αρέσει σε nickoikono11, xaris68, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  14. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!Ο σκοπός επιτευχθει το σουπερ τζαμποδεντρο κατεφθασε στα χερια μου.. με τα κοπων και βασανων βεβαιαxDxDμιας και το μινι παιχνιδι δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου!!!Σταθηκα σουπερ τυχερη στο ροδανι:inlove::inlove:και εβγαλα πολλα φυτα και εχω αρκετα για να το φτασω ως το τελος αλλα...θα το σκεφτω μιας και το μινι παιχνιδι προσωπικα το θεωρω πονοκεφαλο!!Ευχαριστουμε ολα τα παιδια για τους υπολογισμους και τις πολυτιμες συμβουλες τους,θησαυρος..!!!Καλη επιτυχια και συνεχεια ευχομαι σε ολους!!!:D
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nickoikono11, MariaStathaki και 20 σε άλλους.
  15. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Σουλα μου δωσε τα φωτα σου στο λαο κ πες μας αναλυτικα τι εκανες η στειλε κανα μηνυμα με οδηγιες xDxDΔε προλαβαινω λογο δουλειας:wuerg::cry:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, MariaStathaki, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  16. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    μια μικρη συμβουλη για τα μεγαλα επιπεδα στις αποστολες με τα καινουργια ζωα οπως οι αποστολες
    1) ζητειται υποδυναμη
    2) η κρυμμενη θεα
    3) η μεγαλη επαγγελματικη αλλαγη

    υπαρχει σε καποιο βημα επιταχυντης συγκομιδης φυτου δρωμενου που δινει +1 φυτο για 8 ωρες

    αν καποιος δεν τα εχει παρει και το χρειαζεται για να τρεξει το εβεντ

    καλη συνεχεια σε ολους μας
    _________________________________________________

    ΝΕΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ


    Έχω στα καταναλωτικά αγαθά Μ
    2 Μπόνους εσόδων φυτών 100% χρυσή θέση 24 ωρες
    2 Μπόνους συνολικών εσόδων S διαμαντένια θέση 24 ώρες
    Και έναν επιταχυντή φυτών δρώμενων που δίνει +1 φυτό για 8 ώρες
    Έχω 2100 σούπερ λίπασμα και 670 της Ζωζώ

    Θα ήθελα να προσπαθήσω σε αυτό το εβεντ αλλά θα ήθελα τις συμβουλές σας πως να τα χρησιμοποιήσω σε τι χωράφια και τα σχετικα

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και αμφιθεα.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γραφεις σε λαθος ενοτητα.... γραψε εκει που λεει για τα παντα σχετικα με το παιχνιδι
    οσο για μενα πήρα την φασολιά και συνεχιζω.. εντελως ατυχη με το ροδανι και με δυσκολια τα αναδυομενα
    σουλα μου μια απορια, αντε ενταξει με τα φυτα και εμενα μου εχουν τυχει 2,3 μπονους μαζεμενα, τα αναδυομενα πως τα εβγαλες σε 2 μερες?? εγω φυτευω εξευγενισμενη βαλεριανα και ακομα το παλευω
     
    Αρέσει στους nickoikono11, maria_palou και soyla74.
  18. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους.
    Γενικά τα μπόνους αυτά απαιτούν και μπόνους από το ροδάνι. Μόνα τους δεν προσφέρουν τίποτα ! Θα σε συμβούλευα να τα κρατήσεις για αλλά δρώμενα πιο καλά! ;)
     
    Αρέσει στους misirli, soyla74 και χαρησπαοκαρα.
  19. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολουςς!!Τωρα που βρηκα λιγο ελευθερο χρονο να πω τι εκανα!!Στη φαρμα μου σε γενικες γραμμες λειτουργω σαν το μυρμηγκι αλλα σε αλλη εποχη...ολο τον χειμωνα μαζευω και το παραμικρο που μου δινει το παιχνιδι και η φαρμα μου, σεντουκια,ιβεντ κ.α και κυριως μαζευω σουπερ λιπασμα και ζωζω απο τα τζαμποδεντρα...!!Ετσι λειτουργω στη φαρμα μου αυτο με βοηθαει το καλοκαιρι που δεν εχω Καθολου ελευθερο χρονο..Τωρα πως τελειωσα το ιβεντ μεσα σε μια μερα γιατι σε μια μερα το τελειωσα την μερα του ρεπο μου..απλως επαιξα τα υπολοιπα παιχνιδια το επομενο πρωι....φροντισα και ειχα μαζεψει πανω απο 400 γυρους στο ροδανι και εχω και αλλα τοσα σεντουκια ροδανιου κλειστα τα οποια δεν τα πειραζω,ειναι για εκτακτη αναγκηxDεπαιξα ροδανι και προσπαθησα να τυχω οσα πιο πολλα μπονους σοδειας μπορω και σταθηκα σουπερ τυχερη μου ετυχαν αρκετα 100% και πολλα συν 1 φυτων απο το απλο ροδανι βαζοντας και ενα δικο μου μπονους 200% εφτασα να περνω στα φυτα πανω απο 1000% .Με αυτο τον τροπο σπαταλησα λιγοτερο σουπερ λιπασμα γιατι οσα περισσοτερα φυτα περνεις λιγοτερα υλικα χαλας!!Στο ενα χωραφι βασικη μαζευα φυτα και στο αλλο ηταν ευκαιρια αφου επερνα πολλα φυτα να βαλω αμαρανθο χρησιμοποιοντας τον γνωστο τροπο του εξευγενισμου,με τις φασολιες του καστανουλη και του φαραω,δυστηχως την τριτη σειρα γενεθλια ευχη δεν την εχω, μεσα στο λιγοτερο απο μια ωρα ειχα 8000 αναδυομενα!!Φακους δεν ειχα πολλους αλλα δεν με ενοιαζε γιατι ο σκοπος μου ηταν αλλος..Απο την στιγμη που δεν το μπορω και με ζοριζει το μινι game του ιβεντ αυτου 85 φερνω αντε στο τσακιρ κεφι 90xD ηθελα να παιξω ΜΟΝΟ με τις τρεις πρωτες εικονες ,ολα τα παιχνιδια και αυτο εκανα !χαλαλησα δυο τρεις φορες με φακους να τις μαθω και να τις δω... !!Την επομενη μερα το πρωι που γνωριζα οτι εχω κενο και δεν δεν θα με ενοχλησει κανενας επαιξα ολα παιχνιδια μου με μεσο ορο 105...μετα το χερι πηγαινε μηχανικα,παρεπιπτοντως παιζω με το βρειτε τα 10 αντικειμενα και κανενα αλλο!!!Ηθελα το σουπερ τζαμποδεντρο γιατι δεν εχω πολλα..αλλα και να ειχα καθε τζαμποδεντρο ειναι καλοδεχουμενο στη φαρμα μου:inlove:Το τζαμποδεντρο και μονο που πηρα απο το ιβεντ μεσα σε 1,5μιση μηνα θα μου βγαλει τα λιπασματα που εδωσα και οι απολαβες απο κει και στο εξης θα ειναι,οσο, μεγαλυτερες στο σουπερ λιπασμα!!!!Καλη συνεχεια παιδια..λυπαμαι που δεν απαντησα αμεσα αλλα ο χρονος μου ειναι περιορισμενος!!καλημερα:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/9/23
    Αρέσει σε thena, jimthrilosgate7, ολγα1112 και 7 σε άλλους.
  20. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημέρεςς:music:
    Εγώ σήμερα δουλεύω όλη μέρα, οπότε ό,τι κάνω από αύριο και ελπίζω να το τελειώσω:cry:.
    Έχω 85000 περίπου φυτά και 4000 αναδυόμενα.
    Χρησιμοποιώ 2 τζακ και μπόνους φυτών με τσάτνι και 1 μπόνους από το ροδάνι στο οποίο δεν στάθηκα τυχερός...Δεν έτυχα κάτι άλλο και τα μπόνους συνολικών εσόδων 200+ και 300+ τα κρατάω για άλλες καταστάσεις...
    Για τα αναδυόμενα με μαυροσίταρο εξευγενισμένο θα κινηθώ και 13 χιούι..:p'Εχω και μπόνους αναδυομένων είτε από άλλα διακοσμητικά, είτε από σεντούκια αλλά δεν χρειάζεται τα χιούι κάνουν τη δουλειά τους...Σούπερ λίπασμα πρέπει να βρω γιατί καταναλώθηκε όλο στα φυτά..
    Πως θα παίξω όλες αυτές τις πίστες ήθελα να ήξεραxD...Τα ματάκια μου:cry::cry:.
    Καλή συνέχεια σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/9/23
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, MariaStathaki, xaris68 και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.