Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι IV "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/5/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σε παρακαλω φιλε μου , μηπως μπορεις να μας αναλυσεις πως παιρνεις 33 φυτα καθαρα ;;
    Βρηκα πολυ ενδιαφερον τον συλλογισμο σου ,αλλα .......δεν μου βγαινουν στο μετρημα..χαχαχα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/20
    Αρέσει στους vagelis1968, xristos-ale3andros και αμφιθεα.
  2. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλημερα στην αγροτοπαρεααααα! Ε λοιπον αυτο που λενε ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι ισχυει:p
    Ξεχασα να βαλω τσατνι κ βιαστηκα να κανω συγκομιδη στην βασικη κ μετα ημουν "τι εκανααααααααα?!!! >ο< Υποθετω πως το "εκαψα¨" χθες με το ψαξε ψαξε στην καλυβα της Ιγκριντ!:sleepy::pxD
     
    Αρέσει στους vagelis1968, μαμαβικη και αμφιθεα.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Για να παρηγορηθεις φιλη μου, απλα σου λεω δεν εισαι η μοναδικη, και που να σου πω και οτι σε αλλο δρωμενο, εκανα διαγραφη χωραφιων λιγο πριν το θερισμο :oops:
    Ολοι μας εχουμε κανει οπωσδηποτε καποιο "χοντρο" λαθος.
     
  4. Θmakis1958

    Θmakis1958 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ολοι ασχολουμαστε με τα φυτα.Με τα αναδυομενα ειναι το προβλημα. Εχω 20000 καλιανδρο και 0 αναδυομενα. Αναγκαζομαι με εξευγενισμο τριανταφυλλο και σουπερ λιπασμα να παιρνω 44 αναδυομενα,αλλα τελειωνουν το σλ εχετε καμια ιδεα.Και κατι αλλο, αν εχει καποιος τις φωτογραφιες με τα αντικειμενα ας τις αναρτισει.
     
  5. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Χαχα ναι ισχυει αμφιθεα μου. Εννοειται το χω κανει κ αυτο κ με σταβλους κ εργαστηρια την τελευταια στιγμη!
    Ειναι αυτο που λεμε για γελια κ για κλαμματα σε τετοιες περιπτωσεις :pxD
     
    Αρέσει στους vagelis1968, αμφιθεα και skias10.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Με 8ωρο 9ωρο φυτο που μονο με νερακι ισως και απλο λιπασμα μειωνεται σε περιπου 6ωρες θεριζεις 4 φορες το 24ωρο.
    Αν υπαρχει και εξευγενισμος ακομη καλυτερα.
    Τα κυπελα; ειναι στο τερμα;;
    Εγω παιρνω περιπου 60 τη φορα μονο απ το λιβαδι μου επι 4 φορες=240 το 24ωρο συν απο δασος και βασικη, βγαινουν λιγο τσιγκουνικα αλλα αν τελειωσω νωριτερα με τα φυτα θα βαλω και στη βασικη μεγαλυτερο φυτο.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και -fasolaki-.
  7. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Εχω βγάλει το τσάτνι και παίζω με ενα +100% μπόνους συνολικών εσόδων στη διαμαντένια θέση.
    Το άνετο χωράφι δίνει 15 φυτά.
    Με +100% δίνει 30 φυτά.
    Με λίπασμα τη ζωζός το άνετο δίνει +6, άρα 36 φυτά.
    Αφαιρώ τρία φυτά που απαιτούνται για το φύτεμα στο άνετο χωράφι και μου μένουν 33 φυτά κέρδος στο μάζεμα.
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/20
    Αρέσει σε billgab, gtrullis, xaris68 και 9 σε άλλους.
  8. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Καλά τα λες, αλλά για να σου βγαίνει 4 φορές δεν αφήνεις χρόνο να περάσει ε; Μόνο εγώ δεν ξενυχτάω και έχω και ελπίδες με το μυαλό μου ότι ίσως φτάσω προς το τέλος;:p
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και vagelis1968.
  9. fouli1988

    fouli1988 Τακτικός στο φόρουμ

    Να κανω μια ερωτηση κ εγω? Το ανετο χωραφι ομως δεν θελει πολυ περισσοτερο χρονο??
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  10. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Το δρώμενο κρατάει 7 ημέρες.
    Θα πρέπει κάθε μέρα να κερδίζουμε 3.933 τουλάχιστον την ημέρα.
    Έτσι θα πρέπει σήμερα το μεσημέρι να έχουμε μαζέψει τουλάχιστον 11.800 πόντους.
    Αύριο 15.733
    Κυριακή 19.666
    Δευτέρα 23.566
    Τρίτη μεσημέρι 27.532

    Αν είμαστε κάτω από αυτό το ποσό σημαίνει οτι δεν θα μπορέσουμε να το ολοκληρωσουμε.
    Ας υπολογίσει ο καθένας αν μπορεί να φτάσει αυτό το στόχο ημερησίως ώστε να ξέρει μέχρι που μπορεί να φτάσει στο τέλος.



     
    Αρέσει σε xaris68, martha72, 2014chr και 5 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ευχαριστω παρα πολυ.
    Καλη συνεχεια.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και vagelis1968.
  12. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ετσι οπως τα λες σωστο ειναι , αλλα εγω π.χ. που μονο με τις 10 διαφορες μπορω να παιξω διοτι στα αλλα δυο παιχνιδια βρισκω πατο, και με μεσο ορο 95 ποντους, θα θελω 41, 4 παιχνιδια την ημερα ειναι 7038 φυτα και 994 σκονες!!!!Το δικο μου συμπερασμα , χωρις συνδιασμους, λιπασματα, διαφορα βιοτεχνικα μειωσης χρονων, ανετα χωραφια κλπ μπονους αποδοσης σε φυτα, ουτε στο ονειρο μας δεν θα το τελειωσουμε. Εξαιρουνται βεβαια τα αστερια των 60 αντικειμενων!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, elenigri και 2 σε άλλους.
  13. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Ομοίως για να πάρει κάποιος μόνο το 1 Φιορινόδεντρο θέλει 3.170 πόντους καθημερινά και πρέπει ήδη να έχει μαζέψει 9.150 πόντους.

    Ο λόγος που αναφέρω την καθημερινή πρόοδο είναι να σκεφτεί ο καθένας αν μπορεί να μαζέψει αυτούς τους πόντους καθημερινά.
    Είναι κρίμα για κάποιον να δώσει ότι έχει και δεν έχει και στο τέλος να μην καταφέρει να φτάσει καν στο 1ο Φιορινόδεντρο.

    Τέλος πρέπει να παίζουμε από τώρα. Διαφορετικά αν περιμένουμε την τελευταία μέρα δεν θα προλάβουμε να παίξουμε και θα χάσουμε τα παιχνίδια.

    Προσωπικά θεωρώ ασύμφορα τα άνετα χωράφια και δεν τα χρησιμοποιώ για αυτό το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε .sofaki., xaris68, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  14. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Έγω παίζω μόνο το δωμάτιο (της Λίλυ λέγεται δε θυμάμαι) με τα 60 αντικείμενα γιατί έχει εύκολα αντικείμενα τα περισσότερα τα εντοπίζεις αμέσως, μετά από μερικά παιχνίδια ακόμη καλύτερα. Πιάνω 133 αλλά μόνο σε αυτό, στα άλλα παίζω διαφορές με 2 φακούς ανά παιχνίδια πιάνω 105. Μήπως υπάρχουν φωτογραφίες και από τα καινούρια δωμάτια;Γιατί αυτό που παίζω αύριο θα φύγει.. Δεν ξέρω ποιος ανέβασε τις προηγούμενες να ναι καλά για τη βοήθεια!
     
    Αρέσει σε xaris68, Dr.Kelly, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    να μην σας απογοητεύσω αλλά η χαρά μας ήταν για λίγο... επειδή ελάχιστοι έχουν τόσο μεγάλο απόθεμα σε σουπερ λιπάσματα κλπ πιστεύω ότι το φιοριονδενδρο είναι όνειρο απατηλό... το ένα ίσως κάποιοι το πάρουν αν είναι τυχεροί.. εγώ πάντως έπαιξα εχθές 40+ γύρους στο χωριατοροδάνι και πήρα .. να μην πω... απο μπόνους τίποτα... ειλικρινά λυπάμαι που η εταιρία έβαλε ένα τόσο ωραίο παιχνίδι και το κατάστρεψε με τις υπερβολικές απαιτήσεις... αυτό όμως το ήξεραν από την αρχή.. προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράσω σουπερ με καμία δύναμη... αγοράζω βέβαια τους βοηθούς γιατί αισθάνομαι οτι πρέπει να συνεισφέρω και εγώ σ αυτό το παιχνίδι.. αλλά μέχρι εκεί...απλά θα παίξω μέχρι όπου με βγάλει.. ζούσα και πριν χωρίς φιορινόδενδρο..
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, Panagiwtena και 12 σε άλλους.
  16. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    το Χίουι Ντόνατ δεν έχει αναφερθεί από κανέναν συμπαίκτη , δεν είναι μια βοήθεια ( έστω μικρή ) για τα αναδυόμενα ? πάντως αν δεν αυξηθεί η ροή Χλομό το βλέπω !
     
    Αρέσει στους vagelis1968, αμφιθεα και Panagiotiis.
  17. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εγώ που το χρησιμοποιώ δεν παίρνω κι καλά αποτελέσματα, σε σχέση με άλλα δρώμενα..
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και αμφιθεα.
  18. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Από φυτά είμαι φουλ... αναδυόμενα μέγα πρόβλημα... έχει κανένας καμιά ιδέα πώς να αυγατίσουν; Στην αρχή από τα φυτά του δρώμενου έπαιρνα 31 στο μάζεμα, χθες 28, σήμερα 24... βάζω γαρύφαλλο με λίπασμα και παίρνω 41 στο χωράφι... δε βλέπω φως.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, skias10 και 2 σε άλλους.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Για μένα η πιο δύσκολη πίστα. Είναι καινούργια ή υπάρχει από παλιά; Το λέω γιατί αν υπήρχε παλαιότερα μήπως μπορούμε να δούμε που είναι τα αντικείμενά της..Μόνο 50 πόντους πήρα:oops:
    [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  20. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.