Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. θα ήθελα να πω την γνώμη μου για όλα αυτα τα τζακ ποτ στο ροδάνι με διακοσμητικα που προσφέρουν 15,20 % κλπ , στα δενδρα, στα διακοσμητικα κλπ.. για μένα προσωπικά είναι παντελώς άχρηστα.. δεν ξερω για εσας ή για τα μικρότερα επίπεδα αλλα πραγματικά δεν τα χρησιμοποιώ πουθενα, εκτος της φασολιάς... εδω δεν εχουμε χώρο να βάλουμε τα διακοσμητικά με πραγματικά μεγάλη αξία πόσο μάλλον για ενα που δίνει 30% πχ στα δένδρα, οταν μπορουμε να καταναλώσουμε ενα μπονους 200 ή 100% που θα μας καλυψει σε όλα.. τα μόνα διακοσμητικα απο το ροδάνι που πραγματικα ήταν φανταστικά , ηταν αυτά που εδιναν σεντουκια κλπ όπως οι νεροτσουλήθρες.. για αυτα τα διακοσμητικά άξιζε να κανεις χώρο παραβλέποντας αλλα που εδιναν μονο πε,τπε.. ελπίζω τουλαχιστον οσον αφορά εμενα, συντομα να τα ξεπεράσουμε και αν γινεται να επιστρέψουμε σε πιο χρήσιμα δώρα
     
    Αρέσει σε sirtakis, Hellenagal200010, -ΡΙΚΑ1985- και 8 σε άλλους.
  2. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] 1 Αυγουστου ειχα 600 αστερακια σημερα λοιπον 1 μηνα μετα και κατι μερες επιτελους εφτασα 2500 αστερακια και ανοιγω την κοιλαδα !!![​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/9/23
    Αρέσει σε pigara, Marinaloren, mara_libra και 7 σε άλλους.
  3. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Συγχαρητήριαααα Καλή αρχήηη:inlove::inlove:
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και GEPPO1.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

  5. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    βρηκα αυτο στο γερμανικο φορουμ κι απο οτι καταλαβα ειναι καποιο ειδους παινχιδιου που κανεις με γραμματα και υποβαλλεις τις απαντησεις το οποιο δινει και καποια δωρακια

    https://board-de.farmerama.com/threads/buchstabensalat.117726/
    γιατι δεν υπαρχει κατι αναλογο στο ελληνικο φορουμ ξερω οτι το παιχνιδι ειναι γερμανικο αλλα γιατι να υπαρχει κατι τετοιο μονο στο γερμανικο φορουμ?

    μεσα στα δωρα υπαρχει και χιουι και αλλα ωραια δωρακια δεν καταλαβα πως λειτουργει το παιχνιδι μιας και δεν ξερω γερμανικα

    οπως επισης στο γερμανικο φορουμ αναφερει πως 27 του μηνα επιστρεφει το πανηγυρι του ρεντζο στο δικο μας τιποτα (σε καποια περιπτωση δεν υποτιμω την δουλεια που κανουν στο ελληνικο φορουμ απλα θα ηθελα να μαθω που οφειλεται αυτη η διακριση)

    [​IMG]


    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/9/23
    Αρέσει στους maria_palou και μαρω69.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν υπάρχει στο ελληνικό φόρουμ για δύο λόγους.
    1. Δεν υπάρχει συμμετοχή στους διαγωνισμούς που κάναμε κατα καιρούς
    2. Κάποιοι παίκτες δεν εκτιμούν ούτε την προσπάθεια των συντονιστών, ούτε των συμπαικτών τους και δημιουργούν προβλήματα σε κάθε διαγωνισμό ή απέναντι σε κάθε συντονιστή.
    Οπότε και έχουμε αποφασίσει να μην κάνουμε διαγωνισμούς. Όταν η ελληνική νοοτροπία θα αλλάξει, θα υπάρχει σεβασμός στο έργο των συντονιστών και δεν θα υπάρχουν κόντρες μεταξύ των ηττημένων και των νικητών, τότε θα κάνουμε και εμείς διαγωνισμούς.

    Μπορείς να μου δώσεις το link της επίσημης ανακοίνωσης;
    Γιατί δεν νομίζω να υπάρχει καμία ανακοίνωση. Αυτό που βλέπεις είναι μια προεπισκόπηση. Θα σε βοηθούσε κάπου να γνωρίζεις πότε θα υπάρχει πανηγύρι του ρένζτο μελλοντικά ακόμα και αν η ημερομηνία δεν είναι σίγουρη;
    Όταν οι ημερομηνίες θα μας δωθούν, θα υπάρχει ανακοίνωση.
     
  7. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    μαλιστα αυτο δεν το ηξερα κριμα ομως να μην υπαρχουν για ορισμενους καποιος που δεν σεβονται την δουλεια σας

    απλα μιας και ειναι ενα δρωμενο που βγαινει μια φορα τον χρονο θα ηθελα να ηξερα ποτε θα βγει για να δω αν θα εχω χρονο να ασχοληθω με τα παιχνδια
     
  8. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Τελικα για τις χαμενες ωρες που περασαν....θα παρουμε κανα δωρακι???? Ηταν αρκετες ωρες εκτος το παιχνιδι την προηγουμενη βδομαδα...κριμα δεν ειναι να πληρωνουμε βοηθους?
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οταν εννοείς αρκτές ώρες εννοείς τις 2 ώρες του Σαββάτου;

    Θα δοθεί αποζημίωση όταν το παιχνίδι θα είναι σταθερό. Αλλά μου κάνει εντύπωση οτι όλες οι αναρτήσεις σου είναι αρνητικές, Δεν βρήκα ούτε μία θετική ανάρτηση. Σε εξαναγκάζει κάποιος να παίξεις ένα παιχνίδι οπου δεν σου αρέσει τίποτα;
     
  10. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Πριν απο το Σαββατο ολα δουλευαν κανονικα δηλαδη??? Ας μη μιλησω ....... Οταν πληρωνεις θελεις να μην χανεις ουτε λεπτο!!!!!
     
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Φυσικά! Από τις 28/08 μέχρι τις 06/09 το παιχνίδι δούευε κανονικότατα χωρίς ούτε ένα λεπττό διακοπή.

    Αντιμετωπίζουμε συνέχεια επιθέσεις και τις πιο πολλές ούτε τις καταλαβαίνεις επειδή η ομάδα του Farmerama δρα άμμεσα.
    Οπότε αν το παιχνίδι δεν είναι διαθέσιμο μόνο για 20 λεπτά κάθε 7 ημέρες ωφείλετε σε αυτούς που εσύ καταδικάζεις.

    Αλλά δεν μου απάντησες. Είναι κάτι που σου αρέσει στο Farmerama ή σε αναγκάζει κάποιος να παίζεις;
     
  12. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σας! Συγνώμη κιόλας...έχω μια απορία, το παιχνίδι εσείς το σχεδιάζεται ή η εταιρεία? Νόμιζα οτι οι διαγωνισμοί στο φόρουμ διεξάγωνται σε γενική κλίμακα.
    Δηλαδή για προσωπικούς λόγους, στερείτε τη χαρά του παιχνιδιού από τους παίκτες, επειδή "κάποιοι" δε σας εκτιμούν? Το βρίσκεται αυτό λογικό? Παίζουν χιλιάδες παίκτες και για "κάποιους" μετρημένους ίσως στα δάκτυλα του ενός χεριού, αποφασίζεται να στερηθούν οι πολλοί τη χαρά του παιχνιδιού? Αυτές είναι οι απορίες μου , όσο για την "ελληνική νοοτροπία", είμαι υπερήφανη που είμαι Ελληνίδα, με όλα τα καλά και τα άσχημα της φυλής μου! Καλό βράδυ!
     
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Το παιχνίδι το σχεδιάζουν οι Game designers.

    Το Forum είναι ανεξάρτητο του παιχνιδιού και αποφασίζουν οι συντονιστές αν θα υπάρχουν διαγωνισμοί.


    Θα αναστρέψω την ερώτηση. Αξίξει μερικοί παίκτες να χαλάνε την χαρά του φόρουμ?
    Και αν οχι, πως θα πρέπει να πράξουμε κατα την γνώμη σου;

    Επίσης να σε ρωτήσω, πως θα χειριστούμε διαγωνισμούς όταν κάποιοι σαμποτάρουν τους διαγωνισμούς?


    Και μια ρητορική ερώτηση. Μην απαντήσεις, δεν χρειάζεται. Δεν ξερεις κανέναν που διαμαρτυρήθηκε για τα αποτελέσματα των διαγωνισμών σε συμπαίκτες τους? Γιατί εγώ ξέρω. ;)


    Τέλος, μπορείς να κάνεις αίτηση για συντονίστρια και να αναλάβεις τους διαγωνισμούς.
    θα πρέπει να αναλάβεις την διοργάνωση, όλες τα διαδικαστικά και να αναλάβεις όλες τις ευθύνες και την κριτική των παικτών για τους χειρισμούς σου. Θες να σου στείλω το λινκ να κάνεις αίτηση;
     
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστώ για την απάντηση.Είχα την ετύπωση πως ναι με μεν κάποια παιχνίδια τα προτείνουν παίκτες,αλλά τα παιχνίδια που βάζετε εσείς οι συντονιστές, είναι της εταιρείας.
    Να σας πω. Ο γραπτός λόγος, είναι εύκολα παρεξηγήσιμος και ο κάθε παίκτης έχει το δικό του χαακτήρα. Πολλές φορές άδικα δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Κατανοώ πως είστε "απίκο" να εξυπηρετήσετε τους παίκτες,ίσως όσοι θέλουν να χαλάσουν το κλίμα,θα έπρεπε να τους αγνοούμε.
    Πως σαμποτάρουν το παιχνίδι? Το χακάρουν?
    Φυσικά θα απαντήσω.Νομίζω έλαβα μέρος σε διαγωνισμούς 2-3 φορές. Έβαλα λάικ σε όλους τους συμπαίκτες μου και δε παραπονέθηκα ποτέ. Η αλήθεια είναι πως μία συμπαίκτρια μου έστειλε μήνυμα για να με ρβτήσει εάν ήταν άδικο που κέρδισα εγώ αντί αυτής ,καθώς η δική της συμμετοχή ήταν καλύτερη.Δε λέω όνομα και ούτε ποτέ το είπα πουθενά και σε κανέναν. Το αναφέρω τώρα.
    Μήπως όμως διαβάζεται τα μηνύματα μας? :) Εντάξει, δε χρειάζεται να μου λυθεί κι αυτή η απορία xD
    Ευχαριστώ πολύ, αλλά ενώ θα ήθελα πολύ να βοηθήσω σε οτιδήποτε, φοβάμαι πως θα "κοπώ" στην αίτηση διότι η φάρμα μου δεν είναι έγκυρη.Αν πραγματικά μπορώ να κάνω κάτι,καθώς είμαι αρκετές ώρες στο παιχνίδι μη διστάσετε να μου το ζητήσετε. Καληνύχτα!
     
    Αρέσει στον/ην ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ.
  15. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Μαλιστα......οποτε να ειμαστε ευχαριστημενοι οταν δεν μπορουμε να μπουμε εστω και για λιγο στο παιχνιδι!!!!!
    Το τι μαρεσει στη φαρμα...ειναι δικο μου θεμα!!!!!
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα απλά χώρις το "Ισως"
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  17. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!
    θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να μηδενίσουμε τον χρόνο ανάπτυξης του αμάρανθου με εξευγενισμό και αν ναι με ποιον τρόπο.
    Αν όχι ποιος είναι ο μικρότερος χρόνος παραγωγής που μπορεί να πετύχει κάποιος και ποια διαδικασία ακολουθεί.
    Ευχαριστώ!
     
    Αρέσει στους GEPPO1, soyla74 και Nantia123.
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Πετυχαίνοντας τον εξευγενισμό "αγάπη ΣΛ", με τα δύο βιοτεχνικά για βελτίωση της απόδοσης του σούπερ λιπάσματος λευκή αγνότητα και χριστουγεννιάτικο στόλεν και μια από τις τρεις γραμμές της φασολιάς που βελτιώνουν την απόδοση του σούπερ λιπάσματος (εορτή θερισμού 2014-ο γνωστός καστανούλης ή τα βότανα του Φαραώ ή γενέθλια ευχή) ο χρόνος μηδενίζεται με χρήση σούπερ λιπάσματος είτε σε απλά χωράφια είτε σε άνετα. Αν χρησιμοποιήσεις περισσότερες από 1 σειρές φασολιάς τότε αρκεί και το ένα βιοτεχνικό, οπότε έχεις χώρο και για κάτι άλλο...
     
    Αρέσει σε misirli, -ΡΙΚΑ1985-, Megas_kokoriko και 8 σε άλλους.
  19. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Τι να πω!!!! Δεν έχω λόγια!!! Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Να είσαι πάντα καλά!!!!
     
    Αρέσει στους toylaaaaa, Nantia123 και SYLVART.
  20. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πάντως για να πετύχεις τον συγκεκριμένο εξευγενισμό θα πρέπει να προσπαθήσεις πολλές φορές! Θέλει και τύχη. Να βάζεις πάντα τα μεγάλα θερμοκήπια και -συνήθως- θα πετύχεις πρώτα όλους τους άλλους εξευγενισμούς και προς το τέλος αυτόν. Όσους εξευγενισμούς πετυχαίνεις να τους αποθηκεύεις, ώστε να μην ξανάρχονται. Μερικοί είναι χρήσιμοι, όπως αυτός που μειώνει το χρόνο κατά 4,5%. Εγώ τον έχω μόνιμα σε μια θέση εξευγενισμού (όπως και την αγάπη ΣΛ) και στην αρχή των δρώμενων το προηγούμενο μεσημέρι φυτεύω πάντα αμάρανθο (με νερό και κοπριά -και τον εξευγενισμό- γίνεται περίπου σε 21 ώρες) και παίρνω 200/200 αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, -ΡΙΚΑ1985-, GEPPO1 και 4 σε άλλους.