Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τώρα θα πρέπει να επικεντρωθούμε στο τρέχον πρόβλημα και όχι σε γενικά προβλήματα για τα οποία θα έχουμε χρόνο να μιλήσουμε αργότερα. ;)

    Οπότε σε παρακαλώ ακολούθησε τις οδηγίες μας και ενημερώσε μας αν διορθώθηκε.
     
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Επανήλθα έχοντας κάνει όόόλα αυτά....
    Μπαίνοντας στην βασική έκταση βρήκα χωράφια χωρίς φυτά που φυσικά δεν είχα μαζέψει εγώ....
    [​IMG]
    Πήγα μετά στο νησί να μαζέψω τα φυτά του event με το θέρισμα έγινε αυτό.....
    [​IMG]
    Έκλεισα τον client ξαναμπήκα και ήτανε όλα μαζεμένα......
    Κατά την σπορά τώρα δουλεύει μια χαρά δεν χρειάζεται η διαδικασία εξαρχής....
    Έπειτα πήγα στο ξέφωτο... Και εκεί τα ίδια κατά τον θερισμό...[​IMG]
    Μετά από κλείσιμο και άνοιγμα ξανά τα βρήκα έτσι.....
    [​IMG]
    Η υπόλοιπη διαδικασία γίνεται πλέον κανονικά.....
    Αυτά λοιπόν για να μην ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες γίνεται σε όλα τα χωράφια. Αυτά που δεν άνοιξα καθόλου γτ θα ήτανε μαρτύριο είναι όλες οι εκτάσεις με τα μπόνους και τα διακοσμητικά.....Αντίθετα η φασολιές μαζεύτηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα....
    Επίσης η αγορά δουλεύει κανονικά....
    Ελπίζω να σας βοήθησα και σε περίπτωση που φτιάξει θα επανέλθω να σας ενημερώσω
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/6/21
  3. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πριν λίγο έκανα μια έρευνα για να δω πως να αγοράσω φιορίνια... φυσικά απέρριψα όλους τους τρόπους μ καρτα , προβληματίστηκα με το τηλέφωνο γιατί λέει χρέωση ανα λεπτό και εγω θέλω μόνο ένα λεπτό και δν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτο και κατέληξα στην paysafe μέχρι που διάβασα όλα τα σχόλια και είδα οτι πρέπει να φτιάξω λογαριασμό στην paysafe κλπ και πως αν παρουσιαστεί πρόβλημα να απευθυνθώ στην paysafe και γενικά μπερδεψούρες.. οπότε καταλήγω για ποιο λόγο καταργήθηκε ο απολύτως ασφαλής τρόπος των μηνυμάτων απο κινητό που μας εξυπηρετούσε τόσο πολύ και ηταν ξεκάθαρος για εμάς που για δικούς μας λόγους αποφεύγουμε κάθε είδους ηλεκτρονικές αγορές.. δυσκολεύτε την ζωή μας χωρίς λόγο και φυσικά χάνετε και οικονομικούς πόρους... αν κάποιος συμπαίκτης έχει χρησιμοποιήσει το σταθερό ας μου στείλει ένα μήνυμα πως λειτουργεί αν του ειναι εύκολο..
     
    Αρέσει σε soyla74, perry2001, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!Είναι ο λόγος που δεν κάνω πλέον αγορές.Θέλουν να τα ελέγχουν όλα και η paysafecard πλέον ζητάει προσωπικά στοιχεία..μη τους ξεφύγει καμιά οικονομική κίνηση βλέπεις...σε λίγο καιρό ,όλες οι αγορές θα είναι ηλεκτρονικά,υπόψιν!
     
    Αρέσει σε soyla74, perry2001, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  6. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Μετα απο αυτο το μπαχαλο που εγινε....δεν βλεπω καμια αποζημιωση και εκνευριζωμαι.....
     
    Αρέσει σε perry2001, vagelis1968, skias10 και 2 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν εκνευρίζεσαι, κάνε ένα διάλειμα, πάρε μια ανάσα και ξαναέλα.
    Ο εκνευρισμός φέρνει αποκλεισμό οπότε για το καλό σου θα πρέπει λίγο να χαλαρώσεις ;)
     
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα στην ταλαιπωρη αγροτια.
    Τα προβληματα δεν μειωθηκαν καθολου, απεναντιας αυξηθηκαν.
    Και τι εννοω με αυτο ;
    1ον.Τα μπονους διακοσμητικα που μαζευουμε χειροκινητα, ενω ειναι ετοιμα ,οσο και να κλικαρεις πανω τους δεν μαζευουνται.
    2ον.Στην εκταση του σεληνοφωτου μετα απο 24 ωρες (απο χθες το πρωι που τα μαζεψα δηλαδη) ειναι στην ιδια κατασταση,
    με τον ιδιο χρονο και ωρα που τα θερισα εχθες. Κατα συνεπεια δεν προστιθενται οι ΠΕ μας.
    3ον.Σε καθε εκταση, μα σε καθε εκταση το τονιζω, κανω ανανεωση με F5 για να μπω και παλι δεν πιανει, με αποτελεσμα ,
    να ανοιγοκλεινω τον υπολογιστη. Οι μαργαριτες εχουν καταντησει μαστιγα .
    Αυτα ολα μεταφραζονται , σε πολλα εκατομμυρια ΠΕ χαμενους.
    Καθαρισμο cookies ; Εκανα και κανω συνεχεια. Απενεργοποιηση των γραφικων ;Εκανα .Επανεγκασταστασεις του client ;
    Κανω σχεδον 2 φορες την εβδομαδα. Κουραστηκα πλεον. Το μαζεμα ολων των εκτασεων με βοηθους, ηταν για μενα, θεμα
    ενος δεκαλεπτου. Και τωρα κανω πανω απο 1.30 ωρα και εαν τα καταφερω.
    Δεν δουλευει τιποτα μεσα στην φαρμα. Μακαρι να μπορουσα να σας ανεβαζω φωτο για να δειτε τα χαλια της φαρμας μου.
    Σκετη ταλαιπωρια εχει καταντησει το παιχνιδι.
    Ευχομαι να δωθουν λυσεις συντομα και να επανελθει το farmerama στην κανονικοτητα του. Υπομονη λοιπον φιλοι μου.

    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε soyla74, -sia1971-, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλημέρα

    Διορθώθηκαν 7 προβλήματα και δημιουργήθηκε 1 το οποίο διορθώνεται άμεσα από εσάς.
    Νομίζω οτι μειώθηκαν αν ξέρω καλά μαθηματικά.


    1. Νομίζω το έχουμε πει δεκάδες φορές απο χτες. Αν ενεργοποιήσεις τα κινούμενα γραφικά σοδιάς μπορείς να θερίσεις και πάλι.
    2. Ίδιο με το 1. Φυσικά και δεν πιστώθηκαν οι πόντοι αφού δεν θέρισες.
    3. Ίδιο με το 1


    Δεν έκανες. Έχεις λάθος ρυθμίσεις ή μάλλον διάβασες λάθος. Θα πρέπει να ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ τα γραφικά.

    Οπότε αν δεν θέλεις να παιδεύεσαι , καλό είναι να διαβάσεις προσεκτικά τις αναρτήσεις και να ακολουθείς τις οδηγίες μας. Αν δεν θέλεις να μας διαβάσεις. τότε.... θα παιδεύεσαι χωρίς λόγο.
     
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Στην σελιδα 124 ,αναρτηση #2467, μας γραφετε ''αν απενεργοποιησεις τα κινουμενα σχεδια σοδειας το παιχνιδι
    τρεχει κανονικα''. Και στις ρυθμισεις ειναι πρασινισμενο το κουτακι του ''οχι''.
    Και επειδη σας διαβαζω με προσοχη, πειτε μου παρακαλω τι ακριβως να κανω.
    Ενεργοποιηση η' απενεργοποιηση; Να πατησω το ναι η' το οχι στις ρυθμισεις ;
     
  11. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Το κάναμε εμείς για σένα.Αποσυνδέσου και δοκίμασε ξανά.
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ξανασυνδεθηκα απο την αρχη οπως με συμβουλεψατε.
    Στο επομενο μαζεμα, θα μπορεσω να διαπιστωσω εαν διορθωθηκε.
    Σας ευχαριστω.
     
    Αρέσει στον/ην Lina123.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το πρόβλημα έχει διορθωθεί σε όλους τους λογαριασμούς πλέον.
     
  14. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    έχει πέσει το παιχνίδι εδώ και πόσες ώρες , εντελώς ξαφνικά . και θυμώνετε με μια λίγο πιο ακραία στο ύφος διαμαρτυρία με αποτέλεσμα να υποστώ μετά από 11 χρόνια συμμετοχής για 24 ώρες αποκλεισμό από το φόρουμ . την στιγμή που θεωρώ ότι είμαι ένας από τους πολλούς παίκτες που συμμετέχουν και οικονομικά . με όφελος τους μηνιαίους βοηθούς αλλά και γιατί πρέπει να αμείβονται τα παιδιά που κοπιάζουν να μας δίνουν σε όλους εμάς ψυχαγωγία . δεν έχω αμφιβάλει ποτέ για την μεγάλη !!!!! προσφορά !!!!!!!!!!!! των συντονιστών . που χωρίς αυτούς θα ήμασταν στο πουθενά !!! τα σχόλια δικά σας .
     
    Αρέσει στους Nantia123 και perry2001.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ετσι γίνονται αυτά, εντελώς ξαφνικά.

    Αποκλείστηκες καθώς το ύφος της ανάρτησης σου δεν ταιριάζει καθόλου με το φόρουμ μας.

    Αν εγώ σου απαντήσα με το ίδιο τρόπο θα σου άρεσε; Θα σου άρεσε να σου έλεγα οτι θες να με τρελάνεις; Αν τολμούσα να γράψω κάτι τέτοιο, τότε τι θα έκανες; Θα ζητούσες τη παραίτηση μου λογικά.
    Δηλαδή εσείς επιτρέπεται να είστε αγενείς ενώ εμείς όχι; Αν νομίζεις οτι μπορεί να γράφεις ότι θέλεις, να προσβάλεις, να είναι αγενής αλλά εμείς θα πρέπει να είμαστε πάντα ευγενικοί και να δεχόμαστε τις προσβολές, κάνεις λάθος. Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να γίνει σε αυτό το φόρουμ.

    11 χρόνια που είμαι διαχειρίστρια κανέας συντονιστής δεν έχει εκφραστεί με αυτό το τρόπο και απαιτούμε το ίδιο και από εσας.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  16. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    σε γενικές γραμμές έχετε δίκαιο στης επισήμανσης σας αλλά όταν γράφεται ότι τα προβλήματα έχουν λυθεί και την ίδια στιγμή μου παρουσιάζονται ελλιπείς γραφικά και συνεχόμενα κολλήματα , τι θέλετε να πω , ότι παίζουμε το ίδιο παιχνίδι . επίσης το θα μας τρελάνετε είναι αγενής έκφρασης ? σαν να το έχετε πάρει και πολλή προσωπικά . εγώ απευθύνομαι προς την εταιρία μέσου εσάς .
     
    Αρέσει στους Lina123, perry2001 και kadim65.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα! Σχεδόν 3 ώρες αποκλείσμού από το παιχνίδι,είναι ένας αρκετά σοβαρός λόγος για να δοθεί αποζημείωση στους παίκτες.ειδικά σε αυτούς που είναι οικονομικά ενεργοί και χάνουν κάποια bonus.Ευχαριστώ,καλή συνέχεια!
     
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εχεις δικιο. Εχουν ενημερωσει ομως οτι θα δωθει αποζημιωση.Ειναι ομως αρκετο ;
    Εγω αυτο που θα προτεινα ,ειναι να δωθει παραταση στα δρωμενα.
    Το θεωρω σωστο και δικαιο.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, toula25 και 2 σε άλλους.
  19. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα :oops:
    Ειναι πολλες μερες που ταλαιπωρειται παρα πολυς κοσμος, το οτι δεν γραφουμε ολοι εδω μεσα δε σημαινει οτι ειμαστε και μες την καλη χαρα.
    Η οποιαδηποτε αποζημιωση ειναι πλεον μονο "κοροϊδια", εχουν χαθει ωρες παιχνιδιου.
    Η μοναδικη αποζημιωση ειναι τουλαχιστον 2 μερες παραταση , οταν μαλιστα ακομη το παιχνιδι σερνεται και εξακολουθει να μας ταλαιπωρει.:cry:
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, soyla74, Lina123 και 9 σε άλλους.
  20. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    3 ώρες χαμένες.. τι αντικαθιστά 3 ώρες σε ένα παιχνίδι χρόνου μάλιστα; Δεν ξέρω να προτείνω κάτι. Ισως ένα 3ωρο κουπόνι βοηθών και οπωσδήποτε παράταση των δρώμενων.
    Το πρόβλημα που ανέφερα πριν από αρκετές μέρες με τα φυτά που ενώ είναι έτοιμα φαίνεται σαν να τα φύτεψα τώρα, εξακολουθεί να υφίσταται.
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Theodoroupetros, soyla74 και 4 σε άλλους.