Feedback Προβλήματα 24/06

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 24/6/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Χτες παρουσιάστηκαν κάποια προβλήματα τα οποία και διορθώθηκαν χτες το βράδυ.
    Αν ακόμα αντιμετωπίζετε προβλήματα ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα :

    Από browser :
    Καθαρίστε την cache του Browser
    Δοκιμάστε αν παίζει από άλλο browser.
    Αν δεν διορθωθεί, κάνετε επανεκκίνηση το router σας
    Αν δεν διορθωθεί γράψτε σε αυτό αναλυτικά τι πρόβλημα ακριβώς έχετε, το ID σας και ποια βήματα έχετε ακολουθήσει

    Από Client :
    Κάνε απενγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση του Client
    Αν δεν διορθωθεί, κάντε επανεκκίνηση του router σας
    Αν δεν διορθωθεί, δώστε μας το ID σας να καθαρίσουμε την cache σας.
     
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Μην μας το επαναλαμβάνεται αυτό το καταλάβαμε... Εγώ προσωπικά τα έκανα όλα αυτά και εξακολουθεί να είναι τα ίδια μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Σας έδωσα πλήρη ενημέρωση νομίζω για την εξέλιξη...
    Επίσης είπα αν φτιάξει θα σας ενημερώσω, λέτε να μου αρέσει να ασχολούμε με αυτό από το πρωί το οποίο με κούρασε και το παρατάω προς το παρόν..
    Καλή συνέχεια!!!!
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μετέφερα το θέμα στην σωστή ενότητα.

    Καταρχήν θα σε παρακαλέσω να μην είσαι επιθετική.
    Νομίζεις πως εμάς μας αρέσει να έχουμε κοιμηθεί 3 ώρες μόνο και να απαντάμε σε 10αδες μηνύματα τα ίδια και τα ίδια;
    Νομίζεις πως το διασκεδάζουμε ή ρωτάμε επίτηδες για να περνάει η ώρα;

    Τα προβλήματα διορθώθηκαν χτες το βράδυ. Υπάρχουν λίγοι παίκτες που έχουν πρόβλημα και χρειαζόμαστε πληροφορίες.
    Αν δεν είσαι πρόθυμη να βοηθήσεις , είναι δικαίωμα σου όμως μην είσαι επιθετική.

    Αν θες απάντησε μου αν έκανες reset το royter σου ή όχι.
     
  4. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Από χθες έχω κι εγώ τα ίδια προβλήματα. Σήμερα μπαίνοντας, μάζεψα την φασολιά, αλλά στην έκταση τον μπόνους, νάτο το γνωστό πρόβλημα, να υπάρχει και πάλι. Πατάω να μαζευτούν, βγαίνουν οι γνωστές μαργαρίτες. Πατάω f5 (κοντεύει να κάνει λακούβα το κουμπί), ξαναμπαίνοντας βλέπω έχουν μαζευτεί. Πάω στην περιοχή του λουλουδότοπου να μαζέψω επιλεκτικά με το χέρι τα μπόνους που θέλω, τίποτα. Ξαναπατάω, τίποτα. Πάω να μαζέψω με την θεριστική μηχανή, νάτες οι μαργαρίτες. Ξαναμπαίνω έχουν μαζευτεί κι εκεί όλα τα μπόνους...
    Ακολούθησα τις οδηγίες σας, απεγκατέστησα τον client, έκανα reset το ρούτερ μου, καθάρισα cache, μπαίνω στο παιχνίδι, μαζεμένα τα μπόνους (πάμε γι άλλα), προσπαθώ να μαζέψω επιλεκτικά με το χέρι, καμία απόκριση πάλι.
    Μην τα πολυλογώ δεν λειτουργεί τίποτα διαφορετικά από πριν τo reset, όλα είναι χάλια.
    Το παιχνίδι έχει γίνει μία αφόρητη ταλαιπωρία.
    Κι ενώνω την φωνή μου με τον άλλων συμπαικτών μου για να τονίσω πως μία εταιρία για να ζητάει από τον πελάτη της να αγοράσει τα προϊόντα της, φροντίζει πρώτα να μην είναι ελαττωματικά. Αν σέβεται τον εαυτό της και θέλει να την σέβονται και οι άλλοι. Ή όχι?
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, kadim65 και 2 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι τεχνικοί μας προσπαθούν να λύσουν τα προβλήματα από χτες ;)
    Παίζεις από Browser ή από Client?
     
  6. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Από client (το ανέφερα πριν).
    Να μην ρωτήσω τι θα γίνει με όλα τα χαμένα μπόνους, ε?
    Το event πήγε άπατο.
     
    Αρέσει στον/ην perry2001.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Μπορεις να δοκιμάσεις ξανά τώρα? Άλλαξα κάτι ρυθμίσεις στο λογαριασμό σου.
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς σε παρακαλώ να δοκιμάσεις τώρα;
     
  9. ΝΕΜΕΣΙΣ

    ΝΕΜΕΣΙΣ Αρχάριος στο φόρουμ

    έχω κάνει και εγω όλα τα παραπάνω απεγκατασταση εγκατάσταση του client
    επανεκκίνηση του router εκκαθάριση προσωρινών αρχείων
    το πρόβλημα είναι καθαρά στο μάζεμα που χειροκίνητα δεν κάνει τίποτα και με θεριστική μηχανή θέλει F5
    το ID μου είναι 26467731
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να κάνεις ανανέωση και να δοκιμάσεις ξανά;
     
  11. ΝΕΜΕΣΙΣ

    ΝΕΜΕΣΙΣ Αρχάριος στο φόρουμ

    οκ ευχαριστω πολυ
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις αν τώρα μπορείς να θερίσεις.
     
  13. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Μπήκα και δείχνει να έχει διορθωθεί το πρόβλημα και σε ευχαριστώ για την όποια προσπάθεια.
    Όμως όταν ακουμπάω τον κέρσορα πάνω στα χωραφάκια δεν μου γράφει πόσα ΠΕ/ΤΠΕ είναι. Στα τυφλά μαζεύω χωρίς να ξέρω την αξία τους. Θα μείνει μόνιμα αυτό? Ελπίζω πως όχι γιατί εννοείται πως θέλω να γνωρίζω ώστε να καθορίζω και τα μπόνους.
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όσοι παίζετε από Client και έχετε πρόβλημα θα πρέπει προσωρινά να αλλάξετε τις ρυθμίσεις. Τα κινούμενα σχέδια σοδειάς θα πρέπει να είναι τωρα ενεργοποιημένα.
    upload_2021-6-24_14-18-18.png
     
  15. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Σε μένα ήταν απενεργοποιημένη η "εμφάνιση πληροφοριών στον κέρσορα ποντικιού" και την ενεργοποίησα ώστε να βλέπω τους πόντους αλλά και τον χρόνο που υπολείπεται στα χωράφια μου. Έκανα reset και δεν άλλαξε τίποτα. Πρέπει να πατάω επάνω με κλικ αν θέλω να δω χρόνους και πόντους. Άβολο λέμε. Αντί για καλύτερα, όλο και υποβαθμίζεται το παιχνίδι.
    Το ξαναέβαλα λοιπόν να είναι απενεργοποιημένο και φεύγω γιατί δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση, ειδικά με αυτή τη ζέστη!
    Στο τέλος για να δουλεύει κάτι στο μισό, θα έχουμε απενεργοποιήσει τα πάντα και θα κοιτάμε μία νεκρή εικόνα.
    Είπαμε να κάνουμε υπομονή (που την κάνουμε εδώ και μήνες), αλλά να έχει περάσει τόσος καιρός με ήδη πάγια άλυτα προβλήματα και η εταιρία να κοιτάζει πως θα πουλήσει καλάθια και να βάζει πολλαπλά events, αυτό το λες και ... γράψιμο!
    Δεν αναφέρομαι φυσικά σε σας τους συντονιστές που σε αυτό το κομμάτι καμία ευθύνη δεν έχετε.
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Έγραψα ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.
    Λυπάμαι αν δεν το διάβασες. Επίσης αν θεωρείς οτι το να βλέπεις τους πόντους εμπειρίας είναι πιο σημαντικό από το να θερίσεις, πάω πάσο.

    Επίσης έγραψα οτι μία ρύθμιση πρέπει να αλλάξει, τις υπόλοιπες μπορείς να τις βάλεις όπως επιθυμείς, Μπορεί να αλλάξαν όταν κάναμε δοκιμές και μπορείς να τις αλλάξεις πίσω. Και τελος δεν θεωρώ οτι η αλλαγή μιας ρύθμισης που μόνο ενεργοποιεί επιπλέον πληροφορίες είναι τόσο καταστροφική όσο θέλεις να μας δείξεις.
     
  17. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Καταρχήν σε τι πράγμα είμαι επιθετική? Δεν σας κατάλαβα!!!!
    Νομίζω ότι ήμουν πολύ ευγενική σε αντίθεση με εσάς που αυτή την στιγμή με προσβάλετε.
    Και επειδή δεν είμαι κανένα κοριτσάκι, ούτε καν με γνωρίζεται, θα ήθελα εσείς να είστε πιο ευγενική προς εμένα....
    Εγώ τουλάχιστον προσπάθησα με κάθε τρόπο να σας βοηθήσω και η απάντηση σας ήτανε πάντα η ίδια.....
    Όπως και να 'χει ως προς το παιχνίδι τώρα γτ είπα ότι θα σας ενημερώσω και είναι υποχρέωση μου να το κάνω, αυτή την στιγμή από ένα θερισμό στα ζώα που έκανα (γτ τα άλλα δεν είναι ακόμα έτοιμα),
    όλα δουλεύουν μια χαρά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου να κάνω τέτοιου είδους αναρτήσεις....
    Και αυτό γιατί όπως και στη προσωπική μου ζωή έτσι και εδώ δεν θέλω να κουράζω κανέναν για το οτιδήποτε.....
    Καλή συνέχεια!!!!
     
    Αρέσει στους skias10 και kadim65.
  18. Tsikitaki

    Tsikitaki Αρχάριος στο φόρουμ

    Φυσικά και διάβασα με προσοχή ότι μου έγραψες. Μόνο που το "προσωρινά" είναι γενικός όρος στην προκειμένη. Προσωρινά μπορεί να σημαίνει για την επόμενη ώρα, την επόμενη μέρα, τον επόμενη μήνα...
    Το ότι μπορώ να επιλέξω όποιες ρυθμίσεις θέλω, τώρα το μαθαίνω γιατί από προηγούμενες συνομιλίες μας στην τεχνική υποστήριξη, όλο αφαιρούσα και κάτι μπας και δουλέψει σωστά το παιχνίδι.
    Επανέφερα λοιπόν τις ενδείξεις για τον κέρσορα, αλλά δεν έχει αλλάξει τίποτα.
    Αυτό είναι ένα επιπλέον πρόβλημα στην φάρμα μου που δεν υπήρχε πριν.
    Ναι, μου είναι σημαντικό να βλέπω τους πόντους και την διάρκεια. (την λέξη καταστροφική εσύ την εμπνεύστηκες, δεν μίλησα για καταστροφή).
    Αλλά ακόμα κι αν λειτουργήσει κάποια στιγμή, θα πρέπει να επιλέξω τώρα πια ανάμεσα αυτής της λειτουργίας και του μαζέματος? Αυτό μου λες? Είναι κάτι "προσωρινό" κι αυτό που θα διορθωθεί? Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα πως το θέτεις.
    Αν έχεις την διάθεση και την ευγενή καλοσύνη μου θα ήθελα να μου απαντήσεις. Χωρίς ειρωνίες, χωρίς επιθετικότητα. Δεν κάνουμε πόλεμο, ένα παιχνίδι προσπαθούμε να παίξουμε (και μας βγάζει την ψυχή)!
    Οπότε αντί να αναλωθούμε σε αντιπαραθέσεις, ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, ο καθένας από την πλευρά του.
     
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ετυμολογία της λέξης προσωρινά = για κάτι που έχει συμφωνηθεί ή αποφασιστεί να διαρκέσει λίγο


    Προσωρινά σημαινει οτι πιθανόν θα διορθωθεί τις επόμενες ώρες.
    Υπάρχει πρόβλημα με την λίστα των ανδυόμενων και γιαυτό κολλάει το παιχνίδι.
    Οι τεχνικοί βρήκαν το πρόβλημα και θα διορθωθεί σύντομα.
     
  20. ioanna-paros

    ioanna-paros Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα. εχω κι εγω το ιδιο προβλημα απο χθες.δεν μπορω να μαζεψω τιποτα στη φαρμα . το id μου ειναι ioanna-paros . αν μπορειτε καντε κατι . ευχαρηστω.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.