Γενική Βοήθεια

Η συζήτηση στο 'Βοήθεια για αρχάριους' ξεκίνησε από τον/την Issus, 7/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Issus

    Issus Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα,επιστρεφω στο παιχνιδι μετα απο πολλα χρονια και θα ηθελα οποιος εχει τον χρονο και την διαθεση να ασχοληθει και να μου εξηγησει καποια πραγματα και καποιες αποριες που εχω (διαθετω και skype,discord,facebook κτλπ)
     
  2. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Σε ότι απορία έχεις είμαστε εδώ για να σου απαντήσουμε.
    Ξεκίνα να διαβάζεις Συχνές ερωτήσεις και ότι πρόβλημα έχεις θα σε βοηθήσουμε.
    Ολες οι ερωτήσεις και απαντήσεις θα γίνονται στο φόρουμ και πουθενά αλλού.
     
  3. Issus

    Issus Αρχάριος στο φόρουμ

    μαλιστα,συγνωμη αν εχω πολλες αποριες αλλα οτι ειναι θα το γραφω εδω,για αρχη θα ηθελα να ρωτησω..υπαρχει καποιος τροπος να αποκτηθουν οσα εχω χασει τοσο καιρο απο event κτλπ? οι ομαδες συννεφων που δεν εχω αποκτησει ας πουμε η τα δεντρα/σταβλοι που εχω χασει τοσο καιρο..επισης,διαβασα στα Σ.Ε για πολλα κατοικιδια τα οποια δεν ειναι πλεον διαθεσιμα στο μαγαζι..αυτα πως μπορω να τα παρω? γενικα ημουν παιχτης που μαζευε σχεδον τα παντα για αυτο ρωταω πως μπορω να ανακτησω τον χαμενο χρονο και να παρω οσα εχω χασει και κατι ακομα..απο που πρεπει να ξεκινησω τωρα για να εχω μια γρηγορα ανακαμψη?
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Κατα καιρούς μπαίνουν σε προσφοράς παλιές σειρές συννέφων και κατοικίδια και μπόνους αντικείμενα που μπορείς να αγοράσεις. Επίσης πολλά δέντρα, στάβλους, εργαστήρια μπορείς να τα βρεις στο Πάρε-Δώσε. Εγώ θα σου πρότεινα να μην ξεκινήσεις κυνηγώντας ότι σου λείπει. Ξεκίνα να παίζεις και να προσπαθείς να ολοκληρώνεις τα δρώμενα, γιατί τα έπαθλα που δίνουν τα δρώμενα θα σε βοηθήσουν τώρα στην αρχή, και όσο προχωράς θα βρεις μπροστά σου αρκετά όσων σου λείπουν και θα βελτιώσεις τη φάρμα σου.
     
  5. Issus

    Issus Αρχάριος στο φόρουμ

    ευχαριστω για την απαντηση,περα απο τα event πρεπει να βαλω καποιον στοχο για να βγαζω ΧΤ? πχ να εχω οσα περισσοτερα δεντρα μπορω και να πουλαω..η πχ να προσπαθησω να εχω ολους τους σταβλους και να βγαζω λεφτα απο εκει?
     
  6. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μπορείς να βγάλεις περισσότερα ΧΤ και από τα φυτά, όταν υπάρχει χρόνος από δρώμενα.
    Υπάρχουν φυτά που θέλουν λίγο χρόνο να γίνουν, αλλά η αξία τους στη λαϊκή είναι μεγάλη.
    Φυσικά και οι καρποί και τα ζώα έχουν μεγάλη αξία
     
  7. Issus

    Issus Αρχάριος στο φόρουμ

    το επιπεδο παιζει μεγαλη σημασια γενικα? η καποιος που ειναι 130λβλ ας πουμε μπορει να ειναι πανω κατω το ιδιο με εναν 200λβλ σε θεμα αποθηκης κτλπ?
     
  8. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σ αυτά τα επίπεδα , δηλαδή από 100 και πάνω, μπορούν να έχουν ίδιες αποθήκες, ακόμα και τα μικρότερα επίπεδα.
    Το θέμα είναι τι προτεραιότητες βάζει ο κάθε παίκτης.
    Κάποιος μπορεί να θέλει να κάνει μόνο τα δρώμενα, άλλος μπορεί να τον ενδιαφέρουν τα ΧΤ , ενώ άλλος μπορεί να ενδιαφέρεται μόνο για τους ποντους εμπειρίας.
    Μπορείς βέβαια να τα συνδυάσεις και όλα μαζί, σίγουρα όμως τότε δεν γίνεται να κάνεις το καλύτερο σε όλα.
     
  9. Issus

    Issus Αρχάριος στο φόρουμ

    δεδομενου οτι εχω χασει αρκετες ομαδες συννεφων και αρκετα διακοσμητικα κτλπ τα οποια δινουν πολλους ΠΕ..θεωρω οτι ειναι ανωφελο να κυνηγησω τα επιπεδα,το θεμα ειναι πως θα μπορεσω να αποκτησω αρκετα δεντρα/σταβλους..αξιζει να αγοραζω μυστηριωδη δεντρα/σταβλους σε μεγαλες ποσοτητες? θα μπορεσω ετσι να αποκτησω οσα εχω χασει η καποια πραγματα απλα δεν θα ξαναμπουν στο παιχνιδι?
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλησπέρα

    Εάν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία, πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε.
    Όμως δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να σου πουμε πως να παίξεις το παιχνίδι και τι να κάνεις.
    Ο κάθε ένας παίζει όπως του αρέσει, όπως τον βολεύει και όπως μπορεί.

    Για το λόγο αυτό θα κλείσω αυτό το θέμα. Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία, μην διστάσεις να ανοίξεις θέμα και να θέσεις συγκεκριμένα την ερώτηση σου.

    Επίσης μπορείς να συζητήσεις με τους συμπαίκτες σου σε αυτό το θέμα
    https://board-el.farmerama.com/threads/Συζήτηση-για-τα-πάντα-σχετικά-με-το-παιχνίδι.11805/page-99 αλλά να ξέρεις οτι οι συντονιστές δεν απαντάνε εκεί αλλά στις ενότητες ερωτήσεων.


    Σου ευχόμαστε καλή συνέχεια.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.