Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Έχεις απόλυτο δίκιο και νομίζω οτι πέρα από την φαινομική γκρίνια,οι παρατηρήσεις αυτές είναι προς όφελος όλων!Δε θα ξεχάσω πως μπήκα εντελώς τυχαία και ξεκίνησα τη φάρμα όπως όλοι με 10 σποράκια σιταριού...κι όμως σε λίγους μήνες,απέκτησα τα πάντα και με τη βοήθεια όλων...αν ξεκινούσαμε σήμερα προφανώς θα τα βρίσκαμε σκούρα...να σκεφτούμε οτι ανεβάζαμε επίπεδα από τις παραγγελίες και μόνο,χωρίς διακοσμητικά κλπ...τι να πούμε,χρειάζεται ένας νέος σχεδιασμός και μια χρυσή τομή ,για να πούμε οτι θα μπουνε και θα παραμείνουν παίκτες...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, sirtakis, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλη Κυριακη σε ολη την αγροτοπαρεα!!!
    Επειδη δεν υπαρχει νομιζω σχετικο θεμα, γραφω εδω.
    Οσοι εχουν το κατοικιδιο Μελιτζανα Νυχτεριδα , προσεξτε μη το "θερισετε" κατα λαθος νωριτερα.
    Επιδρα σε ολα της πανσεληνου , δινει +1 σε φυτα, δεντρα, ζωα, εργαστηρια με διαρκεια 8ωρες, αλλα ανανεωνεται καθε 72 ωρες!
    Απο σημερα στις 3μμ, εως την Τεταρτη 27/11 ειναι ακριβως 72 ωρες , φιλοι και φιλες λοιπον προσεξτε το μη παει χαμενο ενα τοσο χρησιμο για τους χωρους της πανσεληνου κατοικιδιο.
    Επισης προσεξτε και τα αλλα 3 κατοικιδια που εχουν επιδραση στην πανσεληνο, ξανα ανανεωνονται σε 36ωρες ολα.
    Επιταφιο παιχνιδι , δινει +50% σε συγκομιδη προβατου ζομπι για 3ωρες
    Μαγικα αγαλματα, δινει +50% σε συγκομιδη τρομοντοματας για 2ωρες και 15λεπτα
    Ζαρια και δρακοι , δινει +50% σε συγκομιδη σκοτεινης πυγολαμπιδας για 3ωρες.
    Καλη συνεχεια στην Κυριακη σας :inlove:
     
    Αρέσει σε jiorgos, sofiapao76, maria_palou και 9 σε άλλους.
  3. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια απορία. Υποτίθεται ότι όταν παίρνεις το πακέτο των 30 δεντρυλίων, πέρα από όοοτι άλλο επαναλαμβανόμενο μπορεί να σου δώσει, θα πάρεις σίγουρα , όπως έχει συμβεί κ άλλες φορές το νέο δέντρο. Αυτό σήμερα δεν το είδα. Κάνω λάθος ηηη άλλαξαν τα πράγματα κ δεν το έχω αντιληφθεί οπότε έπεσα σε.. μεγάλη λούμπα?? Και εφ΄όσων δεν συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο γιατί να δώσω για 30 δέντρα 200 φι κ να μην δώσω 150?? ( οκ, ευχαριστώ, ήρθε το δεντράκι, ίσως οφειλόταν σε τεχνικό πρόβλημα).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/19
    Αρέσει στους Coinhunter01 και -sia1971-.
  4. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πες το στη σωστή ενότητα να πάρεις και έγκυρη απάντηση.
     
    Αρέσει στους Coinhunter01, -sia1971- και boykitsa68.
  5. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Ευχαριστώ πολύ empotonaki , αποκαταστάθηκε ήδη!!
     
    Αρέσει στους empotonaki και -sia1971-.
  6. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Ωραίο το διακοσμητικό "Η φάρμα των φαρμών" αλλά... μόνο διακοσμητικό! Χαχαχαχαχα!

    Χρόνια πολλά στις Κατερίνες!
     
    Αρέσει στους Coinhunter01, -sia1971- και sofiapao76.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Εκπτώσεις Black Friday λέει, γελάω xD
    50% έκπτωση σε πράγματα που δεν χρησιμοποιώ και που δεν ξοδεύω ποτέ τα φιορίνια μου, 1 σούπερ τροφή σε εκτροφές που δεν θα κάνω γιατί απλά δεν έχω κανένα λόγο να κάνω. Προτιμώ να κρατήσω τις σούπερ τροφές μου για όταν χρειαστούν σε κάποιο δρώμενο, μιας και δεν αγοράζω και τις μαζεύω δύσκολα. Ντε και καλά να σε κάνουν να ξοδέψεις φιορίνια που έτσι κι αλλιώς δεν θα ξόδευες. Απλά γελάω!!

    Άλλο θέμα τώρα. Οι νύχτες πανσελήνου γιατί εξαφανίστηκαν? Ήθελα πολύ να ανοίξουν οι εκτάσεις της πανσελήνου. Χορτάσαμε τον προηγούμενο μήνα και τώρα δεν έχει? :oops:
    Τι να πω...
     
    Αρέσει στους rixainrempite, -sia1971- και sofiapao76.
  8. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Μία μόνο σούπερ τροφή, για κάθε εκτροφή; Δεν έχει ξαναγίνει! Μ` αρέσει! Sorry Dr. Kelly.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, pap100 και sofiapao76.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Κι όμως από τα καταναλωτικά αγαθά όπως ένα σεντούκι που άνοιξα... έτυχα αυτό!!!!

    [​IMG]

    υ.γ. ελπίζω μετα απο καιρό να έχω καταφέρει να ανεβάσω σωστά αυτή την φώτο (δηλαδη το να μην υπάρχει εμφανές σύνδεσμος!!!)

    υ.γ2. πεδευτηκα πολυ να βρω και το σωστό σάιτ!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, panotrexalas, pap100 και 8 σε άλλους.
  10. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    χχμμ...User... μακαρι να μεινει ετσι μπας και ηρεμησουμε λιγο απο τα ανουσια ποσταρισματα που μονο σκοπο ειχαν να ανεβασουν το επιπεδο στο φορ
    ΥΓ μακαρι να κοπουν και τα λαικ......
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/12/19
    Αρέσει στους martha72, Megas_kokoriko και -sia1971-.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Η αλήθεια είναι ότι δεν "πρόλαβα" να παρατηρήσω ότι το πανηγύρι του Ρέντζο έχει καιρό να εμφανιστεί, με τόσα συνεχόμενα και απανωτά δρώμενα είχαμε μπόλικες δουλειές στις φαρμοεκτάσεις μας. Πάντως τον κωδικό τον τσέπωσα!! xD:p
     
    Αρέσει σε maria071966, sofiapao76, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  12. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    που ακριβως βαζουμε τον κωδικο?
     
    Αρέσει στους -sia1971- και vagelis1968.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Έχουν απαντήσει στην ενότητα Βοήθεια για αρχάριους.
     
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα... διαφωνώ ριζικα μαζί σου και μ αυτό που έγινε... σε όλα τα πράγματα στην ζωή υπάρχουν διαβαθμίσεις... δεν μπορεί να έχει την ίδια βαρύτητα η γνώμη ενός παίκτη που άνοιξε την φάρμα πριν δυό μήνες με ενός παίκτη που παίζει δέκα χρόνια και ξέρει το παιχνίδι και εκφράζει γνώμη βασισμένη στην εμπειρία... η αξία και των δύο βέβαια παικτών είναι ίδια... αλλά η καθοδήγηση μπορεί να γίνει μόνο απο τους έμπειρους.. μην ισοπεδώνουμε τα πάντα... οσο για τα άσκοπα ποσταρίσματα έχουν σταματήσει απ όλους εδω και πολλά χρόνια γιατί είμαστε οι περισσότεροι μεγάλα παιδιά για να παίζουμε την κολοκυθιά.... ίσως τα ονόμοτα που δινόντουσαν ηταν κάπως παρατραβηγμένα... πχ κομης κλπ.... αλλά θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε ποιος είναι ποιός και αν αυτά που λέει τα γνωρίζει επειδή τα έζησε ή επειδή τα υποθέτει....
    οσο για τον ρέντζο ειλικρινά στεναχωρέθηκα πάρα πολύ... οι περισσότεροι έχουμε επενδύσει πάρα πολύ χρόνο και ίσως και χρήμα σ αυτό το παιχνίδι... ελπίζω να επανέλθει το δυνατόν συντομότερα...
     
    Αρέσει σε maria071966, aggellll, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  15. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος


    Καλημερα. Δεν ξερω αν στην ζωη υπαρχουν διαβαθμισεις...η αν εδω μεσα ειναι ...πολιτικο κομμα για να εχει καθοδηγητες και καθοδηγουμενους...(σιγουρα δεν ειναι) Ξερω ομως σιγουρα οτι υπαρχουν πολλοι παιχτες με κατωτερους <<τιτλους>> και λιγοτερο χρονο στο παιχνιδι που η γνωμη τους εχει πιο βαρυνουσα σημασια απο καποιων αλλων μεγαλοσχημων.Επισης ξερω οτι δεν χρειαζοντε τιτλοι για να ξερουμε αν καποιος εζησε η υποθετει αυτα που λεει, φαινεται αυτο!!!!Και φυσικα ολοι εχουν το δικαιωμα να γραφουν και γνωμες και αποψεις και συμβουλες.Ομως εγω μιλησα για αλλα μηνυματα ανουσια που καποιος γραφει π.χ <εκανα αυτο και πηρα αυτο......> και αμεσως καποιος απανταει....κι εγω αυτο εκανα......Αν αυτη η απαντηση ειναι γνωμη συμβουλη η αποψη εγω να τα παρω πισω ολα!!!Και μπορω να σου φερω αμετρητα παραδειγματα. Επισης εχω δει ερωτησεις καποιων νεοτερων παιχτων μεσα στις κουβεντες των δρωμενων στις οποιες κανεις δεν απανταει αλλα απο κατω εχει 20 λαικς!!!!!!Τελος παντων δεν εχω καμια διαθεση να αντιπαρατεθω με κανεναν γιαυτο εγραψα εδω την γνωμη μου χωρις να θιξω κανεναν!!!Καλη συνεχεια και καλες γιορτες.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/12/19
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Γεια σε ολους κι απο εδω.
    Θα ηθελα να γραψω για κατι που παρατηρησα οτι συμβαινει συχνα και πιστευω οχι μονο σε εμενα.
    Μολις πριν λιγο τελειωσε ενα δρωμενο που ολοι μας ειχαμε αναγκη το αναδυωμενο του (σκονη).
    Πολλοι στελνουν δωρα στους γειτονες τους πριν αρχισει ενα δρωμενο. Ετσι ομως χανουμε αναδυωμενα.
    Αναρωτιεμαι γιατι το κανουν. Ισως απο κεκτημενη ταχυτητα. Αλλιως ; ... λυπαμαι αλλα θα γραψω κακια και δεν το θελω.

    Θα παρακαλεσω λοιπον ολους, να περιμενουν να αρχιζουν τα δρωμενα και μετα να στελνουν τα δωρα στους γειτονες τους.

    Αυριο μετα τις 15:00 παιδια, ε; και μαλιστα μαλλον θα χρειαστουμε περισσοτερα γιορτινα δωρα - θα βγαινουν μονο απο σταβλους/εργαστηρια μιας εκτασης νησιου και δεν θα τα δινουν τα μαγικα δεντρα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, zendaya_13, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα δεν θέλω να πιστεύω οτι είναι από πονηρια ...τέλος πάντων όλοι μας το παρατηρούμαι και συυμφωνω συμπαίκτρια!
     
  18. jojogr

    jojogr Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν νομίζω βρε παιδιά να γίνεται επίτηδες, ίσως τέτοιες ώρες να μπαίνουν στην φάρμα τους... εξάλλου μη ξεχνάς πως έχει και μικρά παιδιά παίκτες που δεν το πολυεπεξεργάζονται κιόλας...
     
  19. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Δεν το εγραψα για να θιξω κανεναν, κι οπως θα διαβασες ειπα πως δεν θελω να γραψω κακία. Πιστευω δε οτι δεν εχω κανεναν που να ειναι μικρο παιδακι.
    Μια παρακληση εκανα για να προσεχουμε ολοι μας.
    Οσο για το ποιες ωρες μπαινει καποιος στη φαρμα του, θελω να πιστευω οτι ολοι θα μπουν αυριο μετα τις τρεις που θα αρχισει το δρωμενο, βεβαια καποιοι ισως στειλουν οτι ναναι και αποψε μετα τις 1 τη νυχτα απλα για να ξεμπερδευουν κι απ αυτη τη δουλεια.
    Αλλωστε ποιος ο σκοπος των ημερησιων δωρων; απο το να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε.
     
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αν παιζει ρολο και η δικη μου γνωμη, θα ηθελα να πω οτι δεν πιστευω οτι γινεται τετοιο πραγμα ηθελημενα..
    Ισως απο συνηθεια και κεκτημενη ταχυτητα ,η' απο αφηρημαδα ισως..
    Ειμαι καλοπροαιρετη και πιστευω στις καλες και αγαθες προθεσεις των συναγροτων μας..
    Μπορει να συμβαινουν καποια τετοια μεμονομενα περιστατικα αλλα ......και σε ποιον δεν εχει τυχει, να στειλει κατα λαθος
    ασχετο δωρακι ;;;
    Ας υπενθυμισω κι εγω λοιπον να στειλουμε τα δωρακια μας στους καλους μας γειτονες και τα φιλαρακια μας ,αυριο μετα την εναρξη του δρωμενου..
    Επισης με την ευκαρια αυτη θελω οσους γειτονες-φιλοι μου, δουν αυτην την αναρτηση να μου πουν ποιο αναδυομενο θα ηθελαν να τους στελνω για αρχη, χιονοστιβα η' γιορτινο δωρο ;;;
    Κα επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ ..:inlove:
     
    Αρέσει στους vagelis1968, sofiapao76 και -sia1971-.