To εξπρές της φάρμας-Μάιος 2017

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 18/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    με τόσα γαϊδούρια που πήρα λέω να κάνω παραγωγή γάλα γαιδουρας.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  2. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Με τίποτα αυγουλόδενδρα και γαλατόδενδρα!!! Δεν έχεις δει τι γίνεται μ` αυτά στο ''Πάρε-δώσε'';;;;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Megas_kokoriko, Menie70 και 2 σε άλλους.
  3. skgskg

    skgskg Κόμης

    καλημέρα όσοι έχετε αρκετά εργαλεία πηγαίνετε στο εργαστήριο και αγοράστε εκκολαπτήριο θέλει πάρα πολύ λίγα εργαλεία και είναι το πιο οικονομικό για κάποιον που δεν έχει κίτρινες αναβαθμίσεις ή είναι καινούργιος στο παιχνίδι, είναι πολύ οικονομική λύση.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  4. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    [​IMG] Καλημερα
    Επιτελους λιγη τυχη.Ενας Τριτωνας και Ενα χρηματοκιβωτιο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Megas_kokoriko και 9 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, για καλή μου τύχη, ο τρίτωνας ήρθε αρκετές φορές με το εξπρες της φάρμας. Βέβαια δε λείπουν κάτι κίτρινα πορτοκαλί γαλακτοκομεία, μελισσοκομεία κλπ. Αυτά προσπαθώ να τα ξεφορτωθώ αλλά μπα!!! ξανάρχονται.

    -lousi-leon2001 να σου εξηγήσω ότι τα γαλατόδεντρα ή αυγουλόδεντρα ΔΕΝ μπαίνουν στο εξπρες της φάρμας. Το τρενάκι κουβαλάει μόνο στάβλους, απλά σου λένε οτι τα εργαστήρια που φτιάχνουν γαλα ή αυγά είναι προς δόσιμο:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Menie70 και 6 σε άλλους.
  6. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλό μεσημέρι στην παρέα. Εγώ παιδιά είμαι πολύ απογοητευμένη. Από τα πολλά που έχω φτιάξει στο εξπρές, δεν έχω βρει τίποτα άξιο λόγου. Κάτι νυφίτσες, κύκνοι, πελαργοί και από τα εργαστήρια μεταμφιέσεων, πανιών και αρωματοπωλεία, από τα οποία, δόξα τω Θεώ, έχω μπόλικα. Άρα, μου είναι άχρηστα αυτά που βρίσκω. Τρίτωνα όμως και εργοστάσιο χρηματοκιβωτίων δεν βλέπω, ούτε καν στο όνειρό μου. Είμαι τόσο πολύ απογοητευμένη, που δεν έχω πια διάθεση να συνεχίσω.
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  7. beroniki555

    beroniki555 Τακτικός στο φόρουμ

    Αναγκαστικά σε κάθε τρένο πρέπει να παίρνουμε 1 μυστηριώδη στάβλο;; Αν βάλουμε πχ σταβλους αξιας 1300 θα μας δώσουν 2 μυστηριώδεις ή υποχρεωτικά 1;;
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  8. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Καλημέρα.
    Από τις Σ.Ε.
    "προσοχή: Αν η αξία ανταλλαγής είναι μεγαλύτερη από την αξία φορτίου που θα διαλέξεις, η παραπάνω αξία θα χαθεί.
    Από κάθε ανταλλαγή, θα λάβεις μόνο ένα φορτίο."
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Menie70 και 4 σε άλλους.
  9. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Πρώτη φορά έχω τόσο καλά αποτελέσματα. Ροζ σταβλο καστορων φωλιά τριτωνα και εργαστήριο χαμστερ. Οπότε συνεχιζω χαρουμενη. Έχω τύχει φυσικά και αρκετ που δεν χρειαζομαι αλλά τα στελνω πισω με το επόμενο τρένο. Μάλλον είναι δώρο για τη γιορτή μου τόσο καλοί μυστηριώδης. Χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν και καλή συνέχεια σε όλους. Μην απογοητευεστε
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, yelander10 και 13 σε άλλους.
  10. beroniki555

    beroniki555 Τακτικός στο φόρουμ

    Είναι το δώρο του φαρμεράμα για σένα!!!! Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους στάβλους αν συνεχίσεις!!! (Εύχομαι πολλούς ροζ)

    Σε ευχαριστώ giannissuper για την διευκρίνηση αν και η αγωνία μου με πρόδωσε και έχασα επιπλέον αξια... δεν πειράζει τα παθηματα μας γίνονται μαθήματα.. ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, everme και 7 σε άλλους.
  11. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    τιποτα.πληρη απογοητευση
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, yelander10 και Menie70.
  12. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Kαλησπέρα στην αγροτοπαρέα, πήρα το εργοστάσιο χρηματοκιβωτίων.Καλή επιτυχία και σ΄' εσάς.:music::inlove::D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, GaTe987 και 11 σε άλλους.
  13. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Σωστά! Βιάστηκα να σώσω τα δένδρα...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, Menie70 και 4 σε άλλους.
  14. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    δεκατρία εργαστήρια κατασκευής πανιών και κανένα χρηματοκιβωτιο!!!!!! ελπίζω να φανω τυχερή στα επόμενα...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, Gulit1 και 2 σε άλλους.
  15. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γιουπι-γιουπι!!!!Μετα απο πολλες αμαξοστοιχιες εφτασε και σε μενα το εργοστασιο χρηματοκιβωτιων!Παω τωρα για τον τριτωνα...Καλη επιτυχια σε ολους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, yelander10 και 8 σε άλλους.
  16. andriotiMarina

    andriotiMarina Ενεργός συντάκτης

    Μια ροζ αναβάθμιση τα υπόλοιπα αδιαφορα μεγάλη απογοήτευση κρίμα
     
  17. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    δεν ξερω αν μόνο εμένα αποφεύγει ο τριτωνας αλλά εχω στείλει 28 φορτία και δεν επιβιβάζεται με τίποτα. Έτυχα 5 στάβλους ροζ, κέρδισα το εργαστήριο χαμστερ με την εβδομη προσπάθεια και αυτό το ερπετό μου ξεφεύγει. Εχω άλλη μια μέρα διορία και το τρενάκι θα δουλεύει ακατάπαυστα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, -lousi-leon2001 και 4 σε άλλους.
  18. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    πολλα χρηματοκιβωτια διαβαζω αγροτια...:D μπραβο σας κ αντε κ στα δικα μας :p εγω μετα απο πολλες παπιες κ στρουνθοκαμηλους (περιπου 15 φορτια 1) πηρα τον τριτωνα :D ευχομαι κ εσεις να τον αποκτησετε... τωρα παιζω με φορτια 2 (εχω ανοιξει 12 κ τιποτα ακομα) ελεφαντουληηηη οχι αλλους μυλους, δεν βλεπεις τι σου φορτωνω?? :cry: εμμ παιδια ξερει κανεις το μυστικο για τα ροζ ?? η εστω για τα κοκκινα :mad: εμενα σαν να με ντρεπονται :oops:
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, *ΜΑΜΑ* και 7 σε άλλους.
  19. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
    Αυτα απο 22 φορτια...
    Καλη επιτυχια σε ολους!!!​
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Gulit1 και 5 σε άλλους.
  20. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα στα 28 φορτια απο το πρωτο φορτιο πηρα 2 τριτωνες. και απο το δευτερο φορτιο απο 18 πηρα 2 χρηματοκιβωτια. και 1 ροζ σταυλο στροθοκαμηλου τα αλλα αδιαφορα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Gulit1 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.