To εξπρές της φάρμας-Μάιος 2017

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 18/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Το εξπρές της φάρμας


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-εξπρές-της-Φάρμας.21051/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/to-εξπρές-της-φάρμας-Μάιος-2017.21050/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και zaxaroula80.
  2. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    οσο σκεφτομαι οτι η πασχαλιτσα ανταλασσονταν πολυ ακριβα στο δρωμενο παρε-δωσε και δεν την ανταλλαξα :cry::cry:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, giannissuper, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  3. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πολύ ωραια αυτή η μορφή ανακύκλωσης στάβλων. Το τρενάκι μου είναι ασταμάτητο, δυστυχώς δεν μπορώ να δω αν έτυχα κάτι καλό, εξαιτίας του ιβέντ με τα σκυλάκια. Θα ήθελα βέβαια κάποια στιγμή να βάλουν και κόκκινες αναβαθμίσεις εργαστηρίων.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, γιατί η ζητούμενη αξία είναι 625 όταν δεν υπάρχουν στάβλοι αξίας 5 ή 15 ή άλλο σε 5. Ας ζητούσαν κατευθείαν 630, έτσι κι αλλιώς αναγκαστικά τόσα δίνουμε.
     
    Αρέσει σε ESABA, ioanna6929, Mahi_tr και 13 σε άλλους.
  4. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Kαμμιά οικονομική ανταλλαγή έχει σκεφτεί κάποιος ;
     
    Αρέσει στους ioanna6929, giannissuper και kolokythopitas.
  5. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Σκέφτηκα να δώσω 63 κοτέτσια... αλλά δεν βρήκα 63 βαγόνια...
     
    Αρέσει σε graganta, ioanna6929, kitsena και 4 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Συμφωνώ σε όλα. Κι εγώ βάζω κάθε ώρα. Δεν έχω που να τα βάλω λόγω του δρώμενου και έχεις δίκιο και για το 5...
    Το έχω ξαναπεί. Θα θέλαμε ένα διάστημα 20-30 ημερών με διαφορετικά δρώμενα, όπως αυτά που λένε μίνι που δεν απασχολούν τη φάρμα και το νησί, όπως το τσίρκο, την πανσέληνο για ένα μήνα, ένα φτηνό μυστηριώδες, τέτοια...
     
  7. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    αποτυχια nο1 (γαλακτοκομειο κατσικας πορτοκαλι απο φορτιο 1) και συνεχιζουμε :p εχω να φορτωσω πολυ εμπορευμα ακομα ;) καποια στιγμη ευελπιστω να παρω τα καινουρια καλουδια... (εαν κ δν θα εχω που να τα βαλω :mad:ειλικρινα, κριμα τοσος κοπος για να δημιουργηθουν και στη συνεχεια να αποκτηθουν οι νεοι σταυλοι, για να μενουν ανεκλμεταλλευτοι στην μπαρα η να τους κλεινουμε στα ζωοκομεια). αλλη 1 εκταση μονο για σταυλους δν θα ηταν κακη ιδεα πιστευω αλλα με το ολοκαινουριο ζωοκομειο πολυ χλωμο ακουγεται, ακομα κ σαν ιδεα :oops: ας μενουμε ομως στα του δρωμενου που φερνει "νεα ας ελπισουμε" δωρακια σε ολους... καλες διαδρομες κ επιτυχια σε ολους :D τσαφ τσουφ xD
     
    Αρέσει σε ioanna6929, sofiapao76, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  8. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Θυμιζω για τους καινουργιους. Αν δεν εχετε η δεν θελετε να χασετε πολυτιμους σταβλους απλως παιξτε με σταβλους bahamarama(βραδυποδα ας πουμε)
    Οσο αντεξει η τσεπη σας!
     
    Αρέσει σε ESABA, everme, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  9. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα!!
    Και γιατι να χρησιμοποιησεις βραδυποδα να πονεσει η τσεπη σου
    και δεν εκμεταλλευεσαι τους κιτρινους σταβλους να ελαφρωσει η αποθηκη σου
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/5/17
    Αρέσει σε everme, jimixatz, evieva και 13 σε άλλους.
  10. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω σχόλιο...

    Οι κίτρινοι στάβλοι είναι οι πιο "άχρηστοι" στάβλοι του παιχνιδιού. Από την άλλοι βέβαια δεν έχουν όλοι οι νέοι παίκτες κίτρινους στάβλους μεγάλης αξίας που να χωράνε στα λιγοστά βαγόνια και να συμπληρώνουν 625 γι' αυτό και η πρόταση με τους βραδύποδες δεν είναι να την παραβλέπουν.
     
    Αρέσει σε ESABA, everme, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  11. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ακριβως γιαυτο το γραψα :ρ Γιατι και εγω οταν επανηλθα στο παιχνιδι ο μονος τροπος να συμμετασχω σε αυτο το δρωμενο ειναι αυτος που εγραψα! Οι εμπειροι εννοειται ξερουν ποιοι τους ειναι χρησιμοι και ποιοι οχι
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, ioanna6929, -lousi-leon2001 και 3 σε άλλους.
  12. -agela2011-

    -agela2011- Ενεργός συντάκτης

    Εργαστήρια παιδιά, εργαλεία υπάρχουν άφθονα.
     
  13. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Ξεκινησε!!!Στο τερμα οι μηχανες!!;)
    [​IMG]
    Kαι απο τα μεσανυχτα θα μπαινουμε σιγα σιγα στα βαρέα ανθυγιεινα!!!xD
     
    Αρέσει σε Gulit1, everme, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  14. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    δεν εχω κερδισει τιποτα αξιας.οι καινουργιοι σταβλοι ειναι χαμενοι στο απειρο με βαρκα την ελπιδα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dora196501, everme και 2 σε άλλους.
  15. _kakia_

    _kakia_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    .

    Με ποιους συνδυασμούς μπορούμε να παίξουμε με στάβλους bahamarama??? Δώσε κανένα παράδειγμα...
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  16. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Με αυτα που εχω ξεκλειδωσει εγω το ανακοντα+ ειναι καλη επιλογη, 3 σταβλοι ειναι ενα φορτιο. Ομως οποιος θελει μπορει να ψαξει να δει και ποιο συμφερει απο αποψη τιμης!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  17. kompra

    kompra Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εχω παρει πανω απο 30 σταβλους και δεν εχει βγει τιποτα απο τα καινουρια... Ποιες ειναι οι πιθανοτητες?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και everme.
  18. everme

    everme Ενεργός συντάκτης

    κιτρινα κ πορτοκαλι, εγω τα στελνω μακρυα κ αυτα γυριζουν πισω.... :mad:ελεφαντουλη δεν τα θελω, κανε κατι... >:( 7 φορες φορτιο 1 κ 5 φορες φορτιο 2 με προβατα,γαιδαρους, παπιες, 2 χηνες κ 3 στρουνθοκαμηλους :cry: η πρεπει να χαρω με την 1 πασχαλιτσα? -.- εχω ηδη 5 απο το προηγουμενο express :sleepy:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  19. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ιδανικά εργαστήρια για να ξεφορτωθείτε είναι...

    με την προϋπόθεση να έχετε αυγουλόδεντρα [​IMG] και γαλατόδεντρα (αγελάδας [​IMG] και κατσίκας) μπορεί να ξεφορτωθεί τα αντίστοιχα εργαστήρια αυγών / εκκολαπτήρια και γάλακτος / γαλακτοκομεία [​IMG] [​IMG] [​IMG] που όπως βλέπετε δίνουν 150 πόντους το καθένα
    ή ακόμη και τις κίτρινες [​IMG] [​IMG] [​IMG] που δίνουν 170 πόντος και τέλος τις πορτοκαλί αναβαθμίσεις [​IMG] [​IMG] [​IMG] τους που δίνουν 190 πόντους.

    Εγώ τέλος ίσως είμαι από τους τυχερούς, καθώς έχω πάρει ένα εργαστήριο χρηματοκιβωτίων[​IMG] όμως μην το βάζετε κάτω και συνεχίστε να δοκιμάζετε γιατί τροχός είναι και γυρίζει....

    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, -lousi-leon2001 και 6 σε άλλους.
  20. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα.
    Δίκιο έχει ο Σάκης.
    Προσοχή όμως στις κίτρινες αναβαθμίσεις. Τις δίνουμε όταν έχουμε πορτοκαλί, κόκκινες, νέον και ροζ.... Και τις πορτοκαλί τις δίνουμε όταν έχουμε κόκκινες, νέον και ροζ από τον ίδιο στάβλο.
    Π.χ. έχω έναν κίτρινο ρακούν και κανένα ανώτερο, άρα δεν τον δίνω...

    Κι εμένα που έτυχε το εργ. χρηματοκιβωτίων και τώρα κυνηγάω τον τρίτωνα...
    Μου φάνηκε ευχάριστο δρώμενο, οπότε ευχαριστώ την εταιρία.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, -lousi-leon2001 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.