Kολλαει το παιχνιδι

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την smaro94, 27/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    https://i.postimg.cc/XYd980v7/17.png
    οχι τιποτε αλλο γιατι κοντευετε να μας κανετε τρελους οτι ταχα μου το παιχνιδι παει καλα
    επι 7 λεπτα ειναι ετσι ποσταρα και ακομη ετσι ειναικαι μην μου πειτε ανανεωση γιατι δεν κανω και τιποτε αλλο
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα και σε εσένα. Μπορεί να απαξιείς να μας λες καλησπέρα αλλά εμείς πάντα θα λέμε. ;)

    Ακόμα και αν οι αναρτήσεις σου είναι επιθετικές όπως αυτή εδώ, εμείς θα είμαστε ευγενικοί :)

    Όπως έχουμε πει άπειρες φορές, ναι υπάρχουν τεχνικά προβλήματα με την ταχύτητα του παιχνιδιού σε παλιούς ή αργούς υπολογιστές.
    Αν έχεις πρόβλημα τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείς το Client.
    Επίσης στο Screenshot βλέπω τις σειρές μαγικής φασολιάς και όχι το δρώμενο Μεγάλο κυνήγι.
    Η δικιά σου αναφορά ήταν οτι κολλάνε τα μίνι παιχνίδια και δεν μπορείς να βρεις τα αντικείμενα. Μπερδεύτηκα κάπου; Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να καταλάβω πως η φόρτωση της μαγικής φασολιάς σε επηρεάζει στο δρώμενο και δεν μπορείς να παίξεις πάνω από 70 παιχνίδια;
    Μπορείς να μου δώσεις το ID σου να γίνει τεχνικός έλεγχος;


    Επίσης το παιχνίδι κολλάει γιατί :
    O Browser σου δεν είναι ενημερωμένος
    Έχεις 2 browsers ανοιχτούς να τρέχουν την ίδια στιγμή.

    Χμμ.. μου φαίνεται λογικό να υπάρχουν κολλήματα κάτω από αυτές τις προϋποθέσεις

    Περιμένω το ID σου... για μία ακόμα φορά :)
     
  3. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Οταν ειπα οτι κολλαει το παιχνιδι αυτο ακριβως εννοουσα οσο για τον υπολογιστη μου ειναι οτι πιο καινουριο υπαρχει μην μου λετε λοιπον οτι φταιει αυτο οσο για το id μου φαινεται στην φωτο που εχω ποσταρει γιατι μου το ζητατε παλι?
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Πίστεψέ με αν είχες οτι πιο καινούριο υπάρχει, το farmerama θα έπαιζε τέλεια.
    Γιατί εγώ υπολογιστή 400 ευρώ και δεν κολλάει καθόλου.
    Ακόμα και το Chromebook μου αξίας 190 ευρώ παίζει χωρίς κολλήματα. Οπότε κάτι πρόβλημα έχει ο υπολογιστής σου και θα σου πρότεινα να το δει κάποιος τεχνικός.

    Ελέγξαμε το ID σου και διαπιστώσαμε ότι...
    Το παιχνίδι σου δεν κολλάει καθόλου στο δρώμενο και μάλιστα καταφέρνεις να βρείς και τα 90 αντικείμενα μέσα στο χρόνο και να πάρεις 135 πόντους σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια. Αυτό έρχεται σε αντίθεση με όσα έγραψες στην συζήτηση.
    Επίσης έχεις παίξει συνολικά 92 παιχνίδια και όχι 70 όπως έγραφες χτες.



    Έχεις κάποια άλλη ερώτηση?
     
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ημουν τοσο σιγουρη οτι παλι θα ριξετε το φταιξιμο σε μενα και τον υπολογιστη μου αν επιτρεπεται μπορω να ποσταρω μια φωτο με τον υπολογιστη μου ?
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να ποστάρεις την φωτογραφία του υπολογιστή σου. Δεν απαγορεύεται.

    Κανείς δεν σου ρίχνει το φταίξιμο. Απλά σου λέω οτι αυτά που αναφέρεις δεν συνάδουν με το τι λένε τα logs του λογαριασμού σου. Οπότε είτε τα logs δεν είναι σωστό, είτε εγώ δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η σειρά σύννεφων με το δρώμενο, είτε εσύ αναφέρεις πρόβλημα που δεν υπάρχει. Ειλικρινά κάνω προσπάθεια να καταλάβω τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς με το δρώμενο αλλά δεν μπορώ. Θα εκτιμούσα αν με βοηθούσες να καταλάβω.
     
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αυτος ειναι οσο για το ιντερνετ ειναι 100σταρι την φωτο με την φασολια την ποσταρα για να δειτε οτι κολλαει το παιχνιδι γιατι δεν μπορω να χαλασω ενα παιχνιδι απο το δρωμενο να βγαλω φωτο δεν μου περισσευουν συγνωμη

    [​IMG]
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Και τι πρέπει να καταλάβω από ένα κουτί υπολογιστή;
    Δηλαδή ένας καλός υπολογιστής κρίνεται από το κουτί του;

    Αν ένας υπολογιστής είναι καλός ή όχι κρίνεται από τα χαρακτηριστικά σου όπως την μνήμη ram και από τον επεξεργαστή και όχι από το κουτί του, οπότε αυτή η φωτογραφία δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

    Επίσης όπως σου είπα ο browser σου δεν είναι ενημερωμένος.

    Τέλος εφόσον έχεις πρόβλημα με το παιχνίδι, χρησιμοποίησε το Client.
    Λύσεις υπάρχουν αν θέλεις. ;)

    Συμπερασματικά δεν υπάρχει πρόβλημα με το δρώμενο αλλά υπήρξε εσφαλμένη διατύπωση από την παίκτρια στην ανάλογη συζήτηση.

    Το θέμα έχει καλυφθεί και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.