GTL -Snorkel-

Η συζήτηση στο 'Η ομάδα' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μια πολύ όμορφη καλημέρα σε όλους...

    Άλλος ένας χρόνος έφτασε στο τέλος του και θα ήθελα να κάνω τον δικό μου απολογισμό όσο αναφορά το Farmerama.
    Ήταν ένας χρόνος με πολλές αλλαγές (στο παιχνίδι, στο Forum, στην Ελληνική ομάδα, στην ομάδα του Farmerama κτ.λ) με πολλές ευχάριστες στιγμές αλλά και δύσκολες.

    Πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που μας στηρίξατε, που κάνατε υπομονή μαζί μας όταν κάτι πήγαινε στραβά, που μας βοηθήσατε με τις απόψεις σας και τις ιδέες σας τις οποίες και προωθήσαμε και πολλές από αυτές υλοποιήθηκαν.
    Γνωρίζουμε οτι υπάρχουν ακόμα πολλές ελέιψεις όσο αναφορά το Forum και τις Σ.Ε τις οποίες και θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε τις επόμενες ημέρες. Η μετάβαση στο νέο φόρουμ έγινε ξαφνικά και δυστυχώς χάσαμε πολλά θέματα Σ.Ε. τα οποία "ξεχάστηκαν" στην παλιά πλατφόρμα επικοινωνίας μας. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!

    Οπως θα διαβάσατε και από τα ενημερωτικά δελτία, υπήρχαν αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της ομάδας του Farmerama και κατ'επέκταση υπήρχαν αρκετές αλλαγές στην λειτουργία της ομάδας μας.
    Οι συντονιστές πλέον δεν αρκούνται πλέον μόνο στις αναρτήσεις στο Forum αλλά κάνουν πολλά περισσότερα από όσα εσείς βλέπετε. Είναι υπεύθυνοι να μεταφέρουν στο αρμόδιο τμήμα, καθημερινά, τις αναφορές σας σχετικά με τα δρώμενα και τις προσφορές ή ακόμα να εκφράζουν την άποψη τους για μελλοντικά δρώμενα. Είναι σε θέση να γνωρίζουν τα επερχόμενα Updates και να προτείνουν αλλαγες πρίν αυτά να είναι Online. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να τους ευχαριστήσω για όλη την πολύτιμη βοήθεια που προσφέρουν καθημερινά στην ελληνική κοινότητα αφιερώνοντας προσωπικό χρόνο.

    Θα θέλαμε να ξέρετε οτι πάντα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για την Ελληνική κοινότητα. Ισως μερικές φορές δεν είναι εύκολο, ίσως μερικές φορές θα πρέπει να σας στενοχωρέσουμε ή να κάνουμε κάτι που δεν θέλουμε αλλά να ξέρετε οτι πάντα κάνουμε αυτό που πρέπει. Στενοχωριόμαστε όταν πρέπει να αποκλείσουμε κάποιον αλλά αυτό πρέπει να γίνει. Νοιώθουμε άβολα όταν θα πρέπει να απαντήσουμε "άκομψα" σε πάικτες που αρνούνται να συνεργαστούν. Εκνευριζόμαστε όταν παίκτες ειρωνεύονται ή μας επιτίθονται αλλά κρατάμε στην ψυχραιμία μας και απαντάμε ευγενικά. Είμαστε σε δύσκολη θέση οταν υπάρχουν κάποιοι που υποτιμάνε την νοημοσύνη σας/σας και δεν μπορούμε να απαντήσουμε στο ανάλογο ύφος αλλά πρέπει να απαντήσουμε ευγενικά και χωρίς να τους προσβάλλουμε παρόλο που εκείνοι το κάνουν.

    Οι συντονιστές δεν είναι αλάνθαστοι, ποτέ δεν είπαμε κάτι τέτοιο. Είναι φυσικό και λογικό να γίνονται λάθη από εμάς. Ομως είναι στενόχωρο να υπάρχουν παίκτες που προσπαθούν να βρούν αυτά τα μικρά λάθη για να επικρίνουν το έργο μας. Ζητάμε συγνώμη αν στενοχωρήσαμε άδικα κάποιον αυτό το χρόνο και ας κάνουμε όλοι μια νέα αρχή.

    Τελος... Τα χριστούγεννα είναι οικογενειακές γιορτές. Για το λόγο αυτό θα ζητήσουμε την κατανοήση σας για την πιθανή υπολειτουργία του Forum / Chat.
    Θα μας επιτρέψετε να περάσουμε λίγο χρόνο εκτός Internet με τους φίλους μας και την οικογενείας μας. Ετσι δεν ειναι αγαπητοί συμπαίκτες μας;
    :inlove:
    Ισώς αυτές τις ημέρες θα πρέπει να περιμένε λίγο μέχρι να λάβετε απάντηση στο ερώτημα σας αλλά να ξέρετε οτι ο πρώτος διαθέσιμος συντονιστής θα σας εξυπηρετήσει. θα σας παρακαλέσουμε αυτες τις ημέρες να χρησιμοποιείτε το Forum για τις ερωτήσεις σας καθώς δεν θα υπάρχει διαθέσιμος συντονιστής chat όλες τις ημέρες. Οπότε πολύ πιθανόν είναι να μην λάβετε καμία απάντηση στο Chat κα να χαθει η ερώτηση σας.
    Να είστε σίγουροι όμως οτι οι επίσημες ανακοινώσεις καθώς και οι σ.ε θα αναρτηθούν στην ώρα τους καθόλη την διάρκεια των εορτών


    Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα με υγεία, ευτυχία, χαρά και γεμάτα γλυκιές αναμνήσεις

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε γλυκερια83, georgia469, sofouladim και 8 σε άλλους.
  2. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα κ.Χαρά!
    Σας ευχόμαστε κι εμείς να έχετε όμορφες γιορτές και να ζήσετε με χαρά, την γλυκιά μαγεία των Χριστουγέννων μαζί με τα αγαπημένα σας πρόσωπα.
    Σας ευχαριστούμε θερμά για όσα προσφέρετε ,βοηθώντας όλους μας ,στο να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερη ευκολία στο παιγνίδι.
    Να στε πάντα καλά!
    [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  3. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]
    Kαλησπέρα σας !!! Με μιά γιορτινή καρτούλα "ήρθα" να σας ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να περάσετε Χαρούμενες και Ευλογημένες Γιορτές και εσείς και η οικογένειά σας !!! Υγεία, Ευτυχία και κάθε Χαρά σε όλους σας !!! Καλά Χριστούγεννα και με το καλό να έρθει το Νέο΄Ετος !!!
     
    Αρέσει στους kollitoi, -Snorkel- και georgia469.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] καλή χρονιά
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  5. Μαρία21*

    Μαρία21* Επαγγελματίας του φόρουμ

    Κα Snorkel

    Ο Νέος χρόνος που'φτασε
    τόσα να σου χαρίσει
    όσα δεν πρόλαβε ο παλιός
    εκείνος να σ’ αφήσει.

    Καλή Χρονιά

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους megakanoni, kollitoi και -Snorkel-.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλή χρονιά σε εσάς και τις οικογένειες σας.
    Πολλές ευχές για οτι περισσότερο επιθυμείτε!!!


    HNY.png
     
    Αρέσει στους vaso1963, elinoo, pan15200188 και σε ακόμα ένα άτομο.
  7. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Η αλήθεια είναι, οτι είναι πολύ πρόσφατο αυτο που γράφεις
    μπορείς να πας και πιο πίσω
    xD
    Ο οκνηρός νομίζει εαυτόν σοφώτερον παρά επτά σοφούς γνωμοδότας.
    Παλαιά Διαθήκη

    ή και
    Αργία μήτηρ πάσης κακίας.
    Σόλων, 630-560 π.χ.

    πιο παλιό δεν έχω:oops:
     
    Αρέσει σε *mava*, heavymetal7, dionmilia84 και 3 σε άλλους.
  8. vaso1963

    vaso1963 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλή χρονιά και από εμένα snorkel να έχεις υγεία εσύ και οι αγαπημένοι σου και όλα τα άλλα θα τα καταφέρνεις
    κάτι άσχετο έτσι κάτι για να πω
    «Είναι δύσκολο να φτιάξει κανείς ένα έργο χωρίς να κάνει κανένα λάθος, αλλά δύσκολο είναι κι αν ακόμα φτιάξει κάτι αλάθητο να μην πέσει σε άδικο κριτή.»
    (νομίζω) Σωκράτης 469-399 π.χ και δεν ξέρω αν η ημερομηνία είναι πιο παλιά η' πιο καινούρια από της evieva
    δεν έχω γραμματικές γνώσεις αλλά μου αρέσει να γράφω σε αυτό το φόρουμ.
     
    Αρέσει στους *mava*, *Kirki*, evieva και σε ακόμα ένα άτομο.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Γνώση δεν σημαίνει μόρφωση και το αντίθετο......
    Οι μεγαλύτεροι φιλόσοφοι είναι οι απλοί άνθρωποι .
    Πολλοί που διαθέτουν πολλές γνώσεις δεν διαθέτουν νου.(Δημόκριτος).
    Πρέπει να αυξάνουμε την νοητική μας αντίληψη και όχι τις γνώσεις μας.(Δημόκριτος).
    Πρέπει να φροντίζεις να σκέφτεσαι πολύ και όχι να μαθαίνεις πολλά. (Δημόκριτος) .



    Σκέφτηκα να βάλω και ένα κινέζικο γνωμικό
    [​IMG]
    για να σιγουρέψω μερικά δισεκατομμύρια μηνύσεις xD

     
    Αρέσει σε *mava*, ioanna6929, heavymetal7 και 2 σε άλλους.
  10. WrongBarcode

    WrongBarcode Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπερα και καλη χρονια τουλαχιστον καλυτερη απο την προηγουμενη!!Εγω δεν θα αναφερθω σε αρχαιους σοφους αλλα σε καποιον προσφατο Σοφο που ειχα την τιμη να ηταν ο καθηγητης και μεντορας μου στο Πανεπιστημιο!!Μου ελεγε παντα να κοιταω να φτιαχνω τον χαρακτηρα μου και οχι να μαζευω μονο γνωσεις γιατι η γνωση τον καλο κανει καλυτερο και τον κακο χειροτερο!!!Και θα το θυμαμαι παντα.Καλη και χαρουμενη χρονια σε ολους.
     
    Αρέσει σε *mava*, maria071966, georgia469 και 3 σε άλλους.
  11. spanakopitas

    spanakopitas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα και καλή χρονιά και από εμένα κ. snorkel (κυρία Χαρά για το ακριβές του ονόματος). Δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα, θα ήθελα όμως να ρωτήσω, αν μπορώ να δημιουργήσω ένα καινούργιο θέμα στην ενότητα "σχόλια σχετικά με το παιχνίδι". Το θέμα θα έχει τίτλο "λεφτά υπάρχουν". Στο παλιό φόρουμ υπήρχε αυτό από τον Kyp και θα ήθελα να το συνεχίσω.
     
  12. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]
    λιγα λουλουδια ετσι .. για να περνας καλα!
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  13. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Μια καλημέρα από μια παλιά φίλη!!
     
    Αρέσει στους evieva και -Snorkel-.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα,
    Μπορείς να ρωτήσεις τον συμπαίκτη σου αν σου επιτρέπει να ανοίξεις αυτό το θεμα μέσω π.μ
    ;)

    Σ'ευχαριστώ πολύ. :inlove:

    :inlove: :inlove: :inlove:
    Καλώς την ή welcome back :p
     
    Αρέσει στον/ην toylaaaaa.
  15. -PANOS10070-

    -PANOS10070- Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας σε όλους!, Και εμένα μπορεί κάποιοι να με ξέρουν! Με λένε Παναγιώτη και θέλω σε όλους να ευχηθώ καλό παιχνίδι!
    Άρχισα και εγώ κα. Χαρά αυτό το παιχνίδι! Ωραίο είναι! Παλιά έπαιζα κιόλας, και ήμουν 80 περίπου επίπεδο, αλλά βαρέθηκα και το παράτησα! Αλλά τώρα, μια ζωή θα το έχω! Παίζω και rising cities, με το ίδιο όνομα!:D

    Ευχαριστώ εκ το προτέρων!8)
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    [​IMG]

    Ζεστό καφεδάκι σε ένα γκρίζο πρωινό Σαββάτου! Καλημέρα σας και Καλό Σαββατοκύριακο
     
  17. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα και σε σας και καλό Σαββατοκυρίακο.
    Έστω κι αν ο μουντός καιρός έξω μας χαλά λίγο την διάθεση, εμείς ας βάλουμε χρώμα στην ζωή μας και ας του κάνουμε χαλάστρες!
    [​IMG]

    Καλή σας μέρα και να περνάτε όμορφα.
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  18. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG] [​IMG]
    καλημερα με τις καλυτερες ευχες μου!
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  19. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα κ.Χαρά.
    Χρόνια πολλά για την γιορτή σας!
    Να χετε πάντα υγεία και χαρά

    [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  20. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα!!!!
    [​IMG] σου στέλνω και.....[​IMG]
    για να μας κεράσεις, διότι είμαστε και πολλοί!!!!
    Αλλά το καλύτερο το άφησα για το τέλος, αλλά αυτό είναι έκπληξη..... είναι μόνο για σένα!!!!

    [​IMG]
    Χρόνια σου πολλά και καλά να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν και η οικογένεια σου, με υγεία και πολύ αισιοδοξία.
    Όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα. Καλή σου μέρα!!!

     
    Αρέσει στους maroula και -Snorkel-.