GTL -Snorkel-

Η συζήτηση στο 'Η ομάδα' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. comicks1996

    comicks1996 Ανερχόμενος συντάκτης

    Αυτο το ξερω...απο την Τριτη δημοτικου...Θα την δειτε την πραξη.;)
    Η οχι...Το θυμαμαι απο εναν συμμαθητη μου οταν εσπασα το κεφαλι μου για τριτη φορα(τι παιδι ειμαι εγω?)με ειχε σπρωξει καθως παιζαμε κρυφτο και ειχε παθει σοκ κυριολεκτικα!Και μου ζηταγε συγνωμη μεχρι τωρα...Η μητερα μου τον μισει ομως εγω βλεπω την πραγματικοτιτα πως εχει...:eek:
    Αυτο εγινε στην πρωτη δημοτικου και ελπιζω να μην ξαναζησω ουτε να ζησει κανεις τετοια εμπειρια και τετοιο πονο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/9/14
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους comicks1996 και sofouladim.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Προσπαθώ να το ακολουθώ :



    [​IMG]
     
  4. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Χρόνια πολλά κυρία Χαρά.Χθες είχατε γενέθλια(μου το είπε ένα πουλάκι)και δεν μπόρεσα να σας ευχηθώ.;)Οπότε το λέω τώρα:Να περνάτε πάντα καλά!:D
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους aloniaris, -Snorkel-, ellee68 και σε ακόμα ένα άτομο.
  5. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Χρόνια Πολλά κ. Χαρά για τα γενέθλια σας
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε mama1234, Stefoulini, aloniaris και 2 σε άλλους.
  6. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]
    - Λίγα λουλούδια, πολλές ευχές,
    γιά μιά ζωή όπως την θές !!!
    Χρόνια Καλά, να είναι Πολλά και Ευτυχισμένα, με Υγεία και Χαρά, σε εσάς και την οικογένειά σας !!!
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

  8. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τώρα το είδα ότι έχετε γενέθλια Χρόνια Πολλά!Ότι επιθυμείτε Πολύχρονη!!!
     
    Αρέσει στους ellee68, aloniaris και -Snorkel-.
  9. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    ...Έστω και λίγο καθυστερημένα...
    [​IMG] Χρόνια Πολλά κι ευτυχισμένα!
     
    Αρέσει στους aloniaris και -Snorkel-.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Λόγω haloween όλα γίνονται
    ακόμη και λαγογούρουνα μπορεί να κάνει η μάγισσα ΚίρκηxD

    [​IMG]
    πρόσεχε την :oops:
     
    Αρέσει σε *mava*, aloniaris, ellee68 και 3 σε άλλους.
  11. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κυρία Χαρά σε τόσα Forum που είστε συντονίστρια θα είναι να γράψετε καμία φορά στο Forum του Skyrama θα γράψετε γεια χαρά νταν αγρότες!xDΜπράβο σας πάντως κάνετε την δουλεία σας τέλεια!!!:)
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  12. johnny04

    johnny04 Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπέρα κα χαρά, τι κάνεις; :)
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Εγώ καλά είμαι.
    Εσύ δεν ξέρω αν θα είσαι καλά τα επόμενα λεπτά. ;)
     
  14. johnny04

    johnny04 Ανερχόμενος συντάκτης

    Πάλι απειλές;o_O
    Πραγματικά δε βαρέθηκες;:eek:
    Είπαμε, τέλος οι εντάσεις. Έχω έρθει ειρηνικά.xD
    Αν θυμάσαι καλά, το 2011-12 ήμασταν καλοί φίλοι (όσο γινόταν μεταξύ παιχτή-συντονιστή):p
    Σκοπεύεις να πας διακοπές για τα Χριστούγεννα;


    Υ.Γ Εγώ μια χαρά ειμαι. Εφόσον εγώ και οι συγγενείς μου ήμαστε υγιείς, γιατι να μην είμαι καλά τα επόμενα λεπτά, όπως λες;
     
    Αρέσει στους graganta, aloniaris και ellee68.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μέσα στην ευγένεια όπως πάντα. τελικά ο άνθρωπος δεν αλλάζει. :(

    Αν ήρθες με καλές προθέσεις, είσαι ευπρόσδεκτός. Αν ήρθες για να δημιουργήσεις προβλήματα ή να προσπαθήσεις να "ξεγελάσεις" την υποστήριξη με fake λογαριασμούς.... τότε ξέρεις την συνέχεια. ;)
     
  16. johnny04

    johnny04 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ειλικρινά δεν καταλαβαινω που υπάρχει "αγένεια" στο ποστ μου.
    Είπαμε, έχω έρθει ειρινικά, αλλα για να κρατήσει αυτή η "είρηνη" πρέπει να προσπαθήσεις και εσύ, δηλαδή να συμφωνούμε και οι δύο.;)
    Εχώ πει ότι θα κάνω μια καινούργια αρχή, αυτή τη φορά ειλκρινινά, και στο έχω αποδείξει.
    Όπως λες και στο προφίλ σου: "ο άνθρωπος που δεν κάνει λάθη, είναι αυτός που δεν κάνει τίποτα."
    Και όντως, "ο άνθρωπος δεν αλλάζει".;)

    ΛΟΙΠΟΝ

    Ανακωχή;;;;;
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Το να γράφεις οτι εχεις έρθει ειρηνικά δεν μου λέει κάτι. Θα πρέπει να το αποδείξεις.

    Και δυστυχως, το να στέλνεις στην υποστήριξη αίτημα οτι έχεις χάσει τα αντικειμενα από τις αποστολές των κούκων ενώ ο λογαριασμός σου είναι στο 3ο επίπεδο, δεν δείχνει κάτι τέτοιο.

    Για τελευταία φορά σου λέω λοιπόν, δεν εχω κάτι μαζί σου για να κάνω ανακωχή. Αλλά αν νομίζεις οτι μπορείς να παίζεις μαζί μας ή με την υποστήριξη , κάνεις μεγάλο λάθος.

    Περιμενω λοιπόν να αποδείξεις οτι έχεις αλλάξει.... ;)
     
  18. johnny04

    johnny04 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ας τα πάρουμε απ'την αρχή, διότι προφανώς κάπου δεν ήμουν σαφής:

    -Έχω πει τόσες φορές ότι έχω αλλάξει, και πράγματι δεν
    τήρησα την υπόσχεσή μου.
    -Αυτή τη φορά όμως το εννοώ, και στο έχω αποδίξει. Μην ρωτήσεις πως, και μόνο που δεν κάνω σπαμ και δεν βρίζω φαίνεται ότι έχω αλλάξει (εκτός και αν πιστεύεις το αντίθετο, καθώς είπες ότι "οι άνθρωποι δεν αλλάζουν").
    -Όσον αναφορά το μήνυμα που έστειλα χθες στην υποστήριξη, όντως ήταν λάθος μου και ζητώ συγνώμη. Είχα μπει στο αγγλικό φόρουμ και βοηθούσα μια συμπαίχτρια με κάποιο πρόβλημα που είχε στη σειρά συννέφων (εκεί επιτρέπετε να απαντάμε σε ερωτήσεις παιχτών). Επειδή είχε κάνει όλες τις συνηθισμένες διαδικασίες (cookies κτλ), της είπα ότι θα απευθυνθώ στην υποστήριξη για το ζήτημα. Και καταλάθως το έστειλα copy-paste στην ελληνική υποστήριξη. Βέβαια πίστευα ότι η υποστήριξη θα έδειχνε κατανόηση και θα μου απαντούσε.
    -Τέλος θα τονίσω για άλλη μια φορά, ότι έχω έρθει ειρηνικά. Μου είπες ότι δεν έχεις λόγο να κάνεις ανακωχή, διότι δεν έχεις κάποιο προσωπικό πρόβλημα μαζί μου. Δε το δείχνεις όμως. Αυτή στη στιγμη πάλι θα αρχίσουν τσακωμοί και αυτη τη φορά η αιτία δε θα είμαι εγω. Βέβαια, όπως πάντα, στο τέλος εγώ θα καταντήσω με κάρτα ή μπαν.

    Προσπαθώ να αλλάξω, αλλά δυστυχώς δε μου δίνεις περιθώρια.:(

    Προσπάθησα να γράψω όσο πιο ήρεμα, κόσμια και ευγενικά μπορουσα, γι' αυτό ελπίζω να δείξεις κατανόηση.:)
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 16/11/14
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ακριβώς αυτό. Ποτέ μέχρι τώρα δεν τήρησες τις υποσχέσεις σου.Δώσε μου λοιπόν ένα καλό λόγο να σε πιστέψω

    Δεν έχεις αποδείξει τίποτα ακόμα. Βλέπω ακόμα την εριστική σου συμπεριφορά, τα άσκοπα έντυπα επικοινωνίας προς την υποστήριξη και τις περίεργες ερωτήσεις σου.

    Πρώτον, σε παρακαλώ να μου δώσεις το Link από το αγγλικό forum ωστε να μπορέσεις να το αποδείξεις. Συγχώρεσε με αλλά έχω επιφυλάξεις.
    Δεύτερον, από πότε σε έθεσαν εκπρόσωπο άλλων παικτών; Νομίζω κάθε παίκτης μπορεί να επικοινωνήσει μόνος του με την υποστήριξη χωρίς την χρήση εκπροσώπου.
    Τρίτον, το έντυπο επικοινωνίας έλεγε "I" που σημαίνει "εγώ" και έδινες το δικό σου ΙD.
    Tέταρτον, σε τι ακριβώς να δείξει κατανόηση η υποστήριξη; Να σου πιστώσει τα αντικείμενα που ανέφερες χωρίς καν να ελέγξει το λογαριασμό σου; Νομίζεις πως έτσι λειτουργεί η υποστήριξη;




    Για να κάνω ανακωχή , σημαίνει οτι υπάρχει πολεμος. Δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σου. Εχω όμως την υποχρέωση να επιβαλλω τους κανόνες. Δεν θα σε αποκλείσω χωρίς λόγο, ούτε θα δώσω ποινή χωρίς να υπάρχει παράβαση. Αλλά ύστερα από αναρτήσεις σου με αισχρές εικόνες, αηδιαστικές φωτογραφίες και άκρως υβριστικά μηνύματα καθώς και Links που παρεπέμπουν σε απαράδεχτες ιστοσελίδες, εχω κάθε δικαίωμα να κρατάω επιφυλάξεις ώς την συμπεροφορά σου στην πλατφόρμα επικοινωνίας μας.
    Θα δείξω καλή θέληση και θα σου δώσω μία ακόμα ευκαιρία. Όμως η επόμενη παράβαση θα επιφέρει τον μονιμο αποκλεισμό σου τόσο στο φόρουμ όσο και στο παιχνίδι.
     
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα σας

    Με αφορμή τα γεγονότα των τελευταίων ημερών θα ήθελα να γράψω μερικά πραγματακια για την συντονιστική ομάδα.

    καταρχήν όπως οι περισσότεροι γνωρίζετε , είμαστε παίκτες οπως εσείς, έχουμε επιλεγεί από την Bigpoint να την εκπροσωπούμε και έχουμε αρμοδιοτητες , καθήκοντα και υποχρεώσεις.
    Με αυτή την ανάρτηση θα ήθελα να σας εξηγησω πως λειτουργεί όλο αυτό ωστε να μπορέσετε να κατανοησετε κάποια πράγματα που προφανώς έχετε παρεξηγήσει.

    Η συντονιστική ομάδα αποτελείται από έμπειρους παίκτες οι οποίοι πληρούν τις απαραίτητες προυποθεσεις και η αίτηση τους εγινε δεκτή.
    Είμαστε εθελοντικά εδώ και στόχος μας είναι να βοηθάμε τους παίκτες και να επιτηρουμε ωστε να ακολουθούνται οι κανόνες.
    Για την ομαλή λειτουργία του forum υπάρχουν κανόνες τους οποίους και έχει θεσπίσει η Bigpoint. Σαν εκπρόσωποι της, εχουμε την υποχρέωση να τους επιβάλλουμε. Δεν μας είναι καθόλου ευχάριστο να κάνουμε παρατηρήσεις ή να δίνουμε ποινές αλλά είναι αναγκαίο ωστε να έχουμε ενα λειτουργικό φόρουμ. Γνωρίζουμε οτι δεν είναι ούτε για εσάς ευχάριστο αλλά θα πρέπει να κατανοησετε οτι κάθε παρατηρηση ή επιδοση ποινής δεν είναι προσωπική αλλά είναι για το καλό όλων μας και την ευρυθμη λειτουργία της πλατφόρμας μας. Σας παρακαλούμε λοιπόν να δείξετε πνευμα συνεργασίας και όχι να αντιδράτε σε κάθε παρατήρηση.
    ΔΕΝ έχουμε κάτι προσωπικό με κανέναν.
    ΔΕΝ μας αρέσει να λέμε συνέχεια "μη" και "μη"
    ΔΕΝ μας αρέσει να δίνουμε ban
    Οι κανόνες ΔΕΝ θα αλλάξουν και ΔΕΝ θα προσαρμοστούν στις επιθυμίες κανενός, αρα εσείς θα πρέπει να προσαρμοστείτε σε αυτούς.


    Πάμε παρακάτω...
    Μετα λύπης μου διάβασα ανάρτηση στην οποία αναφερόταν οτι μέλη της ομάδας μας απαντάνε μόνο σε θέματα τα οποία καταλήγουν σε τσακωμούς.
    Θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω...

    Στην συντονιστική ομάδα υπάρχει ιεραρχία με διαφορετικές υποχρεωσείς του καθενός.
    Chat mod: Συντονιστές του chat : Απαντάνε σε ερωτήσεις του Chat και επιβάλουν αποκλεισμούς σε παραβάσεις
    Forum mod : Συντονιστές Forum : Απαντάνε σε ερωτήσεις του Forum και δίνουν απλές κάρτες ποινής σε ενδεχόμενες παραβάσεις. Επικοινωνούν με τους BA/TL και διαβιβάζουν τα προβλήματα/απόψεις κ.τ.λ των παικτών
    Super mod : Σούπερ συντονιστές : Βοηθάνε τους συντονιστές στο Forum, μπορούν να κάνουν ανακοινώσεις και εκπαιδεύουν τους νεότερους συντονιστές. Είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ των συντονιστών και των BA/TL
    Board admin/Game admin : Είναι υπεύθυνοι για τις ανακοινώσεις , ανάρτηση συχνών ερωτήσεων, επιβολή μεγάλων ποινών/αποκλεισμών, απαντάνε σε θέματα τα οποία χρήσουν απάντησης από BA, μπορούν να ελέγξουν λογαριασμούς κατόπιν αίτησης των παικτών,
    Τeam leader : Ιδιες υποχρεώσεις με τους BA και επιπλέον , ελέγχουν την λειτουργικότητα της ομάδας, επικοινωνούν με τους CM και τους ICM του παιχνιδιού, συμμετέχουν σε test για την σταθερότητα του παιχνιδιού και των επερχομένων δρώμενων, διαβιβάζουν τις απόψεις σας και τα σχόλια σας στο αρμόδιο τμήμα.

    Οι έμπειροι συντονιστές απαντάνε σε πιο δύσκολες ερωτήσεις χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν μπορούν να απαντήσουν σε εύκολες ερωτήσεις οταν δεν υπάρχει διαθέσιμος συντονιστής. Για παράδειγμα, εφόσον υπάρχουν Online συντονιστες, δεν θα απαντησει TL σε ερώτηση στο forum. Bεβαίως θα απαντησει αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα, θέμα στο οποίο δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν οι συντονιστές κ.τ.λ. ανεξάρτητα αν υπάρχει online συντονιστής. Αρα συνεπώς, οι BA/TL συχνά βρίσκονται στην αβολη θεση να απαντήσουν σε θέματα τα οποία δεν ειναι ευχάριστα και να αναλάβουν να προστατεύσουν τα μέλη της ομάδας τους.

    Είναι απογοητευτικό να βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα, να δείχνετε επιθετική συμπεριφορά προς κάθε παρατηρηση συντονιστή ή με κάθε επίδοση ποινής. Οι συντονιστές δεν είναι κακοί επειδή είναι αυστηροί. Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε. Θα πρέπει λοιπόν να το καταλάβετε και να σταματήσετε να απαντάτε αντιδραστικά. Γνωρίζουμε οτι υπάρχουν πολλές σημερινές ειρωνικές αναρτήσεις όπως δεν δίνουμε σημασία σε αυτές. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.

    Σε αυτό το σημείο, θα σας παρακαλέσω να δείξετε κατανόηση. Ειναι λογικό να υπάρχουν λάθη εκ μέρους μας και είμαστε έτοιμοι να ζητήσουμε συγνώμη. Θα πρέπει να εκφράζετε ευγενικά τα παράπονα σας, με αποδείξεις, και είμαστε πρόθυμοι να το συζητήσουμε μαζί σας. Ποτέ δεν το αρνηθήκαμε οταν αυτό γίνεται με το σωστό τρόπο.

    Τέλος, θα ήθελά να σας προτείνω να δώσουμε ραντεβού στο chat ωστε να μπορέσουμε να συζητησουμε πολιτισμένα, να σας δείξουμε οτι είμαστε πρόθυμοι να συνεργαστούμε μαζί σας και να σας λύσουμε κάθε απορία που έχετε ωστε να αποφύγουμε τα αυθαίρετα συμπεράσματα σας και τις παρεξηγήσεις.




    -------------------