GTL -Snorkel-

Η συζήτηση στο 'Η ομάδα' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimisraf1, 2014chr και 3 σε άλλους.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι! Επιβιώσαμε!!!

    Τσα εδώ είμαι! Ούτε ο θάνατος ούτε ο Χάροντας δεν με πείραξαν. Άλλωστε ο σοφός λαός μας λέει "κακό σκυλί, ψόφο δεν έχει" xD

    Και για να σοβαρευτούμε λίγο γιατι δυστυχώς τις τελευταία μέρες υπάρχουν παίκτες που έχουν ξεφύγει εκτός ορίων.
    Δεν με επηρεάζουν καθόλου τέτοιες κακόβουλες πλάκες. Το μόνο αίσθημα που μου προκαλούν είναι λύπηση. Γιάτι κάποιοι δεν είναι εδώ για να παίξουν farmerama αλλά για να βγάλουν εμπάθειες.

    Είμαστε σε ένα Forum με κανόνες.
    Υποχρέωση των συντονιστών είναι να τηρούνται οι κανόνες και υποχρέωση των παικτών είναι να τους ακολουθούν.
    Είναι λογικό να υπάρχουν διαφορές μεταξύ παικτών και συντονιστών όταν γίνεται επιβολή τιμωριών ή κυρώσεων. Όμως υπάρχουν όρια και κάποια στιγμή, το όριο αυτό πρέπει να τηρηθεί.

    Δεν μπορεί ο καθένας να διαρρέει ψεύτικες πληροφορίες ότι έλαβε κάρτα χωρίς λόγο ενώ ουδέποτε έλαβε κάρτα.
    Δεν μπορεί ο καθένας να διαρρέει ψεύτικες πληροφορίες του λόγου αποκλεισμού του ενώ ο κύριος λόγος είναι άλλος.
    Δεν μπορεί ο καθένας να παραποιεί αναρτήσεις συντονιστών!
    Δεν μπορεί ο καθένας να φτιάχνει ψεύτικα προφίλ για να φοβίσει και να απειλήσει.
    Και όλα αυτά γιατί; Για να στρέψουμε συμπαίκτες μας προς τους συντονιστές; Και τι ακριβώς θα κερδίσετε με αυτό;

    Δεν θα ανεχτούμε πλέον καμιά τέτοια συμπεριφορά στο Forum μας.
    Σταματήστε να προκαλείται και να χαλάτε την ατμόσφαιρα του Forum επειδή έχετε εμπάθειες προς τους συντονιστές.
    Αν δεν θέλετε να έχετε καμία σχέση μαζί μας, απλά σταματήστε να ασχολείστε μαζί μας. Είναι ανόητο να προβαίνετε σε τέτοιες πράξεις.
    Το μόνο που θα κερδίσετε είναι κυρώσεις στους λογαριασμούς σου καθώς εμείς δεν δίνουμε σημασία σε τέτοιες ανόητες πράξεις. :(


    Μήπως θα πρέπει μερικοί να διαβάσουν το άρθρο 5 των κανόνων και ιδιαίτερα το άρθρο 5,1 και 5,2 ;;)
    Ή και ακόμα το άρθρο 9?

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Κανόνες-παιχνιδιού-του-farmerama.19271/

    Δεν επιτρέπονται προσβολές, βωμολοχίες, απειλές, κακή συμπεριφορά και ανεπιθύμητη ηλεκτρονική αλληλογραφία υπό οποιαδήποτε μορφή

    5.2. Απειλές κατά της πραγματικής ζωής παικτών ή εκβιασμός
    Θα ασκήσουμε αυστηρή δίωξη εναντίον οποιασδήποτε απειλής κατά της πραγματικής ζωής παικτών ή εκβιασμού. Οποιοεσδήποτε απειλές κατά της πραγματικής ζωής παικτών ή εκβιασμός οδηγεί σε άμεση αποπομπή από ένα ή όλα τα παιχνίδια/τομείς της Bigpoint GmbH. Οποιαδήποτε συνεισφορά με ρητή πρόθεση τον εντοπισμό άλλων ατόμων ή παικτών με σκοπό την πρόκληση ζημιάς ή βλάβης ενάντια σε αυτούς ή τρίτους θα θεωρείται απειλή κατά της πραγματικής ζωής των (φόρουμ, συστήματα αποστολής μηνυμάτων εντός του παιχνιδιού, κοινωνικά δίκτυα, φόρμες επικοινωνίας με το τμήμα υποστήριξης).

    9. Παραβίαση των ανωτέρω όρων
    Ανάλογα με τη σοβαρότητα της παράβασης καθώς και τις προγενέστερες προειδοποιήσεις, τα μέτρα για την παραβίαση των όρων μπορούν να οδηγήσουν στην προσωρινή αναστολή πρόσβασης στο παιχνίδι μέχρι και τον μόνιμο αποκλεισμό από το παιχνίδι (διαγραφή λογαριασμού). Οι διαχειριστές του παιχνιδιού διατηρούν το δικαίωμα να αποφασίσουν ποια θα είναι η ποινή για την παραβίαση των όρων. Ο υπεύθυνος επικοινωνίας είναι ο υπεύθυνος υποστήριξης ή διαχειριστής που έχει επιφορτιστεί με την ευθύνη μπλοκαρίσματος λογαριασμών.
     
    Αρέσει σε giannissuper, [stsimpouklis], toylaaaaa και 8 σε άλλους.
  3. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Συνήθως το πρόβλημα αυτών των παικτών είναι το ότι παίρνουν ποινές, κάρτες και ειδοποιήσεις.
    Προφανώς το θεωρούν κάτι πολύ κακό ή δεν το αντέχει ο εγωισμός τους ή θεωρούν τον εαυτό τους αλάνθαστο.
    Πάνω σε αυτό αντιδρούν οι πιο πολλοί.
    Να τους πω λοιπόν ως παλιά παίκτρια και έμπειρη στο φόρουμ ότι δεν τρέχει και τίποτα βρε παιδιά να "τιμωρηθούμε'
    Ακόμη και το να μείνουμε εκτός φόρουμ για λίγο σιγά. Μπορούμε να το διαβάζουμε χωρίς σύνδεση (το αναφέρω μήπως κάποιοι δεν το ξέρουν)
    Προσωπικά εκτός από την πολύ αρχή, πάντα ήξερα το πότε θα πάρω κάρτα και ποινή και όμως πάντα έγραφα αυτό που ήθελα :p

    Επειδή κυκλοφορούν κάποιες φήμες ότι κάποιοι είναι ευνοούμενοι και δεν τιμωρούνται ποτέ και γράφουν ότι θέλουν, θέλω να ζητήσω την άδεια και να μου επιτρέψετε να ποστάρω αυτό
    [​IMG]
    και δυστυχώς δεν έχω του παλιού φόρουμ που ήταν πιο πολλάxD

    Παρακαλώ να μην σβηστεί το ποστ μου ώστε να αποδείξω στους κακεντρεχείς που με σχολιάζουν και κατεπέκταση σχολιάζουν και τους συντονιστές ότι και εγώ τιμωρούμαι όπως όλοι οι παίκτες και επίσης δεν είμαι μεγαλοστέλεχος της εταιρείαςxD


     
    Αρέσει σε giannissuper, [stsimpouklis], toylaaaaa και 9 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εντάξη...

    Εσύ είσαι αντίθετη πάντα.

    Παίρνεις κάρτες και δεν το λες.
    Αλλοι δεν παίρνουν κάρτες και λένε οτι πήραν xD
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], toylaaaaa, skareleni και 5 σε άλλους.
  5. beliza

    beliza Νέος ειδικός

    καλησπερα:), ευη, σαν παλια παικτρια κι εγω θυμαμαι οτι μονιμα παιρνεις καρτες, το θεμα ειναι γιατι τις παιρνεις. θελω να πω μ αυτο και συγχωρειιστε με που κανω παρεμβαση οτι πρεπει να καταλαβει ο καθενας που φτανουν τα ορια σ ενα φορουμ. δειχνοντας απλα τις καρτες, ολοι οσοι θελουν απλα να προκαλεσουν θα σκεφτουν, ε, και τι εγινε μια καρτα θα παρω, δεν τρεχει και τιποτα. για μενα πανω απο ολα ειναι ο σεβασμος και απο τις δυο πλευρες και ειλικρινα θελω να πιστευω οτι εχω σεβαστει και με εχουν σεβαστει απολυτα κι αυτο λεει πολλα για τυχον επιδοξους θαυμαστες τις καρτας.(ελπιζω να μη κανω λαθος που εγραψα εδω)
     
    Αρέσει σε LILA413, [stsimpouklis], toylaaaaa και 5 σε άλλους.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το θέμα είναι το πως αντιδρά ο καθένας στην κάρτα που παίρνει.
    Έχω πάρει κάρτες για όλους τους λόγους αλλά δεν νομίζω να έχει νόημα να τους αναλύσω ούτε και να βγει κανείς να πει τους λόγους της κάθε ποινής του.
    Δεν ενθάρυννα κάποιον να πάρει κάρτα, αν αυτό κατάλαβες.
    Αυτό που είπα επι της ουσίας είναι:
    Έστω και πήραμε κάρτα, ε και τι έγινε ?
    Δικαιολογούνται οι κακές αντιδράσεις και οι συμπεριφορές αυτές από μια κάρτα-ποινη ?
    Οχι φυσικά
    8)
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, [stsimpouklis], toylaaaaa και 5 σε άλλους.
  7. θανατος

    θανατος Αρχάριος στο φόρουμ

    κυρια snorkel διάβασα όλα αυτά και δεν κατάλαβα τον λόγο και γιατί τοση φασαρία τι έκανα πάτησα οτι σας ακολουθώ το λαθος μου ειναι οτι έκανα και απο τις δυο μου φάρμες . με τον heavymetal7 ειναι φίλος μου συνεργάτης στην δουλειά και πολλές φορές παίζω απο το σπίτι του δεν έγραφα τόσο καιρό γιατί νομίζεται πως είναι δικά του και φαίνεται απο έναν με άλλη φάρμα , έχω διαφορετική άποψη για εσας και τους όρους απο τον heavymetal7 που δεν διαβάζει ποτέ, τα ονόματα (θανατος, χαροντας)τα εχω γράψει ετσι για πλακα (πριν καιρο)που στο κατω κατω ειναι μερος απο την ζωη μας δεν είναι για μενα κατι τρομακτικό ,με το να πατήσω οτι σε ακολουθώ δεν νομιζω να σε απειλώ, έκανες τόσο θέμα και φασαρία μου φαίνεται για το τιποτα . αν σας εχω κάνει να νοιώθετε ασχημα να μην σας ακολουθω αλλο και να ζητήσω συγνώμη , πάντως βγάλατε γρήγορα συμπεράσματα και ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαπτίσαμε, και παλι ενα συγνωμη
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν κατάλαβα???

    Είπε κανείς οτι ο θάνατος και ο χάροντας είναι ο heavymetal7?
    Εμμ... κάνετε που κάνετε τις ανοησίες σας.
    Εμ... καρφώνεστε και μόνοι σας.

    Και μιας που είχε το θράσος ... ε συγνώμη θάρρος ήθελα να πω... πάμε να σου εξηγήσω λίγα πραγματάκια....

    Καταρχήν σταμάτησε να υποτιμάς την νοημοσύνη τόσο των συντονιστών όσο και των συμπαικτών σου.
    Είναι ανόητο να επιρρίπτεις τις δικές σου ευθύνες σε άτομα της φαντασίας σου. Πότε της κόρης σου, πότε του τρίτου ξαδέλφου, του μπατζανάκη και τώρα του συναδέλφου σου. Κατανόησε λοιπόν οτι αυτές οι δικαιολογίες δεν περνάνε πλέον.
    Αν έχεις το "θαρρος" να κάνεις κάτι, τότε ανέλαβε τις ευθύνες των πράξεων σου σαν άντρας!

    Πιστεψε με, ξέρουμε καλά ποιος είναι ποιος και δεν θα ανεχτώ ούτε ψέματα, ούτε κακόβουλα σχόλια, ούτε απειλές και θα είσαι ο πρώτος που θα αποκλειστείς από το θέμα μου γιατί δεν είσαι πλέον ευπρόσδεκτος με κανέναν λογαριασμό σου.
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], sofiapao76, toylaaaaa και 7 σε άλλους.
  9. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Τα παρήγγειλα μόνη μου, γιατί δεν έβλεπα φως....

    [​IMG]

    Αν και στην προκειμένη περίπτωση θα ταίριαζαν τα ποπκορν!!!
     
    Αρέσει σε IRENE26, [stsimpouklis], sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τα κρεμμύδια τι τα έκανες; :oops:

    Σουβλάκι χωρίς κρεμμύδι δεν γίνεται!
     
    Αρέσει στους IRENE26, sofiapao76 και jimisraf1.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    [​IMG]

    Περιμένοντας τις Συχνές ερωτήσεις, τα σκυλάκια μας είναι κάπως έτσι...


    o_O :eek: :oops:
     
    Αρέσει σε panta2005, IRENE26, antonismou και 8 σε άλλους.
  12. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    αθηναια μου εσυ! πιτα-γυρος χωρις κρεμμυδι ειναι τα σουβλακια ειναι αλλα
     
    Αρέσει στον/ην triwps2014.
  13. triwps2014

    triwps2014 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    όταν είχα πάει αθηνα,είχα πάει να φάω πιτο-γυρο και με ρωτούσαν τι είναι αυτό?xD
     
    Αρέσει στον/ην -lousi-leon2001.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Το πως το λέει ο καθένας δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.
    Ετσι και αλλιώς δεν είμαστε σουβλατζίδικο για να παραγγείλετε. :p

    Και επειδή είναι θέμα οπου μπορεί να καταλήξει σε διαμάχη, ας το αφήσουμε εκτός φόρουμ. ;)
     
  15. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Άσε κάτω τα φυστίκια..... 8)

    [​IMG]
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μιλάς εσύ, φριφρι , που δεν άφησες κάστανο για κάστανο ολόκληρο το χειμώνα;
    Τι στο τζάκι, τι βραστά, τι γλυκό.... όλες τις καστανιές ρήμαξες. :mad:
     
  17. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Κι εγώ ίσα που πρόλαβα να πάρω ένα κάστανο...

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Μαρία21*, sofiapao76, .*Hazel*. και 2 σε άλλους.
  18. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλά έκανα! Και μπράβο μου!
    ΥΓ. Το Φριφρί είναι όλο μαζί χωρίς κενό ανάμεσα! 8) Είναι σημαντικό να γράφουμε σωστά το όνομα του άλλου....

    Το δικό σου κατάσχεται! Φέρτο εδώ! >:(
     
    Αρέσει στους Μαρία21*, sofiapao76 και .*Hazel*..
  19. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ελπίζω αν έπεσε στο ακίνητο σου, να μην έπεσε σε κοινόχρηστο χώρο γιατί θα στο πάρει πίσω η Φρι Φρι
    [​IMG]
     
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Εσένα ΒΙ ΚΥ σε βλέπω στο κάρβουνο πάραυτα.....