event ανα μήνα

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την evieva, 26/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αυτό που θέλω να προτείνω είναι το εξής :
    τον ένα μήνα να έχουμε τα γνωστά event σπερνοθερίσματος με τα χιλιάδες φυτά και αναδυόμενα, νομίζω δύο είναι αρκετά ή το πολύ τρία.
    Σε αυτόν τον μήνα μπορούν να συνυπάρχουν mini event όπως
    1.προσφορά αγροτικών βοηθών
    2.παρτυ εισητήρια
    3.σουπερ λιπασμα και ζωζως
    4.shop sale
    5.προσφορα σε εργαλειοθηκες
    6.τυχόν κατοικίδια και φασολιές

    Τον άλλον μήνα να έχουμε mini event:
    1.ρέντζο
    2.πανσέληνο
    3.τρένο με δένδρα
    4.τρένο με στάβλους
    5.πάρε δώσε
    6.δένδρα χ5
    7.διπλάσιοι π.ε. απο χωράφια
    8.ημέρα στάβλων
    9.γεννητούρια
    10.μυστήρια δενδρύλλια
    11.μυστήριοι σταβλάρχες
    12. μεγκα μερα π.ε.

    Οι λόγοι που τα προτείνω αυτά είναι :
    1. Κουραστήκαμε να στήνουμε και να ξεστήνουμε την φάρμα μας
    2. Δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε απόθεμα σε τίποτα (φυτά, καρπούς, ζώα)
    3. Να μοιραστούν τα έξοδα των παικτών-πελατών
    και τέλος πιστεύω οτι πρέπει να βάλει λίγο φρένο το farmerama γιατί έτσι όπως τρέχει θα βρεί τοίχο
    8)

     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/4/15
    Αρέσει σε *TZOULIOS*, Louisa, αμφιθεα και 31 σε άλλους.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συμφωνω με την evieva, οτι αυτο το συνεχιζομενο βαλε βγαλε ειναι κουραστικο. εγω προτεινω μεταξυ δυο τετοιων εβεντ να μεσολαβει τουλαχιστον ενα δεκαπενθημερο αναπαυλας, με καποιο αλλο εβεντ χωρις φυτεμα, ετσι ωστε να προλαβαινουμε να κανουμε αποθεμα για την αποθηκη μας
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, pan15200188, antigonis_farm και 11 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πολυ καλη η ιδεα σου! πραγματικα το εχουν παρακανει με τα τοσα ηβεντς. μολις τελειωνει το ενα αρχιζει το αλλο. οι αποθηκες μου ειναι κατι παραπανω απο φτωχες!! και με τν τζεππο συμφωνω. να υπαρχει ενα σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα. για να ανακτουμε τα φυτα και τα ζωα μας. :)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, pan15200188, giannissuper και 10 σε άλλους.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τα είπατε όλα...όλες σας
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, ath, natalia_prod72 και 8 σε άλλους.
  5. mahi2012

    mahi2012 Αρχάριος στο φόρουμ

    οι καλοι αγροτες φροντιζουν να εχουν αποθεματα πρεπει να δουλευουμε σκλυρα.
     
    Αρέσει στον/ην natalia_prod72.
  6. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με το Δούκα του φόρουμ(evieva) και κατά συνέπεια με όλους τους υπόλοιπους, γιατί φτάσαμε στο σημείο, από ένα παιχνίδι που (υποτίθεται) μας χαλαρώνει, να κάνουμε ένα αγώνα δρόμου, με αποδεκατισμένους νικητές!!!
     
    Αρέσει σε ath, megakanoni, 2014chr και 7 σε άλλους.
  7. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Πραγματικα παρα πολυ καλη επισημανση! Μπραβο σας! Συμφωνω με ολες σας! Εμενα η αποθηκη μου ειναι σχεδον αδεια και καθε φορα που μπαινει δρωμενο εκτος απο τα φυτα τα δικα του φυτευω και ο,τι αλλο ζηταει γιατι οι ποσοτητες που εχω δε μου φτανουν ποτε.. Δε θα μιλησω για τα ζωα που στα δυο τελευταια δρωμενα που ηθελαν γουρουνια, κατσικες, αλογα, αγελαδες κτλ οταν εληξαν ειχα μεινει με καμια 20αρια.. Πιο χαλαρα.. Δε μας κυνηγαει κανεις..
     
    Αρέσει σε pan15200188, ath, natalia_prod72 και 5 σε άλλους.
  8. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Συμφωνώ και εγώ με την evieva, δεν προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε με την φάρμα γιατί όλη μέρα είμαστε στο βγάλε βάλε δέντρα, ενώ υπάρχουν άλλα τόσα ιβεντ που μπορούμε να ασχοληθούμε!!
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, ath, natalia_prod72 και 4 σε άλλους.
  9. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Συμφωνώ και εγώ με όλους , θα ήθελα να περιοριστούν λίγο τα ιβεντ και να ασχοληθώ με τις αποστολές στην λαχαναγορά να τελειώσω και καμία , έχουμε και τα φυτά και τα προϊόντα που πρέπει να παράγουμε για να παρασκευάζουμε τα βιοτεχνικά προϊόντα!!
    Πολλές φορές δεν προλαβαίνω και τα αγοράζω , ξοδεύοντας πολλά χτ.
    Δεν είμαστε για έξοδα σε τόσους δύσκολους καιρούς !!!!!!!!!;)
     
    Αρέσει σε maria071966, ath, megakanoni και 8 σε άλλους.
  10. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Εν πολλοίς συμφωνώ. Είχα προτείνει και παλιότερα να υπάρχει κάθε τόσο ένα διάλειμμα από τα δρώμενα.
    Ναι, κρατάνε τα δρώμενα το ενδιαφέρον, αλλά χρειαζόμαστε και περιόδους ξεκούρασης.
    Ακόμη έχω από τις αρχικές αποστολές στη λαχαναγορά, όπως αυτές με το χρονόμετρο και δεν βρίσκω χρόνο.
    Βέβαια να μην φτάσουμε στο άλλο άκρο. Προγραμματισμένα 15θήμερα μόνο με μικρά δρώμενα, θα μας βολέψουν όλους νομίζω.
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, Stefoulini, pan15200188 και 3 σε άλλους.
  11. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    βεβαια με το που αναρτησες αυτο το θεμα μπηκαν 3 δρωμενα στη σειρα το ενα πισω απο το αλλο! :D
     
  12. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλημερα και απο μενα , θα μου επιτρεψετε να συμφωνησω με ολους τους προλαλησαντες !!!
    και να επισημανω οτι αρχιζουν εξετασεις στα σχολεια ,οποτε λιγο δυσκολο να μπορουν καποιοι να παρακολουθουν το παιχνιδι με αυτους τους ρυθμους !;)
     
    Αρέσει στους ariadnim και Stefoulini.
  13. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ειδικα αυτο! ουτε ταπαιδια αλλα ουτε και οι γονεις θα εχουν αυτη την πολυτελεια... :(
     
    Αρέσει στον/ην papatas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.