Διαγωνισμός 6α γενέλθια του Farmerama - Αναμνήσεις

Η συζήτηση στο 'Επίσημοι διαγωνισμοί στο Forum' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    χρονια πολλα και από εμενα..
    εγω ξεκινησα το 2010(δεν θυμαμαι πότε ακριβως) αλλα μου το προτεινε ο ξάδερφος μου, βεβαια ξεκινησα δειλα δειλα και μετα κόλλησα..(αντιθετα ο ξαδερφος μου μπαινει αραια και που...)τα πρωτα 2 χρονια επαιζα αρκετα συχνα...όμως μετα τις πανελλήνιες το εγκατελειψα σχεδόν μισο χρονο αλλα ξαναρχισα φορτσάτος..
    τον πρωτο καιρο δεν συμμετειχα αρκετα στα ιβεντ αλλα μετα την ολιγομηνη απουσια μου σχεδόν παιρνω μερος σε κάθε ιβεντ.
    παρακολουθώντας σχεδόν ολη την εξελιξη του φαρμεραμα, αυτό που με εντυπωσιασε πιο πολύ ηταν η φασολια διοτι την θεωρουσα αχρηστη..πηρα αποφαση να δωσω τα ζωα εκτροφης να την ξακλειδωσω και τωρα είναι το αγαπημενο μου μερος της φαρμας (μαζι με το νησι) διοτι χαρη σε αυτην εξελισομαι γρηγορα στο νησι...
    βεβαια κάθε μερος του φαρμεραμα εχει τη χαρη του και καθενας του αρεσει κατι διαφορετικο από εμενα θεωρω

    skevo
    ID: 10553117
     
    Αρέσει σε soyla74, dionmilia84, FARMERLENA65 και 14 σε άλλους.
  2. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Χρόνια πολλά farmerama, να τα εκατοστήσεις και να συνεχίσεις όχι μόνο για 6 άλλα για πάρα πολλά ακόμα χρόνια να υπάρχεις στις ζωές μας.
    Είμαι και εγώ μια παίκτρια από τις αρχές του 2010. Όταν είδα την διαφήμιση μου άρεσε πάρα πολύ. Τότε ο μεγαλύτερος γιος μου πήγαινε Δημοτικό. Σκέφτηκα είναι μια ωραία ιδέα απ' την στιγμή που θα είναι ένα παιχνίδι με ζωάκια, φυτά και θα έρχεται σε επαφή με την φύση (έστω και εικονικά )να τον βάλω να παίζει. Το ξεκίνησε αυτός αλλά όταν είχε διαβάσματα ασχολιόμουνα εγώ. Μαλώναμε τις περισσότερες φορές για το τι θα φυτέψουμε, αν θα ανοίξουμε την φασολιά, αν θα ανοίξουμε όλα τα επαγγέλματα κ.α και έτσι αποφασίσαμε να ανοίξουμε άλλη μια φάρμα και ο καθένας να κάνει ότι νομίζει πως είναι καλύτερο.
    Συμμετέχω σε όλα τα event εκτός απο 2 -3 και δεν θέλω να χάνω ούτε ένα, μόνο και μόνο να έχω όλα τα διακοσμητικά είτε να δίνουν λίγους πε είτε πολλούς. Αν θυμάμαι καλά το πρώτο event που είπα να ασχοληθώ ήταν με την παγωμένη λίμνη αλλά πήρα μόνο τα 3 από τα 4 διακοσμητικά. Και όταν άδειασα όλη την αποθήκη μου για το event για να πάρω την κολοκυθοτραμπάλα και το σκίαχτρο, που στο τέλος δεν το τελείωσα, αλλά άξιζε τότε για μένα να ασχοληθώ.
    Αφού στην αρχή μέχρι να καταλάβω σε τι χρησιμεύει η κοπριά, το νερό, το σούπερ λίπασμα έβαζα ξυπνητήρι κάθε φορά που ήταν να βγουν τα φυτά και καθόμουνα και τα μάζευα με το χέρι. Πόσες φορές με έπαιρνε ο ύπνος στον υπολογιστή. Τώρα που το σκέφτομαι είχε πολύ πλάκα χαχαχα!!! xD
    Πήγαινα στην δουλειά και ο νους μου ήταν πότε θα γυρίσω να φυτέψω, να ταίσω τα ζωάκια μου και να τα μαζέψω. Το χειρότερο μου ήταν όταν έπρεπε να κάτσω περισσότερες ώρες στην δουλειά και σκεφτόμουνα τι θα γίνει η φάρμα μου, θα προλάβω να τελειώσω το event; Έτσι κάναμε μια συμφωνία με τα παιδιά. Αν βλέπανε ότι δεν είχα γυρίσει απο την δουλειά καταλαβαίνανε ότι καθόμουνα υπερωρία και έτσι μπαίνανε τα δυο μεγαλύτερα παιδιά και δεν καθυστερούσα να αρχίσω και εγώ στο event. Φυσικά με ένα μεγάλο αντάλλαγμα. Αχ!!! Βρε Farmerama μέχρι και τον
    " γλυκό εγκβιασμό" των παιδιών μου δέχτηκα για σένα. xD
    Η γκρίνια τους ήταν όταν έπρεπε να μπαίνω συνέχεια στην φάρμα και έπρεπε να μαζεύουμε τα αυγουλάκια ή τους λαγούς αντίστοιχα κάθε 15 λεπτά. Εκεί τους μαγείρευα κάτι εύκολο ή τους αφήνα και νηστικούς, διότι δεν προλάβαινα...:p
    Καλά για το καλοκαίρι δεν το συζητάμε. Μου λέει ο άντρας μου να φύγουμε να πάμε στην θάλασσα και του λέω περίμενε λίγο έχει event να τα μαζέψω και θα έρθω. Επειδή ξέρει ότι δεν φεύγω αν δεν τελειώσω πλέον πηγαίνει με τα παιδιά και πάω και τους βρίσκω μετά εγώ. Και με την απορία συνέχεια με ρωτάει :
    "Καλά άλλοι έρχονται από Αθήνα διακοπές για να πάνε στην θάλασσα και εμείς που την έχουμε δίπλα μας δεν πάμε για να μαζέψεις την φάρμα σου; Δεν βαρέθηκες τόσα χρόνια;"
    Και του εξηγώ για πολλοστή φορά. Η φάρμα είναι ένα παιχνίδι που με χαλαρώνει, που κάθε βδομάδα έχει κάτι διαφορετικό, δεν κάνω τα ίδια και τα ίδια για να βαριέμαι και το κυριότερο έχω τόσα χτλ που δεν έχω στην πραγματική μου ζωή. Και για να τον κάνω να γελάσει αρχίζω και του λέω : "που θα ξανά δω εγώ στην ζωή μου τόσα εκατομμύρια, ε;;;που;;;"
    Το είχα γράψει και στην ενότητα ας γνωριστούμε : "Για μένα η φάρμα είναι ένα παιχνίδι που έγινε λατρεία".
    Και πραγματικά είναι ένα παιχνίδι που μέχρι να γεράσω νομίζω ότι δεν θα την αφήσω, άσχετα αν κάποιες φορές είπα να την παρατήσω για κάποια άτομα, μετά έβαλα το πείσμα μου και είπα ΌΧΙ δεν υπάρχει καμία περίπτωση εγώ ξενύχτησα για να την φτιάξω όπως την έφτιαξα και δεν θα κάνω σε κανέναν αυτήν την χάρη, σε κανέναν. Η φάρμα έχει γίνει το τέταρτο παιδί μου.;)
    Και σαν τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλους : γείτονες, συμπαίκτες, παίκτες άγνωστους για μένα που μετά κάποιοι γίνανε γνωστοί έστω και με πμ. Συντονιστές που είναι δίπλα μας όταν τους ρωτάμε πολλά πράγματα και πολλές φορές μπορεί να ερχόμαστε και σε κόντρα είτε από την πλευρά τους είτε από την δικιά μας. Αλλά και σε όλη την ομάδα του farmerama που το έχουν κάνει καλύτερο από την αρχή που ξεκίνησε μέχρι τώρα. Από τα γραφικά τους, τα διακοσμητικά τους, γενικά όλη η εξέλιξη του παιχνιδιού και να συνεχίσει έτσι να μας ευχαριστεί παλιούς και νέους παίκτες.
    Χαίρομαι που απόκτησα αυτό το διακοσμητικό [​IMG] αν και ήθελα να είχα του 2009.
    Μπράβο σε όσους συμμετείχαν και καλή επιτυχία σε όλους!!!! Χρόνια πολλά farmerama
    ID11093500
     
    Αρέσει σε kitsena, Gulit1, megakanoni και 23 σε άλλους.
  3. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    Χρόνια Πολλά και Καλά για όλους μας !!!
    ID: 8238188
     
    Αρέσει σε Gulit1, megakanoni, psipsi1978 και 28 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες

    Ο διαγωνισμός έληξε.

    Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας

    Θα ελεγχθούν οι αναρτήσεις και θα ενημερωθείτε για τους νικητές

    Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε Φριφρί, jimixatz, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες

    Οι ψήφοι καταμετρήθηκαν 5 λεπτά μετά το κλείσιμο του θέματος
    και εχουν αποσταλεί τα ID στην ομάδα του FARMERAMA.


    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι οι ψήφοι που προστέθηκαν μετά τις 15:05 δεν ισχύουν

    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στους jimixatz και chara1955.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι νικητές του διαγωνισμού είναι

    giannissuper με 110 ψήφους
    evieva με 79 ψήφους
    ALCHEMIST με 66 ψήφους
    ΦΡΙΦΡΙ με 60 ψήφους
    gtrullis με 57 ψήφους.


    Συγχαρητήρια!

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει σε kitsena, soyla74, ste007 και 22 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Η πίστωση των επάθλων έχει ολοκληρωθεί.

    Καλό σας βράδυ

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει σε zaxaroula80, skareleni, ath και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.