Διαγωνισμός 6α γενέλθια του Farmerama - Αναμνήσεις

Η συζήτηση στο 'Επίσημοι διαγωνισμοί στο Forum' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Με αφορμή τα 6α γενέθλια του FARMERAMA σας ετοιμάσαμε ένα διαγωνισμό.

    Από σήμερα 25 Ιανουαρίου 15:00 μέχρι και τις 2 Φεβρουάριου 2016 15:00 θα μπορείτε να αναρτήσετε σε αυτό το θέμα τις καλύτερες σας στιγμές στο Farmerama.



    Οι αναρτήσεις σας μπορεί να περιλαμβάνουν κείμενα με περιγραφή από ένα κατόρθωμα σας,
    ή περιγραφή μίας συναρπαστικής/αστείας/ αξέχαστης στιγμής στο farmerama. Επίσης μπορεί να είναι ένα ωραίο Screenshot από το αγαπημένο σας αντικείμενα ή δρώμενο ή κάτι σχετικό.



    Κάθε παίκτης μπορεί να παρει μέρος όσες φορές θέλει αρκεί να αναγράφει το ID του σε κάθε ανάρτηση του.

    Αυτή την φορά, εσείς θα διαλέξετε τους νικητές.
    Οι 5 αναρτήσεις με τα περισσότερα "Μου αρέσει" θα κερδίσουν το νέο διακοσμητικό

    Χρυσή τσουκάλα
    [​IMG]
    Δίνει : 200 Π.Ε / Τ.Π.Ε
    κάθε 9 ώρες
    1 x 1


    Με την συμμετοχή σας στο διαγωνισμό δίνετε την άδεια στην Bigpoint να αναδημοσιεύσει τις αναρτήσεις σας στο facebook και στα υπόλοιπα Forums.


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει σε mar7107, afro33vuk, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  2. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    χρονια πολλα και καλες σοδιες να εχουμε!!!!!!!!!!!!xD
    εχω πολλα να θυμηθω μιασ και στις 8 Μαϊου κλεινω και εγω 6 χρονια φαρμεραμα, 2 μερεσ πριν γεννησω το τριτο μου παιδακι εκανα την εγκραφη και απο τοτε μαζι με το ταισμα του μωρου και των παιδιων μου ταιζα και τισ κοτουλες μου....xDxD
    Ακομα απορω πως τα συνδιαζα!!!!εχω τελειωσει οοολα τα ιβεντ(απ οσο θυμαμαι) μονο ενα που νομιζα οτι το ειχα τελειωσει τελικα στο τελοσ καταλαβα οτι ΔΕΝ!! τι νευρα ειχα δε λεγετε!>:(
    δεν λεω άλλα γιατι ειναι τοοοσα πολλα που θα γινω κουραστικη.....αντε καλη συνεχεια σε ολουσ....
    ελπιζω το παιχνιδι να μη μας απογοητευσει ποτε και να μεινει μαζι μας μεχρι τα βαθια μας γεραματα αχαχαχα....;)
     
    Αρέσει σε FARMERLENA65, xaris68, LILA413 και 24 σε άλλους.
  3. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    θυμαμαι πως μετα την αλλαγη των επιπεδων του μπαχαμαραμα η μητερα μου με περναγε για καμια 20αρια επιπεδα!Με ολα τα event τον τελευταιο 1 χρονο και τις φασολιες που δινουν πε μπαχαμαραμα περνω πανω απο 100.000-150.000 πε την μερα! και η μητερα μου μου ελεγε πως τα event εκεινα με φασολιες τροπικων ποντων δεν αξιζαν και πως επρεπε να γεμιζω την αποθηκη μου! τωρα πια μου λεει πως της θελει και εκεινη τις φασολιες αυτες!εγω τωρα ειμαι 191 και η μητερα μου 1741!
    id : 38283678


    Προσθήκη id
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/1/16
    Αρέσει σε FARMERLENA65, xaris68, LILA413 και 17 σε άλλους.
  4. stelle2001

    stelle2001 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    3 χρονια σε τουτη τη φαρμα .Σε αλλες λιγοτερα σε αλλες περισσοτερα.
    η καλυτερες στιγμες οταν ολοκληρωνω ενα event οταν παιρνω κατι ξεχωριστο οπως σημερα δεντρο αρκευθο που δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει στη λαικη
    σπιτι.δουλεια και φαρμα
    μου αρεσει την αγαπω με βοηθα να ξεμπλοκαρω και να σκεφτομαι τι αλλο μπορω να κανω και ασε τισ στοιβες με τα ασιδερωτα να περιμενουν
    φαρμα φαρμουλα μου σε αγαπω πολυ
     
    Αρέσει σε FARMERLENA65, xaris68, LILA413 και 13 σε άλλους.
  5. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ιστορία από το forum
    2010 εποχή που συντονιστής ήταν ο casper (το φαντασματάκι) στο θέμα πυροσβέστες που είχε ανοίξει η tankian, κάτι έκανε η Πηνελόπη και την έβαλε η tankian τιμωρία να γράψει 100 φορές ότι δεν θα το ξανακάνει.
    Εμείς περιμένουμε την αντίδραση της και μετά από λίγη ώρα βλέπουμε πόστ της ένα ολόκληρο κατεβατό "υπόσχομαι ότι δεν θα το ξανακάνω ποτέ ".
    Μέσα σε λίγα λεπτά το ποστ εξαφανίζεται, σβήστηκε από τον casper ως επαναλαμβανόμενο σπαμ. Ποστάρει η Βίκυ ότι δεν ήταν 100 οι φορές και ότι η Πηνελόπη έκλεψε.
    Αρχίζει να διαμαρτύρεται η Πηνελόπη ότι έγραψε όλη την τιμωρία της. Όμως ποστ για να τα μετρήσουμε δεν υπάρχει.
    Βγαίνει η tankian και ζητάει από τον casper να μας πει αν λέει αλήθεια η Πηνελόπη.
    Μετά από λίγο ποστάρει ο casper ότι τα μέτρησε και ήταν 99 φορές. xD
    Το τι γέλιο ρίξαμε δεν λέγεται.
    Η δε Πηνελόπη σαν βρεγμένη γάτα ποστάρει μια σειρά ακόμη και λέει εντάξει τώρα η τιμωρία μου ??
    Φυσικά από τα γέλια δεν μπορέσαμε να ξαναγράψουμε xD
    ID: 2535837
    [​IMG]

     
    Αρέσει σε megakanoni, boykitsa68, jimixatz και 78 σε άλλους.
  6. αλεκαki

    αλεκαki Ανερχόμενος συντάκτης

    χρονια πολλα και απο εμενα.ειμαι νεα στο παιχνιδι και ειναι ενα παιχνιδι για μικρους και μεγαλους.ειναι συναρπαστικο οταν τελειωνεις ενα ιβεντ και κερδιζεις τα υπεροχα δωρα.οπως το ψαρεμα, ηταν η πρωτη φορα που πηρα πολλα δωρακια και τη μια φασολια, και ειμαι κατενθουσιασμενη πεταω απο τη χαρα μου. ευχομαι να τα παω καλα και σε αλλα ιβεντ.χρονια πολλα και παλι ID: 53181685
     
    Αρέσει σε FARMERLENA65, xaris68, alexia-loves1D και 21 σε άλλους.
  7. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Χρονια πολλα στο αγαπημενο μου στεκι! Αν και παιζω μονο 1,5 χρονο πανω κατω (απο το καλοκαιρι του 2014) εχω παρα πολλα πραγματα να θυμηθω! Αυτο το παιχνιδι μου κραταει συντροφια καθε μερα κι οταν μπαινω στο φορουμ οι αναρτησεις σας με κανουν να χαμογελαω. Ιδιαιτερα οι κουβεντουλες! Θυμαμαι μαλιστα πως στην αρχη υπηρχαν φορες που δε μου εφταναν τα χτ για να αγορασω νερο!! xD Και τις πρωτες μερες που επαιζα καθομουν επι ωρες και μαζευα καθε 9 λεπτα τα καροτα και το σιταρι. :p
    Επισης, ηταν απεριγραπτη η χαρα μου οταν καταφερνα να φτανω στο 4ο βημα καποιου δρωμενου!! Και θυμαμαι και τα πρωτα μου γεννητουρια που το χαμογελο εφτανε ως τα αυτια....
    Κι ηταν κι εκεινα τα δρωμενα που επρεπε να μαζευουμε τσαι και μπυρα τα οποια ειχαμε τοποθετησει στη φαρμα μας. Δυστυχως δεν εχω φωτογραφιες...
    Κι εκανα και φιλους!! Κι ειχα και μεντορα μου τη maroula που της χρωσταω τοσο πολλα!! Ειναι η "μαμα" μου σε αυτο το παιχνιδι. Με βοηθουσε με τις συμβουλες της, μου ελεγε που να ψαξω και πως να χρησιμοποιω το φορουμ. Με βοηθησε πολυ με τα δωρακια της και τα "κερασματα" της! Και κυριως εκανε την εμπειρια μου στο παιχνιδι πολυ καλυτερη. Χιλια ευχαριστω Μαρουλα!!
    Κι ειναι κι αλλοι φιλοι που με βοηθησαν χωρις ανταλλαγματα. Και με ορισμενους που εχω συνεργαστει πολλες φορες στα παρε δωσε. Και σας ευχαριστω ολους που μπαινετε στο φορουμ και γινομαστε ολοι μια παρεα κι ανταλλαζουμε αποψεις κι ευχες.
    Παντως η καλυτερη στιγμη ηταν τοτε που ολοκληρωσα για πρωτη φορα ενα ολοκληρο ηβεντ!! Ενιωσα τοσο περηφανη που δεν μπορω να σας το περιγραψω με λογια!! :inlove:
    Κι ηταν και πολλες φορες που καθομουν για ωρα μπροστα στην οθονη και κοιταζα τα φυτα να μεγαλωνουν και τα ζωακια στους σταυλους να κανουν διαφορα, οπως οι χαμαιλεοντες που αλλαζουν χρωμα. Και νιωθω μερος μιας κοινοτητας, εστω και ψηφιακης. Νιωθω πως ανηκω καπου, σε μια μεγαλη οικογενεια, στην οικογενεια του Farmerama!! :) ID: 51585428


    Προσθήκη id
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/1/16
    Αρέσει σε joanna-party, xaris68, FARMERLENA65 και 39 σε άλλους.
  8. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση στο πέρασμα των χρόνων, θυμάμαι..........
    ......τις μεγάλες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι [νέα πόλη, νησί, νέα γραφικά σε στάβλους/εργαστήρια κ.λπ.] και έπεται συνέχεια.....
    ......τη μεγάλη δυσκολία που είχαμε στην απόκτηση της πίστας ταράνδου (οποιος κατείχε το εργαστήριο ήτανε ένας μικρός θεός).
    χρόνια σου πολλά farmerama.....id:40607753
     
    Αρέσει σε bill18, andrew140, eliza19641 και 48 σε άλλους.
  9. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    αχ παιδια παιδακια εγω θυμαμαι κατι που θα μεινει αξεχαστο ποιος θυματε ενα εβεντ με εναν σκιουρο που επρεπε να τον ταΐζουμε οτι ειχαμε και δεν ειχαμε μαζεψει καρπους και φυτα για να αντεξει τον χειμωνα..?Τουμπανο τον ειχα κανει αχχ μακαρι να ξαναερθει παλι το σκιουρακι κατο απο το δεντρακι...:sleepy::inlove:Α και φυσικα μου εχει μεινει χαρακτηριστικα στην μνημη μου δεν ξερω αν το θυματε κανεις παλια για να μπεις στο μπαχαμαραμα δεν εδινες αστερακια αντιθετως εκει διπλα απο το χωριατοροδανι ειχε ενα αεροδρομιο με εναν μικρο πιλοτο με γυαλακια που επρεπε να μαζευεις μιλια και σου ειχε εναν χαρτι με την διαδρομη που επρεπε να κανεις για να πας καποτε στο μπαχαμαραμα ηταν το αγαπημενο και οταν το ξεκλειδωσα ειχα παιθανει απο την χαρα μου!!!!!!!!!!!!!!!xDΧρονια πολλα φαρμεραμααα id:5055287
     
    Αρέσει σε bill18, FARMERLENA65, nana και 28 σε άλλους.
  10. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Πρέπει να ήταν Ιούνιος ή Ιούλιος του 2011,όταν γράφτηκα,και ανακάλυψα το πρώτο event.Πρέπει να ήταν με τα Νουμπλόν,και ζητούσε να παραδώσουμε Καρφιά.Δεν είχα λοιπόν και δεν πήρα τις ανταμοιβές.Συνέχισε μάλλον event Φράουλας,και σ’αυτό κατάφερα ορισμένα βήματα.Ούτε το Αυτοκόλλητο όμως δεν κατάφερα να πάρω.
    Αργότερα,στημένος στη Λαική μήπως μπορέσω και αγοράσω κανένα Αυγό ή Μαλλί Αγκύρας ή Προβάτου,έρχεται event και ζητάει Τριαντάφυλλο και ούτε ήξερα που το βρίσκουμε αυτό.Τελευταία στιγμή κατάφερα και αγόρασα απ΄την Λαική μερικά Μαθήματα Ιππασίας,αλλά πάλι δεν το τελείωσα το δρώμενο.
    Η πιο αποκαρδιωτική στιγμή για μένα, αλλά και η στιγμή που θυμάμαι περισσότερο,είναι η στιγμή που εκεί κάπου στα μέσα του 2013 νομίζω,σταμάτησα να παίζω Φαρμεράμα,λόγω μη δυνατότητας πληρωμής για Internet.
    Ως και λίγο πριν τα Χριστούγεννα του 2014,που μπόρεσα να συνδεθώ ξανά, και να συνεχίσω να παίζω το αγαπημένο μας παιχνίδι.
    Όντας ενεργός παίχτης΄για γύρο στα 3,5 χρόνια,και έχοντας φτάσει 96ο επίπεδο στη Φάρμα, και 274ο επίπεδο στο Νησί, νομίζω ότι τα έχω καταφέρει αρκετά καλά. Και αυτό οφείλετε,στην μεγάλη μου αγάπη για το παιχνίδι.

    Για την αρχή ξεκίνησα,event με τα Νουμπλόν,
    δεν είχα εμπορεύματα,και τα Καρφιά απών.

    Μετά όταν ζητήθηκαν, τα κόκκινα τα Ρόδα,
    πάλι δεν είχα απ’ αυτά,οργή και θλίψη τώρα.

    Και ήρθε κάπως η στιγμή,αυτή η μαύρη ώρα,
    το όμορφο παιχνίδι μας,πρέπει να αφήσω τώρα.

    Καθόλου δεν ησύχασα,για έναν εγώ χρόνο,
    κι όλο μετρούσα τις στιγμές, που θα ’διωχναν τον πόνο.

    Και τέλος τα κατάφερα,συνδέθηκα και πάλι,
    την Φάρμα μου συνέχισα,κι είχα χαρά μεγάλη.

    Ελπίζω οι μέρες που’ρχονται,έτσι να συνεχίσουν,
    και τα δικά μου τα γραπτά ,οι Αγρότες να ψηφίσουν.

    ID 28130150.

    Προσθήκη id
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/1/16
    Αρέσει σε megakanoni, jimixatz, tsarouxis και 55 σε άλλους.
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Η αγαπημένη μου στιγμή ήταν:

    Το 1ο ιβεντ θερισμου που δοκίμασα τις αντοχές μου, με λίγο ξενύχτι, άλλα κατάφερα και το ολοκλήρωσα!
    Και είχα βάλει τα δυνατά μου, διότι τα διακοσμητικά ήταν περιορισμένων χρήσεων, αλλά μπορούσες να τα μαζέψεις μπόλικες φορές και όχι μόνο 5 φόρες ;) και για την τότε εποχή έδιναν και αρκετούς πόντους!

    [​IMG]

    Να προσθέσω ότι τα αγαπημένα μου διακοσμητικά από αυτά ήταν το "4" και το "8"
    Αυτή ήταν η καλύτερη στιγμή μου!

    Χρήστης: misirliID: 6051908
     
    Αρέσει σε bill18, skareleni, FARMERLENA65 και 32 σε άλλους.
  12. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    Τι να πρωτοθυμηθώ;Σίγουρα κατι θα ξεχάσω ...πανε περίπου 6 χρόνια
    οταν άρχισα να παίζω ποτέ δεν φανταζόμουνα οτι θα συνέχιζα μεχρι
    αυτην την στιγμή να παθιάζομαι ετσι με ενα παιχνίδι....η πιο όμορφη
    στιγμή μου στο παιχνίδι ηταν οταν για να ανοίξω το χώρο στο νησί
    έκανα μαθήματα πιλότου ...το πόσο πολύ γέλασα τότε δεν θα το ξεχάσω ποτέ..
    Εύχομαι να μου χαρίσει πολλά ακόμα χρόνια χαράς το φαρμεράμα..
    Εύχομαι να είναι πάντα κοντά μας να μας κανει να ξεχνάμε τα
    προβλήματά μας ..γνωρίζοντας εξαιρετικούς ανθρώπους και
    υπέροχες στιγμές χαλάρωσης...
    Χρήστης: chara1955 ID: 14132335
     
    Αρέσει σε joanna-party, xristosmenidi, jimixatz και 42 σε άλλους.
  13. stefanv1966

    stefanv1966 Μόνιμος στο φόρουμ

    θυμάμαι ήτανε απρίλιος του 2012,που ρώτησα έναν φίλο μου που έπαιζε φαρμεράμα τι να κάνω;
    Να γραφτώ ή όχι;Και μου λέει όχι θα κολλήσεις.
    Ε λοιπόν κόλλησα και δεν πρόκειται να ξεκολλήσω.
    Χρόνια πολλά φαρμεράμα μας.......
    ID:38876936
     
    Αρέσει σε skareleni, FARMERLENA65, [stsimpouklis] και 28 σε άλλους.
  14. strumfita

    strumfita Προχωρημένος

    Καλησπερα σας και χρονια πολλα!
    Ποτε δεν θα ξεχασω τον αγωνα που εκανα για να αποκτησω το διακοσμητικο της Πανσεληνου "Φαραώ Τουτενραμών" ή ακομα καλυτερα στο δικο μου λεξιλογιο.... Καφασωτο προβατο!


    [​IMG]

    Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη οταν καταφερα να το τοποθετησω στη φαρμα μου. Καθε φορα που το βλεπω θυμαμαι πως στη ζωη μπορει να συμβουν τα πιο απιθανα πραγματα και τα πιο απιστευτα θαυματα, οπως ακριβως αλλωστε και στο παιχνιδι!

    [​IMG]

    Χρήστης: strumfita ID: 1902293
     
    Αρέσει σε jimixatz, FARMERLENA65, xaris68 και 20 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    η σχέση μου με το φαρμεράμα ξεκίνησε μια κρυα μέρα του Μαρτίου το 2011. Οι πολυαγαπημένες μου ανιψούλες και η κόρη μου, μού έδειξαν ένα νέο παιχνίδι που είχαν ξεκινήσει να παίζουν στον υπολογιστή. Η ιδέα να παίζω μαζί τους με έκανε να εγγραφώ και εγώ. Τα δυο πράγματα που θυμάμαι χαρακτηριστά, ήταν η τρελή χαρά όταν έριχνα στα μαρούλια εκείνο το πράσινο υγρό που τα έκανε να φυτρώνουν αυτόματα! Εννοείται ότι ολο το σούπερ λίπασμα το ξόδεψα έτσι άσκοπα και ανόητα, το δεύτερο που θυμάμαι ήταν ο πανικός μου όταν ένα πρωί συνδέθηκα και είδα χωράφια μέσα στις λάσπες, βροχή και αστραπές. Έκλεισα αμέσως τον υπολογιστή και περίμενα έντρομη να γυρί-
    σουν από το σχολείο οι πιο έμπειρες αγρότισσες, για να μού πουν γιατί βρήκε την φάρμα μου μια τέτοια συμφορά...
    Μετά από 5 χρόνια συνεχίζω να παίζω αυτό το ουτοπικό και φανταστικό παιχνίδι που με διασκεδάσει όπως την πρώτη μέρα.
    Εύχομαι χρόνια πολλά σε παίχτες, συντονιστές και δημιουργική ομάδα.
     
    Αρέσει σε megakanoni, xaris68, FARMERLENA65 και 30 σε άλλους.
  16. anestis375

    anestis375 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    6 χρόνων λοιπόν το παιχνίδι... όταν έκανα εγγραφή το Μάρτιο του 2011 δεν φανταζόμουν ότι θα περνούσα τόσο ευχάριστες αλλά και τόσο "έντονες" στιγμές.. ήταν ένας από τους πιο διασκεδαστικούς τρόπους να περνάς την ώρα σου αλλά και ένας χώρος από τον οποίο έκανα πολλούς φίλους.. Αυτό που θα μου μείνει σίγουρα από αυτό το παιχνίδι είναι οι 'Απροσάρμοστοι Σπόροι'. Νομίζω όσοι ήμασταν εκεί θα θυμούνται για πάντα αυτή την εμπειρία..
    Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!!

    ID:24278313
     
    Αρέσει σε FARMERLENA65, xaris68, ste007 και 20 σε άλλους.
  17. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Σε γνωρισα ενα απογευμα πριν απο 5,5 χρονια απο μια διαφημιση που ειδα στην τηλεοραση και μου τραβηξε το ενδιαφερον η εκονα και τα χρωματα σου ....οταν σε εψαξα και σε βρηκα στο διαδικτυο σκεφτηκα αμεσως να βρε παιδι μου ενα παιχνιδι που θα διασκεδαζω χωρις να αγχωνομαι !!! .......χαχαχχα τι τα θες απο τοτε ειναι απειρες οι φορες που αγχωθηκα!!! -.-...απειρες οι φορες που σκεφτηκα οτι δεν θα καταφερω να τελειωσω το ιβεντ αυτη την φορα!!!:oops:....απειρες οι φορες που ειπα τερμα !!! δε θα μου σπασετε εμενα τα νευρα δεν ξαναπαιζω !!! >:(.....απειρες οι φορες που σκεφτηκα αληθεια πια στιγμη απο ολα αυτα τα χρονια θα ξεχωριζα σαν καλυτερη ?? :music:......νομιζω οτι αν και λατρευω ολες τις στιγμες αυτου του παιχνιδιου (ακομα και αν γινομαι εξαλη ...ναι ναι εξαλη απο την τροπη που παιρνεις καποιες φορες )
    η καλυτερες μου στιγμες ειναι οταν ανοιγω μυστηριωδη δενδρυλια ή σταβλους και πετυχαινω οτι νεο εχει μπει !!!!! η χαρα μου ειναι απεριγραπτη κααααθε φορα !!!!!!!!!! :inlove: πολλες φορες το εξωτερικευω με φωνες και με κοροιδευουν οι δικοι μου !!!χαχαχαχαxD

    Για αυτα και για αλλα πολλα θα συμπληρωσω οτι μου αρεσεις ,σε αγαπω ,με θυμωνεις ,με κανεις να γελω ,να ξεχνιεμαι και δε με νοιαζει αν χασω ενα διακοσμητικο ή μερικους ποντους εμπειριας χαιρομαι που υπαρχεις και γιορταζεις τα γενεθλια σου !!!:inlove:

    ποιος θα μου το ελεγε οτι καποια στιγμη θα τα ελεγα αυτα για ενα παιχνιδι !!:p

    id: 20210832

    προσθήκη id
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/1/16
    Αρέσει σε joanna-party, FARMERLENA65, kostantinos.13 και 29 σε άλλους.
  18. TOLLIS

    TOLLIS Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπερα και απο μενα. Εκανα την εγγραφη μου 5-4-2010 στο φαρμεραμα απο περιεργεια. Το ξεκινησα απο τυχαια διαφημιση στο ιντερνετ. Λοιπον αυτο ηταν, με τραβηξε κατευθειαν σαν μαγνητης και εγινε το αγαπημενο μου παιχνιδι. Απο τοτε δεν εχασα ουτε μια μερα. Μαζευα μιλια να ανοιξω το νησι που ειχε το δικο του νομισμα τα φοινικοταληρα. Τοτε τα φυτα δεν πολλαπλασιαζονταν επρεπε να αγοραζεις καθε τοσο. Επιανε και βροχη και πανε τα φυτα αυτο ηταν πολυ δυσκολο να κρατησεις την σοδεια. Οι γειτονες μου απο τοτε που θυμαμαι εχουν αλλαξει.
    Τι να πρωτοθυμηθω και τι να γραψω.
    Χρονια πολλα φαρμεραμα χρονια πολλα σε ολους μας. Καθε γενεθλια που εχει το φαρμεραμα με συγκινούν ιδιαιτερα

    ID: 1644393
     
    Αρέσει σε alexia-loves1D, ste007, LILA413 και 13 σε άλλους.
  19. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    ΕΕ! Ναι ...και καπως ετσι θα πω..Χρονια μας πολλα...:music: Χρονια πολλα σε σενα ...χρονια πολλα σε μενα, Χρονια πολλα στην αγροτια του Farmerama.;) Εμαθα για σενα μεσα απο τηλεοπτικη διαφημιση και ειπα ναι θελω να παιξω .Ηταν Αυγουστος μαλλον του 2010. Πηρα ΟΛΑ αυτα τα χρονια,πολλες.... χαρες -λυπες-αγωνια- αγχος-αδρεναλινη στο φουλ .Οπως και στεναχωρια αν δεν καταφενα να τελειωσω καποιο ιβεντ ή απο αλλαγες που δεν μου αρεσαν ! Δεν ειμαι απο αυτους που γραφουν στο φορουμ παρα μονο για γειτονες !
    Ομως αυτη τη φορα ειπα να κανω την αλλαγη. Ετσι για να αποδωσω «Φόρος τιμής» στα 6 σχεδον χρονια που καθημερινα σου λεω και μου λες Καλημερα -καληνυχτα .Εχω πολλες αναμνησεις καλες και κακιες .,Ηταν φορες που ειπα :mad:...ααααα δεν παει αλλο, φτανει ως ΕΔΩ!! Ομως ειμαι παντα εδω !:inlove:..Τελεικα εχουν μαλλον δικιο οι δικοι μου, που μου κολλησαν το παρατσουκλι "Μαμαφαρμα"
    εχω κολλησει μαζι σου!!
    Θα συνεχισω λοιπον να χαιρομαι - να καρδιοχτυπω- να θυμωνω -να αγχωνομαι μαζι σου ..Ελπιζω για πολλα-πολλα-πολλα Χρονια
    ακομα ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ΟΛΟΥΣ μας, δημιουργούς και παικτες γιατι ολοι εμεις μαζι ειμαστε το .....Farmerama!!

    [​IMG]





    .
     
    Αρέσει σε skareleni, dkokka, ste007 και 23 σε άλλους.
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ήταν θυμάμαι Νοέμβρης του 2010 που ήμασταν όλοι έτοιμοι να φύγουμε για επίσκεψη και περιμέναμε υπομονετικά τον ... μπαμπά, οδηγό, αρχηγό να φυτέψει ...ραπανάκια στη φαρμίτσα του! Ανάμικτα συναισθήματα σύγχισης, θυμού, αγανάκτισης και απορίας με συντρόφευαν από τότε καθημερινά μέχρι που αρχές του 2011 αποφάσισα να το πάρω αλλιώς που λένε και... βρέθηκα με μια ολόδική μου φάρμα δώρο από τον σύζυγο που την επιμελήθηκε μέχρι το 31 επίπεδο καθοδηγώντας με. Φτώχεια, καλή καρδιά μα και γκρίνια... με συνόδευαν στην άνοδο επιπέδων με αχώριστο βοηθό το χρονόμετρο υπενθύμισης συγκομιδής που μπήκε στο δύσκολο ωράριο μιας σκληρά εργαζόμενης μητέρας. Τι να λησμονήσω, τι να θυμηθώ... Τα πρώτα μου φιορίνια από τις αποστολές που τα έφαγα όλα για ν' αποκτήσω το φιορινόδεντρο που είχα εισηγηθεί σε ανύποπτο χρόνο και που ποτέ δεν ήρθε...(φτώχεια) την πρώτη σοδιά ...ζιζανίων (καλή καρδιά), την αδέξια κίνηση του ποντικιού που ανελέητα εξαφάνισε όλα τα αποθέματα σούπερ λιπάσματος σε χωράφι με καρότα, τις φράουλες που δεν πρόλαβα να παραδώσω και το ημιτελές event λόγω λανθασμένης τακτικής (γκρίνια). 5 χρόνια μεθόδευσης, στρατηγικής και διασκέδασης που από εικονική πραγματικότητα (θεωρία) έγινε και πράξη στη ζωή μου. Πραγματικά, μεγάλο κόλλημα!!!
    Εύχομαι χρόνια πολλά και δημιουργικά σ' όλους τους συντελεστές της κοινότητας του Farmerama με την ελπίδα να κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον μας.
    ID: 22001444
     
    Αρέσει σε megakanoni, ALCHEMIST., ROMILDA2 και 34 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.