τιμη πωλησης αρκουδας -χορευτη

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την koupaki, 21/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    Σας παρακλω να κανετε ελεγχο στην τιμη που ελαβα απο την πωληση αρκουδας-χορευτη,γιατι μου πιστοθηκε λσαθος ποσο.Σας ευχαριστω.
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Μπορείς να μου δώσεις το ID σου;
     
  3. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    με συγχωρεις για τα ορθογραφικα,εχω προβλημα με το ινερνετ,το ID 21595709
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Στις 2018-05-21 15:29:43 έλαβες 5.672.390 χτ από την πώληση μιας Αρκούδα Χορευτής
     
  5. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    αν αυτη ηταν η max τιμη, οκ, γιατι εγω εβαλα την max τιμη.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπάρχει άλλη ερώτηση;
     
  7. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    θαθελα να μου διεκρινησετε αν η max τιμη ηταν 50.000.000 η 5,000,000
    ευχαριστω
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    H μέγιστη τιμή αυτή την στιγμή είναι 5.638.782
     
  9. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    Τοσο ηταν και οταν την πουλησα στην μεγιστη τιμη,πριν 45' περιπου?.Ευχαριστω καταλαβα.Καλα να παθω.
     
  10. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Οι τιμές στη λαϊκή είναι προκαθορισμενες, υπάρχει ανωτέρω όριο για κάθε προϊόν. Η τιμή της αρκούδας χορευτή κυμαίνεται γύρω στα 5.000.000
    Δεν μπορεί να ανέβει παραπάνω η τιμή.
     
  11. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    Παραξενο γιατι οι μεγαλιτεροι σε επιπεδο μου ανεφεραν οτι η τιμη ειναι για αρκουδα -χορευτη(ροζ αρκουδα) περιπου 60.000.000,φαινεται ολοι τους κανουν λαθος,να τους πω να μην πουλησουν,δεν τους συμφερει,την πατησα εγω μην την πατησουν κι αλλοι.
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Κάπου έχεις μπερδευτεί. Δεν υπάρχει ροζ αρκούδα εκτός και αν εννοείς την αρκούδα τελευταίας γενιάς που ονομάζεται Αρκούδα Δρυίδης η οποία έχει την τιμή που αναφέρεις. Και οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση με τα επίπεδα.

    Δηλαδή για να τους συμφέρει θα πρέπει να περιμένουν να πάει στα 50.000.000 επειδή εσύ έβγαλες οτι αυτή η τιμή είναι σωστή; o_O
    Θα σου πω λοιπόν οτι η αξία της αρκούδα χορευτής είναι 2,100,000 όπως μπορείς να δεις εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Αρκούδα.21520/#post-152723

    Ειλικρινά αναρωτιέμαι πως ακριβώς έβγαλες το 50.000.000 και για ποιο λόγο θα πρέπει να αλλάξουμε την τιμή στο ποσό που εσύ υποστηρίζεις οτι είναι σωστή :eek:
     
  13. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    η αρκουδα Κοζακος εχει στην λαικη 6,300,000.Ποσο ειναι η αξια της ,για κανε μια απλη διαιρεση να δουμε.
     
    Αρέσει στον/ην empotonaki.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η λαϊκή δεν λειτουργεί με διαιρέσεις και πολλαπλασιασμούς.

     
  15. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    εσεις αναφερατε την αξια 2100000 για την αρκουδα χορευτη και αφησατε υπονοουμενο για την δικη μου λαθος εκτιμηση,και γιαυτο σας ανεφερα οτι η αρκουδα κοζακος πουλιεται 30 φορες περισσοτερο απο την αξια της.Και συμπηρωματικα σας υπενθυμιζω οτι η max τιμη που προσεφερα εγω ηταν 50.000.000+,και αγορασθηκε 5,000,000.Βεβαιως και δεν εβγαλα φωτο για αποδειξη,ελπιζω να μην εχετε τετοια απαιτηση.
    Δεν χρειαζεται να με πεισεται αλλο αν εχω δικιο η αδικο.Με πεισατε.
    Ευχαριστω
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Προφανώς δεν γνωρίζεις οτι η λαική είναι δυναμική.

    Αυτό σημαίνει οτι οι τιμές αναπροσαρμόζονται συνεχώς βάση της προσφοράς και της ζήτησης.

    Εφόσον δεν υπάρχει ζήτηση της αρκούδας χορευτή αυτή την στιγμή, η τιμή θα παραμείνει μικρή. Και ναι μπορεί η αρκούδα μικρότερης γενιάς να είναι ακριβότερη εαν υπάρχει μεγάλη ζήτηση.

    Αν δεν γνωρίζεις πως λειτουργούν οι τιμές της λαικής μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα και να ρωτήσεις.

    Και όσο αναφορά την αρχική σου ερώτηση, έλαβες το ποσό στο οποίο πούλησες το ζώο εκτροφής και δεν υπάρχει κάνενα λάθος.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.