ταξινόμηση στάβλοι και εργαστηρια

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την daskalos31, 5/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. daskalos31

    daskalos31 Νέος ειδικός

    στην αποθήκη να ταξινομούνται μόνο στάβλοι και στο άλλο μόνο στάβλοι εργαστηριου
     
    Αρέσει σε sofia, georgia469, kitsena και 3 σε άλλους.
  2. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Ναι!!! και οι αναβαθμίσεις στάβλων και εργαστηρίων, κι αυτοί χωριστά...
    Και το καλύτερο θα ήταν: Όταν ξηλώνεις κάποιον αναβαθμισμένο στάβλο/εργαστήριο, να μην χωριζότανε.
    Να πήγαινε στην αποθήκη με τον απλό και την αναβάθμιση από πάνω.
     
  3. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    γιατί ακριβώς θα ήταν καλύτερο αυτό ?
    για να αναγκαζόμαστε να αγοράζουμε - φτιάχνουμε παραπάνω στάβλους και εργαστήρια ?
    Μήπως να το ξανασκεφτείς και να δείς ότι δεν συμφέρει αυτό που προτείνεις ?;)

     
    Αρέσει στους GREECE81 και kollitoi.
  4. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Το σκέφτηκα και είναι πολύ συμφέρον αυτό που λέω.
    Γλυτώνεις πολύ χρόνο ψάχνοντας...
    Εγώ δεν χρησιμοποιώ κίτρινες αναβαθμίσεις, μόνο πορτοκαλί κόκκινες και ροζ
    οπότε δεν νομίζω να ήθελα κάτι καλύτερο από αυτές για να τις χαλάσω.
    Το να αγοράσω έναν απλό στάβλο για να βάλω επάνω μία ακόμα ροζ αναβάθμιση που θα μου τύχει π.χ. από το ροδάνι, δεν θα μου κάνει και πολύ ζημιά στα χρήματά μου.
    Εσύ αν θες μην το κάνεις.
    Εμένα με συμφέρει πολύ.
     
  5. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Μάλλον δεν το το σκέφτηκες πολυ.
    Ας πούμε ότι έχεις φτιάξει ένα εργαστήριο κορακιών και το είχες στην φάρμα σου με πορτοκαλί αναβάθμιση.
    Δεν το ήθελες άλλο ή σε ενοχλούσε να φυτέψεις και το ξήλωσες και πήγε στην μπάρα σαν ένα κομμάτι.
    Μετά όμως έτυχες και ροζ και ήθελες να βάλεις στην φάρμα σου μόνο αυτό.
    Τότε θα πρέπει να πας να φτιάξεις ένα νέο απλό εργαστήριο και να δώσεις όλα αυτά
    [​IMG]
    πώς γίνεται να λες οτι σε συμφέρει ?? o_O
    Φαντάσου να φτιάχνεις συνέχεια εργαστήρια για κάθε αλλαγή που θέλεις να κάνεις
    Ασύμφορο τελείως 8)
     
  6. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Ναι θα το έφτιαχνα.... Γιατί απλά θα ήθελα να μαζεύω περισσότερα κοσμήματα. Αυτά τα εργαλεία, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μαζέψεις.
    Ποτέ δεν αφήνω πορτοκαλί αναβάθμιση και πάνω, στη μπάρα να κάθεται, όταν χρειάζομαι από κάποιο συγκεκριμένο προϊόν.
     
  7. Μπιζέλης

    Μπιζέλης Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Θα συμφωνησω με την evieva.
    ειναι τελειως ασυμφορο αυτο και η ιδεα ειναι κακιστη

    ομως μου γεννηθηκαν καποιες αποριες.
    για μερικους ειναι δυσκολο. θα ηθελα να σε ρωτησω εσυ απο το σταρι παιρνεις τοσο πολλα εργαλεια που σου είναι ευκολο να μαζεψεις τοσο οσα ζηταει η καθε κατασκευη εργαστηριου;
    νομιζα πως δεν χρησιμοποιεις εγραστηρια αφου ολα τα προιοντα τα ζητας απο τους ελληνες συμπαικτες σου να σου τα πουλησουν (το κεφαλαιο παντα να μενει ελλαδα μεσα στους χαλεπους καιρους που ζουμε) και εσυ καλιεργεις μονο σταρι.
     
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Είναι τελείως ουτοπικό να λες θα έφτιαχνα γιατί απλά δεν θα σου έφταναν ποτέ τα εργαλεία για να φτιάχνεις συνέχεια τόσα διάφορα εργαστήρια.
    Επίσης είναι τελείως άτοπο να μου λες 'Εσύ αν θες μην το κάνεις' γιατί εφόσον προτείνεις κάτι και αν τυχόν εφαρμοστεί από την εταιρεία δεν θα έχω επιλογή να μην το κάνω.
    8)

     
    Αρέσει στους sofiapao76, GREECE81 και katerina14450.
  9. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Μα δεν τα φτιάχνω όλα τα εργαστήρια... Φτιάχνω μόνο αυτά που με συμφέρουν. Τα υπόλοιπα αν χρειαστώ για να τελειώσω κάποιες αποστολές, απλά θα αγοράσω τα προϊόντα από τη λαϊκή.
    Επίσης ο καθένας νομίζω εδώ προτείνει ότι τον συμφέρει ανάλογα με τις ανάγκες του στη φάρμα, και ανάλογα με το πώς παίζει το παιχνίδι.
     
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Λυπάμαι αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι σε συμφέρει.
    Το οτι προτιμάς να δίνεις εργαλεία να φτιάχνεις εργαστήρια για να κερδίσεις λίγο χρόνο στο ψάξιμο, νομίζω τα λέει όλα αυτό.
    Όσο θα προτίνεις κάτι που τυχόν θα επηρρεάσει και το δικό μου παιχνίδι θα έχω απόψη κι ας μην σου αρέσει.
    8)
     
    Αρέσει σε kollitoi, sofiapao76, katerina14450 και 2 σε άλλους.
  11. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Καλά κάνεις και έχεις άποψη... Δεν το κάνω όμως μόνο για το χρόνο... και για το χρήμα... Δεν μπορώ να σου εξηγήσω, δεν έχω το χρόνο τώρα να κάθομαι να εξηγώ...
     
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ναι ναι ασε καλύτερα, κάνε δουλειά σου,
    γιατί και αυτά που μας μισοεξήγησες ....
    Εσυ Μπιζέλη κατάλαβες ?
    [​IMG]

    Παρόλα αυτά η αρχική ιδέα του Δάσκαλου με βρίσκει σύμφωνη
     
  13. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Η ιδέα έχει προωθηθεί προς την εταιρεία
    Το θέμα κλείνει γιατί έχει ξεφύγει από το αρχικό ποστ
     
    Αρέσει στον/ην sofiapao76.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.