Πρόταση σεντούκια

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την elinoo, 9/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Όλοι μας έχουμε δει τα σεντούκια στην κρυψώνα των πειρατών.Τα περισσότερα κοστίζουν 19 φιορίνια,άλλα 29 και άλλα 299.Τα σεντούκια που κοστίζουν 19 και 29 φιορίνια περιέχουν αρκετά καλά δώρα.Όμως τα σεντούκια που κοστίζουν 299;Όχι και τόσο.Αυτή τη στιγμή στην φάρμα μου υπάρχει το ειδικό σεντούκι 1(299 φιορίνια).Αυτό αποτελείτε από:
    Χρυσή πόλη(300 ΠΕ κάθε 14 ώρες)
    Χριστουγεννιάτικη κρυστάλλινη γυάλα
    Βρωμίλος,νυφίτσα και τζέντλεμαν(290 ΠΕ κάθε 12 ώρες)
    Μπαλόνι μουντιάλ 2011(550 ΠΕ κάθε 18 ώρες)
    Λόφος της ζάχαρης
    Χτύπα με τη βαριά(280 ΠΕ κάθε 14 ώρες)
    Πύργος του Άιφελ(355 ΠΕ κάθε 15 ώρες)
    Αρκούδα φανοστάτης(400 ΠΕ κάθε 20 ώρες)

    Πιστεύω λοιπόν πως κανένα διακοσμητικό από αυτά δεν αξίζει 299 φιορίνια.Ελπίζω λοιπόν ή να κατεβάσουν την τιμή ή να βάλουν καλύτερα διακοσμητικά στη θέση αυτών.Εσείς τι λέτε;
    Αυτά για το σεντούκι 1...
     
    Αρέσει σε aloniaris, .FARMERAMA010., 2014chr και 4 σε άλλους.
  2. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    συμφωνω, ειναι παρα πολλα τα 299 φορινια για τοσους λιγους π.ε.
     
  3. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Και εγώ συμφωνώ μαζί σου αν και θα έπρεπε να μην υπήρχε καν ο πειρατής (άποψη μου). Ο λόγος είναι ο εξής : ότι διακοσμητικά μπορείς να τα έχεις στο event πάρε δώσε με το να κάνεις ανταλλαγή με άλλους συμπαίκτες σου. Ή όταν έχει την προσφορά που με λιγότερα χρήματα τα ίδια διακοσμητικά τα βρίσκεις πιο φθηνά. Το ότι δίνει κάποιες φορές ζώα ή δέντρα με λιγότερα χαρτοτάλιρα, δεν λέει και κάτι διότι εμείς οι παίκτες που είμαστε σε πιο μεγάλο επίπεδο όλα αυτά τα ζώα ή δέντρα τα έχουμε με μεγάλο απόθεμα στις αποθήκες μας. Το να πάρουμε το σεντούκι και πάλι δεν λέει γιατί αν υπάρχουν παίκτες όπως εγώ που ασχολούμαι με όλα τα event εκτός από 3 - 4 που μου ήταν παντελώς αδιάφορα όλα τα διακοσμητικά τα έχω. Άντε και πεις πως αγόρασα το σεντούκι που να τα βάλω τόσα διακοσμητικά που έχω; Έχω ξεκλειδώσει στο νησί και είναι γεμάτο από διακοσμητικά όπως στον λουλουδότοπο αλλά και στην φασολιά. Ξέρεις πόσα πολλά έχω στην αποθήκη χωρίς να τα χρησιμοποιώ; Που πιστεύω ότι και πολλοί παίχτες είναι σαν και εμένα. τι να γεμίσω τα χωράφια μου με διακοσμητικά; Δεν θέλω και δεν γίνεται διότι θέλω να έχω χωράφια για να φυτεύω φυτά, να βάζω ζώα και δέντρα να έχω μια καλή και γεμάτη αποθήκη. Ξέχασα να πω πως είχε βγει κάποια ανάρτηση που έλεγε (αν θυμάμε καλά )ότι θα υπάρξει κάποια στιγμή και άλλος χώρος τώρα αν θα είναι για διακοσμητικά ή για χωράφια δεν θυμάμε. Αλλά και πάλι μέχρι τότε αν ασχολείσαι με όλα τα event θα έχεις αποκτήσει και άλλα και θα παραμένουν μέσα στην αποθήκη σου.Γνώμη μου και πάλι λέω χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν ότι δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά για το σεντούκι του πειρατή διότι από όλα αυτά τα διακοσμητικά δεν θα τα πάρεις όλα αλλά ένα από όλα αυτά. Και αν και είμαι σίγουρη και δεν νομίζω πως κάνω λάθος ρώτα και κάποιον συντονιστή. Διότι θυμάμε από παλιότερες αναρτήσεις που έλεγε ότι από το σεντούκι όλα αυτά που σου δίνει παίρνεις μόνο ένα και όχι όλα αυτά, άρα αξίζει τον κόπο; Και για σκέψου, να έχεις χαλάσει τόσα φιορίνια και να σου πετύχει το ίδιο διακοσμητικό που μπορεί να το έχεις ή στην χειρότερη των περιπτώσεων να σου τύχει αυτό που δίνει τους λιγότερους πε. Σκέψεις δικές μου από μια παλιά παίκτρια που είμαι σχεδόν από την αρχή του ξεκινήματος της farmerama, 4 χρόνια πάω στα 5 σκέψου το καλά κάθε κίνηση σου πρέπει να είναι σημαντική γιατί το παιχνίδι θέλει στρατηγική και όχι χάσιμο χρόνου και χρήματος. Αν στην δικιά σου περίπτωση περισσεύουν μπορείς τα χρήματα σου να τα χρησιμοποιήσεις όπου νομίζεις εσύ καλύτερα. Όλα αυτά στα γράφω χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν και σου λέω συμβουλές που κάνω και εγώ. Σου εύχομαι να έχεις μια καλή ημέρα και θα ήθελα πάρα πολύ να μου απαντήσεις να δω τελικά τι έκανες ή αν έχεις κάποια διαφορετική γνώμη από μένα, (που εννοείται είναι σεβαστή). Καλή μέρα λοιπόν!!!
     
    Αρέσει σε aloniaris, kolokythopitas, HAMSTER1973 και 6 σε άλλους.
  4. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Τώρα να σας γράψω και για το ειδικό σεντούκι 2:
    Στοιχειωμένη βίλα(300 ΠΕ κάθε 15 ώρες)
    Χριστουγεννιάτικο αρκουδάκι ΙΙΙ (250 ΠΕ κάθε 11 ώρες)
    Το γρήγορο έλκηθρο του Άι Βασίλη(280 ΠΕ κάθε 11 ώρες)
    Γεια χαραντάν,κ. Μου! (350 ΠΕ κάθε 15 ώρες)
    Μπουφές του σκασμού(355 ΠΕ κάθε 15 ώρες)
    Γενέθλια μπάντα ''Μπεεεε-τάλικα'' (335 ΠΕ κάθε 14 ώρες)
    Ξανθιά και αναμαλλιασμένη (325 ΠΕ κάθε 13 ώρες και 30 λεπτά)
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    [/QUOTE]Πιστεύω λοιπόν πως κανένα διακοσμητικό από αυτά δεν αξίζει 299 φιορίνια.[/QUOTE]

    Είναι επιλογή σου αν θα το αγοράσεις ή όχι. Αν νομίζεις πως δεν αξίζει το παραπάνω ποσό, απλά δεν το αγοράζεις. ;)

    Το θέμα κλείνει.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.