πρόβλημα με την σύνδεση

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την κωνσταντινα14, 11/7/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γεια σας! εκανα log in χθεσ στον λογαριασμο μου μετα απο καιρο. Και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: μπαινει στο παιχνιδι και μολις θελω να παω σε εναν αλλο χωρο ειτε στο νησι ειτε καπου αλλου βγαζει την μαργαριτα που φορτωνει και μετα μου λεει προβλημα συνδεσης..παω να ξαναφορτωσω την σελιδα και καθυστερει. Εχω windows xp και google chrome και αριστη συνδεση στο ιντερνετ. Εχω κανει εκκαθαριση cookies κτλπ και παλι τα ιδια. Δοκιμασα και αλλον browser και ξανα τα ιδια. Συμβαινει και σε αλλους αυτο? Περιπου πεντε λεπτα με αφηνει μεσα και μετα αρχιζει να ΜΗΝ φορτωνει. Μου εχουν σπασει τα νευρα απο χθες.
     
  2. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα,
    δώσε μας το ID σου για έλεγχο.
     
  3. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ID: 10102403
    ευχαριστωωω
     
  4. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Πραγματοποιήθηκε έλεγχος στο λογαριασμό σου και δεν διαπιστώθηκε κάποιο πρόβλημα.
    Τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζεις μπορεί να οφείλονται στο ότι ο λογαριασμός σου είναι πολύ παλιός.

    Δοκίμασε σε παρακαλώ να κάνεις διαγραφές σε cache & cookies, οδηγίες δες εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Διαγραφή-cache-cookies.3981/
    μήπως και λυθεί το πρόβλημα σου.

    Εάν δεν λυθεί και με τους καθαρισμούς, σε συμβουλεύουμε σαν ομάδα, να κάνεις έναν νέο λογαριασμό.
     
  5. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τα εχω κανει αυτα..εκανα εκκαθρισεις και το προβλημα συνεχιζετια..ειναι οντως πολλων χρονων λογαριασμος αλλα εχω κανει πολυ κοπο να το φθασω σε αυτο το επιπεδο και δεν μπορω να το ξαναρχισω απο την αρχη
     
  6. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Τι είδους καθαρισμό εννοείς ότι έκανες;
    Ακολούθησες τις οδηγίες καθαρισμού που σου έδωσα πιο πάνω στο λινκ; Και εξακολουθεί το πρόβλημα;
     
  7. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εννοω αυτους τους καθαρισμους που προτεινεται!
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι πες μας πως τους έκανες ακριβώς.
    Εχω την εντύπωση οτι κάτι δεν έκανες σωστα.
    Οπότε σε ρωτάμε να μας πεις πως έκανες τους καθαρισμούς.
     
  9. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πληγα στις ρυθμισεις->ιστορικο->διαγραφη ολων->μετα μου ανοιξε ενα παραθυρο και πατησα cookies και τα αλλα που εχετε κανει screenshots-> και για να ειμαι σιγουρη πηγα και στο ccleaner και εκανα κι εκει νεο καθαρισμο
     
  10. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καταρχήν η διαδικασία του καθαρισμού cache Και cookies που αναφέρεις έχει αλλάξει και δεν είναι σωστή αυτή που αναφέρεις. Επίσης το πρόγραμμα που αναφέρεις για καθαρισμό δεν είναι τόσο αξιόπιστο για σωστό καθαρισμό. Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, στο κάτω μέρος της σελίδα θα πατήσεις Σύνθετες ρυθμίσεις, θα πας στην ενότητα Απόρρητο και ασφάλεια, και κάτω κάτω θα πατήσεις Διαγραφή δεδομένων περιήγησης. Θα επιλέξεις τα 4 πρώτα και θα πατήσεις Διαγραφή δεδομένων περιήγησης.

    [​IMG]
     
  11. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    το εκανα..εξακολουθει να υπαρχει προβλημα..συνδεομαι και μετα απο δυο λεπτα η μαργαριτα που φορτωνει...το ιντερνετ δουλευει κανονικα
     
  12. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μπορείς να μας δώσεις ένα screenshot από το μήνυμα που σου βγάζει και λέει πρόβλημα σύνδεσης;
     
  13. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    κανω screenshot αλλα δεν μου την βαζει την εικονα με επικολληση
     
  14. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

  15. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    [​IMG]
    ενσωμάτωση εικόνας στο ποστ
     
  16. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Δοκίμασε να κάνεις και μια επανεκκίνηση στο ρούτερ, ή βγάλτο από τη πρίζα
     
  17. κωνσταντινα14

    κωνσταντινα14 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μαλλον το προβλημα λυθηκε..εφταιγε ισως το antivirus...θα δειξει..θα σας ενημερωσω πιο μετα παλι
     
  18. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Tο πρόβλημα λύθηκε και το θέμα κλείνει.

    Αν ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα ανοίγεις θέμα εκ νέου.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.