προβλημα στο 1ο βημα

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την alexbas, 7/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. mihalis1

    mihalis1 Αρχάριος στο φόρουμ

    id 37276817 για δευτερη φορα εξαφανιστηκε το χρονομετρο στο 1ο βημα
     
  2. tsagris_dim

    tsagris_dim Αρχάριος στο φόρουμ

    και σε μενα το ιδιο χαθηκε το χρονομετροαπο τις 7 και δεν εχει εμφανιστει ακομα εκανα το επομενο βημα ωπος ειπατε. τι να κανω τωρα? id36765647
     
  3. despoinaone

    despoinaone Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ID: 33192326 εξαφανίστηκε το χρονόμετρο εδώ και 2 ώρες περίπου. το είχα ενεργοποιήσει γύρω στις 11 το πρωί.
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    1. Δεν μου δίνεις το ID σου για να το ελέγξουμε
    2. Πότε ξεκίνησεις το δρώμενο;
     
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    1. Ουτέ εσύ δίνεις το ID σου για να το ελέγξουμε
    2. Εχεις ολοκληρώσει το βήμα 1?
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Πότε ξεκίνησεις το event?
     
  7. Όμορφος

    Όμορφος Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Παραμενει το προβλημα ID 23499242
     
  8. voulasol

    voulasol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    σημερα το πρωι γυρω στις 9.30
     
  9. lazaros_23

    lazaros_23 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα, το ρολοι του πρωτου βηματος εξαφανιστηκε στα καλα καθουμενα ενα 12ωρο πριν απο την κανονικη του ληξη.
    Δυστυχως τα 2 λεπτα που ειχαν απομεινει στην θεριστικη μηχανη και τα 300000 χορτοταλιρα που εδωσα για απλο λιπασμα ωστε να προλαβω το 3ωρο κουπονι που ειχα ενεργοποιησει με αναγκασαν να μαζεψω τα ελλεβορος που ειχα φυτεψει αφου πρωτα εκανα πολλες ανανεωσεις, login logout και διαγραφη cookies.
    Οι ποντοι που μαζευτηκαν θα χρεωθουν κανονικα οταν διορθωθει το προβλημα??
    το πρωτο μου μηνυμα στις 18 02



    Δυστυχως 3μιση ωρες (που σημαινει 2 μαζεματα) μετα και ακομα να λυθει το προβλημα. Εκτος απο τα χαμενα χορτοταλιρα για λιπασμα και τα 3ωρα κουπονια που χρησιμοποιησα πλεον εχασα και πανω απο το μισο χρονο των βιοτεχνικων ,ανοιξιατικο στεφανι και κολοκυθομηλοπιτα (αλλα 120000 χορτοταλιρα χαμενα) αφου προς το παρον μονο σε ενα μαζεμα πιστωθηκαν οι παραπανω ποντοι.
    Συγγνωμη αλλα η "προωθηση της δυσαρεσκειας μου" δεν μου λεει τιποτα. Η εταιρια πρεπει να κανει κατι και γρηγορα. Εκτος απο τον ως τωρα χαμενο χρονο και "χρημα" παει παραπισω και η ολοκληρωση του πρωτου βηματος αρα και τα κουπονια στα οποια υπολογιζα αρα παει παραπισω και ολοκληρο το event για μενα τουλαχιστον, αν και δεν νομιζω οτι ειμαι ο μονος. Καταλαβαινετε λοιπον πως ετσι ανατρεπεται καθε τακτικη που ειχε σχεδιασει καθε παικτης και η χαρα του παιχνιδιου γινεται απογοητευση και νευρα. Μας το βγαλατε ξινο με λιγα λογια.
    ΥΓ. Ξερω οτι οι διαχειριστες το μονο που μπορουν να κανουν ειναι η μεταφορα των παραπονων μας για να μην εχουμε παρεξηγησεις.
    το δευτερο μου μηνυμα στις 23 33

    id 8349231
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Για όσους εξαφανίστηκε το χρονόμετρο τις τελευταίες ώρες, θα τρέξουμε script αύριο το πρωί και θα ξανα ανοίξουμε το δωμάτιο 1.
    Ο χρόνος θα αρχίσει να μετράει από εκεί που "έκλεισε" το δωμάτιο.

    Ζητάμε συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά σας διαβεβαιώνω οτι όλη η ομάδα του Farmerama κάνει ότι καλύτερο μπορεί για να διορθώσει αυτό το πρόβλημα.
     
  11. MANOS7070

    MANOS7070 Αρχάριος στο φόρουμ

    δεν λειτουργει ουτε το 2 βημα id 20991850
     
  12. giagiax

    giagiax Αρχάριος στο φόρουμ

    συγνωμη αλλα αυτο εμενα δεν μου λεει κατι γιατι δεν θα μπορω να κανω τιποτα και ειναι αδικο καλο βραδυ
     
  13. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    και εμεις τι πρεπει να κανουμε?????? να μαζεψουμε τα χωραφια η οχι??
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 7/11/14
  14. despoinaone

    despoinaone Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    και για όσους εξαφανίστηκε πριν από την τελευταία ώρα τι; Συνεχίζουμε φύτεμα μάζεμα κανονικά μέχρι να ξανανοίξει το δωμάτιο 1 ή περιμένουμε;
     
  15. maraki85

    maraki85 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οταν λετε τις τελευταιες ωρες τι ενοειται?
    που ξερω εγω ποτε σταματησε το ρολοι?
    φυτεψα στις 4 και τεταρτο περιπου και εκλεισα την φαρμα μου
    οταν ανοιξα στις 10:30 , καταλαβα πως δεν υπηρχε ρολοι
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οσα χρονόμετρα σταμάτησαν λίγο μετά τις 7.30 θα ενεργοποιηθούν ξανά αυριο.
    Οι Π.Ε που θα μαζέψετε μέχρι την ενεργοποιήση του χρονόμετρου ΔΕΝ θα μετρήσουν.
    Δεν μπορώ να σας πω αν θα κάνετε συγκομιδή ή θα περιμένετε μέχρι να ξαναενεργοποιηθεί.
    Αυτό είναι δική σας απόφαση.
     
  17. katerinabouni

    katerinabouni Αρχάριος στο φόρουμ

    ουτε σε μενα εμφανιστηκε id10084426
     
  18. νταφυντακ

    νταφυντακ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το χρονομετρο εξαφανίστηκε όταν μαζευα το απόγευμα, δεν το αντιλήφθηκα αμέσως δεν μου πιστώθηκαν όλα τα έπαθλα, και τελειωσα και το 2ο Βήμα, τωρα απλά μαζευω. Το ID 48014919.Ευχαριστώ
     
  19. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    συγνωμη αλλα δεν ειναι απαντηση αυτο πανε χαμενα τοσα σουπερ λιπασματα αυτα επρεπε να τα ειχατε προβλεψει δεν μπορει αλλοι να τελειωσουν το 1 βημα σημερα και να πανε χαλαρα μεχρι τελους και αλλοι να τρεχουν μεχρι τελους ενω εχουν κανει ολες τις απαιτουμενες ενεργειες
     
  20. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    για αλλη μια φορα εξαφανιστηκε το χρονομετρο
    για δευτερη φορα φτανω στη βρυση και δεν μπορω να πιω νερο
    δεν μετρωνται οι ποντοι,τα βιοτεχνικα τελειωνουν,οι μερες τελειωνουν και αυτες.......
    πιστευω πως θα πρεπει η εταιρια να σκεφτει πολυ-πολυ σοβαρα το θεμα
    (αν θελει να ειναι σωστη με τα εκατομυρια παικτες)
    και να υπαρξει "αποζημιωση" -να μετρηθουν οι ποντοι των φυτων που μαζευτικαν κατα τον χρονο του προβληματος ή να δωθουν τα δωρα του πρωτου βηματος......δεν ξερω......κατι τελος παντων-
    ετσι δεν γινεται και στην πραγματικοτητα;
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.