προβλημα με bigpiont

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την skias10, 15/3/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    καλημερα σας.πηρα τηλεφωνο για να αγορασω φιορινια.αλλα δεν μου ελεγε τα σωστα νουμερα που πληκτρολογησα για επιβεβαιωση και ηταν παραπανω απο 4 φορες διαδοχικα οποτε αποκλειεται να εχω κανει λαθος.ημουν στη γραμμη πανω απο 5 λεπτα.μπορειτε να μου πειτε τι να κανω;;;id 39877179
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Έχεις ξανα αγοράσει Φιορίναι μέσω τηλεφώνου; Ξέρεις πως γίνεται η διαδικασία;
    Μπορείς να μου πεις όλα τα βήματα που ακολούθησες;
    Κάτι κάνεις λάθος.
     
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    δεν νομιζω να κανω λαθος.το εχω κανει αρκετες φορες.καλεσα και κατ εντολη του ομιλητη,πληκτρολογησα το κωδικο που ηταν γραμμενος(οχι τον δικο μου)και πατησα το πληκτρο με την διεση.οταν ελεγε τα νουμερα για επιβεβαιωση,ελεγε αλλα.προσπαθησα 4-5 φορες την ιδια διαδικασια.ποσο λαθος να εκανα;;η κληση πραγματοποιηθηκε στις 12.6 ακριβως.πριν λιγο δηλαδη.φανταζομαι οτι οι κλησεις καταγραφονται,οποτε μπορειτε να το ελεγξετε και σεις με την σειρα σας. id 39877179.ευχαριστω.
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ποιος κωδικός και που ήταν γραμμένος;
     
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ενα id που ειναι γραμμενο στο κειμενο.στη ταπεζα,στο καταστημα(πακετα φιορινιων),πακετο εκκινησης μεσω τηλεφωνου.σας λεω τι εκανα βημα βημα.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Επικοινώνησε με την υποστήριξη και το τμήμα πληρωμών να το ελέγξουν. Εμείς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε εδώ
     
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    προσπαθω τοση ωρα να στειλω αιτημα στη εξυπηρετηση πελατων και σταθηκε αδυνατον να εξυπηρετηθω.να υποθεσω οτι χαθηκαν και τα χρηματα και τα φιορινια;;δεν θελω να πιστευω σκοπιμα.χαωδης η κατασταση ,χωρις απλα βηματα.να απελπιστω ;;;η ''εξυπηρετηση'',μονο εξυπηρετηση δεν ειναι.προς γνωση και συμορφωση.να μην ξανακανω κινηση αγορας φιορινιων ,γιατι δεν ειναι ασφαλης και αξιοπιστη.παρ ολα αυτα υπαρχει λυση στο προβλημα;;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/3/18
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καταρχήν θα σε παρακαλέσω να μην χρεώνεις δικά σου σφάλματα στο παιχνίδι ή στην υποστήριξη.

    Αν εσύ πληκτρολογείς άλλα νούμερα στο τηλέφωνο ή αν δεν μπορείς να συμπληρώσεις μια φόρμα επικοινωνίας, δεν φταίμε εμείς.

    Αν δεν έχεις την εμπειρία ή δεν γνωρίζεις πως να κάνεις αγορές μέσω τηλεφώνου, μπορείς να διαλέξεις ένα άλλο τρόπο πληρωμής πιο εύκολο.

    Είναι σαν να μου λες οτι αγόρασες από το σουπερ μάρκετ τα υλικά μιας τούρτας και απαιτείς από το σούπερ μάρκετ να σου πει πως να φτιάξεις το γλυκό. Αν εσύ δεν γνωρίζεις πως να φτιάξεις το γλυκό, δεν φταίει το σούπερ μάρκετ που σου πουλάει τα υλικά.

    Αν δεν μπορείς να συμπληρώσεις την φόρμα επικοινωνίας, ζήτησε βοήθεια από κάποιον άλλον. Οταν η Bigpoint έχει όλα τα ζητούμενα στοιχεία θα σε εξυπηρετήσει.
    Είναι αδύνατον να εξυπηρετηθείς αν δεν επικοινωνήσεις μαζί τους. Είναι πολύ λογικό. Δεν νομίζεις;
     
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εγω πληκτρολογησα σωστα τα νουμερα.εξαλλου ειναι κατι που το εχω κανει πολλες φορες.ειναι δυνατον να εκανα τοσες φορες λαθος πληκτρολογηση;;δεν νομιζω.δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να ειναι λαθος της εταιρειας;;οσο για την φορμα επικοινωνιας σας ειπα οτι μολις εφτανα στο τελευταιο σταδιο με πεταγε εξω χωρις να μπορω επιτυχως να στειλω το αιτημα.και αυτο δικο μου λαθος ειναι;;οσο για τα περι σουπερ μαρκετ,απλα για εντυπωσιασμο και τιποτε αλλο.το θεμα ειναι οτι ρισκαρουμε να αγοραζουμε φιορινια χωρις ασφαλες παντα αποτελεσμα.
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    • Από το ID σου δεν φαίνεται οτι το έχεις κάνει πολλές φορές ;)
    • Η κλήση από τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά
    • Δεν υπάρχει λάθος από την εταιρεία.
    • Σε πετάει έξω γιατί δεν συμπληρώνεις τα σωστά στοιχεία σου.
    • Αν ακολουθείς τα σωστά βήματα, δεν ρισκάρεις απολύτως τίποτα. Τα σωστά φιορίνια πιστώνονται αμέσως στο λογαριασμό σου.
    • Αν πληκτρολογείς λάθος νούμερα, είναι λογικό να μην πιστωθείς τίποτα.
     
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    σας επαναλαμβανω οτι η διαδικασια εγινε 4-5 φορες.αδυνατον να εκανα ολες τις φορες λαθος.δεν νομιζετε;;τελος παντων.δεν προκειται να βγαλω ακρη ,κατι για το οποιο ημουν σιγουρη απ την αρχη.απλα προσπαθειτε να με πεισετε οτι εκανα λαθο εγω. το παιρνω αποφαση οτι ειναι χαμενη υποθεση. και ναι, εκανα πολλες φορες την προσπαθεια ανεξαρτητα απο το τι ειδατε στο id μου.αλλιως δεν θα μιλαγα τοση ωρα.συγκεκριμενα απο τις 12.6 που εγινε η κληση,εως 12.12 περιπου.ευχαριστω για τον χρονο που χασατε για το τιποτα.καλη συνεχεια.
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλή συνέχεια.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.