περισσοτερος χωρος για διακοσμητικα

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την skias10, 20/8/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα παιδια !!!
    Χρειαζομαστε επειγοντως χωρους για τα διακοσμητικα.
    Εχουν μαζευτει παρα πολλα,σε ολες τις εκτασεις μας. Λουλουδοτοπο ,φαρο,
    στοιχειωμενη επαυλη, νησι του θησαυρου, ακτη ναυαγιων κλπ.
    Σκεφτηκα λοιπον, μιας και δεν υπαρχει η προοπτικη για να μπει καποια νεα εκταση, το εξης.
    Εχουμε παρα πολλα διακοσμητικα απο το ροδανι, οπως σφηκες, κρακεν ,μανιταροκαλυβες
    και πολλα πολλα αλλα.
    Να υπηρχε η δυνατοτητα , το διακοσμητικο καθε κατηγοριας, να εμπαινε ο ενα πανω
    στο αλλο και να παιρναμε αθροιστικα τους ΠΕ τους.
    Με αυτον τον τροπο ,θα κρδιζαμε αρκετο ωφελιμο χωρο στις εκτασεις των διακοσμητικων.
    Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε τι ακριβως εννοω.
    Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε για να με διαβασετε.
    Καλη ημερα σε ολους !!!
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, FARMERAMA16000 και 5 σε άλλους.
  2. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Βίκυ δηλώνω ενθουσιασμένη!Καιρό είχαμε να δούμε μια ωραία και βατη τεχνικά.πρόταση!Θα ήταν ευχής έργο,να πραγματοποιηθεί .τα σέβη μου!
     
    Αρέσει στους -sia1971- και skias10.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μίλησες με τους Developers μας και σου είπαν οτι είναι βατή τεχνική πρόταση; :eek:

    Το διάβασες κάπου; Γιατι εγώ δεν έχω κάποια τέτοια πληροφόρηση. Δεν νομίζω να διάβασα κάπου οτι μας τέλιεωσαν οι εκτάσεις. Οτι πότε ξανά δεν θα υπάρχει νέα έκταση. Μήπως έχεις κρυφές πηγες και ξέρεις κάτι παραπάνω ; ;)
     
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σε ευχαριστω πολυ Μαρια μου, για τα καλα σου λογια.
    Ευχομαι να μπορεσει να υπολοιηθει αυτη η ιδεα. Θα ειναι χρησιμη για ολους μας.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/8/21
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Δεν γνωρίζω ούτε πως βγήκε το συμπέρασμα οτι είναι βατό τεχνικά (έχετε γνώσεις προγραμματισμού και γνωρίζετε το κώδικα του παιχνιδιού? ), ούτε πως προέκυψε το συμπέρασμα οτι δεν θα υπάρξει καμία νέα έκταση (σας το είπαν οι Game designers προσωπικά ή υπήρξε καμία επίσημη ανακοίνωση που έχασα?)
    Επειδή τίποτα από τα δύο δεν ισχύει, τότε οι ισχυρισμού είναι αβάσιμοι και αυθαίρετοι.


    Η ιδέα είναι τεχνικά αδύνατη βάση του κώδικα που υπάρχει αυτή την στιγμή.
    Κάτι τέτοιο θα απαιτούσε επαναπρογραμματισμό όλου του παιχνιδιού. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να προστεθούν αποθηκευτικοί χώροι για διακοσμητικά το οποίο είναι ήδη προωθημένο.

    Επίσης όχι μόνο η ιδέα είναι τεχνικά αδύνατη αλλά κάτι τέτοιο θα επέφερε την καταστροφή της ισορροπίας του παιχνιδιού.

    Η ιδέα είναι τεχνικά αδύνατη και το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.