παρε-δωσε

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την bilbo, 5/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    Γεια σας και καλο μηνα , εμενα η ιδεα μου θα ηταν να μεινει αυτο το δρωμενο μονιμο γιατι ειναι πολυ ευχαριστο, θα μου πειτε οτι ειναι παραλογο , ενταξει συμφωνω, ομως αμα αλλαξετε λιγο τα χαρακτηριστικα θα μπορουσε να γινει κατι τελειο για το φαρμεραμα (π.χ. να αφησετε μονο τις ανταλλαγες και να βαζετε τις δωρεες μια στις τοσες! Επισης να ειναι ολοι στο φαρμεραμα σε ενα παρε-δωσε π.χ. μην ειναι ο αντωνης σε αλλο παρε-δωσε και να μην μπορω να κανω εγω ανταλλαγη ως γιωργος (τυχαια τα ονοματα) θελω να πω να ειμαστε ολοι οι παικτες του ελληνικου σερβερ μαζι γιατι αμα θελω εγω κατι και τον εχει σε αλλο σερβερ να τον πω δεν μπορω να το αποκτησω!! Για να σας δωσω να καταλαβετε θελω να πω , να ειμαστε στις ανταλλαγες ολοι μαζι και οχι σε ξεχωριστα κομματια , βεβαια απο τις 300 σελιδες που ειχε θα πιασει τις 5000 αλλα πιστευω ολοι θα βρουν αυτο που θελουν και θα ειναι κατι πολυ ωραιο και χρησιμο για ολους τους παικτες!! Αμα καποιος παλι θελει να δωρισει κατι να μπορει μονο αμα δωσει φιορινια , για να δυσκολεψει , επισης να επιτρεπεται να δινονται τα παντα ετσι ωστε ολοι οι παικτες να εχουν κατι και να λενε δες εγω εχω αυτο και αυτο και να το εχουν ως καμαρι της φαρμας τους! Δηλαδη και πραγματα οπως καποια δεντρα οι σταβλοι δεν ξερω να μπορεις να τα ανταλλαξεις η να τα δωρισεις , οπως καποια δεντρα π.χ. τα τουρμποδεντρα , φιορινοδεντρα και αλλα πολλα! Αυτη ειναι η ιδεα μου και ευχαριστω για τον χρονο που θα δωσετε οταν το διαβασετε , ελπιζω να βοηθησω! Καλη συνεχεια!
     
    Αρέσει στους eeelenaki και anastasia-ancy.
  2. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Ήταν η πρώτη φορά που έπαιξα κι εγώ σ' αυτό το δρώμενο και μου άρεσε πολύ. Το θέλω πάλι!!!!
    Κάτι ακόμα στην πολύ ωραία ιδέα σου....
    Αν γίνεται, κάθε φορά που αλλάζουμε επίπεδο είτε στο μπαχάμα, είτε στη φάρμα, να μας δείνεται από ένα εισητήριο για τις τρεις επιλογές.
    Έτσι κάτι έξτρα θα μαζεύεται για την επόμενη φορά που θα έρχεται το δρώμενο...
     
    Αρέσει στους pap100, heavymetal7 και toylaaaaa.
  3. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Η μονιμοποίηση του δρώμενου των ανταλλαγών θα ήταν όντως ωραία ιδέα, αλλά η πραγματοποίησή της είναι ασύμφορη για διάφορους λόγους. Εγώ προτείνω να εκσυγχρονιστεί το δρώμενο, αρχικά με την προσθήκη νέων στάβλων, δέντρων και διακοσμητικών. Διάβασα, τις προάλλες, πως κάποιοι στάβλοι, όπως το νέον κλουβί κούκων και το νέον τερράριουμ ανακόντα δεν πρόκειται να μπουν, επειδή θεωρούνται "ειδικοί" στάβλοι. Τι σημαίνει "ειδικοί" στάβλοι και γιατί να υπάρχουν τέτοιοι;;; Επειδή, δηλαδή, ένας αριθμός παικτών (μεγάλος ή μικρός δεν ξέρω) μπορεί να βάζει διαρκώς χρήματα στο παιχνίδι και να ολοκληρώνει έτσι τα δρώμενα σε χρόνο μηδέν, οι υπόλοιποι που παίζουμε πιο ερασιτεχνικά, είμαστε εξ ορισμού αποκλεισμένοι από αυτό το χαρακτηριστικό του παιχνιδιού; Με άλλα λόγια, μόνο μία μικρή ελίτ δικαιούται να κατέχει όλα τα δέντρα, όλους τους στάβλους και τα διακοσμητικά; Οι υπόλοιποι όχι; Το θεωρώ πολύ άδικο για την πλειοψηφία των παικτών. Να έχουν όλοι απ'όλα, τι πάει να πει;;;
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    FOIVOS22 μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί ή δεν ξέρεις πως λειτουργεί το δρώμενο. Οπότε θα σε συμβούλευα να διαβάσεις τις Συχνές ερωτήσεις.

    Οι στάβλοι και τα δέντρα είναι διαθέσιμα στο πάρε δώσε μετά από 4 μήνες από την εισαγωγή τους στο παιχνίδι.
    Τα διακοσμητικά είναι διαθέσιμα πάντα.

    Επίσης οι παίκτες που πληρώνουν σαφώς και θα πρέπει να έχουν πλεονεκτήματα από τους παίκτες που παίζουν την δωρεάν έκδοση. Οπότε ολόκληρη η τοποθετήση σου είναι λανθασμένη.

    Η ιδέα δεν μπορεί να υλοποιηθεί καθώς είναι δρώμενο και το θέμα θα κλείσει.
     
    Αρέσει στους pap100 και IRENE26.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.