κουπονια βοηθων

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την skias10, 30/8/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα ..
    Επειδή σε ολους μας εχουν λιγοστεψει τα κουπόνια βοηθων η δεν εχουμε κανενα πλεον και αφου η εταιρεια εχει παψει να μας τα δινει ως δωρο, εχω να προτείνω το εξης.
    Να υπαρχει ένα ρολογακι-χρονομετρο πανω στα κουπόνια που εχουμε ενεργοποιησει και να εχουμε την δυνατοτητα να το σταματάμε όταν δεν εχουμε καποια εκταση να θερισουμε, ώστε
    να μην σπαταλιέται ασκοπα ο υπολοιπος χρονος του..
    Και να το παταμε παλι όταν θελουμε να σπειρουμε η να ξαναθερισουμε..
    Διοτι πολλες φορες αναγκαζομαστε να χρησιμοποιούμε μεγαλου χρονου κουπόνια για λιγα λεπτα θερισματος..
    Πιστευω ότι θα συμφωνησουν ολοι οι συναγροτες μου ,σ αυτό..Θα μας φανει εξαιρετικα χρησιμο αν μπορουσε να πραγματοποιηθεί κατι τετοιο..
     
    Αρέσει σε patatina, maria_palou, Coinhunter01 και 8 σε άλλους.
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    συμφωνω απολυτα και επαυξανω!!!! πολυ καλη η ιδεα σου,
    αλλα ζηταμε εδω και κατι χρονια να πουλανε και κουπονια εκτος απο τους βοηθους , που θα κερδισει και η εταιρια χρηματα,
    μα τιποτα δεν εχει γινει ως τωρα.
     
    Αρέσει στους aggellll, jimixatz και skias10.
  3. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    η ιδεα ειναι πολυ καλη και νομιζω οτι την ειχα γραψει και εγω παλια ( δεν ειμαι σιγουρος) δεν προκειται να υλοποιηθει γιατι η εταιρεια θα χασει ενα μεγαλο μερος των πληρωμων για την μηχανη που χρησιμοποιουμε!! Εννοω οτι με ενα κουπονι 1 ωρας θα θερισεις και θα σπειρεις ολες τι εκτασεις σου ισα με 12 φορες εαν υποθεσουμε οτι 5 λεπτα σ χρειαζεται για ολα ( που ειναι πολυ) σκεψου λοιπον τι οφελος θα εχει για τους παικτες ενα 48ωρο!! Δεν προκειται να ξαναπληρωσει το μεγαλυτερο μερος των παικτων για αγροτικους βοηθους ( ο λογος που δεν θα σε ακουσουν)
     
    Αρέσει σε maria_palou, aggellll, jimixatz και 2 σε άλλους.
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    εγω πιστευω πως αν πουλουσε μικρα κουπονια των 10 ή 15 λεπτων, θα αγοραζαν ολοι ακομη κι εκεινοι που δεν ειναι τοσο φανατικοι ,
    σε αντιθεση με τους βοηθους και τα πακετα τους που χρειαζονται πολλα περισσοτερα χρηματα και φανταζομαι ειναι πολλοι αυτοι που δεν αγοραζουν καθολου ή σχεδον καθολου οπως εγω.
     
    Αρέσει στους jimixatz και sofiapao76.
  5. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Υπέροχη η ιδέα σου!!!
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και skias10.
  6. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    κουπονια 15λεπτα...και 30λεπτα....ειναι πολυ καλα να δωθουν σε εμας....παντα με το αζημιωτο βεβαια!!!!χαχαχαχααχ......το αλλο με τον τοτο το ξερετε????
     
    Αρέσει στους jimixatz και αμφιθεα.
  7. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα/καλημερα σας...
    διαβαζω εδω κ καιρο για ιδεες με κουπονια κ αποφασισα να γραψω κ τη δικη μου....
    πολυ απλα αντι για κουπονια 15-30-45-60 λεπτων η οτι αλλο εχει προταθει κατα καιρους εγω λεω να καταργηθουν τελειως κ στη θεση τους ν αγοραζουν οι παικτες (οσοι θελουν βεβαια) πραγματικο χρονο που θα μπορουν να χρησιμοποιησουν οταν κ οσο θελουν... το ιδιο κ με τα δωρα των δρωμενων, το ροδανι οι αποστολες κλπ.
    πχ αντι στην ταδε αποστολη να δινει 3 μονωρα κουπονια να δινει 20 λεπτα κ ο παικτης να χρησιμοποιει οσα θελει κ τα υπολοιπα να μενουν,,, κατι σαν τα πραγματικα αυτοκινητα δλδ... το βαζω μπροστα παω οπου θελω κ το σβηνω μεχρι να το ξανα χρειαστω δεν το αφηνω αναμενο σωστα????
    ετσι κ αλλιως το ιδιο το παιχνιδι ειναι σε real time γιατι να μην ειναι κ οι βοηθοι?
    καλη σας συνεχεια
     
    Αρέσει στους aggellll και αμφιθεα.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eννοειται ότι η εταιρεια πρεπει να εχει κερδος για να λειτουργησει..Δεν μιλαω όμως για κατι φοβερο..Πρεπει καπως να βοηθησει και τους παικτες, που δεν μπορουν συνεχεια να πληρωνουν..Παλια βλέπαμε που και που και στο ροδανι καποιο κουπονι, η σε καποιο δρωμενο ..Τωρα εχουν κι αυτά εξαφανιστεί..
    Θα μπορουσε για παράδειγμα να βαλει 10λεπτα κουπόνια ως καθημερινο δωρακι στους γειτονες μας..Δεν θα ηταν τελειο αυτό;;;
     
    Αρέσει στους aggellll, sofiapao76 και αμφιθεα.
  9. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    το 10λεπτο κουπονι ειναι ακομα χειροτερο γιατι απλα βαζεις το μεγιστο αριθμο γειτονων , και σου στελνουν καθε μερα ! 1 φορα την μερα να σ στειλει ο καθενας μαζευεις 16 κουπονια απο 10 λεπτα , τα 10 λεπτα φτανουν και περισσευουν για να θερισεις να σπειρεις να κανεις τα παντα στην φαρμα σου! οποτε εαν εχει εβεντ με 16 κουπονια 10 λεπτα τελειωνεις ανετα χωρις να πατησεις πολλα κλικ και μαζεματα και τετοια και φυσικα τζαμπα , οποτε σκεψου ποσα κουπονια θα μαζευτουν μεσα σε ενα μηνα , για να τελειωσεις τα εβεντ ολου του χρονου! μετα που ειναι το κερδος στην εταιρεια δεν υπαρχει απλα! Επισης σκεψου το σαν να εισαι η εταιρεια εσενα θα σε συμφερε ολο αυτο , οχι βεβαια φυσικα και οι παιχτες να εχουν κερδος , και εαν και ειναι λιγο δινουν απο τις αποστολες κουπονια και απο τα ροδανι εαν τυχει , αυτο ηταν δυσκολα να υλοποιηθει μια τοσο ωραια ιδεα εξαιτιας του κερδους , γιατι δεν θα χρειαστει να ξαναμαζεψεις τιποτα με το χερι τοσο απλα θα εχεις παντα τους βοηθους και τζαμπα!
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  10. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Γι αυτο λεω να τα πουλαει
    και εμεις θα τα χρησιμοποιουμε οποτε και αν θελουμε και η εταιρια θα κερδιζει!
    Αντιθετα οι βοηθοι ενεργοποιουνται αμεσως και την επωμενη μερα τελειωνει το δρωμενο και στο επωμενο αν δεν θελουμε ή δεν μπορουμε να συμμετεχουμε πανε χαμενοι κι αν δεν εχεις βοηθους καμια φορα δεν συμμετεχεις και καθολου.
    Τοσα και τοσα βγαζουν προς πωληση τι θα τους πειραξουν τα κουπονακια;
     
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Και με την ιδεα της πωλησης δεν θα διαφωνησω..Υπαρχουν όμως ανθρωποι που δεν μπορουν, η δεν ξερουν να κανουν αγορες μεσω διαδικτυου..Από οσο θυμαμαι δεν εχουν προσφορες κουπονιών , μεσω τηλεφωνου που είναι λιγο πιο απλη διαδικασια..
    Αν ηθελε η εταιρεια θα εβρισκε πολλους τροπους για να μας βοηθησει..
    Αγορα από το κατάστημα με φασουλοφλουρια για παράδειγμα..Η θα μπορουσε να βαζει πιο συχνα κουπονια ,στον σγουρομαλλη η στο ροδανι..Η να τα παιρνουμε ως δωρα στα δρωμενα..Γι αυτό επανέρχομαι στην ιδεα του ρολογιού-χρονομέτρου, ώστε να εχουμε τον ελεγχο τουλάχιστον ,του χρονου μας και να μπορούμε να διαχειριστούμε καλυτερα τα σπερνοθερισματα μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, GEPPO1 και aggellll.
  12. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    +1 απο εμένα έχει χρειαστεί πολες φορές να χαλάσω 12ωρα κουπόνια για 10 λεπτά θερίσματος θα μπορούσε να μπει ένα ρολόι που να σταματάει τον χρόνο στους βοηθούς μέχρι να τον ξαναχρειαστείς
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/9/19
    Αρέσει σε αμφιθεα, -lousi-leon2001, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  13. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αν θυμάσαι Βικυ μου.. πριν απο οχι πολύ καιρό,, ειχε βοηθους να αγοράσουμε με φασουλοφλουρια.. και ξαφνικα τα αποσυρανε οεοοοοο
     
    Αρέσει σε μαρω69, kostas.k1970, skias10 και 2 σε άλλους.