κολληματα στο παιχνιδι

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την ΜΙΧΑΛΗΣ, 10/9/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΜΙΧΑΛΗΣ Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι: Αν έχουν επιλυθεί όλα τα προβλήματα στο παιχνίδι. Και τι πρέπει να κάνω! Αν σε εσάς είναι γνωστά; ???? 1) Εμφανίζετε μια σκιά σε όλα τα μέρη του παιχνιδιού. 2) Στην ομάδα μαγική φασολιά και συγκεκριμένα <<σταρ τις φαρμας>> ο Σγουρομάλλης αντί να είναι 1χ2 είναι 1χ1. 3) Τα χωράφια φαίνεται να είναι έτοιμο για την συγκομιδή άλλα φαίνεται σαν να είναι στο φύτεμα, πότε είναι μισά και πότε ολόκληρα στην περιοχή farmas και bahamaramas. 4) Τα κανόνια που έχω δεν φαίνεται να ρίχνουν. 5) Τα διακοσμητικά που έχω στην παιδική χαρά κολλάνε. το ID μου είναι
    ID:18458710
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    1. Δεν γνωρίζω καμία σκιά στο παιχνίδι. Μπορείς να μας δείξεις ένα screenshot τι εννοείς. Εκτός και αν εννοείς τις λάμψεις.
    2. Το διακοσμητικό έχει πρόβλημα στα γραφικά. Η σειρά δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα

    Και οι δύο ερωτήσεις απαντήθηκαν σε εσένα πριν 20 μέρες εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Εμφανιση-Σκιας.32208/#post-227659
    Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις που ακριβώς δεν σε κάλυψαν οι απαντήσεις των συνάδελφων μου ώστε να σου εξηγήσω καλύτερα και να μην αναγκαστείς να ξαναρωτήσεις τα ίδια σε 20 μέρες πάλι;

    3. Το γνωρίζουμε

    4. Τα κανόνια λειτουργούν άψογα. Μήπως δεν γνωρίζεις πως λειτουργούν. Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένα τα γραφικά και έπειτα να τα κουρδίσεις

    upload_2021-9-10_18-30-50.png

    upload_2021-9-10_18-31-42.png

    5. Τι εννοείς οτι κολλάνε τα διακοσμητικά;
     
  3. ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΜΙΧΑΛΗΣ Επαγγελματίας του φόρουμ

    δυστιχος δεν μπορω να περασω εικονα μεσα για να σας δειξω για αυτο εδωσα το ID μου να το δειτε και για να φανει αλαξτε συνεχεια μερη για να φανη η σκια και τα κανονια που δεν δουλευουν και τα διακοσμητικα που κολλανε στην παιδικη χαρα
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σε κάθε ερώτηση σου παίρνεις και μια απάντηση. Αν δεν διαβάζεις την απάντηση, τότε άδικα κάνεις την ερώτηση. Σε παρακαλώ λοιπόν να αφιερώνεις χρόνο να διαβάζεις τις απαντήσεις. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις ερωτήσεις και εμείς να απαντάμε αν δεν διαβάζεις τις απαντήσεις. Θα σε παρακαλέσω λοιπον να διαβάσεις την παρακάτω απάντηση προσεκτικά και αν δεν καταλάβεις κάτι από οσα γράψω να μυ πεις να στα εξηγήσω καλύτερα.

    Σκιά γενικά ονομάζεται περιοχή του χώρου πίσω από ένα εμπόδιο (αδιαφανές) που διακόπτει την πορεία του φωτός.
    Οπότε εσύ βλέπεις σκοτεινά σημεία στο παιχνίδι πίσω από διακοσμητικά; Αυτό εννοείς;

    Εκτός και αν εννοείς αυτό :
    upload_2021-9-11_9-9-46.png
    Αυτό είναι λάμψη και όχι σκιά και είναι γνωστό πρόβλημα.


    -----------

    Όσο αναφορά τα κανόνια, λειτουργούν μια χαρά. Μπορείς να μου εξηγήσεις τι δεν λειτουργεί σε εσένα. Ακολουθείς αυτά τα βήματα?
    1. Βρίσκουμε το κανόνι
    2. Κάνουμε κλικ πάνω στου πατώντας μέσα αρκετά δευτερόλεπτα το αριστερό κουμπί του ποντικιού μέχρι να φορτίσει πλήρως
    3. Αφήνουμε το δάχτυλο από το ποντίκι
    4. Το γραφικό παίζει.

    Τι εννοείς οτι δεν λειτουργούν; Δεν τα βλέπεις; Δεν δείχνουν το εφφέ; Δεν μπορείς να τα κουρδίσεις; Τι ακριβώς;

    -------

    Και σε ξαναρωτάω τι εννοείς οτι τα διακοσμητικά "κολλάνε"
    Έχουν κολλήσει στην έκταση και δεν μπορείς να τα διαγράψεις;
    Δεν κουνιούνται;

    Έχε υπόψη σου οτι αν δεν μας δώσεις συγκεκριμένες πληροφορίες και δεν διαβάζεις τις απαντήσεις, δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε.
     
  5. ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΜΙΧΑΛΗΣ Επαγγελματίας του φόρουμ

    Λοιπόν στο θέμα το πρώτο με κάλυψες και αυτό εννοώ όπως είναι στην εικόνα την Λάμψη Τέλος πάντων. Στο δεύτερο είναι ότι τα κανόνια κατά την συγκομιδή δεν με δουλεύουν που παλιά έριχναν τα αντικείμενα τους π.χ. βροχή, φύλα, και πυροτεχνήματα. Και επίσης τα διακοσμητικά στην παιδική χαρά Σατανική σφήκα και παγιδευτής φαντασμάτων δεν κουνιούνται. Σας είναι γνωστά; ??
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Στο Unity δουλεύουν όπως σου είπα παραπάνω.
    1. Βρίσκουμε το κανόνι
    2. Κάνουμε κλικ πάνω στου πατώντας μέσα αρκετά δευτερόλεπτα το αριστερό κουμπί του ποντικιού μέχρι να φορτίσει πλήρως
    3. Αφήνουμε το δάχτυλο από το ποντίκι
    4. Το γραφικό παίζει.


    Κουνιούνται με το ίδιο τρόπο που περιέγραψα παραπάνω. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα διακοσμητικά από το χωριατοροδάνι.



     
  7. ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΜΙΧΑΛΗΣ Επαγγελματίας του φόρουμ

    ο.κ. σε ευχαριστω πολυ, καλη συνεχεια
    -Snorkel-
     
  8. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Παρακαλούμε,καλή συνέχεια και για σένα.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.