κοιλάδα εντελβαις

Η συζήτηση στο 'Βοήθεια για αρχάριους' ξεκίνησε από τον/την danesia70, 10/12/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    καλησπέρα, μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε τις ακόλουθες φράσεις από το μονοπάτι της σοφίας?
    1. εφάρμοσε βλαστάρι δέντρου πιο συχνά +1 (Δηλ σημαίνει ότι το βλαστάρι δίνει όσα θα έδινε ανάλογα την φάση συν ένα καρπό παραπάνω?)
    2. Μπόνους καιρού συννεφιά -Επιπρόσθετη χρήση φυτοεπιταχυντη (Δηλ χωρίς φυτοεπιταχυντή γίνεται το φυτό πιο γρήγορα?)
    3. Προσθετει μπόνους καιρού στα διπλανά φυτά (ποιο μπόνους προσθετει στην περίπτωση του αλπικού ρόδου και της ορχιδέας παντόφλα?)

    Ευχαριστω πολυ
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    1. To βλαστάρι δέντρου μειώνει το χρόνο ανάπτυξης ανα 20% και μπορεί να χρησιμοποιθεί 3 φορές ανα δέντρο. Με αυτο τον ρούνο θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις 4 φορές σε κάθε φάση.

    2. Ο φυτο-επιταχυντής μειώνει το χρόνο ανάπτυξης ανα 20% και μπορεί να χρησιμοποιθεί 3 φορές ανα παρτέρι. Με αυτο τον ρούνο θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις 4 φορές σε κάθε παρτέρι 'οταν έχει συννεφιά.

    3. Προσθέτει τον καιρό του διπλανού φυτού
     
  3. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Το 1 και το 2 τα κατάλαβα κι ευχαριστώ πολύ.
    Το 3., αν πάρουμε το αλπικό ρόδο ως παράδειγμα, σημαίνει ότι προσθέτει το μπονους καιρού του αλπικού ρόδου στο διπλανό φυτό, ή το μπονους καιρού του διπλανού φυτού στο αλπικό ρόδο?

    Ευχαριστώ και πάλι
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν ενεργοποιήσεις την ρούνα του αλπικού ρόδου, τότε τα διπλάνα του φυτά θα λάβουν την επίδραση του καιρού.
     
  5. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Ωραία, την έχω ενεργοποιήσει. Αυτό σημαίνει ότι πχ ο διπλανός του βωλίτης κατά την καταιγίδα θα έχει πιθανότητα να μού δώσει αντικείμενα που έχουν χρησιμοποιηθεί ξανά στα φυτά?
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ο βωλίτης δεν δίνει μπόνους σε γειτονικά φυτά, Που το διάβασες αυτο;

    Ή μηπως εννοείς αν τοποθετήσεις βωλίτη δίπλα από αλπικό ρόδο; Τοτε ναι, παίρνει το μπόνους αν έχεις ενεργοποιήσει και τις δύο ρούνες.
     
  7. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Εννοώ το δεύτερο, οπότε νομίζω ότι κατάλαβα.
    Αν υπάρχει κάπου μια ανάλυση με παραδείγματα, παρακαλώ δώστε μου το λινκ. Αλλιώς το θεμα μπορεί να κλείσει.
    Ευχαριστώ πολύ
     
  8. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Παρακαλούμε,καλή συνέχεια.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.