κλειδωμα συννεφων

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την graganta, 22/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Θα ήταν καλό να μπορούμε να κλειδώνουμε κάποιες γραμμές σύννεφων, ώστε να μη μαζεύονται αυτόματα με τους βοηθούς. Κρατούσα 3 μέρες τη γραμμή του κάστανου για να την έχω στην έναρξη του ιβέντ, και απόψε που γύρισα κουρασμένη απο τη δουλειά ενεργοποιησα βοηθούς για να ετοιμάσω τη φάρμα για το ιβέντ και μάζεψα τη φασολιά πριν το θυμηθώ.
     
    Αρέσει σε LILA413, eeelenaki, ΔΙΑΚΟΣ και 21 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Η αλήθεια είναι ότι αυτός είναι ο λόγος που κλειδώνω τις γραμμές πάντα χειροκίνητα.
    Θέλω κάποιες γραμμές να τις έχω ανοιχτές.
    Αν βρισκόταν κάποια λύση να απομονώναμε κάποιες
    πιθανόν να αγόραζα βοηθούς φασολιάς για ποιο γρήγορα και ξεκούραστα.


     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/8/16
    Αρέσει σε LILA413, eeelenaki, graganta και 12 σε άλλους.
  3. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα, αυτο που κανω εγω για να "ελεγχω" στις σειρες ειναι: ξηλωνω ενα διακοσμητικο και το βαζω οταν θελω την σειρα, ετσι δεν την μαζευω οταν δεν την χρειαζομαι ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/8/16
    Αρέσει σε pap100, gtrullis, LILA413 και 14 σε άλλους.
  4. Louisa

    Louisa Κόμης

    Kι εγώ αυτό κάνω, ξηλώνω διακοσμητικά, γιατί την έχω πατήσει πολλές φορές, αλλά η ιδέα της
    graganta είναι τέλεια.
     
    Αρέσει σε LILA413, eeelenaki, graganta και 9 σε άλλους.
  5. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Οταν μαζευω τη φασολια ειτε χειροκινητα ειτε ενεργοποιωντας βοηθους Ποτε δεν παταω το εικονιδιο της φασολιας για να μαζεψω.
    Αυτο με εχει βοηθησει να αποφευγω τα 'λαθη'.
    Παταω ξεχωριστα τα εικονιδια και μαζευω.
    Το εικονιδιο με τους π.ε και με τα δωρακια μαζευεις με κλειστα ματια ενεργοποιωντας βοηθους
    Τα εικονιδια με σειρες ζωα και με τα φυτα εκει παω χειροκινητα και ενεργοποιω οτι χρειαζομαι εκεινη τη στιγμη.
    Ακομα σε καθε εικονιδιο τις σειρες τις εχω βαλει με σειρα χρονου στο χειροκινητο βοηθαει πολυ.
     
    Αρέσει σε LILA413, eeelenaki, graganta και 11 σε άλλους.
  6. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    η λύση είναι εύκολη και αποτελεσματική αρκει να την υλοποιήσει η εταιρεία
    Όποια σειρά χαρακτηρίζουμε , μαρκάρουμε , σημειώνουμε με την ένδειξη "αγαπημένη" (το πράσινο φυλλαράκι πάνω στη σειρά) αυτή η σειρά να φεύγει από την αρχική κατηγορία που την ταξινόμησε η εταιρεία και να είναι μόνο στις αγαπημένες σειρές οι οποίες δε θα λειτουργούν με βοηθούς !!! (τώρα ακόμη η αλλαγμένη από εμάς σειρά παραμένει στην αρχική θέση της καταλαμβάνοντας δύο θέσεις και συνεπώς την αδυναμία να μαζεύεις τα πάντα με βοηθούς)
    Στη συνέχεια , εντός της κατηγορίας "αγαπημένες", μπορούμε να βάλουμε μπροστά αυτές που χρησιμοποιούμε κάθε μέρα και στις πίσω θέσεις αυτές που χρησιμοποιούμε σπανιότερα για να μη ψάχνουμε μια μια και μπερδευόμαστε
    Μ αυτόν τον τρόπο , οι αγαπημένες σειρές θα ξέρουμε πως είναι οι σειρές που θα τις ενεργοποιούμε χειροκίνητα κατά την κρίση μας και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι σε άλλο μέρος η ίδια σειρά και να μαζευτει κατά λάθος όπως συμβαίνει τώρα.
    Έτσι ούτε θα αφήνουμε κενή θέση διακοσμητικού , ούτε θα χάνουμε χρόνο ψάχνοντας μια μια σειρά... θα μαζεύουμε με 3 κλικ όλες τις σειρές που αφήσαμε εκτός αγαπημένων και σε μισό λεπτό με το χεράκι μας όσες μας ενδιαφέρουν κάποια δεδομένη χρονική στιγμή απο τις σειρές που απομονώσαμε στις αγαπημένες , συνήθως τις πρώτες που βάλαμε μπροστά.
     
    Αρέσει σε pap100, LILA413, eeelenaki και 14 σε άλλους.
  7. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Aυτο ειχα καταλαβει στην αρχη [dalaveria.gr]και εκανα το λαθος.
    Εβαλα οτι δεν ηθελα να κλειδωσει στα αγαπημενα και ενεργοποιησα τους βοηθους πατησα και το εικονιδιο της φασολιας και φυσικα τα μαζεψε ολα.
    Συμφωνω οτι αυτα που μαρκαρουμε στα αγαπημενα να μην κλειδωνουν οταν ενεργοποιουμε τους βοηθους και να κλειδωνουν χειροκινητα.
     
    Αρέσει σε LILA413, .eugenaki., eeelenaki και 5 σε άλλους.
  8. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο να γίνεται διαχωρισμός στη φασολιά, έτσι όπως προτείνουν και οι συμπαίκτες παραπάνω.
    Μικρές κινήσεις από μέρους της εταιρίας που θα κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη και τη χρήση των βοηθών πιο πρακτική.
     
    Αρέσει σε LILA413, .eugenaki., eeelenaki και 8 σε άλλους.