δρώμενα πάρε - δώσε (παλια διακοσμητικά)

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την elpidoforos1961, 18/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    Κατά τη διάρκεια των εκάστοτε δρώμενων «πάρε-δώσε» έχουμε τη δυνατότητα να αποκτήσουμε, είτε με δωρεά, είτε με ανταλλαγή διάφορα διακοσμητικά που μας λείπουν. το μεγάλο πρόβλημα ξεκινάει όταν κάποιος θελήσει να αποκτήσει παλαιότερα διακοσμητικά (κυρίως των ετών 2010 & 2011). η απόκτησή τους είναι άκρως απαγορευτική και αυτό συμβαίνει για 2 κυρίως λόγους: 1) διότι οι παλαιότεροι παίκτες μετά την απόκτηση των διακοσμητικών, έσπευδαν να τα αναβαθμίσουν (λόγω στενότητας χώρου) και ως γνωστό αναβαθμισμένα διακοσμητικά δεν επιτρέπετε από το σύστημα να ανταλλαγούν/δωριθούν, 2) πολλοί παλαιότεροι παίκτες που ίσως ήτανε κάτοχοι τέτοιων διακοσμητικών, σταμάτησαν το παιχνίδι. η πρότασή μου είναι, ότι αυτό πρέπει να το θεραπεύσει η εταιρεία. δηλαδή μπορεί (ίσως μέσω του διακοσμητή), να θέσει στη διάθεση του κάθε ενδιαφερόμενου τα διακοσμητικά που επιθυμεί (κατάλογος με προσωπική επιλογή), με το ανάλογο τίμημα, σε φιορίνια (η λειτουργία του πειρατή δεν καλύπτει απόλυτα τους παίχτες διότι στηρίζεται καθαρά στην τύχη), ή με κάποιο μηχανισμό [παλαιότερη πρότασή μου], τα αναβαθμισμένα διακοσμητικά των παικτών, όταν διαγράφονται να επιστρέφουν στην μπάρα, όπως αυτά αποκτήθηκαν πριν από την αναβάθμιση τους. θεωρώ επίσης σημαντικό η εταιρεία να συμπληρώσει τα διακοσμητικά που λείπουν από τον κατάλογο των εκάστοτε «πάρε-δώσε», διότι αν μη τι άλλο είναι παράλογο, το σύστημα να αφήνει να ανταλλάσσονται διακοσμητικά όπως: μπαλόνια γενεθλίων, εορταστικό δέντρο 2011 - αλήθεια υπάρχει κάποιος που να τα κατέχει; και να μην υπάρχουν διακοσμητικά από παλαιότερα δρώμενα όπως: marzanna πολωνικό δρώμενο 2011, το πρόβατο shaun 2011, διακοσμητικά από τα γενέθλια του farmerama 2011 κ.λπ.
    υ.γ. όποιος επιθυμεί ας μου στείλει π.μ. για πλήρεις καταλόγους διακοσμητικών από ενάρξεως παιχνιδιού μέχρι τέλος 2015.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, nana, SemK και 3 σε άλλους.