δρωμενο σταβλοι νεον

Η συζήτηση στο 'Βοήθεια για αρχάριους' ξεκίνησε από τον/την αμφιθεα, 6/6/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα,
    στην παραδοση των ζητουμενων του δρωμενου, υπαρχουν μονο οι 4 "σταυροι" , δεν φαινεται ομως πουθενα για ποιο ζωο παραδιδουμε.
    Μηπως θα επρεπε μαζι με τους σταυρους να υπαρχει και μια εικονα του καθε ζωου;
     
  2. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Υπάρχουν δύο λύσεις για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

    Η πατάς πάνω στο σταυρό και βλέπεις κατευθείαν τι ζώο ζητάει

    ή διαβάζεις το σχετικό απόσπασμα των ΣΕ, μπορείς να δεις εδώ:
    Στην 1η εργασία θα πρέπει να παραδώσεις παγόνια ή/και παγόνια εκτροφής και τηλεσκόπια.
    Στην 2η εργασία θα πρέπει να παραδώσεις μέλισσες ή/και μέλισσες εκτροφής και τηλεσκόπια.
    Στην 3η εργασία θα πρέπει να παραδώσεις κάστορες ή/και κάστορες εκτροφής και τηλεσκόπια.
    Στην 4η εργασία θα πρέπει να παραδώσεις ελέφαντες ή/και ελέφαντες εκτροφής και τηλεσκόπια.
     
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Οπου εργασια σημαινει και το αντιστοιχο σταυρουδακι υποθετω.
    Οσο για το να πατησω και να δω, δυστυχως στο 2ο και στο 4ο δεν φαινεται, απλα ζηταει 8 τηλεσκοπια χωρις να καταλαβαινουμε για ποιο ζωο τα παραδιδουμε.
     
  4. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γι αυτό υπάρχουν οι ΣΕ, μπορείς να δεις απ τις ΣΕ τι ζώο χρειάζεται η κάθε εργασία.
     
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μόλις παραδώσεις κάτι σε κάθε δωμάτιο, θα εμφανιστούν τα ζώα. Δεν είναι εμφανή τι ζώο ζητάει το κάθε δωμάτιο;

    upload_2019-6-6_16-11-9.png
     
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    αυτη η εικονα στις συχνες που ακριβως βρισκεται;;;
    διοτι ακριβως αυτη τη στιγμη εχω ανοιχτες τις συχνες και δεν υπαρχει πουθενα.
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν υπάρχει πουθενά γιατι θα της δείς οταν αρχίσεις να συμμετέχεις στο δρώμενο.
    Οι συχνές αναφέρουν τα ζώα στην σειρά.
    Αν βαριέσαι να διαβάσεις τις ΣΕ, θα το δεις στην πορεία τι ζώο είναι το καθένα.

    Οι Συχνές ερωτήσεις είναι βασικός οδηγός του δρώμενου. Δεν σου δείχνει τι πρέπει να κάνεις.

    Όπως και τα πράγματα στο σουπερ μάρκετ. Δεν νομίζω να συνοδεύονται από DVD πως χρησιμοποιείς το καθένα.
     
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Μαλλον δεν δωσατε σημασια σε οτι εγραψα, να το επαναλαβω λοιπον
    Στο 2ο και στο 4ο σταυρο μου ζηταει τηλεσκοπια , δεν μπορω ομως να ξερω για ποιο ζωο τα παραδιδω.
    Κατανοητο;
    Ζητησα ενα σκιτσο πανω απο τον καθε σταυρο,
    για να προχωρησω αυτο που αποφασισα, και οχι να παραδιδω οπουδηποτε.
    Και δεν ζητησα οδηγιες χρησης απορυπαντικου
     
    Αρέσει στον/ην Megas_kokoriko.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οχι μόνο σκίτσο αλλά πανέμορφα φουσκωτά ζωάκια σου έδειξα. :inlove:

    Άρα έχεις καλυφθεί, σωστα;
     
  10. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Στη φαρμα μου δεν φαινονται ζωακια, συνεπως εξακολουθει να υφισταται το προβλημα.
    εγω καλυφθηκα, εσεις; ειστε ευχαριστημενη ;
     
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μια καλή λύση λοιπόν είναι :

    Επίσης μια άλλη λύση είναι να πάρεις ένα χαρτί και να γράψεις τ ζωάκια με την σειρά.

    Επίσης μπορείς να δεις το screenshot που σου έδειξα ή ακόμα καλύτερα να το τυπώσεις.

    Ή μήπως σε δυσκολεύει που είναι σε αυτό το θέμα και όχι στις Συχνές ερωτήσεις;



    Αφού εσύ καλύφθηκες και αφού εγώ είμαι ευχαριστημένη, το θέμα μπορεί να κλείσει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.