δρωμενο με αυγα

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την kath56, 9/4/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. kath56

    kath56 Νέος ειδικός

    στο δρωμενο αυτο ,για να παρουμε την φασολια, που ηταν στο τελευταιο διαθεσιμο,
    εκανα παραπολλες οικονομικες προσπαθειες, και σταθηκε ανεφικτο να φτασω.Χρησιμοποιησα ολα τα μεσα για να το προλαβω, εκανα αγορες πολλες, αλλα τελικα δεν τα καταφερα....Αναρωτιεμαι αν κατι δεν εκανα καλα, κι αν μπορω με καποιο τροπο να αποκτησω την φασολια. Σημειωνω, οτι λιγο πριν την ληξη ειχα πολλη μεγαλη αποσταση απο το να την φτασω. Γυρω στα 6000 φυτα και τα αναλογα αναδυομενα.​
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Δεν βλέπω κάποια ερώτηση ή κάποιο πρόβλημα στο θέμα που άνοιξες. Το δρώμενο έχει τελειώσει εδώ και αρκετές μέρες και δεν μπορείς να πάρεις απο κάπου τη σειρά συννέφων.
    Για τι έκανες ή δεν έκανες καλά και δεν πρόλαβες το δρώμενο, είναι προσωπικό σου θέμα. Δεν γνωρίζουμε εμείς πως προχώρησες στο δρώμενο αυτό.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να διαβάζεις τις συζητήσεις των συμπαικτών σου για κάθε δρώμενο χωριστά ώστε να βελτιώνεσαι και να ακολουθείς κάποια στρατηγική.
     
  3. kath56

    kath56 Νέος ειδικός

    δηλαδη ηταν εφικτο να φτασεις την δεξια στηλη μεχρι το τελος? γιατι εγω θεωρω οτι ηταν ανεφικτο, εκτος αν αποφασιζε καποιος να χαλασει παρα πολλα χρηματα για να το φτασει. Δεν εβγαιναν τα αναδυομενα με τιποτα.Επαιξα μεχρι το τελος με πολυ μεγαλη προσπαθεια, και αγορασα και παρα πολλα. Στο επιπεδο που βρισκομαι,ειναι λιγο δυσκολο να μην ξερω ποια στρατηγικη πρεπει να ακολουθησω.
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Δεν χρειάζεται να χαλάσεις χρήματα. Θα πρέπει να ακολουθήσεις άλλη τακτική. Εγώ προσωπικά, χάλασα 50 πάρτι γύρους, που δεν τους αγόρασα, κέρδισα 2 μπόνους σοδειάς, ενεργοποίησα τις δυο σειρές που μειώνουν το χρόνο των φυτών με χρήση σούπερ λιπάσματος, που ούτε αυτές τις σειρές αγόρασα, ήτα απο δρώμενα, χρησιμοποίησα στολέν και αγνότητα που ούτε αυτά τα πλήρωσα και έριξα σούπερ λίπασμα και ζωζώ, που ούτε αυτά τα αγόρασα γιατί έχω μονίμως τοποθετημένα στη φάρμα μου τζάμπο δέντρα, που ούτε αυτά τα αγόρασα αλλά δοθήκαν δώρα σε δρώμενα και απο μόνιμες αποστολές που υπάρχουν στη Λαχαναγορά και δίνουν τζάμπο δέντρα.

    Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!
     
  5. kath56

    kath56 Νέος ειδικός

    πολυ σωστα !!!!!!!!! κι εγω το ιδιο εκανα, αδειασα ολες μου τις αποθηκες σε σουπερ λιπασμα,λιπασμα ζωζως κλπ μπονους εσοδων και οτι αλλο υπαρχει και τα παρτυ εισητηρια. Εφτασα να μαζευω απο καθε μικρο χωραφι 12 φυτα για 24 ωρες και για 12 ωρες και για 6 ωρες.Επισης εχω μονιμα τοποθετημενα 13 τζαμπο δεντρα και ειχα μεγαλες ποσοτητες λιπασ,ματων!!!!!!!!!!!!!!!!ομως ποσα αναδυομενα χρειαστηκε να αγορασεις? γιατι εγω αγορασα αρκετες φορες,αγοραζοντας απνωτα φιορινια, αλλα δεν σταθηκαν αρκετα για να φτασω στην φασολια,και τελικα δεν εφτασα....επρεπε να δωσω κι αλλα τοσα και περισσοτερα...
     
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Για αναδυόμενα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάποιο εξευγενισμένο φυτό. Ωστόσο η σειρά συννέφων ήταν στη δεξιά στήλη, που σημαίνει πως θα έπρεπε να έκανες καλό σκορ στους συνδυασμούς των αυγών.

    Το δρώμενο έχει λήξει εδώ και πολλές μέρες και δεν έχει σημασία πια να το συζητάμε.

    Μπορείς να συζητάς τα δρώμενα με τους συμπαίκτες σου στις ανάλογες συζητήσεις.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.