διαγραφή ανάρτησης

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την powerranger91, 20/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    έγινε διαγραφή της ανάρτησής μου στην κουβεντούλα για τα μυστηριώδη δενδρύλλια ως ειρωνική,επειδή τόλμησα(ντροπή μου) να κάνω λίγη πλάκα στον συμπαίκτη μου.
    τις προάλλες διεγράφη ανάρτησή μου στην γυάλινη σφαίρα(και πολύ σωστά διεγράφη),σε θέμα που ανήρτησα,το οποίο υπήρχε ήδη και δεν το είχα προσέξει.
    αυτήν την στιγμή υπάρχουν δυο θέματα για το δρώμενο "πικνικ" στην κρυστάλλινη σφαίρα.το ένα δεν είναι περιττό;δε σας ενοχλεί;
    η τελευταία ανάρτηση στην κουβεντούλα για το ημερολόγιο δε σας ενοχλεί;
    μήπως επειδή δεν είμαι κι εγώ φίλος σας,κυρία συντονίστρια;;;σ'εσάς που διαγράψατε τις αναρτήσεις μου απευθύνομαι.
     
    Αρέσει στους maria_palou, Louisa, bilbo και σε ακόμα ένα άτομο.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα και σε εσένα

    Καταρχήν, η έκφραση προς συμπαίκτριας σου "κράτα την μη σου φύγει." δεν νομίζω οτι είναι οτι πιο ευγενικό μπορούσες να πεις.
    Η συμπαίκτρια σου χάρηκε που κέρδισε ένα νέο δέντρο και δεν υπάρχει κανένας λόγος να λάβει μια τέτοια απάντηση. ;)

    Οι αναρτήσεις στο ημερολόγιο έχουν διαγραφεί ήδη - πριν μας το υποδείξεις εσύ.


    Οι συντονιστές είναι πάντα αντικειμενικοί και δεν έχουν εμπάθειες και συμπάθειες σε κανένα παίκτη.
    Προσωπικά δεν έχω φιλικές σχέσεις με κανέναν παίκτη και θα σε παρακαλέσω να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς που μας αποδίδεις.
    Αν έχεις διαφορετική άποψη μπορείς να το αποδείξεις με στοιχεία.

    Τα δύο ίδια θέματα, έχουν συγχωνευθεί. Συγνώμη για την παράλειψη.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/8/16
  3. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    το αν είστε αμερόληπτοι,αφήστε να το κρίνουμε εμείς που μας συντονίζετε.
    τα στοιχεία που μου ζητάς περιττεύουν.γνωρίζεις ότι έχω δίκιο.
    σου παραθέτω τα δυο ίδια θέματα στην γυάλινη σφαίρα και,αν και το δικό μου προηγήθηκε,σου προτείνω να διαγράψεις αυτό.

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/πάμε-για-πικνικ.18403/
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/πικνικ.18485/
    περισσότερη αντικειμενικότητα ζητάω.
    καλησπέρα πριν δεν είπα,αλλά την λέω τώρα.
    όσο για την τάχα ειρωνική μου απάντηση,επιμένω πως την έδωσα αστειευόμενος δίχως ίχνος κακίας,ειρωνείας κλπ.
     
    Αρέσει σε tsdstergios99, maria_palou, Louisa και 3 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Ο καθένας λαμβάνει την αντιμετώπιση που αρμόζει στην συμπεριφορά του. Αν γίνονται επανειλημμένες παραβάσεις κανόνων, τότε φυσικά και ο παίκτης αντιμετωπίζεται διαφορετικά απο εκείνον που τηρεί τους κανόνες. Είναι φυσικό επακόλουθο.
    Δεν σημαίνει οτι κάποιος που "σπαμάρει" μονίμως, εκφράζεται ειρωνικά και προσβλητικά προς παίκτες και συντονιστές, θα έχει την ίδια αντιμετώπιση με κάποιον που σέβεται τους κανόνες και τα υπόλοιπα μέλη του φορουμ.

    Τα θέματα στην γυάλινη σφαίρα έχουν συγχωνευθεί. Είναι πολύ πιθανόν να αλλάξουμε το σύστημα λειτουργίας εκείνης της ενότητας και να υπάρχει μόνο ένα θέμα ανα μήνα - Θα σας ενημερώσουμε όταν η ομάδα μας πάρει τελική απόφαση. Ετσι θα αποφύγουμε τέτοιου είδους προβλήματα.



    Κάλιο αργά παρά ποτε όπως λεεί ο λαός μας ;)


    Ο γραπτός λόγος συχνά παρερμηνεύεται και είναι εύκολο να παρεξηγηθεί κάποιος. Εφόσον η έκφραση σου μπορούσε να οδηγήσει σε αντιπαράθεση θεωρήσαμε καλό να διαγραφεί. Οπως βλέπεις δεν έχεις λάβει καμία ποινή και απλά έγινε διαγραφή της ανάρτησης. (δείγμα οτι είμαστε αντικειμενικοί;) )


    Εχεις κάποια άλλη ερώτηση;
     
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    δε συμβαίνει αυτό.υπάρχουν παίκτες που μονίμως προσβάλλουν κι ειρωνεύονται.χρόνια τώρα χαίρουν ιδιαίτερης μεταχείρισης.κι αν πολύ έξυπνα μου απάντησες εσύ που δηλώνεις πως δεν είσαι φίλη με κανέναν,άλλες συντονίστριες γνωρίζεις πως είναι.η φιλία κι η οικογένεια αποτελούν ύψιστες αξίες,όμως να υπάρχει και αντικειμενικότητα κάπου-κάπου.
    ποινή για να είμαι ειλικρινής ούτε που έψαξα να δω αν πήρα.αυτό που με ενδιέφερε ήταν η αιτιολόγηση της διαγραφής.
    ερώτηση δεν έχω.
    αν έχεις να σχολιάσεις κάτι πάνω σε αυτό που είπα καλώς.
    ειδάλλως κλείσ'το.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Επειδή προφανώς υπονοείς συγκεκριμένη παίκτρια, θα σου επισημάνω οτι έχει λάβει κάρτες και αποκλεισμούς περισσότερους απο εσένα. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου, εσύ είσαι φίλος μου και έχεις ευνοϊκότερη αντιμετώπιση σε αντίθεση με εκείνη.
    Αρα ο συλλογισμός σου περι αντικειμενικότητας είναι λανθασμένος. ;)

    Επίσης ο λόγος διαγραφής, σού κοινοποιήθηκε με ειδοποίηση στο προφίλ σου. :)
     
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    σε αυτόν τον λόγο αναφέρομαι κι εγώ.δε συμφωνούσα με την ειρωνική διάθεση που αναφερόταν στην αιτιολόγηση της διαγραφής.εφόσον όμως το έκανες,γιατί πίστεψες πως έτσι θα αποφευχθεί μια κατ'εσέ πιθανή αντιπαράθεση,χαίρομαι και το δέχομαι.
    όσο για το σχόλιο που σου ζήτησα και σ'ευχαριστώ που το έκανες,αν ήταν μία μόνο η παίκτρια,καλά θα ήταν.
    δεν ξέρω πώς αντιμετωπίζουν οι συμπαίκτες μου τις κάρτες και τους αποκλεισμούς,εγώ πάντως χαίρομαι για όσες ποινές δέχτηκα,καθώς οι περισσότερες ήταν για το θάρρος μου να σχολιάζω τα κακώς κείμενα μη φοβούμενος κανέναν και τίποτα παρά μόνο τον Θεό.
    κλείσε το θέμα και σ'ευχαριστώ.

    υ.γ. ο συλλογισμός μου δεν είναι λανθασμένος.δώσ'μου ποινή για να τον επιβεβαιώσεις.αχαχα.καλό απόγευμα.
     
    Αρέσει σε tsdstergios99, graganta, maria_palou και 2 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι κάρτες που έχεις λάβεις όπως και οι κάρτες που έχουν λάβει κατα καιρούς διάφοροι παίκτες είναι απόρροια παραβάσεων κανόνων και όχι αποτέλεσμα του θάρρους έκφρασης γνώμης.

    Αν η άποψη του κάθε παίκτη εκφράζεται με το σωστό τρόπο δεν πρόκειται να λαβει καμία ποινή - όσο αντίθετη και να είναι με εμάς ή την ίδια την εταιρεία που εκπροσωπούμε. ;)

    Καλό Σαββατοκύριακο.


    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.