αστραφτερο κοσμημα

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την minadakigiorgia, 3/4/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημερα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατον με ολες τις βοηθειες με τον ζωντανο θρυλο κτλ να βγαζω ενα δυο αστραφτερα κοσμηματα απο ενα χωραφι δεν γινεται αυτο.
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

  3. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Αυτα τα ξερω παρα πολυ καλα δεν ειναι ομως αυτο που ρωτησα αυτο που ρωτησα ειναι παρολαυτα γιατι δεν βγαζω ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο?αυτο ρωτησα και με μεγαλης δειαρκειας φυτα μαλιστα
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Η απάντηση στην ερώτησή σου βρίσκεται στον λινκ που σου έδωσα, που όμως δεν το διάβασες.

    -Από κάθε συγκομιδή αντικειμένου, λαμβάνεται το πολύ 1 αναδυόμενο ανα είδος. Έτσι δεν μπορείτε να λάβετε παραπάνω από 1 αναδυόμενο δρώμενου απο συγκομιδή ενός χωραφιού, δέντρου, στάβλου ή εργαστηρίου.
     
  5. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Το εχω διαβασει εσεις για αλλη μια φορα δεν μου απαντατε πως γινεται απο τοσα λοιπον χωραφια να βγαλω απ' ολα ενα αστραφτερο κοσμημα αυτο λεω και σας ρωταω
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλησπέρα

    Κανείς δεν είπε οτι θα λαμβάνετε συγκεκριμένο αριθμό αναδυόμενων ανα συγκομιδή.
    Στο παραπάνω Link μπορείς να δεις τι μπορείς να κάνεις για να λαμβάνεις επιπλέον αναδυόμενα.
    Είναι φυσικό να μην λαμβάνεις πολλά αναδυόμενα χρησιμοποιώντας φυτά με μικρή διάρκεια παραγωγής.
     
  7. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Ξερω τι πρεπει να κανω τα αναδυομενα δεν βγαινουν ετσι εγινε την αλλη φορα και τα διπλασιασατε αυτο που θελω να πω ειναι πως τα αναδυομενα οπως και να εχει ολοενα και λιγοστευουν και καθε φορα γινεται θεμα...Τα υπολοιπα ολα τα γνωριζω παρα πολυ καλα τα εχω διαβασει παρα πολυ καλα ομως δεν ηταν πανω στην ερωτηση μου...
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Την άλλη φορά διπλασιάστηκαν επειδή όντως ήταν ανέφικτο να ολοκληρωθεί το δρώμενο.

    Όμως το τρέχον δρώμενο είναι βατό και είναι εφικτό να συγκεντρωθούν τα απαιτούμενα αναδυόμενα για παίκτες που ασχολούνται ενεργά με το παιχνίδι.

    Αν κάποιος παίκτης παίζει καθημερινά και κάνει συχνές συγκομιδές, μπορεί να συγκεντρώσει τα αναδυόμενα. Οπως είπα και πριν, το δρώμενο είναι βατό σε παίκτες που χρησιμοποιούν την σωστή στρατηγική.
    Να σε ενημερώσω οτι με σούπερ χωράφια και γαρύφαλλο, είναι λάθος στρατηγική και είναι προφανές οτι δεν θα μπορέσεις να συγκεντρώσεις τα αναδυόμενα που χρειάζεσαι αφού περιορίζεσαι σε 1 με 2 συγκομιδές την ημέρα.

    Μπορείς να ρωτήσεις τους συμπαίκτες σου στο ανάλογο θέμα να σε ενημερώσουν πως μπορείς να μαζέψεις τα αναδυόμενα που χρειάζεσαι.
     
  9. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Ξερω τι να κανω παρα πολυ καλα εγω και δεν εχω να ρωτησω κανεναν συμπαικτη μου εγω αυτο που ειπα εξαρχης ειναι ο,τι σε γενικες γραμμες οπως και να χει ειναι τα διαμαντια λιγοστα.Και τα εχω διαβασει ολα και ξερω να παιζω και να κερδιζω!Δεν σας ειπα ποτε πως δεν ξερω και πρεπει να διαβασω η ο,τι δεν μπορω να βγαλω το δρωμενο.Εσεις τα λετε αυτα εμενα η ερωτηση μου ηταν διαφορετικη.Το θεμα κλεινει.
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Απο την 1η σου φράση, κατάλαβα οτι δεν μπορείς να βγάλεις το δρώμενο γιατι δεν μπορείς να συγκεντρώσεις τα αναδυόμενα.



    Εφόσον λοιπόν στην 2η φράση μας λες οτι μπορείς να βγάλεις το δρώμενο, σημαίνει οτι είναι βατό δρώμενο και μπορεί να ολοκληρωθεί, και άρα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. ;)

    Καλή συνέχεια

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.