αναμνηστικό κουλούρι

Η συζήτηση στο 'Βοήθεια για αρχάριους' ξεκίνησε από τον/την βιβη.2003, 25/10/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα
    έβαλα το αναμνηστικό κουλούρι κ ενώ έδειχνε οτι θα πάρω 10 φιορίνια δεν μου πιστωθήκανε!
     
  2. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.
    Πότε το τοποθέτησες το διακοσμητικό;;
    Εάν το έβαλες σήμερα,είναι αργά και έχασες τα φιορίνια.
    Στις συχνές ερωτήσεις έλεγε αυτό: upload_2020-10-25_23-2-9.png
    Και οι 7 μέρες τελείωσαν σήμερα.
     
  3. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    το εβαλα ή παρασκευή ή σάββατο.
    μετα τη λήξη της γιορτης κ για 7 μερες λεει θα τα δινει!
    η λήξη ήταν την πέμπτη!πως περασαν 7 μερες αφου εγω το εβαλα ή παρασκευή ή σαββατο??
     
  4. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Κάνεις λάθος γιατί η γιορτή έληξε Δευτέρα και το διακοσμητικό έδινε φιορίνια μέχρι την Κυριακή που έκανες εσύ την ερώτηση
    Απλά την επόμενη φορά να ξέρεις να το τοποθετήσεις μόλις το πάρεις και θα αρχίσει να δίνει το μπόνους μόλις τελειώσει η γιορτή.
    Και το μαζεύουμε κάθε μέρα.Είναι σημαντικό.
     
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    στο ημερολογιο λεει μεχρι και 22 του μηνα γιορτη κουλουριου λαθος κοιταω?
    κ παλι δεν επρεπε να παρω?αφου εκανα ερωτηση την κυριακη που το μαζεψα κ εληγε η γιορτη τη δευτερα?κ αφου εληγε την δευτερα απο εκει κ περα δεν μετρανε οι 7 μερες?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/10/20
  6. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Εάν το μάζεψες μετά τις 15.00 το μεσημέρι δεν μπορούσες να πάρεις γιατί έληξε ακριβώς στις 15.00
    Δεν δίνει μπόνους όποτε και αν το βάλεις,δίνει μπόνους μόνο αν το βάλεις τότε που πρέπει.
     
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    αυτο το καταλαβα αλλα τελικα δεν εληγε δευτερα που μου ειπατε ?και στο ημερολογιο που λεει οτι ειναι μεχρι 22 δεν ισχυει?
    κ επισης οι 7 μερες δεν αρχιζουν απο 22 του μηνα κ μετα?
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν καταλαβαίνω που έχεις μπερδευτεί.

    Πάμε πάλι από την αρχή

    Η γιορτή έληξε την Κυριακή
    18-10-2020 15:00
    Την ίδια ώρα το διακοσμητικό άρχισε να δίνει Φιορίνια. Δηλαδή αν κάποιος το θέρισε στις 18-10-2020 15:01 πήρε 10 Φιορίνια.

    Το διακοσμητικό έδινε Φιορίνια για κάθε συγκομιδή που έγινε από την
    Κυριακή 18-10-2020 15:00 μέχρι και την Κυριακή 25-10-2020 15:00
    Αν μετρήσεις θα δεις οτι είναι 7 ημέρες!

    Το θέμα το άνοιξες την Κυριακή 25-10-2020 21:55 = 7 ολόκληρες ώρες μετά την λήξη!!!

    Είναι απόλυτα λογικό να μην πήρες Φιορίνια αφού το διακσομητικό έδινε Φιορίνια μέχρι τις 15:00 και όχι 7 ώρες μετά όπως εσύ επιθυμείς.
    .
    Το πρόβλημα θα ήταν αν έπαιρνες Φιορίνια.
     
  9. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    λοιπον εχω μπερδευτει στο εξης! στις σ,ε γραφει Έναρξη: 16-09-2020 15:00 - Λήξη: 25-10-2020 15:00
    στο ημερολογιο του οκτωβριου δειχνει το δρωμενο οτι ειναι μεχρι τις 22 του μηνα!αλλα εσεις μου λετε οτι εληξε στις 18!
    και κανω ερωτηση γιατι την μιση κυριακη μου εδειχνε φιορινια κ τελικα δεν πηρα!ειναι κακο λοιπον το να θελω να μαθω τι συνεβη?
    οι δυο τελευταιες σας προτασεις ειναι προσβλητικες! το οτι ρωταω δεν σημαινει οτι αυτο επιθυμω!καλο θα ηταν πριν την πειτε σε καποιον απλα να τον ακουτε.τωρα αν δεν θελετε να σας ρωταω οκ θα το σεβαστω κ δεν θα ξαναρωτησω!
    και επισης μην νομιζετε οτι θα σωθω με 10 κ 20 φιορινια!!


     
    Αρέσει στον/ην RARANIARO.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Και η συνάδελφος και εγώ προσπαθούμε να σε εξυπηρετήσουμε από την Κυριακή.
    Αν δεν δέχεσαι τις απαντήσεις μας και τις αμφισβητείς παρόλο που σου εξηγήσαμε αναλυτικά, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω.

    Προφανώς δεν ξέρεις πως λειτουργεί η κάθε Γιορτή.
    Η κάθε γιορτή αποτελέίται από 3 περιόδους
    1. Πριν την γιορτή
    2. Η γιορτή
    3. Μετά την Γιορτή

    Στις Σ.Ε αναφέρεται η διάρκεια όλης της γιορτής (και οι 3 περίοδοι)

    Γιατι στο εξηγήσαμε 3 φορές και εξακολουθείς να το αμφισβητείς. Γιατί πολύ απλά αν είχες κάνει την συγκομιδή πριον τις 15:00 θα είχες πάρει Φιορίνια. Οπότε ναι, μετά τις 15:00 δεν έδινε κάτι.

    Αν και πάλι δεν καλύπτεσαι από τις απαντήσεις μας, λυπάμαι αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.
     
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    την κυριακη εκανα ερωτηση κ ξαναποσταρα σημερα αρα δεν προσπαθείτε απο την κυριακη να μου δωσετε να καταλαβω!
    κ φυσικα δεν αμφισβητω!προσπαθω να καταλαβω!
    τωρα που ειδα την τελευταια σας αναρτηση καταλαβα τι εννοουσατε!
    ομως γενικα θα πρεπει να μην υποτιματε την νοημοσυνη των παικτων!
    ο τροπος σας δυστυχως παντα ειναι ασχημος!
    λυπαμε!!!!
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ο τρόπος μας είναι αλληδένδετος με τον τρόπο του συντάκτη. ;)

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.