Χωριατο-παιδικός σταθμός

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 7/10/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Χαιρετώ όλη την αγροτοπαρέα.
    Άλλο ένα δρώμενο εκτροφών, που θέλεις δεν θέλεις είσαι υποχρεωμένος να καταναλώσεις συγκεκριμένο αριθμό σούπερ τροφών κι ας έχεις τα κλασσικά ζώα εκτροφής που ζητάει στα αποθέματά σου.
    Ο κλασσικός τρόπος εκτροφών που απαιτεί τον σχεδιασμό μιας νέας καινούριας εκτροφής και σε διαφορετικό ζώο από τα ήδη υπάρχοντα, είναι πιο εποικοδομητικός.
    Με τον νέο τρόπο εκτροφών, αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι τους νέους σχεδιασμούς ή τους έχουν αραιώσει ή πάνε να τους σταματήσουν και αρκούνται στο να αναμοχλεύουν τους παλιούς με κάποιες ιδιαιτερότητες, (αρνάκι, παπάκι, κατσικάκι, γουρουνάκι, κλπ) ώστε να μην σταματήσει το δρώμενο και να συνεχίζουμε να αγοράζουμε πακέτα σούπερ τροφών.
    Μια άλλη καινοτομία αυτού του δρώμενου είναι ότι αν θέλεις να κάνεις δώρο σε γείτονά σου κάποιο μικρό ζωάκι εκτροφής, (αρνάκι, παπάκι) , θα πρέπει να το πληρώσεις 2 φιορίνια.
    Από καινοτομία σε καινοτομία μας το πάνε. Στα 5α γενέθλια του farmerama, είχαν αποκλείσει τα αναδυόμενα από τα δώρα μεταξύ των γειτόνων. Τελευταία στιγμή το απέσυραν. Τώρα, τα δώρα του δρώμενου, που δεν είναι αναδυόμενα, κοστολογούνται 2 φιορίνια. Αύριο ποιος ξέρει τι άλλο θα σκεφθούν.
    Τελικά το farmerama τι είναι; Είναι ένας χώρος παιχνιδιού για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου και να ξεφεύγεις από την καθημερινότητά σου, ή είναι μια κανονικότατη εταιρεία, που ο μόνος σκοπός της είναι το κέρδος και μόνο το κέρδος και με οποιονδήποτε τρόπο;

    ***Αφαίρεση σχολίου εκτός θέματος***

    Όπως και να έχει πάντως, εγώ είμαι πανέτοιμος για το δρώμενο και θα το κάνω ακόμα και χωρίς γεννητούρια. Δεν είμαι "φίλος" των εκτροφών, οπότε θα φροντίσω να το τελειώσω το συντομότερο δυνατόν και να ασχοληθώ αποκλειστικά με την λαϊκή.
    Πιστεύω ότι το πολύ σε 24 ώρες το δρώμενο θα το έχω ολοκληρώσει. Θα έλεγα πολύ λιγότερο, αλλά θα με καθυστερήσουν οι "μπεμπέ τροφές" (μ΄άρεσε αυτή η φράση και την "έκλεψα" από συμπαίκτη μας), που για να παρασκευασθούν θέλουν περίπου 22 ώρες.
    Τα δώρα είναι ικανοποιητικά και η σειρά της μαγικής φασολιάς αρκετά καλή. Μην την σνομπάρετε, ας την θεωρείτε φτωχή. Καμία σειρά της μαγικής φασολιάς δεν πρέπει να μας είναι αδιάφορη. Όλες είναι εξαιρετικά χρήσιμες και μην ξεχνάτε ότι είναι απεριόριστες, σε αντίθεση με τον χώρο στην φάρμα μας.

    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 8/10/15
    Αρέσει σε dkokka, xristos-ale3andros, katerinath και 14 σε άλλους.
  2. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Εγώ πάντος προτιμώ τις εκτροφές με τα μωράκια.
    Θυμάμαι μια αποστολή εκτροφής χωρίς τα μωράκια, όπου έβγαλα πολλά πολλά εκατομμύρια πουλώντας ζώα πρώτης και δεύτερης γενιάς.
    Και τώρα οι τιμές των ζώων εκτροφής είναι ψηλά αλλά μόνο λόγω βιασύνης.
    Αυτού του είδους οι αποστολές βγαίνουν με 141 σούπερ τροφές (236 - 95) και απλά ζώα, χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις ζώα εκτροφής απο τη λαική.
    Βγαίνουν και τα γεννητούρια, οπότε θα καταλήξουμε και με περισσευούμενα ζώα εκτροφής.

    Για μένα, ο τρέχον μηχανισμός εκτροφής, με τα μωράκια και τις μωρουδιακές τροφές, έχει σκοπό να προστατέψει τους μικρότερους παίκτες..... απο εμάς που έχουμε γεμάτες αποθήκες.:)
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, empotonaki και 6 σε άλλους.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] τέλος
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Stefoulini, Gulit1, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τελικά εγώ θα το τελειώσω αύριο το απογευματάκι. Διότι το πρωί θα λείπω :sleepy:
     
    Αρέσει στους Gulit1 και kolokythopitas.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους...τελος και για μενα το ιβεντ:)ευχαριστω μια καλη φιλη που με βοηθησε στελνοντας μου παπακια και αρνακια η βοηθεια της με συγκινησε πραγματικα....την ευχαριστω πολυ:inlove::inlove:μακαρι να μπορουσα να βοηθησω και γω ετσι..αλλα η τραπεζα της φαρμας μου μπηκε και αυτη στο καπιταλ κοντρολxD
    [​IMG] καλη επιτυχια σε οσους το προσπαθουν..:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/10/15
    Αρέσει σε dkokka, Stefoulini, Gulit1 και 10 σε άλλους.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδιά μόλις τελείωσα κι εγώ... και την κάνω

    υ.γ. αν και λίγες τροφές έβαλα μια φουρνιά ακόμη για τις μόνιμες αποστολές της λαχαναγοράς, την οποία θα την μαζέψω πια απογευματάκι.

    ναι ακομή εδω είμαι, πειράζει; :p
     
    Αρέσει σε dkokka, Gulit1, xristos-ale3andros και 6 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τελειωσα και εγω.
    [​IMG]
    παιδια μην ξεχνατε το ροζ ζελε και την γραμμη φασολιας για τις εκτροφές. είναι πολύ χρήσιμα και τα δύο. καλή επιτυχία στους υπόλοιπους!!!
     
    Αρέσει σε dkokka, Stefoulini, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  8. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG] [​IMG]

    τέλος και για μένα το ιβεντ. ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας και ιδιαίτερα σε ένα συγκεκριμένο άτομο που με βοήθησε με τα αρνάκια και παπάκια για να τελειώσω το ιβεντ ,δίχως αντάλλαγμα και χωρίς αυτό το άτομο δεν θα κατάφερνα τίποτα..ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να ανταποδώσω. ευχαριστώ πολύ!!καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/10/15
    Αρέσει σε dkokka, Stefoulini, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  9. jim3215

    jim3215 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    και εγω τα καταφερα και τελειωσα το εβεντ και κερδισα και ιπποφαες....καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε Tiravei, dkokka, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    χθες χρησιμοποήσα μόνο την γραμμη φασολιάς και τα αρώματα (μαζι με τα απο πάνω και αυτα χρήσιμα.
    Παρεπιπτώντος ξεχνούσα τα ροζ ζελέ, και έτσι τα έβαλα στην λαϊκή!, για να πιάσει τόπο και κάτι έγινε! 8)
     
    Αρέσει στους dkokka και kolokythopitas.
  11. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    είμαι πολύ ευχαριστιμενη. στις εκτροφές ηρθε χρυσή παπια και στους μυστ. στάβλους μια Αλκυόνη! thank you
     
    Αρέσει σε dkokka, Stefoulini, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  12. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    τελος το εβεντ...
    [​IMG]


    οσο αφορα τα μυστηρια τα καλα ηταν:
    2 κιουι
    1 σοφορα
    2 χχλ ελατα
    1 χχλ αμυγδαλια

    Καλη Συνεχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, LILA413 και 2 σε άλλους.
  13. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    event τέλος
    μυστήρια :eek:αγριοκυδωνιά, τσαπουρνιά, κάτι XXL και τα υπόλοιπα έτσι κι έτσι έως αδιάφορα.
    οι πρώτοι στάβλοι ποντίκι και γαλακτοκομείο πορτοκαλί o_O τα καλύτερα σε 1 ώραxD

    κιούι, βάτραχος, πλατύποδας και πορτοκαλί χήνες 8) Καλά αποτελέσματα σ' όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/10/15
    Αρέσει σε Stefoulini, kolokythopitas, kikijimy και 3 σε άλλους.
  14. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    από στάβλους κανένας καινούργιος,από δέντρα τα ίδια μόνο 1 ιπποφαές που δεν είχα καθόλου:sleepy:
     
    Αρέσει σε Gulit1, Stefoulini, LILA413 και 3 σε άλλους.
  15. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα, το ιβέντ και για μένα τελείωσε δεν πήρα τίποτα καλό απο τους μυστηριώδες στάβλους, μόνο απο τα μυστιριώδη δεντρύλια
    πήρα ένα ιπποφαές και μια αγριοκυδωνιά.:)
     
    Αρέσει σε graganta, soyla74, jim3215 και 7 σε άλλους.
  16. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    τέλος το εβεντ και για μένα,όσον αφορά τα δένδρα και τους στάβλους,περίμενα κάτι καλύτερο, αλλά δεν ήρθαν,δηλαδή ιπποφαές,αλκυόνη,κτλ τίποτα το ιδιαίτερο ε!!!xDxDxD.δεν πειράζει, θα έρθουν κάποια άλλη φορά,έτσι θα συνεχίσω να προσπαθώ μέχρι να τα αποκτήσω .να είστε όλοι καλά .
     
    Αρέσει σε graganta, soyla74, Tiravei και 8 σε άλλους.
  17. takis.00

    takis.00 Νέος ειδικός

    τελος το ιβεντ και για εμενα.
     
  18. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους
    Το δρώμενο το τελείωσα και γω......
    Για τα μυστηριώδη.......
    Τα επόμενα μάλλον θα τα....... χαρίσω, μιας και σε μένα "δεν πιάνουν τόπο".......
    Συμπληρώθηκαν πλέον οι ποδοσφαιρικές ομάδες των:
    σκαντζοχοίρων,περιστεριών ,κοκόρων,λύκων(με τους αναπληρωματικούς φυσικά!!!!!!!!):music:
    Στην επόμενη συνάντηση-αγώνα θα προσφερθεί καρυδόπιττα και για φρούτο πολλά-πολλά βερύκοκα
    Να είστε όόόόλοι καλά:)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
  19. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    ασχολιαστο θα αφησω τα μυστυριωδη...........>:(
    το event τελος και για μενα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  20. dkokka

    dkokka Νέος ειδικός

    Τελικά με καταφέρατε και ολοκλήρωσα το δρώμενο, και καλά κάνατε.:inlove: Κέρδισα αγριοκυδωνιά (που δεν είχα) ,τσάπουρνο, γιαπωνέζικα σφενδάμια XXL σοφόρα , ροζ στάβλο πρόβατου κ.α. Μια χαρά..
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, Stefoulini και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.