Χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την elenadtox, 12/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elenadtox

    elenadtox Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Έχω ανοίξει όλες τις κάλτσες του ημερολογίου, αλλά από χθες μου εμφανίζει κλειστές τις 7 και 9. Απ' ό,τι είδα έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.
    ???
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Μπορείς να μου δώσεις το Id σου;
     
  3. elenadtox

    elenadtox Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    2267664
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Οι συγκεκριμένες κάλτσες δεν ανοίχθηκαν ποτέ και δεν υπάρχει πρόβλημα με το ημερολόγιο. Προφανώς θα μπερδεύτηκες με άλλους λογαριασμούς που έχεις καθώς και αυτός ο λογαριασμός που ισχυρίζεσαι πως έχεις πρόβλημα είναι ανενεργός.
     
  5. elenadtox

    elenadtox Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Συγνώμη αλλά πώς είναι ανενεργός? Μόνο πρόσφατα συμμετείχα στο "Μάθε και προόδευσε" (πήρα το διακοσμητικό "Ένα παιδί ένας δάσκαλος"), στο "Έρχεται χειμώνας" και στο "Μυστικός Άι Βασίλης" (πήρα το διακοσμητικό "Γιορτινή μόδα"). Και έχω συμμετάσχει και σε άλλα δρώμενα στο παρελθόν. Λογαριασμούς άλλους δεν έχω.
    Ο λογαριασμός μου έχει "κοκκινίσει" κάποιες φορές στο παρελθόν αλλά όχι τους τελευταίους -αρκετούς- μήνες.
    Παρεμπιπτόντως να προσθέσω ότι όταν δεν έχω χρόνο να μπω τον διαχειρίζεται γείτονας-γνωστός μου. Ο οποίος μου έχει πει ότι το εικονίδιό μου στη λίστα των γειτόνων του είναι τελευταίο (και όχι τοποθετημένο βάσει επιπέδου, όπως των άλλων γειτόνων του) και εμφανίζεται "επίσης θαμπό". Δεν ασχολήθηκα, το θεώρησα κάποιο bug ίσως, δεν υπήρχε άλλωστε κανένα πρόβλημα ως προς τη λειτουργία του λογαριασμού μου.

    Παρακαλώ ελέγξτε το, τόσο ως προς τις κάλτσες, αλλά κυρίως ως προς το ανενεργός.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Γνωρίζεις οτι αυτό απαγορεύεται και σε ενδεχόμενο έλεγχο ο λογαριασμός σου θα κλείσει μόνιμα;

    Επίσης ο λογαριασμός αυτός είναι ανενεργός.
    Το οτι παίρνεις ενα διακοσμητικό ανα δρώμενο για να τα στείλεις σε αλλο λογαριασμό, δεν σημαίνει οτι είναι ενεργός.
    Επίσης είτε εσύ είτε ο γείτονας σου ξέχασε να ανοίξει την κάλτσα, αυτό δεν αλλάζει αν πήρες κάποιο διακοσμητικό απο κάποιο δρώμενο.

    Σε παρακαλώ άλλαξε κωδικό πρόσβασης τώρα. Αν το τμήμα υποστήριξης παρατηρήσει οτι εξακολουθείς να παραβαίνεις το κανόνα περί sharing μετά την επίπληξη, οι λογαριασμοί σου θα διαγραφούν χωρίς επόμενη ειδοποίηση.
     
  7. elenadtox

    elenadtox Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Όχι, δεν γνώριζα ότι απαγορεύεται, απλά, επειδή δεν έχω χρόνο να μπαίνω καθημερινά - και κάποιες φορές περνούν και αρκετές μέρες- θεώρησα ότι ο γνωστός μου θα μπορούσε κάποιες φορές να το κάνει για μένα. Ευχαριστώ για την πληροφόρηση, θα αλλάξω κωδικό. Θα μπορούσες πάντως να χρησιμοποιήσεις τη λέξη "υπόδειξη" αντί "επίπληξη".
    Το ότι παίρνω κάποιο διακοσμητικό για να το στείλω σε άλλο λογαριασμό πώς προκύπτει? Μήπως το παίρνω γιατί απλά αυτό προλαβαίνω να πάρω? Δε νομίζω ότι είμαι η μόνη που δεν προλαβαίνει να ολοκληρώσει δρώμενα.
    Εν πάσει περιπτώσει, επειδή δεν έχω καταλάβει την έννοια του ανενεργού, πώς μπορώ να τον ενεργοποιήσω πάλι?
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Σου παραθέτω απόσπασα απο τους ΓΟΧ τους οποίους και υποτίθεται οτι διάβασες και συμφώνησες κατα την εγγραφή σου

    ο χρήστης παραβεί με δική του ευθύνη νόμους, τους κανόνες του παιχνιδιού και / ή τους κανόνες χρήσης των υπηρεσιών και δεν τερματίσει την παραβίαση παρά την πραγματοποίηση επίπληξης. Σε περίπτωση σοβαρών παραβάσεων η επίπληξη είναι περιττή, εφόσον θεωρηθεί υπερβολικό για τη Bigpoint να απαιτηθεί η συνέχιση της συμφωνίας


    Αν σε ενοχλεί η λέξη "επίπληξη" μπορείς να απευθυνθείς στο νομικό τμήμα να την αλλάξει. Εγώ απλά χρησιμοποιώ τις λέξεις που χρησιμοποιεί η εταιρεία που εκπροσωπώ.

    Ο λογαριασμός θα γίνει ενεργός όταν αρχίζεις και παίζεις κανονικά.


    Το αρχικό ερώτημα έχει απαντηθεί και το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.