Φροντιστηριο.....ιδεες.

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την maroula, 30/6/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σας, εδω και καιρο ειμαι δασκαλα στο φροντιστηριο, αλλα πολυ απογοητευμενη απο τους μαθητες μου -σε γενικες γραμμες-, κι ετσι εκατσα και το εψαξα, το πώς ειναι να εισαι νεος παικτης στη φαρμα και τις δυσκολιες που αντιμετωπιζεις, κατεληξα λοιπον να εχω καποιες προτασεις που σας παρουσιαζω.
    1) Να παραταθει η φοιτηση στο φροντιστηριο μεχρι το 60ο επ. ή τουλαχιστον μεχρι το 55ο επ. καθως οι προκλησεις και οι σοβαρες ερωτησεις αρχιζουν στο 40ο επ.
    2) Να μπουν στα δωρα για τους μαθητες, ολα τα δεντρα, οι σταβλοι, καθως και τα εργαστηρια τους, που ξεκλειδωνονται μεχρι το επιπεδο αποφοιτησης.
    3) Να μπουν στα δωρα επισης καποιοι σταβλοι και δεντρα του νησιου, και να μπορουν να σταλουν απο το δασκαλο στο μαθητη, κατοπιν ενημερωσης του πρωτου απο το συστημα, πως ο μαθητης του τα εχει ξεκλειδωσει.
    4) Να δινεται στο μαθητη με την αποφοιτηση του 1-3 σπεσιαλ δωρα-α, σαν βοηθεια για τη συνεχεια του στο παιχνιδι, π.χ. 1 αρωματοδεντρο, 1 τσατνι καροτου-μηλου και 10 αστερια ή 5 μπανανες.
    5) Να παραταθει ο οδηγος εκμαθησης μεχρι το 7ο-10ο επιπεδο.
    6) Να επεκταθει η ρουνα Νο 8 που δινει 1 ροδακινια, και να γινει ρουνα επιλογης καποιων δεντρων που δεν δινονται πια με αλλο τροπο.
    Π.χ. με 25 αστερια εκαστο: το Ζαχαροδεντρο, το Αλατοδεντρο,το συρματοδεντρο.
    και απο 30-50 αστερια εκαστο: το γαλατοδεντρο, το μελοδεντρο, το γαλα κατσικας και το αβγουλοδεντρο, επισης με 20 χρ. μπανανες στο ναο των πιθηκων να μπορει να παρει το πουπουλοδεντρο παπαγαλου.
    Σας ευχαριστω πολυ για το χωρο και το χρονο, και ειλικρινα ευχομαι να συζητηθουν οι προτασεις μου.
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, moira, vickymou και 3 σε άλλους.
  2. panta2005

    panta2005 Ενεργός συντάκτης

    Συμφονω
     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  3. bill18

    bill18 Ενεργός συντάκτης

    Πάρα πολύ καλή η ιδέα σου.. :)
     
    Αρέσει στον/ην maroula.