Feedback Τσαγάκι βάλσαμο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 27/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. froggela

    froggela Αρχάριος στο φόρουμ

    εγω το παραταω!!!τα αναδυωμενα ειναι παρα πολλα ...ενω το φυτο σχεδον το μαζεψα.
     
    Αρέσει σε siourdistan, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  2. elena05091975

    elena05091975 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τα αναδυωμενα λιγα...δεν βγαινει καντε κατι
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimixatz, skareleni και 10 σε άλλους.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σας

    είναι η πρώτη φορά που θα συμφωνήσω μαζί σας για τα αναδυόμενα , όντως δεν βγαίνουν
    το λέω εγώ που πάντα σας έλεγα να μην γκρινιάζουμε γιατί στο τέλος πάντα τα καταφέρναμε

    αυτό το ιβέντ με δυσκολία θα βγει , μόνο με εξευγενισμό και πολλά σούπερ λιπάσματα
    θέλουμε 79 ώρες ακόμη και μόλις σήμερα το πρωί τελείωσα το 2 βήμα , τα φυτά μαζεύτηκαν σε 24 ώρες ,

    αυτά τα φακελάκια μάλλον θα γίνουν άπιαστο όνειρο
    κακώς δεν δίνουν όλοι οι χώροι αναδυόμενα , 1100 είναι πάρα πολλά από μόνο 3 χώρους

    καλή προσπάθεια σε όλους
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vaso1963, jimixatz και 19 σε άλλους.
  4. kalliopipali

    kalliopipali Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δεν γραφω συχνα,αλλα θα διαμαρτηριθω και εγω για τα αναδυομενα.Δεν μαζευονται με τιποτε!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, siourdistan, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  5. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα!​

    [​IMG]

    Ένα ακόμα κλαδάκι στη φασολιά και χρήσιμα δώρα στη φάρμα μου!
    Τα μισά σχεδόν από τα αναδυόμενα ήρθαν από το αρχικό μάζεμα, τα φύλλα τσαγιού και την εξευγενισμένη γιρλάντα καλαμποκιού (μια
    πολύ καλή λύση αν κάποιος δε διαθέτει ή δε θέλει να χρησιμοποιήσει σούπερ λιπάσματα). Τα υπόλοιπα με το εξευγενισμένο γαρύφαλο
    (γιατί ήθελα να το συνδιάσω με το 100% στους Π.Ε. από το ημερολόγιο). Καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, βιβη.2003 και 11 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Σήμερα έχω 590 φακελάκια τσαγιού και 14985 φύλλα τσαγιού. Πολύ αργά βγαίνουν τα αναδυόμενα, αν και είχα και από το καλάθι που αγόρασα και από 6 μαγικά δένδρα και από 7 γείτονες κάθε μέρα.
    Δεν θα βάλω εξευγενισμένο αυτή τη φορά, γιατί θέλω να δω την αναλογία...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, jimixatz και 7 σε άλλους.
  7. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Γιατί συνεχίζεις να φυτεύεις φύλλα τσαγιού αφού χρειάζονται μόνο 8.000? Φύτεψε κάτι πολύωρο ή βάλε δέντρα, για να σου βγουν τα αναδυόμενα. Δεν πρόκειται να τα βγάλεις από ένα 5ωρο φυτό, το οποίο κιόλας δεν σου χρειάζεται άλλο.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, siourdistan, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    να κανετε 4 φυτεματα του φυτου την ημερα και για το βραδυ τριανταφυλλο με νερο και προαιρετικα λιπασμα. ετσι μαζευεις και αναδυομενα. οχι το βραδυ φυτεμα φυτου!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  9. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Θέλω να δω την αναλογία φυτού δρώμενου-αναδυόμενων. Αλλά ίσως τελικά ακολουθήσω και τη συμβουλή σας και βάζω τις νύχτες γαρύφαλλο ή τριαντάφυλλο
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, jimixatz και 4 σε άλλους.
  10. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μα τι εύκολο που το κάνεις να φαίνεται! 4 μαζέματα τη μέρα; Ανελλιπώς απο τις 8 ως τις 12; Μόνο όσοι δε δουλεύουν, δε βγαίνουν ή έχουν πρίμιουμ. Εγώ 2 τη μέρα κάνω και το βράδυ δε βάζω άχρηστο τριαντάφυλλο, αλλά φυτά που χρειάζομαι και δε βάζω συνηθως, γιατί δεν έχω βοηθούς παρά μόνο στα ιβέντ. Παρόλα αυτά έχω μαζέψει 650 φακελάκια και θέλω ακόμη 450 ενώ είμαστε στη μέση του ιβέντ. Δεν ξόδεψα παρά λίγα σ. λιπάσματα στην αρχή, γιατί πιστεύω ότι θα βγει, εκτός κι αν λείψω πολλές ώρες το Σαββατοκύριακο. Και δε θέλω να το χαραμίσω για το συγκεκριμένο ιβέντ.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, βιβη.2003 και 9 σε άλλους.
  11. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το πρίμιουμ δεν έχει καμμία σχέση με φυτά.
    Αν πατήσεις στο αρχοντικό θα δεις όλα τα οφέλη του πρίμιουμ.
    Για να μην μπερδεύονται οι υπόλοιποι παίκτες
    ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimixatz, katerina14450 και 5 σε άλλους.
  12. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ο καθενας ακολουθει την τακτικη του. εγω παιζω 5 χρονια και δεν εχω ξοδεψει ουτε ενα ευρω για αυτο το παιχνιδι. αν θελεις ακολουθεις την τακτικη μου αλλιως κανε οτι εσυ νομιζεις καλυτερο για σενα. σ-λ χρησιμοποιω μονο στην πρωτη σπορα μαζι σ-λ-ζ, τ-λ,κοπρια!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, jimixatz και 3 σε άλλους.
  13. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    βάζεις τ-λ(τούρμπο λίπασμα σημαίνει; )στα φυτά;πώς;:music:
    συμβουλή:βάζε και νερό. ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, jimixatz και 6 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    νερο ηθελα να γραψω και εγραψα λογω γρηγοραδας τ-λ ευχαριστω για την διωρθωση!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jimixatz, skareleni και 3 σε άλλους.
  15. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    σε πειράζω,βρε. :pτο κατάλαβα.
    370 αναδυόμενα μου λείπουν ακόμα.
    μέρες υπάρχουν.το'χω πιστεύω.
    τα δεντράκια μου να'ν'καλά.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, jimixatz και 13 σε άλλους.
  16. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Δυστυχώς εγώ με τα αναδυόμενα δεν πάω καλά... Δεν βλέπω να τα βγάζω σε ένα δρώμενο σχετικά βατό όπως νόμιζα στην αρχή... Προτείνετε να βάλω δέντρα γαι καλύτερα; Απλά σκέφτομαι ότι είναι 20ωρα και άρα στην ουσία μιλάμε για ένα μάζεμα την μέρα... o_O
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  17. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Δημητρη ετσι λες?Βγαινει???Οχι οτι εγω αγχος...το παω πολυ χαλαρα[εχει φτασει η ζεστη στα υψη]...xD
    414 αναδυομενα ακομα.Στο δασος δεντρακια χχλ και στις αλλες βατραχακια και καποια αλλα ζωα που μου λειπουν
    μαζεμα 2φορες την ημερα
    Το πρωι η μια περιοχη μου εδωσε 36 και η αλλη 30 τα δεντρα πολυ λιγοτερα.
    Σε 3ωρες θα εχω και τη μαγικη φασολια προς το παρον σ,λ δε χαλαω

    Ξεχασα να πω οτι δεν προετοιμαζω σχεδον ποτε τη φαρμα μου για αναδυομενα οπως και τωρα.

    Καλη συνεχεια και παμε δυνατα!!:)
    Καλημεραααααααααααααα:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/7/16
    Αρέσει σε ioanna6929, Gulit1, LILA413 και 9 σε άλλους.
  18. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    καλημέρα.........δεν μου αρέσει καθόλου που δεν δίνουν οι δύο εκτάσεις του νησιού αναδυόμενα του ιβέντ,μπορεί να μην μπορούμε να φυτέψουμε αλλά αναδυόμενα θα έπρεπε να παίρνουμε,είναι λίγοι οι χώροι για τόσα αναδυόμενα που ζητά το ιβέντ......πφφφφφ!!!!!!o_Oκ τα αναδυόμενα στην δική μου φάρμα έρχονται με το σταγονόμετρο,ενώ είναι όλα στο φούλ
     
    Αρέσει σε ioanna6929, xaris68, LILA413 και 9 σε άλλους.
  19. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,τα έλεγα, όταν ξεκινούσε το εβεντ άλλα ποιος με άκουγε!!! 1100 αναδυόμενα έλεος...εάν δεν έχεις τον <<ζωντανό θρύλο>>και εξευγενισμένο ένα μεγάλο φυτό δεν βγαίνει με τίποτα το δρώμενο,κάποιοι έχουν δουλείες ,παιδιά,γονείς που χρειάζονται νοσοκομείο κάθε τοσο κτλ .να είστε όλοι καλά:):):).
     
    Αρέσει σε ioanna6929, xaris68, Gulit1 και 10 σε άλλους.
  20. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    360 αναδυομενα και τελος τι ωραια που τα λεω τα νουμερα καποτε τοσα ηταν τα αναδυομενα για ολο το ιβεντ και παλι γκρινιαζαμε
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, xaris68 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.