Feedback Τσαγάκι βάλσαμο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 27/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το event
    "Τσαγάκι βάλσαμο"

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τσαγάκι-βάλσαμο.18011/


    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τσαγάκι-βάλσαμο.18009/


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα σας

    για το νέο δρώμενο θα χρειαστούμε
    5100 φυτά
    530 φακελάκια τσαγιού
    145 μαύρο αρωματικό τσάι (145 Χ 20 = 2900 φυτά )
    ( 145 Χ 4 = 580 αναδυόμενα )

    άρα 5100 + 2900 =
    8000 φύλλα τσαγιού
    530 + 580 =
    1100 φακελάκια τσαγιού

    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, thiba70, FARMERLENA65 και 47 σε άλλους.
  3. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Φτωχό πλην τίμιο το συγκεκριμένο δρώμενο. Δε νομίζω να χάσει και πολλά κάποιος που δε θα ασχοληθεί καθόλου, μιας και έχουμε καλοκαίρι και οι θερμοκρασίες είναι ήδη αρκετά υψηλές για σπερνοθερίσματα μπροστά σε ζεστά pc και δωμάτια.

    Για να δούμε όμως τις συνολικές ανταμοιβές του event:
    249.600 Πόντους εμπειρίας.
    92.760 ΧΤ.
    60 Σούπερ λιπάσματα.
    45 Τούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς.
    30 Λιπάσματα της Ζωζώς.
    30 Αστεράκια.
    3 Διακοσμητικά.
    1 Κολοκυθο-μηλόπιτα.
    1 Τσατνί καρότο-μήλο
    1 Μυστηριώδες δενδρύλιο.
    1 Μυστηριώδης στάβλος.
    1 Ομάδα σύννεφων μαγικής φασολιάς.

    Σούπερ τροφές, πάρτι γύροι, και κουπόνια αγροτικών βοηθών αγνοούνται...
    Πολύ κακό για το τίποτα δηλαδή το συγκεκριμένο δρώμενο.

    Καλές βουτιές σε όλες και σε όλους!
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, thiba70, *mava* και 39 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Ευχαριστούμε Γεωργία και Λάζαρε για την πολύτιμη βοήθειά σας σε κάθε δρώμενο. Μάλλον δε θα ασχοληθώ γιατί δε βλέπω και κάτι άξιο λόγου. Αποκλείουμε το νησί, καθώς σε τρεις εκτάσεις μόνο, θα είναι το δρώμενο, αναδυόμενα αρκετά θα χρειαστούν, οπότε δε νομίζω οτι θα πάρω. Καλή επιτυχία σε σας που θα το παλέψετε. Θα παρακαλούσα τους φίλους και γείτονες να μην στέλνουν αναδυόμενα σε μένα καθως δε θα ασχοληθώ με το δρώμενο, στείλτε σ αυτους που τα χρειάζονται..

    Καλή επιτυχία σε όλους!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/6/16
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, eleni070380 και 11 σε άλλους.
  5. biki2004

    biki2004 Νέος ειδικός

    νομιζω ειστε υπερβολικοι. δινει ενα ολοκληρο μυστηριωδες δεντρο κ ενα σταβλο.τι αλλο να ζητησει κανεις?
    κ μονο η λεξη τσαι μεσα στο καλοκαιρι σε 45 βαθμους αρκει για μακρια κ αγαπημενοι!αμα βγει βγηκε αλλιως δε χανω και τιποτα της προκοπης.καλο καλοκαιρι σε ολους!
    8)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eleni070380, nota.dim1802 και 17 σε άλλους.
  6. -smart97-

    -smart97- Ενεργός συντάκτης

    Παρά τογεγονός οτι ο συγκεκριμένος μυστηριώδης στάβλος μπορεί να δώσει αρκετούς απο αυτούς που εχω μόνο μια φορά (για το δενδρύλιο ούτε λόγος, στην χειρότερη περίπτωση τα έχω τριπλά κ στην αποθήκη), το δρώμενο είναι αδιάφορο και χρειάζεται αρκετό κόπο νομίζω για τα αναδυόμενα, αν σκεφτούμε οτι ειναι καλοκαίρι κ δεν ειμαστε όλη μέρα στην φάρμα. Τα φυτά νομίζω βγαίνουν εύκολα σε 6 μέρες ;).
    Σα συλλέκτης, όμως, θα "προσπαθήσω" να πάρω το αυτοκόλλητο :p
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eleni070380, kitsena και 9 σε άλλους.
  7. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Το αφεντικό τρελάθηκε και μοιράζει απίστευτα δώρα και σκέφτομαι που θα μπούνε όλα αυτά. Το μόνο που αξίζει είναι οι προσπάθειες που κατέβαλαν οι συμπαίκτες μας georgia469 και lazos95 για την ενημέρωση μας.
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, smacsyl, *mava* και 29 σε άλλους.
  8. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ρε παιδια, μην το βλέπετε έτσι. Απο το σταυλάρχη αν είστε τυχεροί μπορεί να κερδίσετε λίμνη βατράχων [ απλή], όπως εγώ προχθές, Πολύ μυστήριο λέμε! Μόνο γι αυτό αξίζει η προσπάθεια!
     
    Αρέσει σε LILA413, nana, kolokythopitas και 19 σε άλλους.
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Ενα ακόμη δρώμενο που δεν δίνει κίνητρα στους παίχτες για να παίξουν....Μια ακόμη απογοήτευση τα φτωχά δώρα...:(
    Το μόνο θετικό είναι ότι οι ποσότητες φυτών και αναδυόμενων δεν είναι υπέρογκες όπως άλλων προηγούμενων δρώμενων και άρα ....χαλαρά! Είναι καλοκαίρι και το ξέρουν πως μειώνεται ο χρόνος παιγνιδιού λόγω ...ζέστης και διακοπών και για αυτό πιστεύω το δρώμενο δεν έχει μεγάλη δυσκολία.Τα δώρα θα μπορούσαν να μην ήταν τόσο τσιγκούνικα αλλά... τι να κάνουμε; :wuerg:
    Καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθήσουν!
    Εγώ θα το παίξω και αυτό ούτως ή άλλως λόγω....παράδοσης και εθίμου! xD
     
    Αρέσει σε vaso1963, chara1959, LILA413 και 18 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    ενταξει ειπαμε ειναι καλοκαιρι δε περιμένουμε καμια πρωτοτυπια στα ιβεντ αλλα τα δωρα?? τετοια τσιγκουνια πια!!!:cry:
    εχει και ζεστη και δεν ειναι να γκρινιαζουμε......:p
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, soyla74 και 13 σε άλλους.
  11. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Μειωσαν τις ποσοτητες γιατι δεν μπορει να καλλιεργηθει στο bahamarama! Εγω παντως δεν θα ξαναμπω στον κοπο να αφαιρεσω ολα τα δεντρα και ολους τους σταβλους μου για να βαλω χωραφια
     
    Αρέσει σε siourdistan, graganta, LILA413 και 10 σε άλλους.
  12. niktsa1

    niktsa1 Προχωρημένος

    και εγω απο οτι ειδα τα αφεντικα ¨τρελάθηκαν¨ απο την ζεστη και εκλεισαν το ¨μαγαζι¨ για να πανε και αυτοι για μπανια, ακου εκει 1.100 αναδυόμενα σε τρια χωραφια, για ανταμοιβές που τις κερδίζεις ακομα και σε μια αποστολή της λαχαναγοράς για πλάκα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  13. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εγώ no, δεν θα πάρω! Στο επόμενο και θα δούμε.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, soyla74 και 5 σε άλλους.
  14. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σ' όλους. Καλά τα λέτε, δεν είναι σπουδαία τα δώρα, αλλά νομίζω ότι είναι ανάλογα με τις απαιτήσεις του δρώμενου.
    Η ομάδα συννέφων όμως είναι αρκετά αξιόλογη! Μπορεί οι 4000 (χ2) ΠΕ να μην φαίνονται σπουδαίοι, αλλά έχοντας όλες τις ομάδες συννέφων που έχουν βγει (και έχοντας αγοράσει όσες δίνουν ΠΕ από τις αρχικές) μαζεύω σχεδόν μισό εκατομμύριο ΠΕ την ημέρα για τη φάρμα και λίγο λιγότερους για το νησί.
    Οπότε θα την πάρω. Εξάλλου τα φυτά με 5 σπορές βγαίνουν -άρα 1-2 24ωρα. Μετά με δένδρα -που ούτως ή άλλως βάζω- θα μαζευτούν και τα αναδυόμενα!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, LILA413 και 10 σε άλλους.
  15. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπέρα σας! :D
    το δρώμενο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο,μα θα το τελειώσω πίνοντας φραπέ κι όχι τσάι,καθώς είμαι πιστός στην παράδοση(φυτών κι αναδυόμεων :p ).
    κι επειδή κι ο άγιος φοβέρα θέλει,ευχαριστώ τις συντονίστριες για τις σε του δρώμενου.δε μπορώ να φανταστώ το φόρουμ χωρίς οργάνωση,άρα χωρίς την παρουσία τους.καλύτερη συνεννόηση νομίζω πως θέλουμε όλοι κι όχι να αποχωρήσει καμία. σκεφτόμαστε θετικά και προχωράμε.με καλή θέληση και προθυμία όλα γίνονται. :inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, mary73 και 14 σε άλλους.
  16. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    ενα ευκολο και μετριο δρωμενο,αλλα και με τετοιες ζεστες μερες καλο ειναι!!! καλη επιτυχια και καλα μπανια!!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimixatz, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  17. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    θα παιξω μονο για τα αστερια ακομα τα κλαιω τα 500 καλα να παθω
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimixatz, βιβη.2003 και 14 σε άλλους.
  18. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Καλημέρα σε όλους! Κι εγώ λέω να ασχοληθώ με το δρώμενο παρότι δεν είναι και πολύ ενδιαφέρον. Κυρίως για τα αστεράκια... Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν και καλά μπάνια σε όλους! :D:D:D:D
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, markos5560 και 9 σε άλλους.
  19. billoulakos

    billoulakos Ανερχόμενος συντάκτης

    Και ισοβίτης καταδικασμένος να ήμουν δε θα το έπαιζα. Ούτε ένα κουπονάκι? Η τσιγκουνια τερμάτισε... Πάω για βουτιές καλύτερα στο ελαφονήσι :music:...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -Barbie73-, βιβη.2003 και 16 σε άλλους.
  20. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Και μετά την ανακοίνωση του δενδροκομείου, πράγματι επιβεβαιώνεται ότι το αφεντικό «ξεπούλησε» σε όλα τα επίπεδα, όμως εν μέσω σύγχυσης και απογοήτευσης να θυμίσω τον 48ωρο +1 καρπό απο τις κοχυλένιες εκπλήξεις για όσους δεν το ενεργοποίησαν (δεν λές που υπάρχουν και αυτές μέσα στην τόση κακομοιριά).
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -Barbie73-, nana και 18 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.