Το στέκι μας

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την kyp63, 26/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. kyp63

    kyp63 Ανερχόμενος

    Καλημερα και καλό σ/κ σε όλη την παρέα!!:)
    [​IMG]

    Ετσι Αννούλα.... παντα μας φτιάχνεις το κέφι!!:)

    Καλως ηρθες λοιπόν Αθανασία!:) ...κάτσε!

    Εισαι πολύ ευγενικό κορίτσαι Σοφία, αλλα τα κύριε και κυρία ειναι περιττά νομιζω...:)

    Νάσαι καλά Μάρα!:) ...μ αρεσει ο τρόπος που σκεφτεσαι, μεταδίδοντας θετική ενεργεια!:)
     
    Αρέσει σε marketoysa, paramythenia, ΗΡΩΛΟΥΚΑ και 5 σε άλλους.
  2. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]
    καλημερα κ καλο σαβ/κο στο ομορφο παρεακι .... μαρα υπεροχα τα ροφηματα σου // κ τα παιδια εφεραν κ γλυκους πειρασμους .. ετσι εγω σκεφτηκα να δωσω μια νοτα ρομαντισμου κ ευωδιας .. γιασεμακια !!!εχετε την αγαπη μου ..καλα να περνατε!


    * ουπς! κ σκονταψαμε στο εμπα κυπ χαχα! παλιες καλες εποχες! .. καλημερα!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε LILA413, Gulit1, marketoysa και 6 σε άλλους.
  3. kyp63

    kyp63 Ανερχόμενος

    χαχαχα! καλως την Τούλα μας!!:)
    ...όπου ναναι θα βγάλουμε την σίτα απο την πόρτα και θα βαλουμε κουρελού ...κι όλα καλά!!;)xD
     
    Αρέσει σε LILA413, marketoysa, paramythenia και 2 σε άλλους.
  4. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα στην ομορφη παρεα!!!!:)

    Σοφια σιγουρα ξερεις αυτο που λεμε:
    Αγγελικουλα ζαχαρη, Αγγελικουλα μελι,
    Αγγελικουλα κρυο νερο που πινουν οι Αγγελοι.
    Αυτο που δεν ξερεις και το λεεω.Ειναι οτι απο σημερα αλλαζει το ονομα και μπαινει το Σοφουλα.
    Α!Ασε το ΄κυρια΄.Πηγαινω ακομα στο σχολειο.Στη Δευτερα και στο νηπιαγωγειο.;)
    Kυπ.To ιδιο συμβαινει και σε μενα.Παντα οταν μπαινω στο στεκι το χαμογελο φτανει στα αυτια μου.
    Και επειδη παρατηρησα οτι υπαρχει ενα τριανταφυλλο....Το πηρα.
    Απο την Μαρα θα παρω απο το ομορφο πρωινο της.... Για στα χερια σου!!!! Αυτα που ειναι διπλα απο τις φραουλες.
    Τις φραουλες τις αφηνω για τη Σοφια που τοσο τις ασεσουν.
    Τουλα ρομαντικη ψυχη θα παρω ενα γιασεμι να το βαλω διπλα με το τριανταφυλλο.

    Να περασετε ενα χαμογελαστο χαλαρωτικο Σαββατοκυριακο!!!!!
    Και μη ξεχνατε:Η πιο ωραια καμπυλη στο σωμα μας ειναι το χαμογελο μας!!!!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/9/14
    Αρέσει σε LILA413, marketoysa, popitsa και 4 σε άλλους.
  5. kyp63

    kyp63 Ανερχόμενος

    χαχαχα...ετσι ακριβώς Αννα!:)
    ...κι όσοι δυσκολεύονται να το βρουν... ειναι απλά κατω απ τη μύτη τους!!!8)
     
    Αρέσει σε LILA413, marketoysa, paramythenia και 6 σε άλλους.
  6. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    xaris68 πολυ το ονομα μου αναφερεις!xDΚαι δεν πινω παντα κρυο νεροxD
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 2 σε άλλους.
  7. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    Αννούλα σε ευχαριστώ για τα τόσο κολακευτικά γραφόμενα σου γιά μένα !! 'ομως όλοι εδώ μέσα είναι γλυκύτατοι κ ευγενικοί, από τον οικοδεσπότη μέχρι τους μικρότερους (σε ηλικία εννοώ) φίλους, επίσης κ γιά την "ηρωική" απόφαση να μου αφήσεις τις φράουλες -εντάξει μπορούσες να πάρεις 1-2 όπως κ οι υπόλοιποι - είναι μαγικές κ γεμίζει πάλι το πιάτο κ η κουπίτσα δίπλα - έχουμε κ κρέπες για αργότερα, το δροσερό τριαντάφυλλο που πήρε το κορίτσι μας( πρόλαβα κ το μύρισα) & μιά λουλουδοποίκιλτη μοσχομυρωδάτη ΚΑΛΗΜΕΡΑ από την Τούλα συνοδευμένη από γιασεμιά !!!! ΕΕ ;;; !!!! λοιπόν ; πως να μην είναι όμορφη η ημέρα;;; κ γλυκειά κ αρωματισμένη !!! Να είσαστε καλά & φιλιά σε όλους σας, γιατί με όλα αυτά χ α μ ο γ ε λ ά μ ε ε ε ε !!!
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 6 σε άλλους.
  8. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα παιδια!!!! Επειδη σημερα το εριξα λιγο εξω, καφε, βολτα και αλλα, βοηθησε και ο καιρος, δεν ειχε πολυ ζεστη, ηρθα λιγο αργα.
    Δεν προλαβα να φερω κατι πιο νωρις γιαυτο ετοιμασα κατι στα γρηγορα.

    [​IMG]
    Ελπιζω να μην ειναι πολυ αργα xD
     
    Αρέσει σε Gulit1, marketoysa, aloniaris και 8 σε άλλους.
  9. ❀-MaRiNa-❀

    ❀-MaRiNa-❀ Νέος ειδικός

    Γεια σας! :)
    Καλα μου μου μοιρισε κατι νοστιμο κ λαχταριστο με το που μπηκα
    στη γωνια συνομιλητων!;) Εσεις εδω τρωτε καλυτερα απο εμας διπλα (αγροτοπουλα)!:eek:
    Άάάρα... κι εσεις εστε φαγανοι! Χαιρομαι, χαιρομαι!xD Καμια φορα θα σας επισκετομαι για
    να τα λεμε κ να τρωμε παρεα (αν με δεχεστε)!;) Τελικα το φαϊ τους ενονει ολους!:D

    Κι επειδη ειναι η πρωτη φορα που ερχομαι μετα το ανοιγμα του νεου φορουμ
    σας εφερα και ενα καλαθι με λουλουδια!:)
    [​IMG]
    Θα εφερνα γλυκα, αλλα τετοια ωρα...δε λεει!:oops:
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 7 σε άλλους.
  10. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Marina εγω τρωω X2 ειμαι και στο στεκι και στα αγροτοπουλα;)
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 3 σε άλλους.
  11. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG] Ωχ! Μη με κοιτάτε βρε παιδιά την ώρα που τρώω ... Ντρέπομαι! xD
    Τέλειο το τραπέζι σου Ναταλία ... Τα δοκίμασα όλα!
    Καλό ξημέρωμα σε όλους!

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε marketoysa, ellee68, popitsa και 7 σε άλλους.
  12. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημέρα σε 'ολους !!!! Συννεφιές σήμερα σε όλη την Ελλάδα νομίζω, αλλά δε μας πειράζει,πάντα χρειάζεται η βροχή (όχι καταιγίδες), αλλά το φθινόπωρο η γη χρειάζεται πολύ τις βροχούλες !!! Δεν έχω πολύ ώρα στην διάθεση μου να γράψω περισσότερα γιατί θα παω επίσκεψη, αλλά θα τα πούμε με το καλό αργά το απόγευμ,. Επίσης να ενημερώσω τους φίλους-ες που κατοικούν Αθήνα- κ όσους ενδιαφέρει- ότι κοντά στο μετρό στο σταθμό "Μοναστηράκι" υπάρχει μια εκκλησία που εορτάζει αύριο 8/9 με τα Γενέθλια της Θεοτόκου - ονομάζεται " Παναγία Γρηγορούσα" κ έχει προσκύνημα σήμερα μέχρι 7.30 βραδάκι κ αύριο από το πρωί πάλι μέχρι το απόγευμα (γιορτάζει επίσης κ στις 8 Νοεμβρίου με τους Αγ. Ταξιάρχες). Στα γρήγορα, σας στέλνω καλημέρες & φιλάκια & στο επανειδείν !!!
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 6 σε άλλους.
  13. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG] Καλημέρα! Τώρα πια καλησπέρα ...
    Σοφία μου, γνωρίζω για τα Γενέθλια της Θεοτόκου ... Την ίδια μέρα γεννήθηκε ο μικρός γιος μου, γι αυτό μου βγήκε και "άγιο" παιδί!xD
    Να έχετε μια ξεκούραστη μέρα και να γεμίσετε μπαταρίες ... Έρχεται Δευτέρα! o_O
     
    Αρέσει σε marketoysa, ellee68, ΗΡΩΛΟΥΚΑ και 5 σε άλλους.
  14. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Αν και δεν ηρθα ποτε στη παρεα σας, σας λεω πως αυριο στη Ροδο γιορταζει και η Παναγια η Ταμπικα.Λεγεται ετσι γιατι εμεις τη σπιθα τη λεμε τσαμπα.Ψιλα στο βουνο λοιπον βλεπανε μια τσαμπα και οταν πηγαν βρηκαν την εικονα.Τη θεωρουν θαυματουργη.Εκει πηγαινουν οι γυναικες που δεν κανουν παιδια και καταπινουν το φυτιλι καμωμενο απο βαμβακι μαζι με το λαδι. Η πιστη κανει θαυματα.
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 6 σε άλλους.
  15. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημερα σημερα τρωμε υγιεινα!Κρεας [​IMG] και απογευματινο φρουτακια!;)
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 4 σε άλλους.
  16. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    Σας στέλνω 1 κομματάκι από το μεσημεριανό μας φαγητό κ καλή όρεξη σε όλους μας
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/9/14
    Αρέσει σε psipsi1978, marketoysa, aloniaris και 6 σε άλλους.
  17. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    χαχαχαχα...Εισαι φοβερος!!!!!

    Καλησπερα στην ομορφη παρεα που ολο και μεγαλωνει και χαιρομαι γι αυτο!!!!!!

    Μαρα να το χαιρεσαι το αγορι σου!!!!Καλοτυχο με υγεια !!!!!!

    Αδαμαντια δυο φορες περασες και δεν ειδα ουτε ενα σιροπιαστο.
    Εφτα μερες μονο περασαν αρα ειμαι μεσα στα ορια για να πω.......
    Χρονια σου πολλα οτι επιθυμεις με υγεια και ευτυχια!!!!!!

    Σοφια μπραβο !!!!!Θα παρω το Μπομπ του εχω μια αδυναμια τωρα που θα παω και στο νηπιαγωγιο
    ολα την αφεντια του θα αγορασω.Να κανω μια προβα απο τωρα.

    Να εχετε ενα ομορφο απογευμα!!!!!!
     
    Αρέσει σε LILA413, marketoysa, popitsa και 2 σε άλλους.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Kαι η πλάκα ήμουν το απογευμα ακριβώς εκει!!! χαχα και άκουγα που χτύπαγαν οι καμπάνες της! και ρώτησα αν γιορτάζει και πως την λέγαν την εκκλησία!!! το όνομα το ξερε κατα το ήμισυ να πω. το ότι γιόρταζε δεν ήξερε!
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 3 σε άλλους.
  19. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    Μακάρι να ερχόσουν στην εκκλησία ήταν πολυ κατανυκτικά , ήρθε κ ένας αρχιεπίσκοπος μας ευλόγησε όλους, έφυγα απο εκεί 9.00 η ώρα . Και τώρα ένα αστειάκι - αν είχες έρθει προς τα εκεί κοντά, θα με γνώριζες οπωσδήποτε, παρόλο που είμαστε άγνωστες : κρατούσα το πιάτο με τον μουσακά στο χέρι, θα με καταλάβαινες !!!! τους μεζέδες με τον Μπομπ τους είχε πάρει η Αννούλα !! Ελπίζω να σας έδωσα λίγο γέλιο έτσι για καληνύχτα !!!!
    Μάρα ήδη τώρα που γράφω, έχει αλλάξει η ημερομηνία, οπότε εύχομαι στον μικρούλη σου Χαρούμενα Γενέθλια, να τα εκατοστήσει στα χρόνια, να ειναι υγιής κ καλότυχος κ καλή πρόοδο να έχει στην ζωή του !! Ευχές πολλές σε όλη την οικογένειά σου!!!
    Καληνύχτα κ καλό ξημέρωμα σε όλους σας !!! {ελπίζω να μην με παρεξηγήσατε με το αστείο που έκανα, γιά 1η φορά που απάντησα στην
    misirli } ζητώ συγνώμη αν έγραψα κάτι λάθος κ με αυτό σε στενοχώρησα ! Σκέφτηκα να το διαγράψω, αλλά δεν το έκανα, γιατί όπως γράφω τα σοβαρά, γράφω κ κάποιο αστείο γιά να χαμογελάμεεεε.
     
    Αρέσει σε marketoysa, aloniaris, theoni1999 και 4 σε άλλους.
  20. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα!!! Μαρα να χαιρεσαι το παλικαρι σου, να ειναι γερος και τυχερος!!!
    Οπως λεει και ο Παριος "Καλημερα, τι κανεις (κανετε)? Να εισαι (ειστε) παντα καλα"
    [​IMG]
    Μαζι με τον καφε, φερνω και δυο ομορφες φατσουλες.

    [​IMG]

    Να εχετε μια καλη εβδομαδα!!!
     
    Αρέσει σε marketoysa, psipsi1978, aloniaris και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.