Feedback Το μεγάλο μπαμ στην φάρμα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 29/12/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    Το μεγάλο μπαμ στην φάρμα


    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-μεγάλο-μπαμ-στην-φάρμα.16256/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-μεγάλο-μπαμ-στην-φάρμα.16253

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, markos5560 και 3 σε άλλους.
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλησπέρα σας
    έφτασε το πρωτοχρονιάτικο ιβέντ και θα χρειαστούμε τα παρακάτω
    [​IMG]

    225 + 425 = 650 χάρτινους σωλήνες
    425 στρακαστροπύραυλο
    75 κατσίκες
    550 πατάτες
    100 πρόβατα
    175 αχλάδι
    500 μενεξές
    115 πορτοκάλια
    για τους χάρτινους σωλήνες θα χρειαστούμε 2250 λινάρι
    για τους στρακαστροπύραυλους θα χρειαστούμε 425 χάρτινους σωλήνες (10Χ425 =4250 λινάρι ) και 2125 λουλούδι πυροτέχνημα
    ανακεφαλαίωση
    7000+2125 = 9125 λουλούδι πυροτέχνημα
    3750 +6500=10250 λινάρι

    ελπίζω να μην έκανα κανένα λάθος

    καλή [​IMG]χρονιά
     
    Αρέσει σε anestis375, verybadfarmer, kolokythopitas και 32 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!
    Δεν ξέρω Γεωργία αν υπολόγισες τα πακέτα πυροτεχνημάτων(105), που θα μας δώσουν 420 χάρτινους σωλήνες. Οπότε θα κατασκευάσουμε πολύ λιγότερους.
    Άρα θα χρειαστούμε λιγότερο 4200 λινάρι, δηλαδή χρειάζεται: 10250-4200=6050
    Ωραίο το δρώμενο, χωρίς αναδυόμενα, λες και σκέφτηκαν εμένα που από 2 Ιαν θα λείπω! Τα φυτά θα βγουν (έχω κρατήσει και το +1 του ημερολογίου) και χωρίς αναδυόμενα θα τα καταφέρουν οι περισσότεροι.
    Καλή επιτυχία σε όλους! και Καλή Χρονιά!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/12/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, *mava*, pinelopi55 και 15 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Δεν με τρέλαναν τα δώρα του, ένα ακόμη event ρουτίνας!
    Ειδικά αυτές τις γιορτινές μέρες που βγαίνουμε έξω με φίλους και που συγκεντρώνεται όλη η οικογένεια μαζί στο σπίτι δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου χρόνος για εικονικά σπερνοθερίσματα!
    Οπότε δε θα μπω καν στον κόπο να ασχοληθώ, για να κερδίσω δύο ακόμη αντικείμενα και άλλα μικρά δώρα!
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν.

    Καλά να περνάτε αυτές τις μέρες όπου και αν είστε, ότι κι αν κάνετε! :)
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, kolokythopitas, LILA413 και 13 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    αν δεν κανω λαθος η αποστολη δινει 105 πακετα πυροτεχνηματων που ισοδυναμουν με 420 χαρτινους σωληνες,οποτε θα χρειαστει να κατασκευασουμε στον μυλο 230 χαρτινους σωληνες που ισοδυναμουν με 2.300 λιναρια(+3.750=6.050 λιναρια συνολικα).;)
    δρωμενο χωρις αναδυομενα σημαινει πραγματι ευκολο δρωμενο και ξεγνοιαστο(αρα γιορτινο),ευλογα ειναι ευκολος ο βαθμος δυσκολιας στις ΣΕ.:p
    καλη και δημιουργικη χρονια με υγεια,αγαπη κι ευτυχια σε ολη την απανταχου αγροτια!!!:D:inlove:


    υ.γ. προσωπικα θα κρατησω μερικα πακετα σαν ενθυμιο,οποτε θα φυτεψω λιγα
    παραπανω λιναρια.καλο το οτι δε θα εξαργυρωθουν τα
    πακετα,αλλα μονο οι 4 σωληνες του καθενος,αυτοματα.
    τα διακοσμητικα μιας και δε δινεται φασολια,θα αντικαταστησουν αλλα με λιγοτερους πε στο νησι του θησαυρου μου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/12/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, *mava*, skareleni και 15 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αρκετα ευκολο εβεντ, με δωρακια πολυ συνηθισμενα και με αρκετα φυτα. εννοειται οτι θα παίξω πατροπαράδοτα χαχα!! θα περιμενα κατι ευκολο αλλα με πολυ καλα δωρα για πρωτοχρονια!! μπραβο στα παιδια που εκαναν τους υπολογισμους!!! καλη επιτυχια σε οσουςπαιξουν σε αυτο το ενεντ!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, pinelopi55 και 13 σε άλλους.
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    οι 80 σουπερ τροφες που δινει το δρωμενο δεν ειναι διολου ευκαταφρονητη ποσοτητα,ταμαμ για το δρωμενο που θα ερθει μετα το
    πρωτοχρονιατικο.;)
    τα δενδρυλλια ουελε ευχομαι να μου δωσουν μια μαυρη ιτια επιτελους που την εχω και καημο για πρωτοχρονιατικο δωρο.:oops:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, graganta και 12 σε άλλους.
  8. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    το πρωτοχρονιατικο φυτ (οχι το λιναρι το αλλο) νομιζω το ειχαμε και περσι! κι αν οχι ακριβως το ιδιο, παρομοιο!! :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, graganta και 9 σε άλλους.
  9. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    όπως θα είδατε δεν υπολόγισα καθόλου τα πακέτα πυροτεχνημάτων γιατί δεν φορούσα τα γυαλιά μου καθότι πρεσβυωπία και γι΄αυτό δεν τα πρόσεξα καθόλου !!!!!!!!!!!!! άρα οι ποσότητες είναι λιγότερες από αυτές που γράφω .
    άρα θέλουμε πολύ λιγότερα φυτά λιναριού
    και Stefoulini έχεις δίκιο είναι το ίδιο φυτό


    [​IMG]
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Πρωτοχρονιάτικο-ποντικο-γλέντι.12184/
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Stefoulini, Gulit1 και 14 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ναι δίκιο έχεις 105 πακέτα πυροτεχνημάτων, διόρθωσα κι εγώ των αριθμό των λιναριών!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  11. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    χωρις αναδυομενα! πρεπει να ειναι ευκολο καλη επιτυχια και να περασετε ολοι τελεια!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, yelander10, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Πρώτα απ 'όλα ευχαριστούμε τα παιδια που υπολόγισαν τα απαιτούμενα:inlove:Το δρώμενο φαίνεται τέλειο και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  13. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Το καλό είναι οτι δεν έχει αναδυώμενα, πιστεύω οτι θα τα καταφέρουμε όσοι το παλέψουμε, μέσα κι εγω εννοείται, απλά χωρις άγχος γιατί χρονιάρες μέρες είναι, έχουμε και δουλειές:p Καλή μας επιτυχία, Γεωργία, τα γυαλιά σου είναι στο τραπεζάκι, δίπλα στο τζάκι... όλο εκει τα ξεχνάς:p Ευχαριστούμε εσας που κάνατε τους υπολογισμούς, όπως πάντα με αγχώνεται, αλλά αυτή την φορά θα το παω χαλαρά, γιατι οι υποχρεώσεις τρέχουν κι άντε να τις φτάσεις:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, yelander10 και 6 σε άλλους.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Χρόνια πολλά
    Έχεις δίκιο Δώρα , εκεί τα ξεχνάω πάντα τα γυαλιά μου ,λες και το ξέρες
    πολύ εύκολο φαίνεται το ιβεντ , χωρίς αναδυόμενα, σούπερ θα μας βγει πολύ γρήγορα
    γιατί είναι και χρονιάρες μέρες !!!!!!!!!!!!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, yelander10 και 9 σε άλλους.
  15. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ευκολο ιβεντ πλουσια δωρα!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, Louisa και 3 σε άλλους.
  16. dimitra.s

    dimitra.s Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Χαίρεται!! Εύκολο το Πρωτοχρονιάτικο δρώμενο.
    Λόγω υποχρεώσεων δεν πήρα μέρος στο Χριστουγεννιάτικο σ' αυτό όμως θα πάρω. Εύχομαι καλή χρόνια σε όλους και ότι επιθυμείτε.:)

    Υ.Σ Ξεκίνησε να χιονίζει!!!! :D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kitsena, LILA413 και 6 σε άλλους.
  17. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    το δρωμενο ωραιο. Ευχομαι καλη χρονια με υγεια και καλες σοδιες.ΕΓΩ παλι ειμαι τυχερη γιατι λογω μυωπιας πρεπει να βγαλω τα γυαλια για να δω κοντα......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kitsena, LILA413 και 7 σε άλλους.
  18. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ιιιιιιιιιι παιδια τι εκανα!! ειχα ξεχασει πως σημερα ξεκινουσε το δρωμενο και μπηκα πριν λιγο, αρα εχασα μια μερα :sleepy: το καλο ειναι πως δε χρειαζομαστε αναδυομενα. αρα απο εδω και περα πρεπει να μπαινω συνεχεια στη φαρμα και να κανω και κανενα ξενυχτι!! τρεχατε ποδαρακια μου!! :oops:
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, LILA413 και 6 σε άλλους.
  19. Louisa

    Louisa Κόμης

    Ηρέμησεεεε, είναι εύκολο δρώμενο, με πολλά ολιγόωρα φυτά. Θα το βγάλεις χαλαράάά
     
    Αρέσει σε Stefoulini, Gulit1, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  20. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σ' όλους!!
    Πρώτη φορά τελείωσα τόσο γρήγορα δρώμενο!
    Είχα βέβαια κρατήσει το +1 του ημερολογίου για αυτόν ακριβώς τον σκοπό. Χρησιμοποίησα 100 σούπερ λιπάσματα και λιπάσματα της ζωζός (στα 5 πρώτα φυτά και στα 45 που προέκυψαν από αυτά *2)
    Τα πακέτα πυροτεχνημάτων γίνονται αμέσως και από κει και πέρα μένει μόνο ο χρόνος για να κατασκευαστούν οι στρακαστρουκοπύραυλοι, που μόλις τελείωσαν. Θα ακολουθήσει ενημέρωση για τα αποτελέσματα των μυστηριωδών. Ελπίζω σε κάτι καλό.
    Έτσι είμαι ελεύθερη για ένα 4ήμερο με σκι από μεθαύριο.
    Καλή χρονιά και καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/1/16
    Αρέσει σε Louisa, skareleni, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.