Feedback Το γεγονός της χρονιάς

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 23/1/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα. Αντίθετα εμένα η έλλειψη φφ μου έδωσε μια αμυδρή ελπίδα: ότι θα καταργήσουν τα φφ (ναι!!!!).
    Κατά τα άλλα συμφωνώ με τους φίλους συναγρότες: Φτωχό, φτωχά γεννέθλια...
     
    Αρέσει σε ESABA, BlackSheep91, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  2. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρες πολλές στην αγροτοπαρέα. Συμφωνώ με όλους για τα ωραία σχόλια, σίγουρα είναι το γεγονός της χρονιάς στην τσιγκουνιά, στην μιζέρια, στην έλλειψη φαντασίας, και σε πολλά άλλα που βαριέμαι να γράφω (δε θα μου φτάσει ο χώρος:p)
    Δεν καταλαβαίνω την λογική των προγραμματιστών να φτιάξουν τέτοιο δύσκολο δρώμενο, ενω μπορούσαν κάτι καλύτερο, γιατί σίγουρα μπορούσαν, αλλά φαίνεται η κρίση χτύπησε και την δική τους πόρτα. Μπορεί κι αυτοί να αντιμετωπίζουν μειώσεις στους μισθούς, όπως όλη η Ελλάδα. Ή μπορεί απλά να βαριούνται να ασχοληθούν, οτι κάτσει, κι όπως κάτσει... που λέμε και στα μέρη μας. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, και αντί να καλυτερεύει, χειροτερεύει. Δρώμενο γενεθλίων σου λέει, φοβερό, έχω μείνει κατάπληκτη.... και φυσικά είναι ειρωνικό το σχόλιο, διότι βαρέθηκα να βλέπω την μιζέρια να κάνει πάρτι και την τσιγκουνιά
    Τόσες διαμαρτυρίες στα προηγούμενα δρώμενα, και μυαλό μπα... που είναι οεο;;; Αντί να σκεφτούν κάτι πρωτότυπο μας πασάρουν άλλη μια βλακεία στο τετράγωνο. Κρίμα, κρίμα, κρίμα. Λυπάμαι πραγματικά με το χάλι που βλέπω, κι αντί να διορθώνεται, γίνεται χειρότερο μέρα με τη μέρα...:(
    Χρόνια πολλά Φαρμεράμα, εύχομαι τα καλύτερα, και λίγη φαντασία στους προγραμματιστές να φτιάχνουν καλύτερα (λέμε τώρα) πράγματα
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, BlackSheep91 και 23 σε άλλους.
  3. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    κάθε πέρσι και καλύτερα.... Και στο περσινό δρώμενο γενεθλίων λέγαμε πόσο χάλια και τσίπικο ήταν σε σχέση με το προπέρσινο.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, Louisa και 9 σε άλλους.
  4. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    "...ΦουΦου..." μπορεί να μην είδες, αλλά "..ΦρουΦρου κι αρώματα..", είδες!! "Μην είμαστε και πλεονέκτες, να΄μαστε κι λουγικοί" όπως είπε ο αείμνηστος Κώστας Χατζηχρήστος στον Ηλία του 16ου και που πολύ πετυχημένα ο φίλος lazos95 το αναφέρει παραπάνω.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, ESABA και 9 σε άλλους.
  5. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημερα..αγαπητη εταιρεια αφουγκραστειτε τις φωνες των παιχτων ,βαλτε τα κατω και προσπαθηστε για κατι καλυτερο .Μην ξεχνατε οτι καλοι πελατες ,ειναι οι ευχαριστημενοι πελατες!!Να ευχηθω χρονια πολλα στο αγαπημενο μας παιχνιδι,με καλυτερες ιδεες και ποιο πλουσια δωρακια.
     
    Αρέσει σε everme, vannadim, nota.dim1802 και 22 σε άλλους.
  6. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Αν και έχουν «διασταυρωθεί τα ξίφη μας» 1-2 φορές , δεν μπορώ να μην συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

    Γιατί αν τολμούσα να τα γράψω εγώ αυτά εδώ, θα είχα πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια για μια ακόμα φορά επικαλούμενοι ότι γράφω σε λάθος ενότητα ή τους τους θίγω. Αλήθεια πώς και δεν έχουν σβήσει ακόμα τόσα αρνητικά σχόλια που λέγονται απο χθές για το γενέθλιο δρώμενο και που δεν συνάδουν με το εδώ θέμα ώς άσχετα ? (όπως έγινε και με την Ανακυκλωσίτα)

    Feedback για τα χειρότερα που διανύει το farmerama τα τελευταία 2 χρόνια ειδικά ???? τι είναι αυτό άραγε ??? Δεν υπάρχει κανένα feedback και είμαι πεπεισμένος για αυτό πλέον. Feedback είχαν οι 82 σελίδες του Γερμανικού φόρουμ για κράξιμο κανονικό για την κατάντια του πρόσφατου event της Ανακυκλωσίτας (ενός απο τα καλύτερα event ever) καί όχι οι δικές μας Ελληνικές 6 σελίδες που απέμειναν αφού τα δικά μας αρνητικά σχόλια και δικές μας φωνές σβήστηκαν επειδή λέει βγήκαμε εκτός θέματος.

    Δεν θα πώ τπτ άλλο, η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ είναι έκδηλη πλέον απο χιλιάδες παίκτες , η δε οργή για την αδιαφορία των αρμοδίων στα τόσα λεγόμενα μας και στις τόσες εισηγήσεις μας ακόμα περισσότερη.

    Εχω ξαναγράψει σε σχετικό θέμα για τους διαχειριστές της κοινότητας ότι η AntoniaT ώς Community Team με τα κατά καιρούς λεγόμενα της ότι ίσως ήταν η μοναδική εκ των υπευθύνων εδώ η οποία μου άφησε κάποιες ελπίδες ότι κάτι μπορεί να αλλάξει στο farmerama. Για αυτό παρακαλώ πρίν διαγράψετε το θέμα μου και τα σχόλια τόσων παικτών επικαλούμενοι ότι είναι άσχετα με την υπάρχουσα ενότητα , να δοθούν στην AntoniaT και μετά πράξτε τα ανάλογα που εσείς ξέρετε.

    ....
     
    Αρέσει σε everme, LILA413, kikko και 43 σε άλλους.
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλο μεσημερι σε ολους εγω θα πω το τραγουδακι ε γενεθλιο ιβεντ είναι αυτο
    Να ζησεις εταιρια και χρονια πολλα που δεν το βλεπω μεγαλη να γινεις που δεν νομιζω
    παντου να σκορπίζεις την τσιγκουνιά και αν σου μεινουν παικτες τρα λα λα λα :music:
     
    Αρέσει σε Louisa, BlackSheep91, ioanna6929 και 25 σε άλλους.
  8. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Για τις 6 μέρες που διαρκεί το δρώμενο πρέπει να μαζεύουμε 237 αναδυόμενα μ.ο. Για να δούμε πως θα πάει το πρώτο μάζεμα και βλέπουμε στην συνέχεια.
    Πάντως είναι πάρα πολλά τα αναδυόμενα που ζητάει και βλέπω να τρέχω μέχρι το τελευταίο λεπτό να πάρω και το τελευταίο που θα χρειαστώ. :mad:
     
    Αρέσει σε Louisa, BlackSheep91, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  9. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Kαλησπέρα.
    Για τα τόσα χρόνια λίγα παίρνουμε νομίζω.
    [​IMG]
    Για το δρώμενο δεν έχω κάτι να πω, τα είπατε όλα, όχι ότι και να έλεγα θα το άκουγαν.
    Ελπίζω να επιστρέψει το παλιό καλό Farmerama.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε everme, nota.dim1802, LILA413 και 21 σε άλλους.
  10. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολο τον αγροτοκοσμο.Και εγω πιστευω οτι αν και "δωρα" ειναι λιγο απογοητευτικα για τα χρονια που ειμαστε εγγεγραμενοι..
    Το δρωμενο αρκετα απογοητευτικο .Ξεκιναω με βαρια καρδια και βλεπουμε.
    Περα απο τις σχετικα φτωχες αμοιβες ,η ελειψη φασολιας ως επαθλο σιγουρα δεν ειναι ενθαρυντικο.
    Χρονια πολλα farmerama και ελπιζω ως του χρονου να μας δωσεις και καμια χαρα-.-
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε everme, nota.dim1802, LILA413 και 15 σε άλλους.
  11. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    ξεκινησα το ιβεντ με βαρια καρδια, ο λογος....με καλυψαν οι προηγουμενοι,το μονο που θα πω ειναι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ FARMERAMA,τιθεται ομως το εξης ερωτημα θα τη βγαλει τη χρονια?
     
    Αρέσει σε everme, nota.dim1802, LILA413 και 16 σε άλλους.
  12. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    και εγω ξεκινησα με βαρια καρδια δεν ξερω αν θα το παο μεχρι τελος δωρα ανυπαρκτα καταξοδευεται η εταιρεια...........................................
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, Louisa και 10 σε άλλους.
  13. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Χρόνια πολλά, farmerama! Το ενδιαφέρον για μένα σ` αυτό το δρώμενο, είναι ότι φυτεύουμε σε τρεις εκτάσεις και παίρνουμε αναδυόμενα από πέντε! Δεν θυμάμαι αν έχει ξαναγίνει... Και αποφάσισα, τέλος η γκρίνια! Αφού δεν βάζω πραγματικά χρήματα στο παιχνίδι, μπαίνω για να παίξω και... ότι βρω! Αν μπορώ καλώς! Αν όχι, στο επόμενο. Εκείνο όμως που έχει πραγματική σημασία για μένα, είναι η ανταπόκριση των γειτόνων και των φίλων μου! Όλοι άγνωστοι μεταξύ μας κι όμως, όλοι μια παρέα, που βοηθάει ο καθένας όπου μπορεί! Τους ευχαριστώ πολύ! Δεν μπαίνω βέβαια στη θέση, όλων αυτών που ξοδεύουν, πραγματικά χρήματα! Είναι άλλο θέμα αυτό!
    Εύχομαι η farmerama να μεγαλώνει, να κάνει το καλύτερο που μπορεί, για να συνεχίσω να χαλαρώνω μαζί της! Να είστε όλοι καλά!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, dalfani και 17 σε άλλους.
  14. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Δε θα επεκταθώ, γιατί με έχουν καλύψει οι περισσότεροι συμπαίκτες μου. Θα αρκεστώ στο.. κάθε πέρσι και καλύτερα.!!!
    Όσο για τα έπαθλα, λίαν επιεικώς.. αδιάφορα. Κάθε μέρα όλο και περισσότερο ,χάνεται το ενδιαφέρον μας. Και ξαναγυρίζουμε στην αρχή. Τότε που απλά φυτεύαμε-μαζεύαμε κ φτου κ απ΄ την αρχή. Και να γινόταν καμιά 80ριά χρονών, να πω δικαιολογημένα δε θέλει να γιορτάσει. Αλλά τα πόσα κλείνει?? Τα 9? Από τώρα παραιτήθηκε?? Το μόνο που θα ευχηθώ είναι να είναι α μι τι άλλο, λίγο περισσότερη γενναιοδωρία γιατί αφιερώνουμε αρκετό χρόνο εδώ κ πιστεύω ότι δικαιούμαστε κάτι σαφώς καλύτερο, γιατί όσο και να θέμε δε φτάνουν τα μισθά !!Καλή συνέχεια κ καλό κουράγιο σε όλους.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, Louisa και 19 σε άλλους.
  15. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Χρονια πολλα...σε εμας που παιζουμε ακομα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, graganta και 12 σε άλλους.
  16. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Μήπως έχει παίξει κανένας το "Εμπορικό κέντρο" για να μας πει ποια διαδρομή συμφέρει για το κεντρικό κτίριο???
     
    Αρέσει σε Louisa, BlackSheep91, jimixatz και 3 σε άλλους.
  17. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Δίκιο έχεις. Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό. μακάρι να πάει καλά. Και να αποφασίσουν να περιορίσουν τα φυτά των δρώμενων σε 1-3 από τα 5 μέρη της φάρμας και να μη μας υποχρεώνουν να ξηλώνουμε τη φάρμα συχνά. Πολύ καλό και το ότι τα αναδυόμενα βγαίνουν από παντού.
    Μάλιστα θα πάω ένα βήμα παραπάνω: να προκαθορίσουν π.χ. ότι τα δρώμενα θα γίνονται σε συγκερκιμμένα μέρη, ώστε να επιλέξουμε π.χ. το λειβάδι μόνο για στάβλους και δένδρα στο ξέφωτο του δάσους.
    Φυσικά τα απαιτούμενα φυτά και τα αναδυόμενα που ζητούν οι αποστολές θα πρέπει να είναι πάντα ανάλογα με τα μέρη στα οποία βγαίνουν.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, graganta, Louisa και 9 σε άλλους.
  18. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Το κακό είναι ότι από οοόλα αυτά θα καταλάβουν πως θέλουμε πιο πολύπλοκα δρώμενα ! Πάλι δεν θα καταλαβαίνω τι να ανοίξω , πού να πάω , πού να στρίψω . Το ίδιο δρώμενο , μπορεί να επαναλαμβάνεται εφόσον είναι πετυχημένο , το πάρε δώσε θα έπρεπε να είναι σταθερά ένα σαββατοκύριακο το δίμηνο , τα δώρα λίγο πιο πλούσια - ευχάριστα . Όταν παίζεις το ίδιο παιχνίδι κάθε μέρα για 5 , 7 χρόνια τιμάς την εταιρεία , προφανώς το γουστάρεις και θέλεις μια ανταμοιβή , μια έκπληξη που θα σε κάνει να πεις : Γου άουουου !!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, soyla74 και 18 σε άλλους.
  19. summerholiday

    summerholiday Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλό απόγευμα σε όλη την αγροτοπαρεα ... ακούω σήμερα για γενέθλια και τρομάζω μέρες που είναι! Πάντως είναι παράδοση σε κάθε δρώμενο γενεθλίων να αφήνει μια πίκρα αντί χαρά! Θα φταίει που στα γενέθλια σκεφτόμαστε αυτά που φύγαν και όχι αυτά που θα έρθουν! πάντως η λογική τα διακοσμητικά το ένα πάνω στο άλλο, δεν μου αρέσει! Είναι ένα δρώμενο αδιάφορο αλλά μες στην συνήθεια θα περάσει! Χρόνια Πολλά στους παίχτες!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, dkokka, soyla74 και 7 σε άλλους.
  20. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα,δεν θα σχολιάσω...χρόνια πολλά αγαπημένο μας παιχνίδι. τώρα στο θέμα,άρχισα από το εμπορικό κέντρο,όμως το έκανα τόσο γρήγορα που δεν θυμάμαι πως ξεκίνησα χαχαχα,όμως τις χάντρες :τις δίνει από το επάνω μέρος ,όπως κοιτάμε στην οθόνη μας και σύμφωνα με τους δείχτες του ρολογιού είναι ποιο καλά,γιατί θέλεις ποιο λίγα ψαλίδια για να τις πάρεις .βέβαια εγώ άνοιξα όλα τα κτηρια με<< μιας>> και μετά επέλεξα να πάρω τα δώρα με τα ψαλίδια που πήρα. πιστεύω όμως ,πως ,το πως θα ξεκινήσεις το δρώμενο δεν επηρεάζει και τόσο την σειρά που θα πάρει κάποιος τα δώρα .η παίζεις η δεν παίζεις,έτσι είναι το παιχνίδι,εξάλλου στις συχνές ερωτήσεις λέει πως πάει η σειρά τον δώρων,γι αυτό παίξτε το παιχνίδι μας και ότι βγει. προσωπικά έτσι θα πράξω. να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, LILA413, graganta και 16 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.