Τοποθέτηση χωραφιών

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την jovani0, 23/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. jovani0

    jovani0 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα. Υπάρχει ένα θέμα με την τοποθέτηση χωραφιών. Χθες βράδυ άλλαξα τα χωράφια μου βάζοντας άνετα χωράφια και σήμερα το μεσημέρι (πριν λίγο) πήγα να τα αλλάξω βάζοντας κανονικά και συνάντησα το εξής πρόβλημα.
    Τοποθετώ το πρώτο χωράφι και πάω να μετακινηθώ στην επόμενη θέση. Ο κάρσορας κινείται αλλά όχι και το χωράφι. Με δυσκολία βρίσκεις τη θέση να κάνεις κλικ για να τοποθετηθεί το επόμενο χωράφι σωστά. Μου βγήκε η πίστη να τοποθετήσω όλα τα χωράφια.
    Μετά κατά τύχη ανακάλυψα κι άλλο ένα πρόβλημα. Κάποια στιγμή κάνοντας τυχαία κλικ αριστερά και δεξιά, "έχασα" ένα χωράφι. Λέω "το έσβησα κατά λάθος". Πάω να τοποθετήσω ένα άλλο αλλά δεν μπορούσα. Πάω να μετακινήσω ένα άλλο στη κενή θέση. Τίποτα. Δοκίμασα να βάλω στάβλο, εργοστάσιο, δέντρο. Τίποτα. Πάνω που άρχισα να απογοητεύομαι βλέπω στην άκρη της "πίστας" ένα κομμάτι από το χωράφι μου. Το μετακινώ στην αρχική του θέση κι όλα καλά. Όμως έκανα και το ανάποδο. Μπορώ να το μετακινώ μέσα κι έξω από τον "χρησιμοποιούμενο" χώρο (εκτός πίστας να το πω).
    Το δεύτερο πρόβλημα δεν μ' ενδιαφέρει τόσο. Το πρώτο όμως επειδή συχνά αλλάζω μεταξύ απλών και άνετων χωραφιών είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα.
    Ελπίζω να το διορθώσετε. Ευχαριστώ πολύ.
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Απο τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού, θα πας εκεί που λέει "Εναλλακτική τοποθέτηση", θα αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση, κάνε ανανέωση και δοκίμασε πάλι.
     
  3. jovani0

    jovani0 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το δοκίμασα αυτό που μου είπες αλλά δεν διορθώθηκε κανένα από τα δύο προβλήματα. (Ήταν στο "ναι" και το έβαλα στο "όχι")
    Ευχαριστώ που ασχολείσαι με το θέμα.
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου δώσεις το id σου;
     
  5. jovani0

    jovani0 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ID: 55280568
    Έχω ανοικτά. Αν χρειαστεί να κλείσω πες το μου.
     
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Το τεχνικό τμήμα δεν μπορεί να το ελέγξει καθώς τώρα έχεις ήδη τοποθετημένους στάβλους και χωράφια. Όταν θα θερίσεις τα χωράφια που έχεις και θα είναι κενά, ενημέρωσε μας ώστε να ελέγξουμε το πρόβλημά σου.
     
  7. jovani0

    jovani0 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Οκ. Άδειασα το ξέφωτο. Περιμένω να μου πείτε πότε μπορώ να το ξαναχρησιμοποιήσω. (Άδειασα μόνο τα χωράφια).
     
  8. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR