Τζαμπόσταβλοι

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την katerina-paylopoyloy, 7/12/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. katerina-paylopoyloy

    katerina-paylopoyloy Τακτικός στο φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες/ισσες μία ωραία ιδέα είναι οι τζαμπόσταβλοι. Πριν από κάποια χρόνια είχατε φέρει εκτός από τα τζαμπόδεντρα του προηγουμένου θέματός μου τους τζαμπόσταβλους οι οποίοι στάβλοι παράγουν τις εκτροφές των ζώων και όχι τα κανονικά.Οι παλιοί στάβλοι ήταν το χοιροστάσιο των γουρουνιών,η στάνη κατσικών και ο στάβλος αλόγων.Προτείνω να φέρετε τζαμπόσταβλους με άλλα ζώα όπως οι πάπιες,οι μέλισσες,οι νυχτερίδες,οι γάτες κ.λ.π.Οι εκτροφές είναι πολύ δύσκολες για να φτάσουν στο τελευταίο στάδιο,οπότε θα διευκόλυνε τους αγρότες/ισσες να τελειώσουν τις καμπάνιες λίγο πιο γρήγορα .Επίσης ο παίκτης όταν πουλήσει τα ζώα αυτά θα αποκτήσει περισσότερα χαρτοτάλιρα. Η ιδέα των τζαμπόσταβλων μου άρεσε ήταν ωραία να την δούνε και οι καινούργιοι αλλά και οι παλιοί παίκτες του φαρμεράμα. Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε την γνώμη μου!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/12/17
    Αρέσει σε NOTHS58, beroniki555, elpaylopoylos και 4 σε άλλους.
  2. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    γεια σου κατερινα μου και παλι , ακριβως επεμενα και εγω το ιδιο αλλα τιποτα μεχρι που τα παρατησα , δεν θα δωθουν ετσι απλα ολα αυτα τα "καλουδια" των παλιων σε νεους! και εαν γινει θα ειναι μια φορα στα 10 χρονια!
     
  3. katerina-paylopoyloy

    katerina-paylopoyloy Τακτικός στο φόρουμ

    Γεια χαραντάν bilbo,καταλαβαίνω έχεις δίκιο αλλά οι ιδέες δίνουν ''έμπνευση'',όπως είχες αναφέρει στο θέμα σου ''σπάνια δέντρα''.Όμως εάν γράφουμε συνέχεια ένα θέμα και να συμφωνήσουν οι υπόλοιποι (οι περισσότεροι) υπάρχει η πιθανότητα να πραγματοποιηθεί.Είναι όπως το είπα στο θέμα ''παλαιολιθική εποχή'',στο έχουν πραγματοποιήσει το θέμα σου κατά κάποιο τρόπο ''σπάνια δέντρα'' με δενδρύλια αλλά με διαφορετικούς καρπούς από ότι ζήτησες και τα event δίνουν αρκετές σούπερ τροφές.Εγώ συμφωνώ στο παραπάνω θέμα σου που ανάφερα για παραδειγμα δηλαδή τα σπάνια δέντρα!;)
     
    Αρέσει σε NOTHS58, beroniki555, elpaylopoylos και 2 σε άλλους.