Feedback Τελικός στον πυρετό του ποδοσφαίρου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 7/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο

    Τελικός στον πυρετό του ποδοσφαίρου

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τελικός-στο-πυρετό-του-ποδοσφαίρου.18098/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τελικός-στο-πυρετό-του-ποδοσφαίρου.18097/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους markos5560 και aggelos974.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Ωραίος εορτασμός του τελικού του Euro με αυτό το εύκολο δρώμενο!
    Η κάθε μπάλα θέλει 155 τριαντάφυλλα ή 124 γαρύφαλλα για να γίνει. Νομίζω ότι όλοι έχουμε μεγάλο απόθεμα απ' αυτά!
    Από κει και πέρα τα δώρα είναι συμπαθητικά, αλλά αρκετά ακριβά σε αστερονομίσματα. Ιδίως οι σούπερ τροφές είναι πανάκριβες!!!
    Αρχικά νόμιζα ότι εννοούσε 60 τροφές με 50 αστερονομίσματα, αλλά δίνει μόνο 6 και άλλα 4 με 30! αστερονομίσματα.
    Αυτό το λέω εκμετάλλευση όσων δεν έχουν σούπερ τροφές για το άλλο δρώμενο.
    Κατά τ' άλλα τα αστεράκια, τα μυστηριώδη, τα πάρτι εισιτήρια και το καλά διακοσμητικό είναι πολύ χρήσιμα.
    Εγώ θα καθίσω ένα απόγευμα -μάλλον Σαββάτου- και θα παίξω όσες μπάλες χρειαστούν για να πάρω τα δώρα.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε georgeplessas, Giotak80, foufoula και 18 σε άλλους.
  3. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    350 αστερονομίσματα για να τα πάρουμε όλα από μία φορά,δηλαδή 70 μπάλες με 5 αστερονομίσματα που θα δίνει η καθεμία στην καλύτερη των περιπτώσεων που ισοδυναμούν με φυτά αξίας αποθήκης 1.225.000 χτ.και αξία 10.000 χτ να ζητούσε πάλι πολλά θα ήταν.μα 17.500;;;
    μετά τους καρπούς της φρουταγοράς βάλθηκαν να μας πάρουν και τα φυτά.τα εργαλεία,τα ζώα και τα ζώα εκτροφής μας τα πήραν οι αποστολές για τους αποθηκευτικούς χώρους.
    χαίρομαι που ανανεώθηκαν τα έπαθλα και που δε ζητάει φυτά δρώμενου κι αναδυόμενα,μα στο τέλος θα μας αδειάσουν μέχρι τελευταίου μαρουλιού τις αποθήκες.ανησυχώ για το μέλλον μας στο παιχνίδι αυτό.μας τα παίρνουν όλα και τους τα δίνουμε.
    τριαντάφυλλα και γαρύφαλλα θα δώσω μόνο κι όσα μπορώ λιγότερα.ευτυχώς σε αυτά έχω καλό απόθεμα.
    κι ο Θεός μαζί μας.
    υ.γ.δείτε λογική:χλ εργαλειοθήκη από δρώμενο:15 αστερονομίσματα=3 μπάλες=30 φι,αφού κοστίζει 10 φι η μία μπάλα (ή 17.500χ3=52.500 χτ)
    χλ εργαλειοθήκη εμπορικού κέντρου:10 φι
    και μη χειρότερα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/7/16
    Αρέσει σε geokarasgr, toylaaaaa, sofiapao76 και 12 σε άλλους.
  4. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλημερεεεες...
    εχει πλακα παντως πρεπει να το παραδεχτω... μεχρι προχτες βαζαμε παντου δεντρα,,, χτες αρχισαμε ραβε ξηλωνε τους σταβλους και πριν το καταλαβουμε(πριν καν αρχισει το δρωμενο με τα σαλ/ρια) να σου κ οι σ.ε. οι σημερινες που λενε βαλτε χωραφια μαζεψτε φυταααααα....
    ετσι να θυμομαστε κ παλια σλογκαν.... εχεις αγωνα αυριο (ποιο αυριο ντεεεε σημερα αυριο μεθαυριο κοκ) αντε με το καλο συμπαικτες να τους φαμε ουλους
    καλη σας συνεχεια....
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΔΙΑΚΟΣ, xara2011 και 6 σε άλλους.
  5. Louisa

    Louisa Κόμης

    :inlove: Καλημέρα κι από μέναααα
    Εδώ νομίζω ότι παίζουμε το παιχνίδι "έχω καλά νέα και κακά νέα... τι θες ν' ακούσεις πρώτο;" :p
    Τα καλά νέα είναι ότι θα ξαναπαίξουμε ποδοσφαιράκι, που προσωπικά με ξετρέλανε την προηγούμενη φορά. Τα κακά νέα είναι ότι μπορείς να κερδίσεις έως 5 νομίσματα σε κάθε παιχνίδι. Τα καλά νέα είναι ότι δεν έχει φυτό δρώμενου. Τα κακά νέα είναι ότι θέλει φυτά αξίας αποθήκης 17.500 ΧΤ η κάθε μπάλα:cry:. Τα καλά νέα είναι ότι διαλέγεις τα δώρα σου. Τα κακά νέα είναι ότι για 10 σούπερ τροφές θα δώσεις φυτά αξίας αποθήκης 280.000 ΧΤ τουλάχιστον, για 5 σούπερ λιπάσματα 105.000 ΧΤ xD κ.ο.κ. Τα καλά νέα είναι ότι νουμπλόν παίρνεις και από την συγκομιδή φυτών. Τα κακά νέα είναι ότι θα μπλέξουμε τα μπούτια μας... ή θα χάσουμε την μπάλα με 2 δρώμενα να τρέχουν ταυτόχρονα...:pxD Ο Θεός να βάλει το χέρι του λοιπόν.
     
    Αρέσει σε Eleanor13, vagelis1968, monolith2 και 25 σε άλλους.
  6. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    με εκανες και γελασα !!!xD

    εγω θα το σκεφτω λιγο πριν αποφασισω τι θα κανω ......εχω περιπου 700 στ και θα ασχοληθω με τα σαλιγκαρακια απο αυριο μετα της 7.... τωρα οσο αφορα το δρωμενο αυτο που με ενδιαφερει ειναι μονο τα αστερια και οι παρτυ γυροι ....οι τροφες ειναι ελαχιστες που δινει ...βιδρες εχω ...δεντρα εχω ...ισως τελικα τα χιλιαδες τριανταφυλλα μου τα πουλησω για να γινω πιο πλουσια :p
     
    Αρέσει σε LILA413, vagelis1968, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  7. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Εγω γενικα ουτε "ραβω" ουτε "ξηλωνω" .Παιρνω μερος στα δρωμενα με την φαρμα ως εχει...Αν καποιο δρωμενο μου κινησει τοοοοσο πολυ το ενδιαφερον ισως και να μπω στον κοπο:oops:..Ενδιαφερον δρωμενο και οντως πολλα τα χορτοταληρα για μια μπαλα.
     
    Αρέσει σε LILA413, Giotak80, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  8. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    θα παρω μερος στον τελικο και ας μου κοστισει.καλες μπαλιες!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, anastz, jimixatz και 3 σε άλλους.
  9. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Παντως φαίνεται να μας αδειάζουν συστηματικά τις αποθήκες. Τυχαίο? Δε νομίζω:D
     
    Αρέσει σε vagelis1968, μαρω69, yelander10 και 8 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Φυσικά και δεν είναι τυχαίο, γιατι καθε χρόνο σεπτέμβρη προς οκτωβρη - αν θυμάμαι καλά - γίνεται δρώμενο θερισμού! Ε! και για να μην έχουμε να δώσουμε τότε μας τα παίρνουν τώρα ;) Να μας παιδέψουν θέλουν πάλι.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, sofiapao76, yelander10 και 2 σε άλλους.
  11. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σας και βοηθεια μας. Οχι δεν θα παιξω σε αυτο, δε σκοπευω να αδειασω την αποθηκη μου για τοσο λιγα,
    μολις διαβασα τις σ.ε. και μου'ρθε σκοτοδινη (κοινως κολπος). o_OΚαλα κουραγια παιδια οσοι το παιξετε.8)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, sofiapao76, voula48 και 4 σε άλλους.
  12. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Στο συγκεκριμένο event πιστεύω ότι συμμετέχουν ελαχιστοι... κατι αλλο έχει σκεφτεί κάποιο "βρώμικο" μυαλό .. αλλα ακόμη μου διαφεύγει
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Mahi_tr, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  13. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εχουμε ιβεντ εχουμε και γκρινια καθε φορα λες και μας βαζουν το μαχαιρι στο λαιμο και μας λενε να το παξουμε ολοι ντε και καλα.δεν ειναι ετσι φιλοι μου αγροτες. οποιος θελει παιζει οποιος θελει οχι γιατι τοση γκρινια!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, skareleni, jimixatz και 4 σε άλλους.
  14. GREECE81

    GREECE81 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα,ολα καλα με το ιβεντ,αν και θα μου αρεσαι να ειχε κι αλλες επιλογες δωρων ..
    Το μονο που δεν μου αρεσαι ειναι στη παραδωση φυτων που σε αφηνει να δινεις 124 γαρυφαλλα και οχι τη ποσοτητα που επιθυμεις και γινεται πολυ κουραστικο!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, skareleni, jimixatz και 2 σε άλλους.
  15. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Προσωπικά όταν μου δίνει το παιχνίδι την ευκαιρία να πάρω κάτι χωρίς φιορίνια και μπορώ να το πάρω με τον κόπο της φάρμας μου,
    δηλαδή φυτά, καρπούς, χτ δεν τα αφήνω και τα παίρνω όλα.
    Εξάλλου ολα αυτά μπορούμε να να αναπληρώσουμε εύκολα.
    ;)

     
    Αρέσει σε LILA413, smacsyl, Hellenagal200010 και 15 σε άλλους.
  16. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Γειά σας. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσεις;;; Κάποιος που θα το παίξει.... Είμαι μόνο 3 εβδομάδες στο παιχνίδι και δεν έχω αποθέματα φυτών. Ότι έβγαζα το έδινα για αποστολές. Λέω όμως να ξεκινήσω να το παίξω μόνο για τα 30 αστεράκια δλδ τις 50 μπάλες. Όποιος δώσει για εκεί. Μπορεί να μου πει στο σύνολο για πόσες χιλίαδες φυτά πρέπει να παραδώσω ώστε να πάρω και τις 50 μπάλες που ζητάει. βλέπω μόνο την πρώτη παράδωση που εχει για 17.500χιλιάδες και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω παρακάτω, για να δω αν το αντέχω. Δεν θέλω να μου πάνε τα φυτάκια μου τσάμπα. Με τα χίλια ζόρια τα μεγαλώνω και τα μαζεύω. Αλλά δεν θέλω και κανένα άλλο δώρο πέρα από τα αστεράκια. Όποιος το κάνει λόιπον ας μου πει σας παρακαλώ πόσα ζητάει για 50 μπάλες. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
     
    Αρέσει στους LILA413, skareleni και jimixatz.
  17. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τις Συχνές Ερωτήσεις θα βρεις την απάντηση.
    Κρίμα δεν είναι να κάνουν τόσο κοπο οι συντονιστές να τα γράφουν αναλυτικά και να μην τα διαβάζουμε ?
    -.-
     
    Αρέσει σε kikijimy, sofiapao76, skareleni και 2 σε άλλους.
  18. Ραπανίδης

    Ραπανίδης Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γιατι ρε ελενη θελεις 50 μπαλες; διαβασες την βοηθεια; 50 νομίσματα θελεις δηλαδη θα πρεπει να παιξεις σε 10 γηπεδα και θα χρειαστεις 97.222 σιταρια. σε βλεπω να αλλαξεις στεκι στην λαικη και αντι να πουλας να αγοραζεις χο χι χα
     
    Αρέσει σε kikijimy, sofiapao76, skareleni και 3 σε άλλους.
  19. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα. Όπως σου απάντησαν ήδη δε χρειάζεσαι 50 μπάλες, αλλά νομίσματα -δηλαδή 10 μπάλες. Κάθε ,μπάλα θέλει την ίδια αξία φυτών.
    Πάντως σαν καινούργιος παίχτης που είσαι καλό θα ήταν να πάρεις και κανένα μυστικό στάβλο και δενδρύλλιο. Θέλουν λίγα αστερονομίσματα και μπορεί να αποκτήσεις σχετικά σπάνια ζώα ή δένδρα που αργότερα θα αποσυρθούν από το παιχνίδι, άρα δεν θα έχεις και μετά την ευκαιρία να τα πάρεις, ή τέλος πολύτιμες αναβαθμίσεις στάβλων και δένδρων που φαντάζομαι ότι δεν έχεις.
    Συμβουλή μου λοιπόν, ναι τα αστεράκια είναι χρήσιμα -ιδίως στην άρχή του παιχνιδιού- και να τα πάρεις, αλλά αν μπορείς πάρε και μυστηριώδη στάβλους και δενδρύλια.
     
    Αρέσει σε LILA413, kikijimy, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  20. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Τώρα την είδα και είδα ότι ζητάει την ίδια ποσότητα φυτών σε κάθε παράδωση. Τώρα μπορώ να υπλογίσω άνετα. Έχω και δεντρίλια και μυστικούς στάβλους αλλά τι να προλάβεις να κάνεις και να μαζέψεις μέσα σε τρεις εβδομάδες. Ευχαρισώ και πάλι. Καλή συνέχεια..

    Συγχώνευση δημοσιεύσεων
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 8/7/16
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.