Τα αγροτόπουλα του Forum

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 25/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος


    Καλημεραααα.
    Πες τα ρε συ μαρινα, εχω να μπω μια μιση μερα και ξανα μπαινω και βλεπω συζητησεις για σχολες ακομη.!!!>:(
    Ηταν τοτε μαρινα, τωρα τι ειναι???

    Εγω λεω να ονομαστεί το θεμα σε "συζητήσεις για σχολες":D
    Και απο εμενα καλη συνεχεια... -.--.-
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 2 σε άλλους.
  2. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης


    Μαρίνα μου, νομίζω πως ο σκοπός μας είναι να αποφύγουμε τις συζητήσεις του τύπου:

    - Γεια! Τι κάνεις;
    - Καλά είμαι. Εσύ;
    - Καλά κι εγώ. Τι νέα;


    Δηλαδή όπως γινόταν πριν μερικούς μήνες στο παλιό Forum!!

    Και γιατί είναι τόσο κακό που θέλουμε να συζητήσουμε για τις σχολές μας; o_O
    Οι κανόνες του θέματος αναφέρουν ότι μπορούμε να συζητάμε για τέτοιου είδους ζητήματα.



    Ποτέ δεν απαγορέψαμε σε κανέναν να συμμετέχει σε οποιαδήποτε συζήτηση που έχουμε. Και στην τελική, κανείς δεν έρχεται να συμμετάσχει μαζί μας. Οι τακτικοί θαμώνες είναι συγκεκριμένοι, όπως βλέπεις.

    Πίστεψέ με, ποτέ δεν υπήρξε τέτοιο θέμα, για όλες τις ηλικίες και για όλα τα ενδιαφέροντα.
    Για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια ηλικία και σαφώς τα ίδια ενδιαφέροντα.
    Κατά την ταπεινή μου άποψη ο επαγγελματικός προσανατολισμός είναι ένα από τα ζητήματα που απασχολεί την πλειοψηφία των νέων τη σήμερον ημέρα.

    Αυτά από εμένα!! Φιλικά πάντα :)


    Καλό μεσημέρι σε όλους!!
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 2 σε άλλους.
  3. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Νικο τα λες πολυ καλα , αν δεν εχουμε να πουμε κατι δυστυχως θα κανουμε τους διαλογους που ειπες παραπανω ...Δηλαδη Μαρινα μονο τοτε και Γιαννη να γραφετε στο φορουμ; Γιατι δημιουργειτε θεματα απο το πουθενα και απο εκει που δεν υπαρχει λογος ;Μια χαρα απο τις 26/8 που ανοιξε το φορουμ δεν πηγαινε μια χαρα το θεμα , δηλαδη διαμαρτυρομασταν γιατι δεν εχουμε θεματα και εσεις τωρα προκαλειτε!!
    Νομιζουν νικο οτι τους απαγορευουμε να ποσταρουμε αν θελουν να πουν κατι δικο τους , λες οτι εχουμε πηγαδακι παλι Ισα ισα αν αρχισουν κατι μπορουν να παρασυρουν και εμας στην συζητηση και ας μην ειναι κατι που να ειναι στα ενδιαφεροντα μας , και μεταξυ αλλων ας μπουν στην συζητηση δεν καταλαβαινω γιατι για να συζηταμε κατι ολοι πρεπει να ειναι κοινο ενδιαφερον σε ολους! Και εμενα δεν μου αρεσει η ζωγραφικη αλλα αν οι φιλοι μου εχουν θεμα συζητησης εκφραζω και τις δικες μου αποψεις .... Πραγματικα νικο σε αυτο το θεμα συμμετεχουμε εσυ ο στεφανος ο πανος εγω και καμια φορα η μαρινα και ο βασιλης γ λυκειου πηγαιναμ ε οι περισσοτεροι τι να συζηταμε δηλαδη ;; Για κοτοπουλα ζωα επειδη εσυ μαρινα εχεις κηπο ?
    Νικο σου βαζω +++

    Και μην πειτε πατε στο τσατ να συζητησετε γιατι Μαρινα και Γιαννη ειστε 2 ατομα ειμαστε 5 αν μετραω καλα!! Απλα η μπειτε στην κουβεντα η αρχιστε δεν λεμε εμεις οχι!! Τοσο λογοκρισια και απο εσας οχι!! , μετα μην κατηγορειτε αλλους για λογοκρισια ομως ενταξει μαρινα ;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/9/14
  4. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    27/12 είναι η γιορτή μου σοφία
    καλησπέρα σας!
    οκ μπορώ να πω ότι συζητήσαμε πολύ το θέμα των πανελληνίων των σχολών και των βάσεων αλλά δεν αναπτύχθηκε κανένα άλλο θέμα

    προφανώς υπάρχει διαφορά ηλικίας και είμαστε πια πολύ λίγα άτομα που συμμετέχουμε σε αυτό το θέμα
     
  5. ❀-MaRiNa-❀

    ❀-MaRiNa-❀ Νέος ειδικός

    Πριν σου απαντήσω θα απευθυνθώ στους συντονιστές για την παραπάνω παράθεση!
    Όταν πριν μερικούς μήνες κάποιος (δε θυμάμαι ποιος) είχε πει για κάποιο event (τύπου σταβλάρχη-δε θυμάμαι πιο ακριβώς ήταν. έχει περάσει κ καιρός), οτι ξόδεψε πολλά λεφτά για φιορίνια και απογοητεύτηκε, εγώ του ειπα αφου ξερει το αποτελεσμα, να μην βαζει λεφτα στο παιχνιδι, κ πηρα μπαν! Τωρα, η παραπάνω παράθεση, που σύμφωνα με τη συμπαίκτρια, απο το να υπαρχει θεματολογία για ολους, εγω πρεπει ή να δεχτω ολο αυτο ή να μη μπω. Δλδ σαν να με διώχνει. και δεν έχετε να πείτε τίποτα?Κι εσείς θα έχετε διαφωνήσει για διάφορα πράματα αλλά δεν είπατε σε ΚΑΝΈΝΑΝ αν δεν του αρεσει να μη μπει. Και κατι ακομα... οταν ανοιξε η "παρεα του forum" υπήρχε μια παρόμοια κατάσταση, κι ετσι ανοίξατε τα "αγροτοπουλα", που τοτε (θα θυμίσω τους παλιούς θαμώνες της "παρεας") προσπαθούσαν να πείσουν πολλους να ΜΗ μπουν στα "αγροτοπουλα" και να μεινουν στην "παρεα". και τωρα? έρχονται εδω (κ καλα κανουν δε λεω να φυγουν) και κανουν συζητησεις τυπου "παρεα του forum", γτ δεν ανοιξε η "παρεα" και μετα να ανοιγαν τα "αγροτοπουλα" αφου ειμασταν και ειμαστε ανθρωποι διαφορετικων ενδιαφεροντων (αφου δε συμπεριφερονται οπως ολα τα "αγροτοπουλα" αλλα οπως τοτε στην "παρεα")? Καποιοι που τοτε κ τωρα ενδιαφερονται για σχολεια κ σχολες, και καποιοι που τοτε κ τωρα θελουν να περασουν καλα μακρια απο τις υποχρεωσεις (σχολεια, φροντιστιεια, μαθηματα κλπ), πως γινεται να συνυπάρχουν στο ιδιο θεμα? Αντε ωραια εχουν αυτα τα ενδιαφεροντα, γτ δεν πηγαν ποτε να κανουν τετοιες συζητησεις στο στεκι? Ισως γτ εκει εχουν αλλα ενδιαφεροντα? Κι εδω το ιδιο, γινεται κατι γι' αυτο? Μηπως πρεπει να σκεφτητε σοβαρα το ανοιγμα της "παρεας"? ;)

    Σοφια, χθες δεν μπηκα για να κανω παρατήρηση. Μπηκα για να απαντησω στον Γιαννη.:);) Προφανος οοολα αυτα που λεω τα θεωρεις λαθος. Στο θεμα ποτε δεν αναλυσαμε τοσο το θεμα σχολειο/σχοες/μαθηματα. Μη τα βαζεις μαζι μου. Και ο Γιανης το ιδιο υποστιριζει (οπως θα δεις στα ποστ του;)). Απλα στα "αγροτοπουλα" (απο παλια) εχουμε συνηθίσει να κανουμε αλλες συζητησεις!

    Νικο, αν δεις στο παλιο forum στα "αγροτοπουλα" δεν μιλουσαμε για το σχολειο, αλλα αυτο δε συμαινει οτι καναμε συζητησεις-σπαμ.

    Ο Γιαννης ειναι μαθητης δεν εκανε ουτε κανει συζητησεις περι σχολειου, εσεις γτ κολλατε εκει? :(:(

    Αυτα απο μενα! Ελπιζω στο μελλον να λυθει αυτο το ζητημα. Και ακομα καλυτερα να ανοιξει
    η "παρεα του forum", για να ειμαστε ολοι ευχαριστιμενοι!

    Καλο μεσημερι!
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 2 σε άλλους.
  6. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα,

    Επειδή οι αναρτήσεις σας έχουν ξεπεράσει τα όρια και τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι ανεκτές εδώ αποφασίσαμε να κλείσουμε το θέμα μέχρι αύριο το μεσημέρι ελπίζοντας να ηρεμήσουν οι εντάσεις.

    Εδώ όμως θα θέλαμε να σας επισημάνουμε κάτι σημαντικό.Το θέμα δεν είναι ιδιοκτησία κανενός και κανένας δεν μπορεί να απαγορεύσει ή όχι κάποιον άλλον χρήστη να γράψει όπως επίσης κανένας δεν μπορεί να υπαγορεύσει ποια θα είναι τα θέματα αυτού. Ανάλογα με τους συμμετέχοντες και τα ενδιαφέροντα τους κάθε στιγμή διαμορφώνονται αυτά. Τα θέματα δεν είναι σταθερά και δεν χαρακτηρίζουν την ενότητα αυτή.
    Τέλος δεν είναι δυνατόν για κάθε παρέα 2-3 ατόμων να ανοίγουμε διαφορετικές ενότητες.

    Ευχαριστώ και ελπίζω να επικρατήσει η ψυχραιμία.

     
    Αρέσει στους sofaki96, Αρκάς και ath.
  7. Happy_Unicorn

    Happy_Unicorn Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας,
    το θέμα ανοίγει με κάθε επιφύλαξη.
     
    Αρέσει στους sofaki96 και aggelos974.
  8. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπερα και σε εσας και σας ευχαριστουμε κυρια Φωτεινη που ανοιξατε ξανα το θεμα θα προσπαθησουμε να ειμαστε πιο συνεργασιμοι τωρα;)
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  9. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Καλησπερα σας κα Φωτεινη , σας ευχαριστουμε πολυ!!

    Αγγελε τι κανεις ; Δεν σε εχω ξαναπετυχειι βασικα δεν εχουμε μιλησει!
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 2 σε άλλους.
  10. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα!!
    Χαίρομαι που το θεματάκι μας άνοιξε και πάλι!! :)

    Έφερα πεντανόστιμες κρέπες!!

    Γλυκιά:
    [​IMG]
    και αλμυρή:

    [​IMG]

    Και οπωσδήποτε θα πιούμε φυσικό χυμό, σαν καλά παιδάκια :D


    [​IMG]
     
  11. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα
    καλά βρε παιδιά τι πάθατε και μαλώνετε? μήπως έχετε να χωρίσετε τίποτα? Κάποια παιδιά έχουν λίγο παραπάνω άγχος και είναι λογικό .
    Θα αλλάξει η ζωή τους ,πολλοί θα φύγουν από το σπίτι τους , θα έρθουν τα πάνω κάτω , γι' αυτό ας είμαστε λίγο επιεικείς .Καλό θα ήταν να ηρεμήσετε λίγο.
    Σήμερα θα σας γλυκάνω [​IMG]σας εύχομαι καλό απόγευμα
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 2 σε άλλους.
  12. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Νικο μου θα προτιμησω την αλμυρη κρεπα χυμο ε? Εγω δεν ειμαι καλο παιδι , θελω αναψυκτικο!! 8) ....Αντε delivery σημερα! Εμενα δεν με αφηνει να βαλω φωτο παω να αντιγραψω το url στις φωτο , αλλα βγαζει δεν ειναι διαθεσιμο στις ιδιοτητες! .. Χαλασμενη κουζινα εχω! ..


    Γεωργια μου , αυτο ακριβως .. Ευτυχως σαν μητερα μας καταλαβαινεις ....Ευχαριστουμε!! :oops:Ωραια τα γλυκακια ...
    Καλο απογευμα και σε εσενα!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/9/14
  13. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγω την γλυκη θα παρω!Καλα ειμαι sofaki !Το ξερω οτι δεν εχουμε ξαναμιλησει:p!Σχετικα με το delivery χαχαχα:[​IMG] αφτα κανουνε;Ειπαμε υγεια υγεια αλλα...
     
  14. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Ευχαριστούμε πολύ Γεωργία που μας καταλαβαίνεις!!
    Τα γλυκά που έφερες είναι υπέροχα. Καλό απόγευμα και σε σένα!

    Σοφία το έχουμε καταλάβει ότι είσαι άτακτο παιδάκι :wuerg:
    Η κουζίνα σου χρειάζεται επιγόντως επισκευή. Δεν αντέχω τα delivery μέρα-μεσημέρι :sleepy:xD


    Άγγελε καλωσήρθες στο θέμα μας και σε ευχαριστούμε για τα νοστιμότατα σουβλάκια!!
     
  15. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Και ομως δεν σε ξερω!Στο παλιο φορουμ ημουν εναν μηνα!
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Βλέπω οτι δυστυχώς συνεχίζεται τις προσβολές και τα έμμεσα ειρωνικά σχόλια.
    Καταλαβαίνουμε οτι έχετε άγχος αλλά και εσείς θα πρέπει να καταλάβετε οτι δεν είστε μόνοι σας στο Forum.
    Συγχαρητήρια αν πετύχατε σε κάποια σχολή και μπράβο που ανταμείφθηκε ο κόπος σας αλλά μέχρι εκεί.
    Το να διαβάζουμε συνεχώς τι χρώμα τσάντα θα πάρετε, πόσα τετράδια θα πάρετε, αν θα βάφεστε στην σχολή σας και τα λοιπά είναι πολύ κουραστικό.

    Σας παρακαλούμε λοιπόν να σταματήσετε εδώ όλες αυτές τις κόντρες και να αφήσετε χώρο και στους υπόλοιπους παίκτες να συμμετέχουν.

    Πλέον θα διαγράφομε κάθε τέτοιου είδος μήνυμα με την ανάλογη ποινή. Πλέον το σύστημα ποινών λειτουργεί κανονικά και από σήμερα θα εφαρμόζεται. Δεν θα υπάρξει καμία περαιτέρω προειδοποίηση απο εμάς.

    Καλό σας απόγευμα.
     
  17. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Αγγελε μαλλον για αυτο ....Χαρηκα παντως για την γνωριμια και καλως ορισες στην παρεουλα!! Οσο για τα σουβλακια ναι δεν ειναι ολα δικα μου... αντε να παρουν και τα παιδιααα , μην με λενε μονοφαγου! :D

    Νικο , οχι δεν ειμαι ατακτο παιδακι ισα ισα ....Δεν φταιω εγω που μου εξεραγη κουζινα ... χαχααχ ελα ελα σου εχω γλιφιτζουρι μην γκρινιαζεις!

    κα -Snorkel- , ευχαριστουμε :p πολυ ..αλλα ενταξει αλλωστε το θεμα δεν ειναι μονο για χου χου και φρου φρου (φρου φρου τι θυμηθηκα τωρα :cry:) αλλα και για προβληματισμους οσο και επιτρεψτε μου ''περιεργοι '' και ''παρατραβηγμενοι'' ειναι .

    υγ: στην καρτουλα , η δικαιολογηση ειναι στα ξενα , απλα σας το αναφερω , επειδη ειχα δει και χθες κατι στα ξενα στο ημερολογιο και διορθωθηκε και ειπα να σας το επισημανω!
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  18. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Καλησπεραα σας αγροτοπουλααα τι κανετε????
    Γεια σας Κα. σνορκελ, να ειστε παντα καλα.
    Σοφια αυτο με τα φρου φρου και χου χου το παραβλεπω, ξερω και τι λεει παρακατω αλλα δεν θα το πω. -.--.- χαχα!
    Εφερα γλυκο..
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε theoni1999, aloniaris, ellee68 και 3 σε άλλους.
  19. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Ωραια τα κερασακια , ελπιζω να ειναι σπιτικα Γιαννη .... Αν τα εκανες εσυ , σου βαζω αριστα 10 με τονο!!
    Κι εγω ηξερα την συνεχεια , αλλα βαρεθηκα να την γραψω χιιιιχχ !! ....


    Παντως στα αληθεια τωρα δεν μου αρεσουν τα σιροπιαστα προτιμω σοκολατινες αντε και κανενα μιλφειγ!!
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  20. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    γιαννη τελειο το κερασακι σου .
    Να εχετες ενα καλο βραδυ και ενα καλο σκ.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.