Σ.Ε. Παγόνι

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την flyla78, 7/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα εάν δεν έχω μπερδευτεί εγώ δεν βρίσκω στις σ.ε. τις ώρες παραγωγής για το εργαστήριο παγονιού. Επίσης γιατί δεν έχουμε στον πίνακα την διάρκεια του παγονιού με απλή τροφή και νερό;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/3/17
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

  3. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ωραία διορθώθηκε από ότι βλέπω το πρώτο σκέλος της ερώτησης. Αν γίνεται να μου πείτε γιατί λείπει όχι μόνο στο παγόνι αλλά και στα υπόλοιπα ζώα οι χρόνοι τον κλουβιών με απλή τροφή και νερό; Μου διαφεύγει εμένα κάτι; Καθώς ο χρόνος που βλέπω εγώ μετά το τάισμα και το πότισμα είναι 11 ώρες
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Δεν κατάλαβα το ερώτημά σου. Θέλεις να μάθεις τον χρόνο των στάβλων με απλή τροφή και νερό; Γιατί αυτό το γράφει ο πίνακας.
     
  5. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Το ερώτημα μου είναι το οτι στον πίνακα που έχετε αναρτήσει μου λείπει ο χρόνος διάρκειας από το παγόνι με νερό και τροφή. Βλέπω με νερό 12h24 , με σούπερ τροφή 7h45, με νερό και σούπερ τροφή 6h12 αλλά μου λείπει από το πίνακα με νερό και απλή τροφή 11h.
     
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    [​IMG]
    Διάρκεια: χρόνος μόνο με τροφή, χωρίς νερό
    Με νερό: χρόνος με τροφή και νερό
    Με σούπερ τροφή: χρόνος μόνο με σούπερ τροφή, χωρίς νερό
    Με νερό και σούπερ τροφή: χρόνος με σούπερ τροφή και νερό

    όταν λέει "Με νερό" εξυπακούεται οτι για να βάλεις νερό, πρέπει πρώτα να βάλεις τροφή!
     
  7. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Η καρτέλα που μου δείχνεις είναι η κάθετη αναπαράσταση του πίνακα. Η ώρα 11h12 αν δεις οριζόντια τον πίνακα είναι για την κίτρινη αναβάθμιση. Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω. Ο διαχωρισμός του πίνακα μας δείχνει οτι είναι οριζόντιος και μάλιστα διαχωρίζεται με ευκρινέστατη κίτρινη γραμμή.
     
  8. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    [​IMG] [​IMG]

    Η ώρα 11h12 είναι για την κίτρινη αναβάθμιση, ακριβώς απο πάνω είναι ο απλός στάβλος που κάνει 12h24 με τροφή και νερό.
     
  9. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ναι αλλά αν πας στο χωράφι σου τοποθετήσεις το απλό κλουβί παγονιού ταΐσεις και ποτίσεις ο χρόνος που βλέπεις είναι 11h12 (δεν έχω κανένα βιοτεχνικό για μείωση χρόνου στάβλων). To 12h24 δεν το βλέπεις πουθενά.
     
  10. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Ο χρόνος που βλέπεις στους πίνακες είναι χωρίς να έχεις καταναλώσει βιοτεχνικά μείωσης χρόνου των στάβλων και χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η ρούνα "Σταβλάρχης-Γρηγορότεροι στάβλοι"
     
  11. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την υπομονή σου. Άρα είναι η ρούνα που κάνει την διαφορά και τόσο καιρό ήμουν με την απορία γιατί έχω διαφορετικούς χρόνους από τους αναγραφόμενους. Μπορείς να κλείσεις το θέμα και καλή συνέχεια.
     
  12. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Παρακαλώ.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.