Συζητηση για το δρώμενο Πάρε-Δώσε

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 30/9/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!


    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-Δώσε.15257/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδω
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-Δώσε.13553/
    Για ανταλλαγές με τους συμπαίκτες σας εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ανταλλαγές-Πάρε-δώσε.15269/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    τελικα με λιγη υπομονη ολα γινονταιxD
    [​IMG]
    παμε για τα δεντρακια τωρα...​
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, LILA413, evieva και 2 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Ε! και εγώ κάτι έκανα έδωσα ψαροδιασκέδαση ... και μου έδωσαν στάβλο κατσικών νέον. Άρα καλά έκανα και το είχα κρατησει την προηγουμενη φορά ;)
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, LILA413 και kolokythopitas.
  4. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πραγματικά όμως... Ζητάει Δέντρο Μπάομπαμπ και δίνει μηλιά? Έλεος.... Τζάμπα οι άδειες...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, LILA413, yelander10 και 2 σε άλλους.
  5. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Που έχουν κρυφτεί τα χρυσά όργανα βαρελιού;;;; Κανένας δεν πήρε παραπάνω;; Ε;;; κανένας;;;;
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, LILA413 και kolokythopitas.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  7. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Εκανα τις καλύτερες ανταλλαγες πηρα οτι ζωο μου ελειπε σκιουρο κουκουβαγια καγκουρο πλατυποδα χελωνα τελεια !!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, LILA413, jim3215 και 4 σε άλλους.
  8. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Θα σε παρακαλέσω να είσαι πιο προσεκτική
    Η συμπαίκτρια σου μιλάει για το χρυσό όργανο βαρελιού ενώ η ανακοίνωση για το απλό
    Ας μη μπερδεύουμε τους συμπαίκτες μας , αν δεν έχουμε διαβάσει σωστά
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και tempelxanas.
  9. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Αυτό που συμβαίνει σε αυτό το παιχνίδι είναι απίστευτο... Ευχαριστώ πάρα πολύ όσους με βοήθησαν και μου έστειλαν ότι χρειαζόμουν και δεν το έβρισκα στις ανταλλαγές και μάλιστα χωρίς να θέλουν τίποτα ως αντάλλαγμα... Ξέρουν αυτοί...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, siourdistan, LILA413 και 3 σε άλλους.
  10. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Και σε μένα αγαπητή Tiravei συμβαίνει το ίδιο όταν βλέπω κι εγώ τον πίνακα των ανταλλαγών του δρώμενου.
    Όπως λες κι εσύ, μηλιά για μπάομπαμπ, ή αγριοκυδωνιά, ή σοφόρα, ή χελωνόσπιτο, ή οτιδήποτε άλλο μπορείς να "φανταστείς", με "βγάζουν απ΄τα ρούχα μου".
    Και αναρωτιέμαι. Έχουν άραγε επαφή με το περιβάλλον;
    Μα πόσο "αφελείς", ή πόσο "πονηροί", γιατί παίζει κι αυτό, μπορεί να είναι αυτοί που πιστεύουν πως αν προσφέρουν αντικείμενα που μπορούν να αγορασθούν, (είτε από την λαϊκή), είτε από τον διακοσμητή της φάρμας, θα πετύχουν στις ανταλλαγές τους; Με ποιο σκεπτικό το κάνουν αυτό;
    Με δεδομένο ότι η εταιρεία έχει μπλοκάρει τις ανταλλαγές μεταξύ λογαριασμών του ίδιου χρήστη, θα ήταν η μόνη λογική εξήγηση που θα μπορούσα να δώσω, τι άλλο μπορούν να περιμένουν απ΄αυτή την κίνηση;
    Το μόνο που "κατορθώνουν", είναι να γεμίζουν τον πίνακα ανταλλαγών ανόητα. Ευτυχώς που υπάρχουν τα φίλτρα και δεν χάνεις τον χρόνο σου τζάμπα.
    Εδώ πάντως καλείται η εταιρεία να δώσει λύση κι όπως απαγόρευσε τις ανταλλαγές μεταξύ λογαριασμών του ίδιου χρήστη και καλά έκανε, έτσι να απαγορεύσει και αυτές τις, κατά την γνώμη μου, ανόητες ή πονηρές εγγραφές.
    Για παράδειγμα:
    Χρήστης που θα θέλει να προσφέρει αντικείμενα που αγοράζονται με χορτοτάλληρα, (είτε από την λαϊκή,) είτε από τον διακοσμητή της φάρμας, να μην μπορεί να διεκδικήσει, όχι μόνο αντικείμενα με οποιαδήποτε αναβάθμιση, αλλά και αντικείμενα που προέρχονται από την αγορά μυστηριωδών στάβλων και δένδρων, ακόμα και διακοσμητικά.
    Καλή συνέχεια.

    Σημείωση : Το είτε από την λαϊκή, είναι λάθος. Μόνο από τον διακοσμητή της φάρμας, είναι το σωστό.
    Να με συγχωρείτε, το λάθος έγινε από κεκτημένη ταχύτητα.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/10/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, siourdistan, LILA413 και 3 σε άλλους.
  11. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα με την σειρά μου να <<ευχαριστήσω>> όσους με βοήθησαν,να πάρω αυτά που ήθελα,ειδικά μια γειτόνισά, ΒΗΜΑΣΩΤΑ:D,που με την βοήθεια της κατάφερα πολλά πράγματα,επίσης ακόμη μια φίλη,ξέρει αυτή :D,να είστε όλοι καλά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/10/15
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    πόσο δίκαιο έχεις :p
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    μην γκρινιάζετε,
    αφήστε τους άλλους να κάνουν την δουλειά τους
    και εσείς την δική σας
    xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, psipsi1978 και 6 σε άλλους.
  13. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πριν απο λιγο που λετε ειδα μια ωραια προσφορα. εδινε χρυσο πριονι με δυο λαβες και ζητουσε χχλ σουρβια. παω να κανω την ανταλλαγη και βλεπω πως δε ζητουσε μια αλλα.....50!!!! αν ειναι δυνατον! :D xD
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, psipsi1978, LILA413 και 4 σε άλλους.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    xD αυτός δεν είναι πονηρός, αλλά χιουμορίστας! xD ποιος θα έχει 50 άδειες καλέ; ή ποιος θα τις σπαταλήσει τις άδειες του έτσι; ακόμη και αν τις έχει...αλλά αν δεν είναι χιουμορίστας είναι κουτοπόνηρος! xD

    υ.γ. ίσως να το είχα δει κι εγώ ... αλλά επειδή δεν με ενδιέφερε, δεν έδωσα σημασία!

    Τελικά για αρχή πρέπει να μπει όριο σε ποσότητα ανταλλαγής ... μέχρι 10 τουλάχιστον!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, LILA413, rodaggelos70 και 3 σε άλλους.
  15. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Mη το σχολιάσεις καλύτεραααα:D:D
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, tempelxanas, LILA413 και 2 σε άλλους.
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    σε μένα πάλι δεν κουνιέται φύλλο στις προσφορές μου! ψάχνω κουκουβάγια, μαρμότα, νυφίτσα, σκίουρο και καγκουρό αλλά τίποτα...
    α! και γυάλα πεταλούδων...


    καλύφθηκα από κουκουβάγιες και καγκουρό σε χρόνο μηδέν
    πραγματικά μερικοί είναι τόσο γρήγοροι, άμεσοι, απλόχεροι, αφιλοκερδείς...
    σας ευχαριστώ και δημόσια (ξέρετε εσείς)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, tempelxanas, maria071966 και 2 σε άλλους.
  17. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους, μπορω να πω πως ισως ειναι το καλυτερο ηβεντ ανταλλαγων που μου εχει τυχει.
    Θελω να Ευχαριστησω ολους τους φιλους:inlove: που με βοηθησαν να ειστε καλα παιδια, και μην δισταζετε
    να ζητατε. Εκανα και καποιες ανταλλαγες, κι εφερα τις καλυτερες να σας δειξω.
    [​IMG] xD:p
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, tempelxanas, LILA413 και 4 σε άλλους.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Οι ληγμένες μου προσφορές!:

    [​IMG]

    και από τι καταλάβατε ποιο πολυ με χαροποιησε που συμπλήρωσα μια ακόμη γραμμή φασολιάς! και ακόμη περισσότερο που είδα ότι το μπόνους είναι για το νησί :)

    και να μια ακόμη γραμμη συμπληρωμένη:

    [​IMG]

    χάρη στα καυτά μαγειρέματα xD
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, tempelxanas, rodaggelos70 και 3 σε άλλους.
  19. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Γεννημένος έμπορος ο συναγρότης μας xD Σκέφτηκα την αγωνία του...
    [​IMG]
    Και είπα : Χαλάλι του η άδεια xD
    Μου θύμισε τα νεανικά αγροτικά μου χρόνια, τότε που έψαχνα πως θα ετοιμάσω μια προσφορά για ανταλλαγή,
    τι θα πει ψάχνω, τι θα πει προσφέρω..:p Και προσωπικά, την είχα πατήσει κάποτε...;)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, tempelxanas, soyla74 και 6 σε άλλους.
  20. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    θα ηθελα να βελτιωθει η αναζητηση με καποιο τροπο (αλφαβητικα, εκτος λαικης, μυστηριωδη) κατι τελως παντων να μην εχω 30 σελιδες να δω
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, FARMERAMA16000, Stefoulini και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.